Упродовж двох років понад 410 сімей на Львівщині скористались послугою раннього втручання

19 липня 2019р, Новини. Департамент соціального захисту населення, Прес-служба ОДА

У Львівській обласній державній адміністрації відбулась підсумкова зустріч з французькими партнерами щодо системи допомоги дітям - раннього втручання.

Два роки тому Львівщина разом з Харківщиною, Одещиною, Закарпаттям пілотували у наданні послуги раннього втручання. Навчально-реабілітаційний центр «Джерело» був визначений методичною базою, випробувальним майданчиком зазначеної послуги.

За час проекту Twinning провели низку навчальних семінарів, практичних виїздів, створені координаційні комітети в районах і містах області.

Упродовж 2-х років понад 410 сімей області та  міста Львова скористалися послугою раннього втручання.

«Раннє втручання – це не просто послуга допомоги дитині з інвалідністю або ризиком отримати інвалідність, це ціла філософія підтримки сім’ї, в якій  народилась дитина з ризиком. Це – збереження  сімейних цінностей та перший крок до деінституціалізації», - зазначила директор департаменту соціального захисту населення Львівськох ОДА Наталія Кузяк.

Нагадаємо, що послуга раннього втручання забезпечує взаємодію суб’єктів медико-соціальних структур та містить елементи освітньої складової. Великий внесок і поштовх для впровадження послуги дають батьківські об’єднання.

Завданням після затвердження проекту Twinning є впровадити послугу раннього втручання в Львівському обласному центрі комплексної реабілітації  осіб та дітей з інвалідністю (м. Стебник) та інших закладах соціального захисту, охорони здоров’я та освіти.

Окрім того, навчити фахівців мультидисциплінарних команд, забезпечити поширення інформації серед мешканців області щодо можливостеі онлайн скринінгу батьками розвитку дитини.

Довідково:

Раннє втручання – міждисциплінарна сімейно-центрована система допомоги дітям раннього віку з порушеннями розвитку та дітям груп біологічного і соціального ризику, спрямована на покращення розвитку дитини та підвищення якості життя родини.

Ключові слова:

соціальний захист

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook