#Trashtag Chellenge в дії: Львівщина активно долучається до акції
Акція проти забруднення навколишнього природного середовища триває по всьому світі. Львівщина активно приєднується до прибирання.
22 березня в межах проведення екологічної акції #TrashtagChellenge працівниками Жидачівського управління водного господарства здійснили прибирання сміття на річці Зубра та прилеглих меліоративних каналах вздовж автодороги М-06 Київ - Чоп.
А також, до Trashtag Chellenge приєднались Дрогобицька міська рада, Моршинська міська Миколаївська РДА, Сокальська РДА, Яворівська РДА.
Новини за темою
«Подаруй мамі радість»: на Львівщині закликають взяти участь у флешмобі до Дня матері
2 травня 2022
Традиційно в другу неділю травня в Україні відзначають День матері - свято, коли в кожній сім’ї вшановують своїх найрідніших матусь. Департамент освіти і науки Львівської ОВА пропонує в ці передсвяткові дні наповнити сторінки соцмереж теплом і любов’ю, тож запускає онлайн-флешмоб привітань та добрих справ, які подарують радість нашим найріднішим. «Досконалості та креативності немає меж. До прикладу, Ви можете привітати своїх матусь декламуванням віршів, оригінальним малюнком, виконанням пісні чи власноруч випеченим тістечком тощо. За бажанням поділіться результатами у коментарях під дописом департаменту у Фейсбуці, або на своїх сторінках, додаючи хештег #подаруй_мамі_радість. І пам’ятаймо, що любов і турбота про своїх найрідніших не повинна обмежуватись одним днем!», - зазначають у департаменті.
У рамках всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» посадили саджанці калини
25 листопада 2021
25 листопада, у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок у Львові біля пам’ятника Тарасові Шевченку, що на проспекті Свободи, пройшов флешмоб «#не_ламай_калину!». Представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, правоохоронних органів, інститутів громадянського суспільства, інші зацікавлені особи висадили саджанці калини. Співорганізатором також виступило управління з питань сімейної політики та співпраці з громадськими середовищами департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА. Учасники флешмобу висадили 16 кущів калини, що символізують 16 днів акції присвяченій Дню боротьби з насильством над жінками. Як розповіла заступниця голови центру «Жіночої перспективи» Марта Чумало, цей захід вони організовують уже другий рік підряд для привернення уваги та більшої обізнаності мешканців Львівщини цією гостросоціальною проблемою. «Ми садимо калину як символ українських жінок і вона буде рости на цьому місці, таким чином нагадуючи усім про важливість попередженню насильству. Саме тому ми залишимо тут інформаційну табличку, щоб кожен, хто з нею ознайомиться, усвідомив важливість захисту жінок», - заначила Марта Чумало. До акції долучилися також представники Національної поліції, зокрема заступник начальника управління превенції ГУ НП у Львівській області підполковник Роман Гранківський, який розповів про заходи попередження насильству над жінками. «Поліція готова оберігати спокій жінок документуванням фактів домашнього насильства для притягнення кривдників до відповідальності. На теренах Львівщини діють п’ять мобільних груп протидії домашньому насильству, які можуть надати як психологічну, так і юридичну допомогу», - повідомив Роман Гранківський. Нагадаємо, щорічна акція „16 днів проти насильства” ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Власне тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. Дати акції символічно наголошують на цьому зв’язку: 25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок, 10 грудня – Міжнародний день прав людини.
«Львівщина долучиться до міжнародної акції з прибирання та благоустрою територій», - Іван Собко
9 вересня 2021
18 вересня по всій території України відбудеться щорічна міжнародна соціально-екологічна акція з прибирання зелених зон та благоустрою територій. Львівська облдержадміністрація підтримує проведення акції та закликає громади області долучитися. Організатор події – громадська організація «Let’s do it, Ukraine». Для участі у територіальних громадах визначили регіональних координаторів акції. Такі вже є у Львівській, Дрогобицькій, Трускавецькій, Пустомитівській, Судововишнянській, Стрийській, Самбірській, Жовківській, Жидачівській, Моршинській та Мостиській ТГ. Минулого року акція об’єднала понад 138 920 учасників по всій Україні, прибрали 2138 локацій, 182 тони вторинної сировини здали на переробку. Щоб взяти участь в акції, необхідно заповнити форму реєстрації на сайті «Let’s do it, Ukraine». Контактний телефон - 098 814 75 57 (регіональна координаторка Всеукраїнського молодіжного руху «Let’s do it, Ukraine» на Львівщині Катерина Політицька). «Облдержадміністрація вкотре долучиться до міжнародної акції з прибирання та благоустрою територій. Минулого року у Львівській області прибирали 55 локацій, центральною локацією у Львові, зокрема, стала територія парку біля Цитаделі на вул. Грабовського. Акції розраховані на об’єднання мешканців громади до корисної справи, для проведення благоустрою території, на якій вони живуть, і практичного залучення громадськості до бережливого ставлення до довкілля», - зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. «Акція має велике суспільне значення, адже об’єднує мешканців громади, представників бізнесу та органи влади у вирішенні питань поводження з відходами та одночасно сприяє розвитку волонтерського руху та екологічної культури України», - зазначила Катерина Політицька.
Львівщина долучилась до фотофлешмобу «Місцями Великого будівництва»
9 серпня 2021
До 30-ої річниці Дня Незалежності розпочали фотофлешмоб «Місцями Великого будівництва». Відтак, колективи Служб автомобільних доріг в областях роблять фото з державним прапором на відновлених об’єктах дорожньої інфраструктури. Як проінформували у Службі автомобільних доріг у Львівській області, фото з синьо-жовтими прапорами зробили на Дорозі Єдності, що є флагманом президентської програми. Цього року до 30 річниці Незалежності України автошляхи М-04 та М-12 були об’єднані у єдиний маршрут М-30 Стрий – Ізварине. “Майже 1 400 кілометрів з’єднають Захід та Схід найдовшою дорогою країни. Її відновлення по всій протяжності є пріоритетом для нас. У Львівській області до кінця року буде відремонтовано 43 кілометри автошляху М-30. Доєднуйтеся до флешмобу «Місцями Великого будівництва» та діліться вашими фото на відновлених об’єктах у вашому регіоні у коментарях”, - зазначили у Службі автомобільних доріг у Львівській області.
“Рух – це здорово!": школярі Львівщини взяли участь у фізкультурно-оздоровчому флешмобі
8 Червня 2021
Сьогодні у музеї "Арсенал" в межах Всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого заходу для учнів “Рух – це здорово!” відбувся флешмоб – руханка за участю 45 школярів п’яти загальноосвітніх навчальних закладів м. Львова, вихованців дитячо-юнацьких спортивних шкіл та спортивного клубу “Львівські янголи”. Упродовж години юні школярі провели руханку з елементами черлідингу, а потім ознайомились із експозицією музею, давши старт обласним заходам всеукраїнського масового заходу “Рух – це здорово!”. Окрім Львова заходи, що організовуватимуться Львівським обласним відділенням Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України та департаментом освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації у співпраці із територіальними громадами, відбуватимуться на території усієї області. Зокрема, на стадіоні “Ювілейний” у м. Миколаїв відбудеться фінал чемпіонату області серед учнів дитячо-юнацьких спортивних шкіл 2005 – 2006 років народження. У центральному парку м. Буськ 8 – 9 червня відбуватиметься територіальна першість з кросу серед загальноосвітніх закладів. Флешмобом з ранковою руханкою за участю близько 60 учнів у центральному парку імені Т.Шевченка долучились до акції “Рух – це здорово!” мешканці Кам’янка-Бузької ОТГ. На спортивно-веслувальній базі Львівського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України у с. Наварія впродовж дня відбуватиметься майстер-клас з каякінгу, на спортивній базі “Добротвір”, – майстер-класи з веслування на байдарках і каное, а м. Сокаль від сьогодні прийматиме фінал освітянського чемпіонату області з баскетболу серед учнів ДЮСШ. “Фізична культура, - це невід’ємна частина культури, тому, не випадково, ранкову руханку у Львові ми провели у одному із найвідоміших музеїв міста, - музеї – Арсенал. А, враховуючи, що захід “Рух – це здорово!” проводиться в межах відзначення Дня захисту дітей, займаючись спортом у приміщенні, де зберігається зброя лицарів, ми ставимо за мету продемонструвати, що головна зброя сучасної людини, - це спорт і здоровий спосіб життя,” – прокоментував ідею спортивного флеш-мобу у музеї координатор заходу, начальник Львівського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Анатолій Ігнатович. Зазначимо, що Всеукраїнський фізкультурно-оздоровчий захід серед учнів “Рух – це здорово”, що проводиться з 1 по 8 червня в усіх регіонах України з нагоди Дня захисту дітей, ставить за мету популяризувати та розвивати фізичне виховання, а також сприяти формуванню здорового способу життя. Організатори заходу – Міністерство освіти і науки України спільно із Комітетом з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України. На Львівщині заходи акції проводяться департаментом освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації, Львівським обласним відділенням Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України у співпраці з територіальними громадами.
На Львівщині прибирають території до Великодніх свят
8 квітня 2021
Комунальні служби Львівської області з дотриманням вимог протиепідемічних заходів проводять роботи з метою забезпечення чистоти та порядку, підвищення рівня благоустрою, підготовки населених пунктів до Великодніх свят. «На сьогодні триває робота з впорядкування прибудинкових територій, парків, скверів, кладовищ, приведення до належного стану огорож, дитячих і спортивних майданчиків, зупинок громадського транспорту, ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ, озеленення територій тощо. Напередодні Великодніх свят відбудеться об’їзд територій області з метою перевірки стану благоустрою населених пунктів, а також обсягів та якості виконаних робіт», – зазначили у департаменті житлово-комунального господарства Львівської ОДА. Зазначимо, що порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів тягнуть за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 340 грн до 1360 грн і на посадових осіб, громадян – суб'єктів підприємницької діяльності – у розмірі від 850 грн до 1700 грн (стаття 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
Для очищення доріг від снігу на Львівщині залучили 22 одиниці техніки
29 листопада 2020
За оперативною інформацією департаменту дорожнього господарства Львівської облдержадміністрації, сьогодні, 29 листопада, на автомобільних дорогах Львівщини працювало 22 одиниці снігоочисної техніки. З метою утримання доріг у належному стані за таких погодних умов – використали 455 т піщано-соляної суміші. Також до робіт з очищення автомобільних доріг від снігу залучили 17 робітників. «Станом на зараз, на усіх дорогах місцевого значення загального користування Львівщини забезпечений проїзд автотранспорту», - наголосив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко. За даними Українського гідрометеорологічного центру, сьогодні на усій території Львівської області температура коливатиметься від -3 до 0 градусів за Цельсієм. Місцями невеликий сніг. Львівська облдержадміністрація закликає мешканців області та гостей дотримуватися правил дорожнього руху. Христина Дмитрик
«#НЕ_ламай_калину!»: у районах області висадили понад 170 кущів калини як символ припинення насильства щодо жінок
26 листопада 2020
25 листопада, у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, у районах та містах обласного значення пройшов регіональний флешмоб «#НЕ_ламай_калину!». Представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, правоохоронних органів, інститутів громадянського суспільства, інші зацікавлені особи висадили саджанці калини, як етнонаціонального символу української жінки. Загалом посадили більше 170 кущів. Калину висаджували на центральних площах міст, на територіях парків, скверів, навчальних закладів, лікарень, місцевих адміністрацій тощо. В місцях висадження встановлені інформаційні таблички. Цей флешмоб дав старт Всеукраїнській акції «16 днів проти насильства» на Львівщині. «Наш флешмоб підхопили і в інших областях, знаємо, що калину висаджували вчора у Полтаві, також ініціативою зацікавились в Донецькій області», - зазначила директор департаменту соціального захисту населення Наталія Кузяк. В межах акції також заплановано проведення тренінгу для фахівців «Впровадження програм для кривдників», тренінгу з особистісного розвитку «Від жінки до жінки або Жінки можуть» для жінок, які постраждали від домашнього насильства, які проводитиме громадська організація «Осоння» за підтримки департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації. Також благодійний фонд «Назарет» за підтримки департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації планує провести тренінг «Залежність як одна із причин насильства в сім'ї». Окрім цього, в грудні відбудеться відкриття відділення з надання притулку для жінок та дітей, які постраждали від домашнього насильства Центру соціально-психологічної допомоги у Львівській області у м.Трускавець. Заклад буде розрахований на 10 сімейних місць. ДОВІДКОВО: Щорічна акція „16 днів проти насильства” ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Власне тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. Дати акції символічно наголошують на цьому зв’язку: 25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок, 10 грудня – Міжнародний день прав людини. У цей шістнадцятиденний період входять й інші важливі для демократичної спільноти дати: 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня – Міжнародний день інвалідів, 5 грудня – Міжнародний день волонтера, 6 грудня – річниця інциденту в Монреалі. Таким чином, майже кожний день від 25 листопада до 10 грудня означений фактами та аргументами стосовно того, що будь-які форми насильства (у громадській чи приватній сферах) є порушенням прав людини. Марта Кудляк
#НЕ_ламай_калину!»: на Львівщині висадять кущі калини як символ припинення насильства щодо жінок
11 листопада 2020
Львівщина долучиться до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». Вона відбувається щорічно з 25 листопада до 10 грудня. «Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада по 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства, створити в конкретному регіоні соціальний простір, вільний від насильства», - розповіли у департаменті соціального захисту населення Львівської ОДА. У межах акції обласна державна адміністрація проведе ряд інформаційно-просвітницьких заходів. Один із них – регіональний флешмоб «#НЕ_ламай_калину!», співорганізаторами якого є громадська організація «Центр «Жіночі перспективи». Так, 25 листопада, у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, у районних центрах та містах обласного значення представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства, інші зацікавлені особи висадять саджанці калини - етнонаціонального символу української жінки. Також у цей день будівлю облдержадміністрації у темну пору доби підсвітять помаранчевим – офіційним кольором акції. Окрім цього, в грудні у м.Трускавець відбудеться відкриття відділення з надання притулку для жінок та дітей, які постраждали від домашнього насильства Центру соціально-психологічної допомоги у Львівській області. Заклад буде розрахований на 10 сімейних місць. Зазначимо, щорічна акція «16 днів проти насильства» ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Власне тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. Дати акції символічно наголошують на цьому зв’язку: 25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок, 10 грудня – Міжнародний день прав людини. У цей шістнадцятиденний період входять й інші важливі для демократичної спільноти дати: 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня – Міжнародний день інвалідів, 5 грудня – Міжнародний день волонтера, 6 грудня – річниця інциденту в Монреалі. Таким чином, майже кожний день від 25 листопада до 10 грудня означений фактами та аргументами стосовно того, що будь-які форми насильства (у громадській чи приватній сферах) є порушенням прав людини. Марта Кудляк
Львівщина долучилась до Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day»
19 вересня 2020
Сьогодні, 19 вересня, Україна, разом із мільйонами активних громадян зі 180 країн світу, вийшла на Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day». У акції взяли участь люди, незалежно від віку та географії. Українці із міст та містечок, сіл та селищ об’єднаються заради досягнення спільної мети – порятунку планети від сміття. Акцію організували з метою покращення екологічної ситуації та створення сприятливих умов для розвитку волонтерства й самореалізації української молоді, розвитку Всеукраїнського волонтерського руху, спільного прагнення до кращого майбутнього в розбудові екологічного сектору Всеукраїнський молодіжний рух «Let’s do it Ukraine» спільно з міжнародним рухом «Let’s Do It World» за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Міністерства закордонних справ України та ряду громадських організацій у межах підготовки до щорічної Міжнародної соціально-екологічної акції з прибирання зелених зон та благоустрою територій. Відтак, центральною локацією області став парк Цитадель, що розташований у місті Львові на вулиці вул. Грабовського, 11. Зазначимо, що акція відбувається по цілій області. У кожному районі визначені координатори, які займаються організацією прибирання у себе на місцевості. Усі результати прибирання можна буде переглянути на сайті за посиланням. Кожен охочий може долучитися до Всесвітнього дня прибирання. Серед запропонованих форм участі: Індивідуальні прибирання - можна самостійно обирати забруднене місце і розпочати прибирання із друзями, родиною або колективом. Після прибирання важливо донести зібране до найближчого сміттєвого баку. За можливості варто відсортувати зібране і здати в найближчий пункт прийому вторинної сировини. Збиратися в групи можна, але кількість учасників має бути обмежена згідно з правилами карантинної зони, в якій знаходяться учасники, а площа достатньо великою для дотримання соціальної дистанції. Цифрове очищення - видалення зайвої інформації зі своїх гаджетів дозволить розвантажити центри баз даних, на підтримку яких витрачається величезна кількість енергії. Картографування- встановити безкоштовний мобільний додаток «TrashOut» та відмічати забруднені і очищенні території.
Мешканців області запрошують долучитись до Всесвітнього Дня прибирання
16 вересня 2020
Традиційно у треті вихідні вересня мільйони волонтерів по всьому світу долучаються до глобального прибирання планети, щоб своїми діями не лише зменшити кількість сміття, але й показати приклад іншим. Департамент екології Львівської облдержадміністрації запрошує усіх долучитися до ініціативи Всеукраїнського молодіжного руху «Let’s do it Ukraine» щодо проведення на території області Всесвітнього Дня прибирання та ініціативи Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України «Велике прибирання» берегів річок. 19 вересня представники влади разом із активістами у різних куточках країни вийдуть на екологічні толоки. До акцій на Львівщині долучиться заступник Мінстра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Руслан Стрілець. Долучитися до акції може кожен, й не обов’язково у визначених місцях. Достатньо організувати «сімейні толоки»: 19 вересня всією сім’єю прийдіть на улюблене місце відпочинку на природі та зробіть його чистим. Робіть фото «до та після», знімайте відео, та діліться своїми здобутками у соцмережах зазначивши хештеги #worldcleanupday #всесвітнійденьприбирання та #ЯприбравТвояЧерга і ставайте частиною екологічносвідомої спільноти. В умовах адаптивного карантину пам’ятаймо про дотримання усіх карантинних норм, правил техніки безпеки, соціальної дистанції та наявності засобів захисту (маски, рукавички).
Магерівський костел: у межах толоки волонтери зібрали 60 мішків побутового сміття
11 листопада 2019
9 листопада біля Магерівського костелу відбулася толока, участь у якій взяли понад два десятки волонтерів. Серед них: команда БФ «Спадщина.UA» зі Львова, представники ЗМІ, гіди, керівник департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Оксана Ткачук та ін. Під час виїзду було повністю викошено самосів на доступних частинах даху та довкола споруди костелу, зібрано 60 мішків побутового сміття. Окрім того, організували лекцію про історію костелу Пресвятої Трійці наукового співробітника Державного історико-архітектурного заповідника Руслана Звіра. Змонтовано на споруді костелу 4 інформаційні стенди про історію міста Магерів, костелу Пресвятої Трійці, інші пам’ятки містечка та заходи БФ «Спадщина.UA» в межах проєкту. Одночасно художник Юрій Сичов-Глазун увіковічнював костел олійним живописом на полотні, а галерея-кав’ярня «Штука» влаштувала «солодкий Магерів» - мазурики, шарлотки, маківники та інші смаколики. На шляху додому обговорювали можливі концепції беззбиткового і неконфліктного із релігійним пристосування об’єктів культової спадщини в малих громадах, які більше не можуть використовуватися за своїм первісним призначенням. Довідково: Назва проекту: «Магічний Магерів». Локація проекту: костел Пресвятої Трійці, смт.Магерів, Жовківський район, Львівська обл. Завдання проекту: дослідження, перша технічна допомога, робота з громадою, промоція. Ідея та втілення проекту – БФ «Спадщина.UA». Команда проекту Ганна Гаврилів, Олег Стасюк, Любомир Пархуць, Ігор Юрчак, Марта Гурин, Оксана Кукурудза. Проєкт «Магічний Магерів» реалізований задля популяризації культурної спадщини Львівщини, виховання в суспільства поваги до спадщини.