Молодь запрошують до участі у круглому столі щодо реалізації молодіжної політики
У вівторок, 4 червня, у Львівській облдержадміністрації відбудеться круглий стіл, під час якого будуть презентовані попередні результати дослідження «Молодіжна політика та аналіз стану інтеграційних процесів. Налагодження механізмів активної співпраці студентської молоді з числа внутрішньо переміщених осіб і місцевого населення у Львові та Львівській області».
Початок круглого столу 11.00 год.
Участь у роботі візьмуть представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, закладів вищої освіти та громадськості.
Захід відбуватиметься у рамках проекту «Громадський супровід інтеграції студентської молоді з числа ВПО і студентів з тимчасово окупованих територій в приймаючі громади Київської, Львівської, Харківської та Херсонської областей». Організатори проекту: ВГО «ПОРУЧ» (Київ), БФ «Право і демократія» (Львів), Благодійне товариство «Центр суспільних програм» (Херсон), ГО «Нова Енергія» (Харків) за підтримки Фонду розвитку демократії Посольства США в Україні.
На завершення учасники працюватимуть над виробленням рекомендацій і пропозицій з метою соціальної згуртованості місцевого молодіжного середовища і студентства з числа ВПО та тимчасово окупованих територій.
Круглий стіл відбувається за сприяння департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА.
Контактна особа: Дмитро Вітвіцький, 0979813883.
Новини за темою
Відновлення ланцюгів постачання продовольства: для спеціалістів логістики відбудеться низка круглих столів
11 травня 2022
Для спеціалістів логістики відбудеться низка круглих столів щодо відновлення ланцюгів постачання галузі харчової промисловості в умовах воєнного та післявоєнного стану в Україні. За підтримки Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) у травні-червні в режимі онлайн заплановано провести 5 таких зібрань. До участі запрошуються спеціалісти з логістики, які працюють у компаніях виробниках, ритейлерах та дистрибуторах харчових продуктів, логістичних компаніях та тих, що надають послуги і рішення з логістики. Перший круглий стіл відбудеться 20 травня 2022 року (з 16:00 до 18:30) на тему «Місце управління товарними запасами у концепції Supply Chain під час війни», в межах якого будуть розглянуті питання: формування асортименту, виходячи з пропозицій на ринку та потреби забезпечити покупців необхідними товарами у магазині; практичні поради по закупівлі товарів під час війни для продуктового ритейлу без участі автозамовлення; робота з місцевими та іноземними виробниками: що спрацювало ефективніше?; укладання договорів, практичні поради. Які нові умови з’явились за часів війни і як в таких умовах працювати? Наступні круглі столи відбудуться в період з 24 травня по 3 червня 2022 року, про їх проведення буде повідомлено додатково. Учасники круглих столів отримають відповіді на актуальні питання щодо ведення бізнесу в умовах сьогодення, зможуть ставити спікерам питання та брати участь в обговоренні і дискусіях. Ознайомитись детально із програмою круглих столів, спікерами, зареєструватись можна за посиланням або заповнивши онлайн-форму.
На Яворівщині частували піцою внутрішньо переміщених осіб в межах спільного з іноземцями проєкту
11 травня 2022
Минулих вихідних, волонтери з Польщі, Шотландії й Англії відвідали пункти тимчасового розміщення переселенців у Яворівській громаді. Вони частували людей, які через війну покинули свої домівки, власноруч приготованою піцою. «Разом із продуктами, які привезли в Україну, варто взяти з собою трішки усмішки та надії. У такі важкі часи кожна мить відпочинку є на вагу золота», - розповідає волонтер Fundacja Folkowisko. Зазначимо, це не єдиний проєкт, організований Folkowisko Foundation, в підтримку Україні. Завдяки волонтерам в межах іншого проєкту проекту «Сади перемоги», у співпраці з британською організацією «UK to Ukraine», жителі України отримали насіння.
Львівщина стала прихистком для понад 230 тисяч внутрішньо переміщених осіб
24 березня 2022
Одним із головних завдань Львівської ОВА є створення максимально комфортних умов для перебування внутрішньо переміщених осіб. З початку бойових дій область надала прихисток 231 тисячі вимушених переселенців. “Це офіційні дані, реальна цифра значно більша, оскільки багато людей самостійно поселилися у приватному секторі. Знайшли прихисток більше ніж 600 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які приїхали до нас зі зони бойових дій”, - зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький. Він наголосив, що більш як 1,3 млн порцій їжі приготували місцеві ресторатори для переселенців. Львівщина надалі готова допомагати людям, які вимушено покинули свої домівки. Нагадаємо, що на Арені Львів працює контактний центр, який приймає людей, що прибувають з Головного залізничного вокзалу, приїжджають автобусами та приватним транспортом. Там вони отримують направлення на поселення Окрім того, на вокзалі працює пункт медико-психологічної допомоги. Лікарі, психологи та волонтери надають її цілодобово.
Максим Козицький зустрівся з представниками World Central Kitchen
21 березня 2022
Сьогодні начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький зустрівся із представниками неприбуткової неурядової організації World Central Kitchen (WCK). На зустрічі обговорили організацію харчування внутрішньо переміщених осіб на території Львівської області, які змушені були покинути свої домівки внаслідок військової агресії російської федерації проти суверенітету України. Максим Козицький висловив вдячність за підтримку українського народу та забезпечення харчуванням внутрішньо переміщених осіб у Львівській області в умовах воєнного стану. ''Дякую за вашу допомогу та те що ви робите, адже підтримка в цей нелегкий для нашої країни час є надзвичайно важливою для нас та наших співгромадян. Ми, як орган виконавчої влади, докладемо усіх зусиль, щоб усі, хто постраждав від військової агресії рф, були у безпеці на території нашого регіону'', - сказав очільник адміністрації. На зустрічі були присутні представники WCK: директор з операцій шеф-кухарів в організації Тім Кілкойн та Морган Реінс, яка є відповідальною за підтримку закладів громадського харчування. Також присутньою була координаторка від WCK Юля Стефанюк - керуючий партнер «Фест кейтиринг» холдингу емоцій «Fest». ''Зараз в Україні ситуація є важкою, адже велика кількість людей залишилося без даху над головою та без засобів для існування. Ми намагаємося допомогти усім, хто цього потребує зараз найбільше'', - сказав Тім Кілкойн. Керівник управління туризму та курортів Львівської ОВА Наталя Табака зазначила, що наразі представники організації співпрацюють з двома компаніями: ресторанним холдингом ''Fest'' та ресторанною компанією ''Рестарон'', які щоденно готують декілька десятків тисяч порцій їжі для внутрішньо переміщених осіб. ''Станом на сьогодні, представники організації «Світова центральна кухня» створили 8 пунктів харчування для внутрішньо переміщених осіб на українсько-польському кордоні, а також на головному залізничному вокзалі у м. Львові та залізничній станції «Підзамче». Найближчим часом розширюватимуть географію покриття гарячими стравами для біженців, які зайшли прихисток на Львівщині. Також в межах України забезпечують харчування для осіб, які постраждали від агресії рф у 18 містах України у співпраці із понад 150 рестораторів'', - повідомила Наталя Табака. Довідково: «World Central Kitchen» (Світова центральна кухня) – це неприбуткова неурядова організація, яка займається забезпеченням їжею цивільного населення по всьому світу, які постраждали внаслідок стихійних лих, епідемій, воєнних конфліктів, тощо. Організація була заснована у 2010 році у Сполучених Штатах Америки шеф-кухарем Хосе Андресом, готувала їжу на Гаїті після руйнівного землетрусу. З моменту свого заснування WCK організувала харчування в Домініканській Республіці, Нікарагуа, Замбії, Перу, Кубі, Уганді, Багамських островах, Камбоджі та Сполучених Штатах Америки.
Львівська ОВА шукає приміщення для розгортання місць внутрішньо переміщеним особам
17 березня 2022
Львівська обласна військова адміністрація шукає приміщення, де можна розгорнути ліжкомісця для переселенців з інших областей. Про це повідомив Максим Козицький. Зараз на Львівщині проживає 158 тисяч вимушених переселенців. Це без врахування людей, які розмістилися у приватних секторах і ще не стали на облік. Резерв ліжкомісць в області дозволяє прийняти ще 17 тисяч людей. До теми: На Львівщині гостра потреба у розгортанні додаткових місць для внутрішньо переміщених осіб. Запрацювали нові гуманітарні коридори, люди вибираються з окупованих міст і це означає, що Львівщина може потребувати значно більше місць прихистку, ніж є зараз. «Звертаюся до всіх керівників підприємств, установ та організацій різних форм власності, допоможіть військовій адміністрації у розгортанні додаткових місць у нашій області. Маємо максимально залучити усі придатні приміщення у Львівській області. Підтримати земляків – наш обов‘язок», - наголосив начальник Львівської ОВА. Охочих допомогти просимо звертатися у контакт-центр за номерами: 0962328193, 0684147963, 0971821860, 0973474459
На склад Львівської ОВА можна приносити продукти для військових та переселенців: що саме потрібно
6 березня 2022
На склад Львівської обласної військової адміністрації, що знаходиться на нижньому Шуварі (вул. Хуторівка, 4-Б, м. Львів), потрібні продукти та інші речі, які потрібні українським військовим, а також тимчасово переселеним особам. Зокрема, мешканців області, які можуть допомогти, просять приносити: Борошно Макарони Крупи Цукор Рибні консерви Тушонка М'ясо (птиця, свинина, яловичина) Мівіна Олія Риба Одноразовий посуд Контактна особа: 0979790438 - Юрій Фото умовне
Мешканців Львівщини закликають стати волонтерами для внутрішньо переміщених осіб
1 березня 2022
Українська армія захищає нас в епіцентрі воєнних дій, а ми зобов’язані бути надійним тилом. Про це повідомив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький у Facebook. «Люди з інших областей добираються у Львів по кілька діб і ще кілька – змушені чекати на потяг, який перевезе їх через кордон. Матері втрачають молоко через нерви та відсутність сну і не можуть нагодувати немовлят. Наші земляки потребують підтримки! Тому ми почали надавати медико-психологічну допомогу на Головному залізничному вокзалі Львова. За добу волонтерами стали близько сотні фахівців. Приватні клініки скеровують до нас своїх фахівців, ми бачимо і цінуємо цю допомогу! Але потреба у волонтерах залишається доволі великою», - повідомив очільник адміністрації. Якщо ви інтерн, лікар, психолог, зголошуйтесь та переходьте за посиланням. Також Максим Козицький зазначив, що потрібна допомога у прибиранні на вокзалі. Зараз країна перебуває в непростих умовах. Треба на деякий час відкинути усі свої звання та статуси і мобілізувати сили. Перемога вже близько. Кожен і кожна з нас робить у неї свій вклад.
«Майже 40 тисяч внутрішньо переміщених осіб наразі знайшли притулок на Львівщині», - Максим Козицький
1 березня 2022
За офіційними даними, Львівська область станом на сьогодні надала прихисток майже 40 тисячам внутрішньо переміщених осіб. Про це повідомив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. «Маємо розуміти, є ще тисячі осіб, які знайшли помешкання через рідних та знайомих. Сьогодні область готова прийняти ще 20 тисяч осіб. Але щодня ця цифра збільшується. Ми говоримо не про орієнтовні цифри, а про помешкання, здатні забезпечити ліжком, харчуванням, місцем для особистої гігієни», - повідомив Максим Козицький. Через службу у справах дітей на Львівщині знайшли прихисток понад 330 дітей з дитячих будинків. Майже 40 з них прибули вчора з Київщини. Область має місця та очікує на прибуття десятків дітей. Читайте також: Майже 300 дітей зі сходу України успішно евакуювали до дитячих закладів у Львівській області. «Зараз, на жаль, є проблеми з евакуацією зі східних областей України. Нагадаю, на Арені Львів працює центр допомоги внутрішньо переміщеним особам, який допоможе всім знайти помешкання, транспорт або перечекати та зігрітися тут, якщо ви плануєте їхати далі на Захід», - зазначив начальник Львівської ОВА. Для всіх, хто потребує допомоги з розселенням, в області діє «лінія 112». І чат-боти «гарячої лінії» Львівщини: Viber https://chats.viber.com/lodahotline_bot Telegram https://t.me/lodahotline_bot Також контакти центру на Арені-Львів: Щодо транспортних питань 0962328058 Будь-яка потрібна поміч 0962328193 Щодо поселення людей, які прибули до Львова зі східних областей 0684147963; 0971821860; 0973474459; Для тих, хто потребує гуманітарної допомоги 0684147963; 0971821860
Жителям області: для перевезень військовослужбовців та переселенців управління транспорту потребує паливо
28 лютого 2022
Управління транспорту та зв'язку Львівської ОДА для організації перевезення військовослужбовців, а також для перевезення внутрішньо переміщених осіб до центру для тимчасово переміщених осіб потребує паливо. Що ще необхідно: Паливо (дизель); Каністри для палива (в тарі більше 20 літрів); Заправлені (бажано) транспортні засоби (буси/автобуси) з водієм. Готових долучитися просимо телефонувати за номером 096 232 80 58 (є WhatsApp/Telegram). Читайте також: Майже 300 дітей зі сходу України успішно евакуювали до дитячих закладів у Львівській області. Нагадаємо, що у Львівську область прибувають переселенці та діти з дитячих закладів східних областей. Для їх швидкого, комфортного, а головне безпечного пересування управління організувало автобуси.
У Львівській обласній прокуратурі відбувся круглий стіл органів виконавчої влади щодо захисту прав дітей
17 вересня 2021
У Львівській обласній прокуратурі провели круглий стіл з представниками органів виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо захисту інтересів держави у сфері охорони дитинства, в тому числі з приводу функціонування служб у справах дітей в ОТГ. Учасниками круглого столу стали: заступник керівника Львівської обласної прокуратури Друзюк Микола, представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в західних областях Семчишин Світлана, начальник служби у справах дітей Львівської обласної державної адміністрації Лис Володимир, начальник відділу захисту інтересів дітей та протидії насильству Львівської обласної прокуратури Матлах Юрій. Також учасниками стали представники територіальних громад Львівської області, у яких станом на теперішній час не створено служби у справах дітей. «Захист прав дітей залишається одним з пріоритетів державної політики України» - зазначив при відкритті засідання круглого столу заступник керівника прокуратури Микола Друзюк. «Не створення підрозділу чи не призначення працівника служби у справах дітей в територіальній громаді, порушує систему захисту прав дитини. В такому випадку громада не може функціонувати як повноцінний орган опіки та піклування» - зазначив Володимир Лис. Відсутність відповідного підрозділу чи відповідального працівника, як порушення прав дітей підтвердила і представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у західних областях Світлана Семчишин. «В Конституції України чітко передбачено право на захист дітей і я хочу, щоб всі громади, які взяли на себе повноваження розуміли, що в них є обов’язки і відповідальність за порушення таких прав»,- наголосила Світлана Семчишин. «Станом на сьогодні у 73 громадах створено 64 служби, або ж призначені відповідні працівники. Відтак у 9 громадах людей відповідальних за цей напрямок немає взагалі. І це є неприпустимим»,- зазначив Володимир Лис. Територіальні громади повинні забезпечити роботу Єдиного електронного банку даних про дітей без батьківського піклування. У ТГ мають забезпечити такий облік: дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в тому числі з інших територій; дітей, які можуть бути усиновлені; усиновлених дітей, за умовами проживання та виховання яких здійснюється нагляд; дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах; потенційних опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів; нерухомого майна дітей-сиріт, дітей без батьківського піклування.
Актуальні питання подання відомостей про кінцевих бенефіціарних власників для юридичних осіб обговорили під час круглого столу
15 вересня 2021
Сьогодні, 15 вересня, за участі Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів), департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації, районних державних адміністрації, органів місцевого самоврядування, державних реєстраторів та представників юридичних осіб аграрного сектору відбувся круглий стіл на тему: «Актуальні питання подання відомостей про кінцевих бенефіціарних власників для юридичних осіб. Терміни та особливості». З вітальним словом виступив начальник управління державної реєстрації ЗМУ Мін1юстиції (м. Львів) Андрій Гавриш, який наголосив про важливість та актуальність теми круглого столу у зв’язку із набранням чинності окремих положень, викладених у Законі України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» від 06.12.2019 № 361-IX. В.о. начальника відділу взаємодії з суб’єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів Ганна Гнатів довела всім присутнім інформацію про порядок, терміни подання відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичних осіб та відповідальність за неподання такої інформації. «Кінцевий термін подання інформації про кінцевого бенефіціарного власника, відповідно до Наказу від 19.03.2021 № 163 Міністерства фінансів України «Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності» є 10 жовтня 2021 року (включно). Структура власності є офіційним документом, який з метою встановлення кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи має в обов'язковому порядку надаватись державному реєстратору. Структура власності готується в довільній формі та є схематичним зображенням усіх осіб, які прямо чи опосередковано володіють юридичною особою самостійно чи спільно з іншими особами», - зазначила Ганна Гнатів. «Внесення відомостей про кінцевих бенефіціарних власників юридичної особи є вкрай вагомим, оскільки тісно переплітається та пов’язаний із впровадженням земельної реформи. Зокрема Законом України від 31.03.2020 № 522-IX з 1 липня цього року скасовано мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення та встановлено умови ринку землі. Одним із положень цього закону визначено, що за будь-яких умов, забороняється набуття права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення юридичними особами, у яких неможливо встановити кінцевого бенефіціара», - поінформував головний спеціаліст відділу розвитку аграрної інфраструктури, земельних відносин департаменту агропромислового розвитку Тарас Казечко. Закликаємо усі підприємства, що провадять діяльність у сільському господарстві, активізувати роботу та подавати інформацію до державних реєстраторів, аби уникнути адміністративної відповідальності. Також нагадуємо, що оскільки нормативно-правовий акт, яким затверджено форму та зміст структури власності, був прийнятий у 2021 році, то щорічне підтвердження відомостей про КБВ планується вже у 2022 році. Корисні посилання: Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності
Розвиток та проблематику галузі бджільництва в області обговорили за круглим столом
9 серпня 2021
Під час фестивалю «Медова забава», що відбувся 8 серпня у селі Ганачівка Львівського району, представники галузі бджільництва мали змогу взяти участь у круглому столі, на якому обговорили актуальні питання розвитку цієї галузі на Львівщині. Учасники зустрічі поспілкувалися з представниками виконавчої влади, науковими та громадськими діячами, обмінялися власним досвідом, отримали актуальну інформацію про програми фінансової підтримки бджільництва на Львівщині. Модератором зустрічі виступила радниця голови Львівської ОДА Галина Бордун. Спікерами зустрічі були, зокрема, заступник голови Львівської облдержадміністрації Віталій Загайний та директорка департаменту агропромислового розвитку адміністрації Тетяна Гетьман. «Важливим кроком розвитку та підтримки галузі бджільництва є ефективне використання та захист бджіл, виробництво продукції бджільництва, створення умов підвищення продуктивності бджіл та сільськогосподарських культур. Для досягнення цих цілей на Львівщині діють обласні програми підтримки бджільництва, спрямовані на підтримку бізнес-проєктів чи придбання необхідної техніки. Окрім того, функціонують і державні програми. Обласна комплексна програма розвитку сільського господарства, в межах якої закладені кошти на підтримку бджільництва, потребує певних змін, вдосконалення, і, власне, для того, щоб актуалізувати її та покращити, сьогодні хочемо почути від вас пропозиції і ті основні моменти, з якими ви зустрічаєтеся у своїй діяльності, щоб врахувати їх при підготовці змін до цієї програми», - зазначив Віталій Загайний. Він також розповів, що станом на початок 2021 року на Львівщині, за різними оцінками, працює понад 4,1 тис. пасік. Вони виробляють більш як 1,0 тис. тонн меду (1,5 % до виробництва по Україні). З них 2050 пасік мають оформлені ветеринарні паспорти, зареєстровані та мають доступ до програм фінансової підтримки, які щороку розширюються. «Слід наголосити, що галузь є експортно орієнтована. Щороку Україна експортує у 22 країни світу. За останні 10 років Україна збільшила експорт меду в 15 разів і зараз займає третє місце у світі за експортом меду. При цьому, ми перемістилися до трійки лідерів з 24-ї сходинки. З Львівщини мед експортується до Польщі, Австрії, Італії, Канади», - зауважив під час круглого столу заступник голови Львівської ОДА. Своєю чергою, Тетяна Гетьман закликала пасічників з будь-яких питань щодо ведення пасік, оформлення паспорта пасіки, для отримання консультації у цій галузі, звертатися до департаменту АПК Львівської ОДА. «З державного бюджету в рамках програми підтримки галузі тваринництва фінансова підтримка пасічникам надається за двома напрямами: спеціальна бюджетна дотація за наявні бджолосім'ї фізичним особам і суб'єктам господарювання, які є власниками від 10 бджолосімей, та щодо часткового відшкодування вартості закуплених племінних бджолиних пакетів, бджолиних маток. З обласного бюджету в межах Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки для розвитку галузі бджільництва є можливість отримати фінансову підтримку за напрямами: надання пільгових кредитів для реалізації бізнес-планів; для сімейних фермерських господарств часткове відшкодування вартості придбаних основних засобів (техніку чи обладнання), які не були у використанні; для кооперативів часткове відшкодування вартості придбаних основних засобів для виробництва, зберігання, перероблення, транспортування та передпродажної підготовки сільськогосподарської продукції», - розповіла Тетяна Гетьман.