Редакції друкованих ЗМІ області запрошують до участі у конкурсі журналістики «Четверта влада»
![](/cache/thumbnails/2/b9b/1_1553244531_613x408_3_0.jpg)
Сьогодні, 22 березня, відбулася зустріч голови Львівської ОДА Олега Синютки із редакторами обласних видань. В межах зустрічі розглянули актуальні питання галузі та презентували конкурс підтримки регіональних медіа.
«Щоб видання були незалежними, треба щоб вони мали відповідний фінансовий ресурс . Ми підготували конкурс «Четверта влада», який стосується підтримки незалежних видань. Нам сьогодні дуже важливо формувати незалежну, професійну журналістику»,- зазначив Олег Синютка.
Про умови конкурсу для учасників зустрічі розповів директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА Андрій Ковальський.
«У конкурсі можуть брати участь редакції друкованих засобів масової інформації Львівської області. Подавати можна окремі публікації, статті, розслідування, а також цілісні видання (газети), які опубліковані в місцевих ЗМІ Львівської області за попередні 6 місяців з дати оголошення конкурсу. Серед номінацій: Гран-прі – «гордість Львівщини» («прорив року»), I категорія – найкраща місцева газета, II - найбільш резонансний соціально важливий цикл публікацій, III – найкращий цикл журналістських розслідувань, IV – найкращий цикл публікацій, що показує приклади успішної роботи органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, V категорія – найкращий цикл публікацій з історико-патріотичної тематики»,- зазначив Андрій Ковальський.
Переможцям конкурсу нададуть дотацію з обласного бюджету. Фінансування конкурсу на 2019 рік становить 600 тис грн. У I-V категорії оберуть по три переможці (I, II та III місце), у категорії Гран-прі – одного.
Початком конкурсу вважається 15 березня 2019 року. Прийом заявок на участь у конкурсі здійснюється упродовж 30 календарних днів з моменту оголошення конкурсу. До участі в Конкурсі допускаються редакції районних та міських друкованих засобів масової інформації Львівської області
У поданні необхідно зазначити, на яку категорію подається редакція-номінант. До подання обов’язково додаються екземпляри робіт, які братимуть участь у Конкурсі. Кожна робота подається окремо. Друковані роботи подаються оригіналом видання або завіреною копією матеріалу з обов’язковим зазначенням на них дати опублікування.
На кожну роботу, подану на Конкурс, оформляється окрема заявка.
До участі у конкурсі допускаються лише юридичні особи зареєстровані на теренах Львівської області та які не отримують фінансування /співфінансування з районних, обласного, державного бюджетів.
Для участі у конкурсі заявники подають документи за адресою: 79008, м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб. 402, департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської обласної державної адміністрації.
Більш детальну інформацію про умови проведення конкурсу можна дізнатися за номером: 261 -27-75
Додамо, що Конкурс має на меті популяризацію та розвиток регіональної преси, розвиток громадянського та інформаційного суспільства, підтримки свободи слова, створення сприятливих та змагальних умов для покращення розвитку газет, надання додаткового фінансового стимулу для покращення роботи редакцій, створення змагальності та конкурентних умов для поліпшення якісного контенту місцевих друкованих засобів масової інформації, поліграфічного та дизайнерського оформлення видань.
Новини за темою
![Продовольча безпека України: аграріїв запрошують взяти участь в конкурсі на одержання субгрантів](/cache/thumbnails/8/5fd/_1649079682_480x375_2_0_nw.jpeg)
Продовольча безпека України: аграріїв запрошують взяти участь в конкурсі на одержання субгрантів
4 квітня 2022
Проєкт АГРО запрошує українських сільськогосподарських виробників подавати заявки для одержання субгранту для реалізації проєктів з метою розвитку мережі господарств, що працюють на продовольчу безпеку в Україні. Проєкт АГРО планує надати приблизно 10 млн грн. у межах до двадцяти субгрантів. Цей конкурс для українських мікро-, малих та середніх с/г підприємств, які є приватними виробниками/переробниками овочів, фруктів та ягід, м’яса та молочної продукції, птиці (крім курятини) або продукції аквакультури та працюють на продовольчу безпеку в Україні. Субгранти можна використати на: закупівлю нового обладнання та ресурсного забезпечення для впровадження кращих технологічних практик у виробництві; закупівлю нового обладнання для створення нових та модернізації існуючих переробних потужностей для поширення кращого досвіду в секторі; залучення консультаційно-експертної підтримки тощо. Сума субгранту може коливатися від 500 до 900 тис. гривень але остаточна сума буде залежати від субгрантової діяльності та остаточних переговорів і може вийти за межі цього діапазону. Вимоги до заявника: офіційно зареєстрованаукраїнська організація або суб’єктпідприємницької діяльності (кооператив, товариство з обмеженою відповідальністю, приватне підприємство, фермерське господарство, ФОП тощо); дотримання всіх чинних правил цивільного та податкового законодавства; підпадає під категорію мікро-, малих та середніх сільськогосподарських підприємств, з щорічним оборотом заявника - не менше 500 тис. грн; готовий (за можливості) співінвестувати у дану діяльність не менше 20% від загального бюджету проекту. Проєкт АГРО приймати заявки до 18:00 за київським часом 23 березня 2023 р. або до моменту вичерпання коштів. Детально з умовами одержання субгранту, формою заявки, включаючи бюджет та супровідною документацією можна ознайомитись в доповненні до Річного програмного запиту (APS) №APS-04 за посиланням: завантажити Доповнення №1 до Річного програмного запиту (APS) №APS-04 та завантажити додатки.
![Фермери Львівщини можуть взяти участь у конкурсі фінансової підтримки](/cache/thumbnails/6/34c/_1648804511_480x375_2_0_nw.jpeg)
Фермери Львівщини можуть взяти участь у конкурсі фінансової підтримки
1 квітня 2022
Український державний фонд підтримки фермерських господарств оголошує конкурс на отримання фінансової підтримки фермерськими господарствами для провадження виробничої діяльності та диверсифікації виробництва за бюджетною програмою «Надання кредитів фермерським господарствам». У 2022 році за програмою «Надання кредитів фермерським господарствам» відповідно до Постанови КМУ від 25 серпня 2004 р. № 1102 на Львівську область виділено 4 млн 588 тис гривень що в 3,8 рази більше в порівнянні з минулим роком . Фінансова підтримка фермерських господарств надається у розмірі, що не перевищує 1 млн гривень із забезпеченням виконання зобов’язання щодо повернення бюджетних коштів на строк до 5 років. Прийом заявок та документів здійснюватиметься з 31 березня 2022 року до 30 квітня 2022 року. Фермерські господарства подають у паперовій та електронній формі до Львівського регіонального відділення документи (фотокопії). 1. Заявку у двох примірниках за формою, затвердженою Мінагрополітики; 2. Копію статуту фермерського господарства із статусом юридичної особи або копію договору /декларації про створення сімейного фермерського господарства; 3. Відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що підтверджують право власності та/або користування земельною ділянкою; 4. Баланс та звіт про фінансові результати фермерського господарства за 2021 рік за встановленою формою; 5. Копію паспорта (у разі коли голова фермерського господарства віком до 35 років (включно); 6. Бізнес-план з техніко-економічним обгрунтуванням доцільності надання фінансової підтримки фермерському господарству із зазначенням графіка повернення коштів; 7. Пропозицію фермерського господарства щодо забезпечення виконання зобов’язання з повернення бюджетних коштів у порядку, встановленому законодавством; Львівське відділення приймає документи за адресою: 79026, м. Львів, вул. Липинського, 54, каб. 11,22. lvivudfpfg@ukr.net Контактні дані: +380 (67) 781 82 87 - Розмус Оксана Степанівна +380 (97) 210 74 57 - Кульчицька Наталія Володимирівна З більш детальною інформацією можна ознайомитись за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1102-2004-%D0%BF#Text «В такий непростий для держави час основним завданням кожного фермера є ведення свого фронту – забезпечення продовольчої безпеки. В свою чергу держава сприяє розвитку фермерства та надає можливості додатково залучити такий необхідний додатковий фінансовий ресурс», - зазначають в департаменті агропромислового розвитку ЛОВА.
![До уваги ЗМІ, аграріїв, районних військових адміністрацій: спростування щодо законопроєкту № 7178](/cache/thumbnails/f/e18/_1648450697_480x375_2_0_nw.jpeg)
До уваги ЗМІ, аграріїв, районних військових адміністрацій: спростування щодо законопроєкту № 7178
28 березня 2022
В останні дні засобами масової інформації (ЗМІ) шириться інформація про те, що Верховна Рада України спростила доступ аграріям до оренди та користування землею. Департамент агропромислового розвитку Львівської обласної військової адміністрації підтверджує, це дійсно так. Проте, в новинах ЗМІ міститься інформація, що повноваження передачі в оренду сільськогосподарської землі покладено на районні військові адміністрації (РВА). Але це не так, інформуємо чому: - по-перше, в початковій редакції законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану від 19.03.2022 № 7178 дійсно запропоновано такі функції надати РВА; - по-друге, висновком Комітету з питань аграрної та земельної політики від 23.03.2022 рекомендовано ВРУ прийняти цей закон за основу і в цілому з урахуванням певних змін, а саме розпорядження землями здійснюється суб’єктами визначеними у статті 122 Земельного кодексу України (ЗКУ); - по-третє, у ст. 122 ЗКУ визначено, що сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб; - по-четверте, 24.03.2022 народні депутати прийняли цей Закон з урахуванням пропозицій, зазначених у висновках аграрного комітету. Станом на зараз, вищезгаданий Закон не набрав чинності та направлений на підпис Президентові України. Після цього як він буде підписаний та опублікований, наступного дня він вступить дію. З цього моменту, за спрощеною процедурою, передавати в оренду комунальні сільськогосподарські землі зможуть виключно територіальні громади, а РВА здійснювати державну реєстрацію договорів та ведення книги реєстрації землеволодінь і землекористувань в умовах воєнного стану. Детальніше з новелами цього закону можна ознайомитися тут (https://cutt.ly/ZDyfANA). Беручи до уваги важливість забезпечення продовольством Збройні сили України та населення в умовах воєнного стану, закликаємо ЗМІ перед публікацією різного роду новин перевіряти достовірність інформації, адже ви дезінформуєте перш за все аграріїв.
![Порядок роботи ЗМІ під час воєнного стану: роз’яснення щодо наказу Головнокомандувача ЗСУ](/cache/thumbnails/6/444/_1646577199_480x375_2_0_nw.jpeg)
Порядок роботи ЗМІ під час воєнного стану: роз’яснення щодо наказу Головнокомандувача ЗСУ
6 березня 2022
Згідно з наказом Головнокомандувача ЗСУ від 03.03.2022 року, для ЗМІ сформували перелік об’єктів, які заборонені для зйомок у воєнний час, а також інформацію, яку заборонено висвітлювати. У наказі також роз’яснили порядок допуску представників засобів масової інформації на військові об’єкти у зоні ведення бойових дій на період дії воєнного стану. Про це повідомив Міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов. Згідно з наказом заборонено висвітлювати ЗМІ у воєнний час: найменування частин та підрозділів, а також їх розташування кількість військових у частинах та підрозділах кількість озброєння та техніки, їх стан і місце зберігання умовні позначки обʼєктів Будь-яку інформацію про: операції які проводять або планують систему охорони та оборони військових частин наявний захист військового такий як: озброєння та техніка (крім видимих або очевидно виражених) порядок залучення сил (військових) та засобів (озброєння) збір розвідувальних даних переміщення та розгортання військ (найменування, кількість, маршрути) військові частини та їх тактику, методи дій унікальні операції та спосіб їх виконання ефективність радіоелектронної боротьби противника відкладені або скасовані операції зниклий або збитий літак, корабель та операції з пошуку і порятунку плани щодо безпеки наших військ (дезінформація, маскування, протидія) інформаційно-психологічні операції, які проводять або планують пропаганду або виправдання широкомасштабної збройної агресії росії проти України. Ознайомитися з наказом можна за посиланням. Нагадуємо, про правила акредитації журналістів - https://loda.gov.ua/news?id=66165
![За численними запитами ЗМІ інформуємо про правила роботи в умовах воєнного часу](/cache/thumbnails/3/bea/_1646478401_480x375_2_0_nw.jpeg)
За численними запитами ЗМІ інформуємо про правила роботи в умовах воєнного часу
5 березня 2022
До Львівської обласної військової адміністрації щоденно надходять десятки запитів від журналістів. Тож ми зібрали усю необхідну для вашої професійної діяльності інформацію. 1. Загальне Усі військовослужбовці Сил територіальної оборони Збройних Сил України мають на собі однострій Збройних Сил України, зброю та відповідні документи, які їм дозволяють нести службу. В кожного журналіста можуть просити їхні міжнародні прес-карти, які їм дозволяють здійснювати журналістську діяльність до комендантської години (06:00-22:00) на території Львівської області. 2. Акредитація журналістів на території Львівської області Для професійної діяльності журналістів до комендантської години достатньо документів, що підтверджують їхню особу, і прес-карти, виданої редакцією медіа, яке вони представляють. Для роботи в комендантський час на території області, журналісти повинні отримати перепустки, які видаються за підписом коменданта Львівської обласної військової адміністрації. Однак просимо подавати перелік осіб, котрим дійсно потрібне переміщення по території Львівської області у комендантські години. Просимо представників ЗМІ ставитись до цього питання дуже відповідально і не подавати у списки усю редакцію вашого медіа, а тільки тих, кому вона дійсно необхідна. Для отримання акредитації та перепустки на роботу в комендантські години необхідно: подати письмове подання керівника підприємства, установи, редакції, (зразок тут: https://cutt.ly/kAsZwTP) до комендатури Львівської області з обґрунтуванням необхідності перебування зазначених осіб на території Львівської області під час комендантської години; до подання потрібно прикріпити заповнену таблицю за посиланням: https://cutt.ly/FApnbYX усі документи просимо надсилати на вказану нижче електронну адресу. Контакти: Мобільний телефон: +380955921652. Електронна адреса: depinfoloda@gmail.com 3. Обмеження для журналістів в умовах воєнного часу НЕ фотографувати чи фільмувати: блок-пости; аеропорти; залізничні вокзали; нафтобази; об’єкти нафто-газопроводів; електростанції; українських військових; українську бойову техніку; перебувати в місті під час комендантської години (з 22:00 по 06:00). У разі недотримання даних порад особа буде затримана. 4. Рекомендації Завжди носіть із собою теку з документами, що засвідчують вашу особу, включаючи міжнародну прес-карту. Одягайтеся відповідно та у зручний одяг. Часто вам необхідно буде злитися з натовпом, адже іноді безпечніше бути непоміченим. Ніколи не носіть із собою пістолет або іншу зброю. Не вдягайте одяг темно-зеленого кольору чи тактичний одяг або щось, що нагадує одяг солдата. Не беріть із собою таких речей, як бінокль або устаткування з антеною. Вас можуть звинуватити в шпигунстві. Будьте обережні з будь-якими предметами, що нагадують зброю. Не зберігайте військові документи, одяг або устаткування як сувеніри. Поводьтеся скромно. Носіть із собою короткохвильове радіо для того, щоб бути в курсі подій. Також Ви можете опинитися в такій ситуації, коли жодний засіб зв'язку не буде доступний, тому треба мати при собі супутниковий телефон з послугами факсу, електронної пошти й Інтернету. Беріть із собою мінімум обладнання – маючи при собі важкі речі, ви можете потрапити в скрутне становище. Будьте уважні з обладнанням. Неуважність може призвести до того, що втратите або зіпсуєте вашу техніку чи записи. Завжди носіть із собою аптечку. 5. Поведінка на блокпостах Для уникнення затримки авто та громадського транспорту, варто дотримуватися кількох важливих правил: зменшити швидкість авто; завчасно приготувати документи для перевірки; вимкнути фари; увімкнути аварійне світло та світло у салоні авто в темну пору доби; не вести відеозйомку, вимкнути відеореєстратор; без дозволу військових не виходити з авто; чітко відповідати на питання військових; бути готовими на вимогу військових, поліції чи добровольчої варти, яка чергує на блокпості; відкрити багажник та дозволити оглянути салон авто. після того, як пройшли блокпост, після огляду та дозволу продовжувати рух, просимо громадян плавно набирати швидкість в авто. Важливо! тримайте документи завжди при собі, підготуйте та показуйте їх на блокпостах; якщо ви офіційно акредитовані, а хтось перешкоджає журналістській діяльності - шукайте та повідомте працівника поліції або зателефонуйте в поліцію (102); пам’ятайте: відеозйомки блокпостів, об'єктів інфраструктури, військових об'єктів заборонені - все це може допомогти ворогові. усі інтерв’ю з військовими особами можна проводити чи публікувати виключно після дозволу командування та за наявності прескарти, виданої Міністерством оборони України. не пересувайтеся містом чи областю під час комендантського часу. У випадку такої потреби, телефонуйте в поліцію та просіть супровід вашого авто. 6. Офіційні джерела інформації у Львівській області Телеграм-канал начальника Львівської ОВА Максима Козицького. Телеграм-канал Львівської ОВА. Вебсайт Львівської ОВА. Фейсбук начальника Львівської ОВА. Фейсбук Львівської ОВА. Твіттер начальника Львівської ОВА. Твіттер Львівської ОВА. Також нагадуємо, що на території області працює Гаряча лінія 112, зателефонувавши на яку, модна отримати консультацію з усіх питань.
![Українське радіо Львів відсьогодні не транслюватиме оповіщення про тривогу: перелік нових ЗМІ](/cache/thumbnails/4/ef9/_1645953350_480x375_2_0_nw.jpeg)
Українське радіо Львів відсьогодні не транслюватиме оповіщення про тривогу: перелік нових ЗМІ
27 лютого 2022
Відсьогодні оповіщення про тривогу не відбувається через Українське радіо Львів. Оскільки, передали свої частоти під мовлення загальноукраїнського Суспільного радіо. Почути інформацію про тривогу мешкані можуть, увімкнувши телеканал Перший Західний, телеканал Правда тут. Львів, телеканал UA. Львів, радіо “Перше”, радіо “Львівська хвиля”, радіо “Люкс”, радіо “Вголос” або радіо “Незалежність”. У будь-якому випадку сигнал "Повітряна тривога" означає, що маємо виконати такі дії: Якщо ви вдома, вимкніть світло та газ, візьміть документи, необхідні ліки, трохи харчів та води і перейдіть у найближче укриття. Повідомте також сусідів та осіб з інвалідністю. Допоможіть їм перейти в укриття. Увага! Залишайтеся в укритті до наступного сигналу сирени, яка означає відбій повітряної тривоги! Не виходьте, доки не буде дана команда "Відбій повітряної тривоги!" Про це також повідомлять офіційні джерела інформації та телеграм-канал Оповіщення цивільного захисту.
![Увага! Звернення Збройних Сил України до представників засобів масової інформації](/cache/thumbnails/9/28d/_1645699274_480x375_2_0_nw.jpeg)
Увага! Звернення Збройних Сил України до представників засобів масової інформації
24 лютого 2022
Засоби масової інформації мають звернути увагу на повідомлення від Збройних Сил України. Важливо! Не повідомляйте інформацію про пошкодження об’єктів воєнної та цивільної інфраструктури сектору оборони. Це потрібно для того, щоб агресори не розуміли рівня пошкодження об’єктів з українських ЗМІ. Об'єднані сили дають гідну відсіч збройним силам російської федерації. Всі військові підрозділи перебувають на своїх позиціях. Громадян просять не вірити, а головне, не поширювати неправдиву інформацію про ситуацію в Україні. Пам’ятайте, що усю важливу інформаційну можна дізнатись лише з офіційних джерел. Львівська облдержадміністрація підготувала список необхідних посилань на офіційні ресурси. Читати тут. Разом до перемоги! Слава Україні!
!["Рівень координації усіх органів влади зараз на високому рівні", - Віталій Загайний у розмові з латвійським журналістом](/cache/thumbnails/f/fab/_1645192267_480x375_2_0_nw.jpeg)
"Рівень координації усіх органів влади зараз на високому рівні", - Віталій Загайний у розмові з латвійським журналістом
18 лютого 2022
Сьогодні на Львівщину завітав латвійський журналіст Яніс Вінгріс. Під час свого візиту він зустрівся з заступником голови облдержадміністрації Віталієм Загайним. Останнім часом увага іноземних ЗМІ деталі більше прикута до України. Тому під час розмови із заступником, основну увагу журналіст приділив питанню готовності країни та Львівщини, зокрема, до виникнення ймовірної надзвичайної ситуації. «Станом на зараз ситуація дійсно є непередбачуваною. Львівщина вже реагує на різнопланові виклики. Ми постійно перевіряємо обласні системи оповіщення, інформуємо про дії населення у випадку тих чи інших надзвичайних ситуацій. Разом з тим, ми інспектуємо наявні в області укриття. Усвідомлюємо, що є можливість агресії від нашого північного сусіда, тому планомірно готуємося відповідати на будь-які виклики. Можемо стверджувати, що рівень підготовки та координації усіх органів влади зараз на високому рівні», - сказав Віталій Загайний. Він також додав, що зараз в посиленому режимі працюють правоохоронні органи, рятувальні служби тощо. Про це, зокрема, йшлося під час позачергової сесії Львівської облради. Тоді ж на обговорення винесли питання готовності області до організації невідкладних заходів у разі виникнення надзвичайних ситуацій. Детальніше читайте за посиланням. Своєю чергою, Яніс Вінгріс поцікавився, як працює система оповіщення в області. Як ми повідомляли раніше, вона відбувається завдяки сигналам цивільного захисту з використанням технічних засобів. Читайте також: Як працюють сирени та скільки в області захисних споруд. Інформуємо про способи оповіщення населення. Наприкінці зустрічі журналіст мав змогу самостійно ознайомитись з одним з методів оповіщення населення, зателефонувавши на багатоканальний безкоштовний номер 080 060 04 91. За ним можна дізнатися усю актуальну інформацію по області за добу, що минула.
![Дітей запрошують до участі у конкурсі «Мальовничі річки Західного Бугу та Сяну»](/cache/thumbnails/1/5c3/_1643878228_480x375_2_0_nw.jpeg)
Дітей запрошують до участі у конкурсі «Мальовничі річки Західного Бугу та Сяну»
3 лютого 2022
Конкурс «Мальовничі річки Західного Бугу та Сяну» спрямований на залучення дітей, учнівської та студентської молоді, громадськості до заходів, спрямованих на збереження екосистеми річок суббасейнів Західного Бугу та Сяну. Відтак, діти, учні та студенти загальноосвітніх, професійно-технічних, позашкільних та вищих навчальних закладів віком до 17 років можуть взяти участь в дитячому басейновому конкурсі «Мальовничі річки Західного Бугу та Сяну». Номінаціями конкурсу є: «Малюнок»; «Вироби виготовлені з природних та ужиткових матеріалів»; «Фоторобота»; «Вірш». Для кожної номінації встановлено три вікові категорії: І категорія – до 6 років; ІІ категорія – від 6 до 12 років; ІІІ категорія – від 12 до 17 років. Зазначаємо, що для участі в конкурсі приймаються не більше 2-х робіт від кожного учасника. Роботи необхідно надсилати до 1 червня 2022 року на адресу Басейнового управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну: вул. Родини Крушельницьких, 14, м. Львів, 79017. З положенням про конкурс та анкетою учасника можна ознайомитися за посиланням: https://cutt.ly/OOcLaNn
![Громади області запрошують до участі у конкурсному відборі проектів транскордонного співробітництва](/cache/thumbnails/d/3d0/_1643818342_480x375_2_0_nw.jpeg)
Громади області запрошують до участі у конкурсному відборі проектів транскордонного співробітництва
2 лютого 2022
Львівська обласна державна адміністрація запрошує взяти участь у конкурсному відборі проектів (програм) транскордонного співробітництва, яким може надаватися державна фінансова підтримка. Інформують у департаменті міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА. У конкурсі можуть взяти участь проекти суб’єктів та учасників транскордонного співробітництва, визначених у Законі України «Про транскордонне співробітництво», в тому числі діючі проекти, що фінансуються коштом міжнародної технічної допомоги. Для участі проекту (програми) транскордонного співробітництва у конкурсному відборі заявник (центральний або місцевий орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, інший суб’єкт або учасник транскордонного співробітництва (крім фізичної особи), визначений Законом України «Про транскордонне співробітництво») подає на електронну адресу Мінрегіону: minregion@minregion.gov.ua або по СЕВ такі документи: 1) заявку на участь у конкурсному відборі (у довільній формі), яка повинна містити такі відомості про заявника проекту: найменування, місцезнаходження, код згідно з ЄДРПОУ, адресу електронної пошти, номер телефону відповідальної особи, прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) керівника; 2) документи, що підтверджують співфінансування проекту за рахунок коштів місцевого бюджету та/або інших джерел, не заборонених законодавством (гарантійний лист органу місцевого самоврядування та/або органу виконавчої влади, рішення сесії органу місцевого самоврядування); 3) інформаційну картку та опис проекту, оформлені відповідно Вимог до інформаційної картки проекту (програми) та опису проекту (програми) транскордонного співробітництва, якому може надаватися державна фінансова підтримка, затверджених наказом Мінрегіону від 25 листопада 2021 року № 307 «Про забезпечення проведення конкурсного відбору проєктів (програм) транскордонного співробітництва, яким може надаватись державна фінансова підтримка», зареєстрований в Мін'юсті 31 грудня 2021 року за №№ 1711/37333, 1712/37334, 1713/37335. 4) висновок Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської або Севастопольської міських держадміністрацій щодо актуальності та доцільності реалізації проекту у відповідному регіоні. Висновок не подається у разі, коли заявником проекту є обласна чи міська держадміністрація. Для участі у конкурсному відборі проекту, відібраного у рамках програми міжнародної технічної допомоги відповідно до правил та процедур, установлених міжнародними договорами України (далі - проект міжнародної технічної допомоги), крім заявки на участь у конкурсному відборі, яка повинна містити зазначені вище відомості про заявника, та документів, що підтверджують співфінансування проекту міжнародної технічної допомоги за рахунок коштів місцевого бюджету та/або інших джерел, не заборонених законодавством, на електронну адресу Мінрегіону: minregion@minregion.gov.ua або по СЕВ подаються також копії таких документів: 1) укладеного грантового контракту та угоди про партнерство для реалізації проекту міжнародної технічної допомоги (завірені електронним або мокрим підписом з відбитком печатки (за наявності) заявника на конкурс) з перекладом на українську мову у випадках, коли грантовий контракт та угода про партнерство є іншомовними. Переклад завіряється електронним або мокрим підписом з відбитком печатки (за наявності) заявника на конкурс; 2) реєстраційної картки проекту міжнародної технічної допомоги, передбаченої Порядком залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2002 р. № 153 «Про створення єдиної системи залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги». У РАЗІ БУДІВНИЦТВА, КАП РЕМОНТУ, РЕСТАВРАЦІЇ, РЕКОНСТРУКЦІЇ: Для проектів (програм) транскордонного співробітництва, які передбачають будівництво (нове будівництво, реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт), додатково подаються: - зведений кошторисний розрахунок; - звіт за результатами експертизи проектів будівництва; - акт (наказ, розпорядження, рішення) про затвердження проектної документації відповідно до Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 р. № 560 «Про затвердження Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України». - документи щодо форми власності для об’єктів будівництва. Документи для участі у конкурсному відборі подаються виключно в електронному вигляді до 17:00 год 18 лютого 2022 року включно. Телефони для довідок: (044) 207-18-85, 207-18-91. Запитання також можна задати, надіславши лист на такі електронні адреси: kayaas@minregion.gov.ua, dalievskata@minregion.gov.ua, suprunenkola@minregion.gov.ua.
![Бізнес Львівщини запрошують до участі у конкурсі ваучерної підтримки](/cache/thumbnails/0/9b6/_1643721677_480x375_2_0_nw.jpeg)
Бізнес Львівщини запрошують до участі у конкурсі ваучерної підтримки
1 лютого 2022
Департамент економічної політики Львівської обласної державної адміністрації запрошує суб’єктів мікро- та малого підприємництва – юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців для участі у конкурсі в межах Програми підвищення конкурентоспроможності Львівської області на 2021-2025 роки. У межах Програми проводиться конкурс на надання ваучерів – безповоротної фінансової допомоги у розмірі: ваучери на маркетингові послуги – до 50 тис. грн; ваучери на консалтингові послуги – до 50 тис. грн; інноваційні ваучери – до 100 тис. грн. Вимоги до суб'єктів господарювання, які можуть отримати ваучер: - підпадає під визначення суб’єкта мікро- та малого підприємництва згідно з положеннями Господарського кодексу України; - працює в межах всіх видів діяльності згідно із КВЕД 2010, крім тих, які підлягають ліцензуванню; - має зареєстроване місцезнаходження на території Львівської області; - не має заборгованості із виплати заробітної плати та сплати податків (довідка з Державної фіскальної служби); - виробляє фізичний продукт (самостійно або із залученням підрядних організацій, але є власниками прав інтелектуальної власності) або надає сервіси з високою доданою вартістю; - річний дохід за попередній рік не перевищує 15 млн гривень. Цілі, на які надаються ваучери, наведені в додатку 1. Частка власних витрат суб’єкта господарювання на отримання послуг повинна становити не менше 30% суми від загальних витрат. Для участі у конкурсі необхідно подати: 1. Проєкт розвитку бізнесу. Форма проєкту (додаток 2); 2. Декларацію доброчесності (додаток 3); 3. Комерційну пропозицію від однієї із прекваліфікованих компаній. Комерційна пропозиція готується прекваліфікованою компанією у довільній формі, але з обов'язковим вказанням назви суб'єкта господарювання, якому вона надана, описом та вартістю послуг, які можуть бути надані за рахунок ваучера. Прекваліфіковані компанії, які мають право надавати послуги за рахунок ваучера: https://cutt.ly/TIaUmj9 Зазначені документи учасникам конкурсу необхідно подати в департамент економічної політики обласної державної адміністрації за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб. 419, до 1 березня 2022 року. Детальну інформацію також можна отримати за номером 2 999- 279.
![Молодь запрошують до участі у конкурсі «Всеукраїнський юнацький водний приз 2022»](/cache/thumbnails/d/164/_1643384182_480x375_2_0_nw.jpeg)
Молодь запрошують до участі у конкурсі «Всеукраїнський юнацький водний приз 2022»
28 січня 2022
Триває прийом робіт на конкурс Всеукраїнський юнацький водний приз 2022 (ВЮВП 2022) – національний етап Міжнародного конкурсу «StockholmJunior Water Prize». ВЮВП 2022 відкритий для всіх проєктів, які стосуються водної тематики, та покликаний об’єднати інтелектуальні та творчі здібності молоді, зокрема: для вирішення проблем раціонального використання водних ресурсів, - забезпечення суспільства якісною питною водою, мінімізації водоспоживання у всіх галузях народного господарства. У конкурсі можуть брати участь учні середніх шкіл, ліцеїв, коледжів (окрім вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівня акредитації) — молодь віком від 15 до 20 років. Основні критерії визначення переможця: глибина досліджень, новизна прийнятого інноваційно-технічного рішення самостійність виконання. Для участі у конкурсі ВЮВП 2022 необхідно заповнити заявку та надіслати проєкт в електронному вигляді не пізніше 21 лютого 2022 року. Пакет документів та порядок оформлення конкурсних проєктів можна знайти в Положенні про Конкурс за посиланням https://cutt.ly/lOiIZhC . Національний етап конкурсу буде проходити 19-21 квітня 2022 року в онлайн форматі, а переможець представлятиме Україну у міжнародному фіналі, який триватиме з 29 серпня по 2 вересня 2022 року.