Колективи Львівщини взяли участь у ХХ Міжнародному фестивалі лемківської культури у Тернополі

6 серпня 2019р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

В урочищі Бичова біля райцентру Монастириська на Тернопільщині відбувся фестиваль лемківської культури “Дзвони Лемківщини”.

За підтримки департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівщини облдержадміністрації у фестивалі взяли участь фольклорний хоровий ансамбль «Яворина» (м. Дрогобич), гурт «Червона Ружа» (м. Борислав) народний хор «Лемківська студентка» (м. Борислав).

“Цьогоріч відзначаємо 75-роковини з початку депортації етнічних українців Польщі у 1944-1951 роках, тому фестиваль є особливим. Тут майорять прапори Канади, Бельгії, Словаччини, Румунії, Сербії, Польщі та України. Лемки розсіяні світом, але лемківська ватра збирає всіх ген до купи”, - зазначила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало.

Головні дійства фестивалю відбувалися у музеї під відкритим небом “Лемківське село”, основну частину експозиції якого становлять дерев’яні будинки, обладнані за старовинним зразком. Тут можна відчути колорит лемків і дізнатися більше про історію та культуру цієї етнографічної групи. Це єдиний музей в Україні, присвячений виключно лемкам.

Довідково:

Лемки – західна етнографічна гілка українського народу, споконвіку проживає по обох схилах Карпат. Гори поділяють Лемківщину на дві частини, розташовані на території трьох держав – Польщі, Словаччини і України. Північна – галицька, південна – словацька і закарпатська.

У 1944-1946 роках близько 500 тис українців було депортовано із прадідівської землі. На Тернопільщині та в інших областях, куди їх було переселено, лемки знайшли другу батьківщину.

Ключові слова:

фестивальлемки

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook