Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман відвідав «Львівський обласний клінічний перинатальний центр»(+відео)
Сьогодні, 21 березня, у межах робочої поїздки Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман відвідав «Львівський обласний клінічний перинатальний центр».
Центр є одним з основних медичних закладів охорони здоров’я матері та дитини у Львівській області, насамперед з надання висококваліфікованої спеціалізованої медичної допомоги жінкам із загрозою переривання вагітності та передчасними пологами.
Перинатальний центр був закритий на реконструкцію у жовтні 2013 року. 22 червня 2018 року відкрито після реконструкції І чергу: пологовий стаціонар. При відкритті розгорнуто 75 акушерських ліжок. Працює 11 індивідуальних пологових зали. Загальна кількість ліжок - 254 Структурні підрозділи центру розміщені у 3-х корпусах: у 2 корпусах, що відкриті після реконструції 22.06.2018 функціонують: пологове відділення на 11 індивідуальних пологових залів; відділення анестезіології та інтенсивної терапії 12 ліжок; відділення інтенсивної терапії новонароджених 12 ліжок; лабораторний блок; центральне стерилізаційне відділення; рентгенкабінет, післяпологове відділення сумісного перебування та відділення новонароджених і недоношених дітей сумісного перебування 75 ліжок; у 3 корпусі, що знаходиться на реконструкції, будуть розміщені: відділення патології вагітності та екстрагенітальної патології 75 ліжок; відділення патології ранніх термінів вагітності та медицини плода 35 ліжок; відділення гінекології з малоінвазивними технологіями 45 ліжок; консультативно-поліклінічне відділення; кафедра акушерства та гінекології факультету післядипломної освіти ЛНМУ ім. Данила Галицького. За останній рік функціонування до реконструкції в перинатальному центрі прийнято 2626 пологів, з них 58 – були передчасними у вкрай малому терміні 22-27 тижнів.
Саме в перинатальному центрі проводилось розродження найбільшої кількості таких пологів та забезпечувався шанс на життя недоношених дітей. На базі перинатального центру успішно працював один з перших в Україні регіональний центр підтримки лактації та грудного вигодовування «Материнське джерело». З жовтня 2013 року Львівський перинатальний центр закрито на реконструкцію для вдосконалення надання медичної допомоги матерям і дітям у Львівській області, впровадження у практику охорони здоров’я ефективних перинатальних технологій на принципах доказової медицини.
Новини за темою
Уряд виділив додаткові кошти на підтримку людей та бізнесу, - прем’єр-міністр
13 квітня 2022
Кабінет Міністрів України на засіданні 12 квітня виділив додаткові 490 млн грн для базового відновлення дорожньої інфраструктури, зокрема на звільнених територіях. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль у відеозверненні. Глава Уряду наголосив, що держава підтримує людей на щойно звільнених територіях. Так, 10 квітня було виділено 1 млрд грн на першочергове відновлення інфраструктури у звільнених містах і селах Київської, Чернігівської, Сумської та Житомирської областей. «Постійно надсилаємо гуманітарну допомогу, безкоштовні речі, медикаменти. У прифронтових містах продовжуємо роздавати безкоштовні продуктові набори. Держава закуповує продукти переважно в українських виробників, аби завантажити їх замовленнями. По більшості позицій закупили від 30 до 80% всього необхідного», — зазначив Денис Шмигаль. Прем’єр-міністр також повідомив, що Уряд виділив ще 200 млн грн на виплати роботодавцям, які наймають працівників із числа вимушених переселенців. Кошти у вигляді 6,5 тис. грн виплачуватимуться за кожного нового працівника для покриття частини заробітної плати. «За роз’ясненнями щодо отримання такої компенсації вже звернулися понад 5 тисяч роботодавців. Крім того, Кабінет Міністрів виділив додаткові 2,3 млрд грн на програму «5-7-9», — відзначив очільник Уряду. Прем’єр-міністр також повідомив, що вже понад 250 виробничих підприємств за підтримки держави були переміщені в інші області. З них 121 підприємство вже повністю функціонує на новому місці, інші — знаходяться в процесі переміщення. Ще 430 виробництв очікують своєї черги.
''В Україні створять 4 фонди відновлення'', - прем'єр-міністр Денис Шмигаль
3 березня 2022
За дорученням Президента України, Уряд починає працювати над створенням 4-х фондів. Кошти цих фондів підуть на відновлення України. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час звернення. Першим є Фонд відновлення зруйнованого майна та інфраструктури. ''Ми відновимо все, що зруйнували російські окупанти. Кожен дім, кожну квартиру, кожну школу, кожен дитячий садок та лікарню. Кожен міст і дорогу'', - заявив прем'єр-міністр. Другий – Фонд оновлення та трансформації економіки. ''Ми будемо просити наших партнерів прийняти для нас так званий «український План Маршалла». Нам потрібно не просто відновити економіку, ми будемо будувати нову європейську країну'', - сказав Денис Шмигаль. Третім є Фонд обслуговування та погашення боргу. ''Україна сьогодні, незважаючи на війну, виконує всі свої зобов’язання. 1 березня Мінфін України здійснив купонну виплату в розмірі 292 мільйони доларів за єврооблігаціями. Але ми вважаємо, що світ має допомагати й підтримувати Україну, розуміючи який тягар сьогодні лежить на нас'', - додав прем'єр-міністр. І четвертий - Фонд підтримки постраждалого бізнесу. ''Всі ми бачимо, скільки підприємців, компаній допомагають сьогодні нашим військовим, лікарям, звичайним українцям. Всі об’єднались заради спільної мети – вигнати ворога з нашої землі. І ми розуміємо, що наша задача – допомогти бізнесу повернутись до нормальної роботи, нормального життя, нормального існування'', - резюмував Денис Шмигаль.
Від початку війни на Львівщині народилось більше сотні дітей з різних куточків України
3 березня 2022
З 24 лютого до 3 березня у медичних закладах області народилось 128 дітей. Так, у Львівському обласному клінічному перинатальному центрі народилося 106 немовлят. З них - 4 двійні. Хлопчиків -57, дівчаток - 49. Сьогодні вже прийняли 8 пологів: народилося 6 дівчаток і 2 хлопчики. «Наш Центр працює в штатному режимі, всі залучені бригади надають якісну медичну допомогу. Планові гінекологічні операції скасовані, лише - ургентні. Маємо змогу приймати і надалі породіль та максимально забезпечувати їм комфорт навіть у такий важкий час! Поки маленькі українці народжуються на рідній землі, нас не здолати! Віримо, що наші дітки будуть жити в квітучій, заможній і Незалежній Україні», - зазначила директор Центру Марія Малачинська Керівник медзакладу зазначила, що лікарі прийняли пологи у 10 жінок з Київської, Луганської і Харківської областей. Ще приблизно десяток жінок, які знайшли прихисток в області перебувають під спостереженням лікарів. Своєю чергою за цей же період у пологовому будинку Львівської обласної клінічної лікарні народилося 22 дітей, з них 2 у жінок, які прибули на Львівщину з інших областей. «Ми готові й надалі надавати високоспеціалізовану акушерську допомогу жінкам не лише мешканкам Львова та області, а й тим, хто вимушено покинув свої домівки», - зазначила заступник медичного директора ЛОКЛ з питань материнства і дитинства Роксоляна Коржинська. Нагадаємо, що Мінцифри надало роз'яснення як зареєструваити новонародженого у воєнний час.
У січні у Перинатальному центрі народилось 15 двієнь
4 лютого 2022
Минулого місяця у Львівському обласному клінічному перинатальному центрі народилося 477 дітей. Про це інформують у медзакладі. Серед новонароджених: 241 дівчинка та 236 хлопчиків. Також, як додали в Перинатальному центрі, попередній місяць був багатим на багатоплідні вагітності. Так, у січні в медзакладі народилося 15 двієнь.
З 1 січня мінімальна пенсія рідним загиблих в АТО/ООС зросте до 7800 грн, — Прем’єр-міністр
12 жовтня 2021
Захистити людей, чиї рідні загинули, захищаючи незалежність і суверенітет України, — обов’язок держави. На цьому наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Уряд на позачерговому засіданні 11 жовтня підтримав рішення про встановлення з 1 січня 2022 року мінімальної пенсійної виплати на рівні не менше ніж 7800 грн кожному з непрацездатних батьків, дружині (чоловіку) захисників, що загинули в зоні проведення АТО/ООС. «Підвищену пенсійну допомогу з наступного року отримають понад 2 тисячі людей, чиї рідні загинули за Україну, боронячи мир та спокій українських осель. Адресна допомога до пенсії надаватиметься їм незалежно від того, чи вже отримують такі виплати інші члени родини», — зазначив Прем’єр-міністр. До слова, від початку антитерористичної операції на Сході України понад 300 військовослужбовців з Львівщини загинули під час виконання бойових завдань. Нагадаємо, що в області триває Комплексна програма соціальної підтримки учасників АТО та їхніх родин, бійців – добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні на 2021-2025 роки. Детальніше про соціальну підтримку учасників АТО/ООС та родин загиблих у Львівській області читайте за посиланням.
«Лікарня першою в Україні започаткувала практику раннього прикладання до грудей»: Львівському перинатальному центру – 35 років
1 квітня 2021
Сьогодні Львівському перинатальному центру виповнюється 35 років. Історія закладу багата яскравими подіями та традиціями. За цей час тут прийняли більше ніж 90 тисяч пологів. Працівників закладу привітало керівництво Львівської обдержадміністрації. “Сьогодні ми святкуємо ювілей цього закладу. Але насправді це ваше свято – бо саме ви наповнюєте цю лікарню світлом і теплом, на вас покладена місія берегти життя і здоров’я наших матерів і дітей. Знаю, що серед вас є фахівці, які працюють з моменту відкриття закладу. І за цей час допомогли з’явитися на світ сотням немовлят. Це навіть важко собі уявити такі цифри – скільки нових життів ви прийняли! Певно, ніхто не зможе порахувати, скільки ночей, святкових днів ви провели тут, на посту. Цей заклад для багатьох з вас є другим домом, а колектив лікарні – ваша друга сім’я. Бажаю вам, щоб ви завжди були дружньою сім’єю, у якій багато радості і позитиву. Зі свого боку робимо все можливе, щоб тут вам було комфортно. Дякую вам за працю”, – підкреслив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Також він наголосив, саме «пологовий на Джорджа Вашингтона» став одним з перших перинатальних центрів в Україні. Що саме тут запрацювало друге в Україні відділення реанімації новонароджених. “Саме у стінах цього закладу відбулися перші партнерські пологи на Львівщині! Пишаємося, що саме ця лікарня першою в нашій країні започаткувала практику раннього прикладання до грудей. І однією з перших в Україні отримала статус лікарні, доброзичливої до дитини. Це все стало можливим саме завдяки вам – справжнім професіоналам своєї справи. Сьогодні Львівський перинатальний центр є тим закладом, де постійно втілюються інновації, встановлюється найновіше обладнання. І вірю, що після введення в експлуатацію другої черги – він стане одним з найкращих в Україні”, – додав очільник області. Також очільник області відзначив подяками медиків за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та особистий внесок у розвиток медичної галузі. Окрім того, Максим Козицький ознайомився із ходом робіт з реконструкції другої черги центру. Реконструкцію розпочали у 2018 році. Загальна кошторисна вартість реконструкції центру – понад 336 мільйонів гривень. Невдовзі об’єкт мають здати в експлуатацію. Довідково: У 1984 р. розпочалося будівництво пологового будинку № 2 м. Львова по вулиці Батальна (нині Дж. Вашингтона). За основу проєкту будівлі було взято типову центральну районну лікарню. Того ж року почалося формування колективу майбутнього перинатального центру. 1 квітня 1986 р. Міський клінічний пологовий будинок № 2 розпочав свою роботу. Перші пологи в новому пологовому будинку відбулися того ж дня і були передчасними. Їх прийняла завідувачка пологовим відділенням Булатовська Джульєта Олександрівна. Загалом лікарський склад становили молоді лікарі, середній вік яких був 25-28 років. Середній медперсонал в основному набирався з випускників медучилищ. Значна частина колективу працює по сьогоднішній день. В самих працівників тут народилися діти та навіть онуки. У 1987 р. Міський клінічний пологовий будинок № 2 став базою для кафедри акушерства та гінекології факультету післядипломної освіти Львівського медичного інституту, а також філію Львівського державного науково-дослідного інституту педіатрії акушерства та гінекології та спадкової патології Завідувачем кафедри та філії став професор Созанський Олександр Мирославович. Перші лапароскопічні операції було проведено співробітниками саме цього інституту, які в свою чергу передали свій досвід іншим лікарям. Гінекологічні відділення стали потужними центрами лапароскопічної хірургії Львівщини. З 1986 по 2000 рр. в структурі установи працювали жіночі констультації 2-ої, 4-ої та 5-ої міських поліклінік, а також консультаційний центр «Шлюб і сім’я». Це давало можливість на високому рівні надавати медичну допомогу вагітним та породіллям в ракурсі «первинна ланка (жіноча консультація) – вторинна ланка (стаціонар)», а також сприяло професійному росту лікарів за рахунок системи ротації лікарів між відділеннями стаціонару та жіночими консультаціями. У 1992 р. Міський клінічний пологовий будинок № 2 було перейменовано на Львівський регіональний перинатальний центр (ЛРПЦ). В цьому ж році було підписано угоду про співпрацю та обмін досвідом між перинатальним центром та Університетською клінікою Мілард Філмор Хоспіталс м. Баффоло, штат Нью-Йорк. Угода була підписана в рамках міждержавної програми медичної співпраці Держдепартаменту США та МОЗ України. У 1992 р. згідно наказу Облздороввідділу перинатальний центр був зобов’язаний надавати медичну допомогу вагітним, роділлям з передчасними пологами та недоношеним новонародженим дітям. Для реалізації цієї задачі у жовтні 1993 р. було введено в експлуатацію перше на теренах Західної України та друге в Україні відділення реанімації новонароджених.
“Обласний перинатальний центр готовий на 99 відсотків”, - Юрій Холод
4 грудня 2020
Будівництво та устаткування другої черги Львівського обласного перинатального центру майже завершене. Про це повідомив заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Холод під час виїзної наради у медичний заклад. У корпусі виконали всі ремонтні роботи, встановили сантехніку та завезли ліжка. У палатах встановили кнопки виклику медичного персоналу, в операційних частково вмонтували необхідне медобладнання. “Львівський обласний перинатальний центр - це медустанова європейського зразка. Для нас надзвичайно важливо якнайшвидше завершити другу чергу будівництва - гінекологічний корпус. Реконструкцію центру розпочали 2013-го, а першу чергу об’єкта здали у 2018 році. Ми плануємо завершити всі роботи вже в січні 2021 року. На зиму корпус буде опалюватися, а до кінця січня сюди мають завезти решту обладнання та оформити всі необхідні документи для відкриття другої черги центру“, - зазначив Юрій Холод. 19 листопада депутати Львівської облради перерозподілили кошти обласного бюджету та скерували на завершення реконструкції обласного перинатального ще 16 мільйонів гривень. Загалом 2020 року для виконання робіт та придбання монтованого обладнання перинатального центру було передбачено понад 45 мільйонів гривень, з них 20 мільйонів - з обласного бюджету. Загальна кошторисна вартість реконструкції центру - понад 336 мільйонів гривень, з яких 161 млн гривень витратили на першу чергу. Нагадаємо, обласний перинатальний центр є одним з основних медичних закладів охорони здоров’я матері та дитини у Львівській області. Зокрема, тут надають кваліфіковану медичної допомоги жінкам із загрозою переривання вагітності та передчасними пологами. Христина Дмитрик
Денис Шмигаль: Об’єднання ресурсу ІТ-інноваторів, бізнесу та держави сприятиме українському економічному прориву
25 вересня 2020
Під час робочої поїздки на Львівщину 25 вересня Прем’єр-міністр Денис Шмигаль взяв участь у відкритті стартап-конкурсу «StartUp Прорив 2020», де представлені сучасні технологічні розробки українських підприємців. «StartUP Прорив» — це не лише конкурс технологічних проектів, а й екосистема, яка об’єднує інноваторів, підприємців, інвесторів, представників влади для спільного запуску та успішного просування інноваційних рішень в різних галузях економіки. «Підтримка інновацій — це окремий блок у програмі діяльності нашого Уряду. Стратегія діджиталізації країни має сприяти тому, що в Україні будуть з’являтися нові технологічні рішення, які допоможуть і розвитку держави, і розвитку інноваційних підприємств», - наголосив Денис Шмигаль. Під час свого виступу Прем’єр-міністр також відзначив, що Україна має потенціал для лідерства в експорті IT-послуг не тільки в Європі, а й у світі. До 2025 року оборот усієї експортної IT-індустрії може досягти $8,4 млрд. При цьому Прем’єр-міністр відзначив, що від аутсорсингу українські розробники поступово переходять до створення власних високомаржинальних продуктів: від «експорту мізків» до експорту готових високоякісних продуктів з брендом «Made in Ukraine». "ІТ-галузь — рушійна сила, яка допомагає змінити принципи розвитку національної економіки: від сировинної до інноваційної. Наша мета, щоб в Україні приблизно 70 % приросту ВВП визначалося інноваційними досягненнями, використанням патентів та «ноу-хау» в найсучасніших технологіях. Об’єднання ресурсу та потенціалу наших ІТ-інноваторів, держави та бізнесу може дати той ефект, який сприятиме українському економічному прориву в наступному десятиріччі", - підкреслив очільник Уряду. Також, Денис Шмигаль подякував організаторам івенту за їхні лідерство та сміливі ідеї, а також побажав успіху всім учасникам та підприємцям, які будуть презентувати свої стартапи. "Мені надзвичайно приємно, що цього року Львівська облдержадміністрація налагодила тісну співпрацю зі стартап школою, та й загалом із Львівською політехнікою. Для нас це не лише можливість долучитися до гарних ініціатив, а й самим іти в ногу з часом, впроваджувати інновації в державне управління. Зараз разом працюємо над створенням Медичного Кластеру. Тут проводитимуть дослідження у сфері епідеміології, вірусології, біотехнологій, цифрової медицини. Плануємо налагодити виробництво медичних засобів індивідуального захисту та іншого медичного обладнання. Львівська ОДА спільно з Tech StartUp School подала на конкурс ДФРР 2021 року два проекти з розвитку інфраструктури наукового парку при Львівській політехніці. Вони передбачають капремонт корпусу на вул. Князя Романа на суму 40,2 млн грн. А також ремонт фасаду будівлі на вул. Колесси, 2 за 7,2 млн", - розповів голова Львівської ОДА Максим Козицький.
Плановий процес ЗНО-2020 стартує 25 червня, - Прем’єр-міністр
17 Червня 2020
Наразі немає підстав для скасування чи перенесення Зовнішнього незалежного оцінювання. Про це на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Зокрема, він нагадав, що Уряд цього року скасував проведення очного пробного ЗНО, замінивши його оцінюванням в режимі онлайн. «За інформацією Міністерства освіти і науки, зошити, в яких діти мають здавати ЗНО, уже розвезені на пункти здачі ЗНО», - зазначив очільник Уряду. «Ніхто не збирається скасовувати ЗНО, і причин для перенесення оцінювання на серпень наразі немає. Якщо такі причини будуть, то Міністерство охорони здоров’я та головний санітарний лікар повідомлять про це», - заявив Прем’єр-міністр. За його словами, показники, за яких буде переноситися ЗНО зрозумілі. Це більше 60 активних хворих на 100 тисяч населення в середньому по Україні та більше 50% областей, де перевищуються три загальнонаціональні показники – кількість хворих перевищує 12 на 100 тис. населення, більше ніж 50% завантажених хворими ліжок в опорних лікарнях та охоплення тестуванням менше ніж 12 осіб на 100 тисяч населення. «Це ті параметри, які можуть спричинити перенесення ЗНО на інший термін. В іншому випадку з 25 червня ми починаємо плановий процес ЗНО», - підсумував Денис Шмигаль.
Денис Шмигаль провів нараду щодо ситуації із Covid-19 у Львові та Львівській області
6 Червня 2020
Прем’єр-міністр України провів термінову нараду у Львівській облдержадміністрації з приводу врегулювання ситуації, що склалась в області через пандемію коронавірусної інфекції. «За статистикою останніх днів Львівщина стала своєрідним антирекордсменом. Спалаху не спостерігається, але кількість інфікованих рівномірно зростає. Джерелом зростання стало місто Львів. Через збільшення кількості інцидентів Львівська область обігнала Чернівецьку. Крім цього, утворилась черга на ПЛР тестування. Щоб не допустити реального спалаху, необхідно діяти швидко та консолідовано» - наголосив під час наради Денис Шмигаль. За словами Прем’єр-міністра, Президент також тримає ситуацію в регіоні на своєму особистому контролі. В межах зустрічі голова Львівської ОДА Максим Козицький ознайомив голову Уряду із актуальною інформацією перебігу боротьби із Covid-19 та найбільш гострими питаннями, що постали в регіоні. «Приріст захворюваності в області змушує ухвалювати непопулярні рішення, однак життя людей попри все для нас – в пріоритеті. Ми спільно із обласною радою доклали максимум зусиль, щоб забезпечити наші медичні заклади усіма необхідними засобами та матеріалами, тож у цьому сегменті ситуація не викликає занепокоєння. Досить гостро останнім часом постало питання внутрішньообласних перевезень, адже економіка потребує відновлення транспортних сполучень. Однак ми свідомі того, що рівень захворюваності буде падати лише при дотриманні карантину самими мешканцями області», - зазначив очільник області. На високому рівні злагодженої роботи всіх рівнів на початку епідемії наголосила заступник міністра охорони здоров’я Ірина Микичак. «Ми очікували спалаху на Львівщині на початку епідемії в силу її географічного розташування та інших особливостей. Але тоді регіон спрацював ідеально. До цього показника долучились як фахово підготовлена медична система, так і свідомість самих жителів області, які ретельно дотримувались карантину. Прогнозуємо, що Львівщина ще не пройшла піку захворюваності, тому мусимо в короткі терміни задіяти усі можливі важелі впливу на ситуацію», - акцентувала заступник міністра. Під час наради із Прем’єр-міністром по ситуації в розрізі кожної лікарні, що працює з COVID-19 доповіли головні лікарі медзакладів. Вони ознайомили керівника Уряду із процесом імплементації нової системи фінансування через НЗСУ, зокрема щодо роботи із Covid-пакетами. За результатами наради Денис Шмигаль доручив розглянути можливість запуску пулінг-тестування, що дозволить одночасно тестувати 5 зразків відібраного матеріалу. Подібну схему планують розпочати на базі лабораторій, що задіяні до процесу тестувань. Окрім того, під час наради порушили питання інтенсивних навчань для вірусологів, аби підсилити штат фахівців, які працюють у Лабораторному центрі та інших лабораторіях області.
Облаштування приймальних відділень в опорних лікарнях обговорили під час селектора із Прем'єром
7 лютого 2020
У всіх областях України планують облаштувати понад дві сотні приймальних відділень в опорних лікарнях, а роботи мають розпочати уже найближчим часом. Про це сьогодні йшлося під час селекторної наради під головуванням Премьер-міністра України Олексія Гончарука. За постановою Кабінету Міністрів усі об’єкти мають відповідати уніфікованим єдиним стандартам та будуть забезпечені сучасним обладнанням. «Усі стандарти адаптують під кожну область. Це важлива організаційна робота, яку треба оперативно виконати. Держава візьме на себе фінансування будівельних робіт та централізовану закупівлю стандартизованого обладнання. Внаслідок впровадження реформи, люди мають бачити, що система охорони здоров’я змінюється на краще», - наголосив очільник Уряду. В межах облаштування опорних лікарень подбають також про дороги, якими довозитимуть пацієнтів. Окрім того, в межах наради порушили питання стану готовності закладів вторинної та третинної (спеціалізованої та високоспеціалізованої) медичної допомоги до запровадження в 2020 році системи фінансування за програмою медичних гарантій. В цілому показники готовності Львівської області перебувають на рівні середніх показників по Україні. Загальна готовність в порівнянні з минулим тижнем збільшилась на 4,2% і становить 84,2 %. Під час селектора Премьер-міністр України доручив провести аудит парку карет швидкої допомоги та шкільних автобусів, аби мати розуміння де і в якій кількості підсилити кількість автотранспорту.
Василь Лозинський поінформував Прем’єр-міністра про виплату зарплати педагогічним та медичним працівникам Львівщини
22 грудня 2019
Під головуванням Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука відбулась селекторна нарада щодо недопущення заборгованості з виплати заробітної плати педагогічним та медичним працівникам. Як зазначив сьогодні, 21 грудня, перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Василь Лозинський, питання виплати зарплати педагогічним та медичним працівникам Львівщини є на постійному контролі. «На початку тижня заборгованість становила 44,8 млн грн, але ми попрацювали з внутрішнім ресурсом шляхом перерозподілу інших видатків. Тому сума прогнозованої заборгованості зменшилась до 18, 4 млн грн для виплати заробітної плати працівникам медичної галузі. Зокрема, на 8-ми територіях буде ця потреба», – зазначив Василь Лозинський. Також для вирішення питання щодо виплати заробітної плати освітянам планується виділити додаткову дотацію місцевим бюджетам у сумі 47, 8 млн грн. Наприкінці наради Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук повідомив, що на наступному тижні очікується засідання бюджетного комітету Верховної Ради України щодо перерозподілу коштів. Водночас висловив сподівання, що у наступному бюджетному році такої потреби не буде.