Інклюзивний туризм в дії: в межах сходження на гору Пікуй презентували українську «джульєтку»

6 липня 2020р, Новини. Управління туризму та курортів, Прес-служба ОДА

У суботу, 4 липня, відбулось сходження на найвищу вершину Львівщини – гору Пікуй. В межах сходження презентували та протестували першу «джульєтку» українського виробництва - візок, завдяки якому люди з інвалідністю долають гірські вершини. Про це інформують в управлінні туризму та курортів Львівської ОДА.

У 2018 році управління туризму та курортів підтримало акцію ГО «On 3 wheels - Фонд здійснення мрій» задля збору коштів на нову «джульєтку». В результаті було зібрано 160 тис грн та виготовлено нову вдосконалену LaJoelette Made in Ukraine.

«Два роки тому ми організували спільне масове сходження з ГО «On3Wheels» з метою популяризації інклюзивного туризму. Згодом виникла ідея організувати тандем сходження для осіб з інвалідністю і ми вирішили втілити її та організували флешмоб збору коштів. Необхідну суму зібрали за 4 місяці. І сьогодні знаковий день – адже ми її не просто презентували, а ще й піднялись з нею та Іваном Маслюком на найвищу вершину Львівщини. Сьогодні вкрай важливо привертати увагу такими проєктами та підтримувати їх. Приємно відзначити, що успішні проєкти інклюзивного туризму створюють та реалізовують Товариство «Зелений хрест», Львівська асоціація розвитку туризму, ГО «On3Wheels»та «Veterans GO». Тому впевнено можу сказати, що інклюзивний туризм на Львівщині – в дії», - розповів учасник сходження, заступник начальника управління туризму та курортів Тарас Лозинський.

На гору Пікуй також зійшли натхненник проєкту On3Wheels Іван Маслюк та ветеран АТО Олексій Скриба в супроводі волонтерів. Таким чином відбулось перше в Україні тандем-сходження мандрівників на «джульєтках».

«Сьогодні сталася історична подія, адже вперше на горі  було дві «джульєтки. До того ж одна з них виготовлена в Україні. Враження від походу неймовірні, погода теж не підвела. Від краєвидів, що нам відкрила найвища точка Львівщини, перехоплює подих. Щасливий день – це коли твій день робить щасливою іншу людину», - поділився враженнями Іван Маслюк.

Зазначимо, що у зв’язку з епідситуацією упродовж поїздки в автобусі та безпосередньо під час сходження було дотримано  усіх карантинних обмежень та санітарних норм. Під час сходження на гору учасників розподіляли на групи до 10 осіб із збереженням соціальної дистанції не менше 1,5 метра.

Безпеку в поході забезпечувала Гірська оперативно-рятувальна служба.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook