У Винниках триває будівництво "Стежки Митрополита Андрея Шептицького"
Сьогодні, 18 вересня, під головуванням заступника голови Львівської обласної державної адміністрації Юрія Холода відбулась виїзна нарада щодо стану реалізації робіт на об’єкті «Будівництво комплексного природньо-антропогенного об’єкту екологічного та релігійного туризму екскурсійної спрямованості «Стежка Митрополита Андрея Шептицького».
Головною метою організації Стежки Митрополита Андрея Шептицького є здійснення еколого-просвітницької діяльності, створення умов для ознайомлення школярів, туристів, екскурсантів і відпочивальників з життям, діяльністю і духовним спадком Митрополита Андрея, розвиток їхніх вмінь жити згідно з християнськими цінностями; реалізація програмних засад розвитку туризму у місті Львові та Львівській області, а також стратегії рекреаційно- туристичного розвитку міста Винник.
Зазначимо, що ідея створення Стежки належить Винниківському міському товариству «Просвіта».
Структура об’єкту скидатиметься із оглядового майданчику, звідки можна буде переглянути вид на місто Винники та стежки, вздовж якої розмістять скульптурні комплекси.
Відтак, у межах заходу Юрій Холод наголосив на важливості завершення будівельних робіт у листопаді цього року.
Прогнозується, що Стежка буде не лише сучасною формою проведення природоохоронної роботи, а й зручним інструментом популяризації життєвої мудрості Митрополита Андрея Шептицького. Адже під час екскурсій органічно поєднуватимуться невимушене пізнання і засвоєння різнобічної інформації з відпочинком на природі.
Окрім того, автори проєкту сподіваюся, що він сприятиме промоції міста Винник. Зазначимо, що комплексний природно-антропогенний об'єкт екскурсійної спрямованості “Стежка Митрополита Шептицького” створюється на місці реально існуючої в природі стежки, що була підготовлена монахами в 1934 році спеціально для прогулянкових потреб Митрополита Шептицького, який на той час, через хворобу, пересувався лише у візку. Митрополит добирався до місця прогулянки окремою дрезиною по вузькоколійці.
Новини за темою
Звернення Блаженнішого Святослава у час війни до українців та міжнародної спільноти
6 березня 2022
Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, Митрополит Київський звернувся до українців, міжнародної спільноти та волонтерів. Він зазначив, що цього ранку ми особливо линимо своїми думками до наших міст на півночі, сході і півдні України. Митрополит закликав міжнародну спільноту не мовчати і зробити все, щоб хоча б гуманітарні конвої могли потрапити до тих міст, які сьогодні є в лабетах нещадного ворога. «Україна бореться. Україна молиться. Україна служить. Цієї ночі наші думки линули до Харкова, де вчора випало майже 20 сантиметрів снігу, але вночі знову було чути звуки ворожої авіації, знову на мирне місто летіли ворожі бомби, які несли смерть і знищення. Наші думки линули до Сум, бо там починаються вуличні бої. Ми молимося за ранений Чернігів, за тих десятки постраждалих від бомб і ракет. Але найбільше сьогодні наше серце обливається кров’ю за міста, які є заблоковані ворогом і де справді починається гуманітарна катастрофа. Наші думки линуть до Маріуполя, до Волновахи, до Херсону. Ворог блокує, оточує великі міста, не дає людям можливості покинути їх, не дає можливості доправити харчі, а зверху на ці міста летять ворожі бомби, які сіють смерть. Господи, порятуй твій народ!», - сказав Митрополит. Блаженніший Святослав закликав молитися за українське військо, а також подякував волонтерам за їх допомогу. «Боже, благослови наше військо! Боже, пошли небесне військо твоїх ангелів, твого Архистратига Михаїла для того, щоби захистити, благословити, підтримати наше військо!», - зазначив Глава УГКЦ. Він також наголосив, що у такий страшний час кожен має стати волонтером. Кожен, хто залишається на мирних територіях. Кожен, хто без зброї охороняє сьогодні Батьківщину. Сьогодні кожен з нас повинен послужити ближньому своєю християнською діяльною любов’ю. Відеозвернення Блаженнішого Святослава можна переглянути за посиланням.
Голова Львівської ОДА привітав Митрополита ПЦУ Епіфанія з уродинами
3 лютого 2022
Сьогодні предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній відзначає 43-й день народження. Також у цей день, три роки тому, Епіфаній став першим предстоятелем Православної церкви України. Привітав митрополита голова Львівської ОДА Максим Козицький. «Щиро вітаємо від імені Львівщини предстоятеля Української Православної Церкви. Бажаємо Його Блаженству великих духовних і тілесних сил, невичерпних Божих ласк, наснаги до щоденної праці та реалізації всіх добрих задумів на славу Всевишнього і для єдності української Церкви й українського народу. Нехай Ваш архіпастирський шлях і надалі буде «зразком для вірних у слові, у житті, у любові, у дусі, у вірі, у чистоті!» (1 Тим. 4, 12). Многая і благая літа!», - зазначив очільник області. Нагадаємо, що 15 грудня 2018 року у Києві, у соборі Святої Софії, відбувся об’єднавчий собор, на якому ієрархи, священики і миряни з трьох фактично наявних на той час в Україні православних церковних організацій створили єдину канонічну православну церковну організацію в Україні, помісну Православну церкву України (ПЦУ). Її предстоятелем обрали митрополита Епіфанія з дотеперішньої УПЦ КП. 6 січня у Стамбулі, у резиденції Вселенського патріархату на Фанарі, Вселенський патріарх Варфоломій урочисто вручив главі новоствореної помісної Православної церкви України митрополитові Епіфанію Томос про визнання канонічної автокефалії ПЦУ. 7 січня Томос урочисто представили в Києві на Різдвяній богослужбі в соборі Святої Софії. 3 лютого 2019 року відбулася інтронізація митрополита Епіфанія на посаду предстоятеля ПЦУ.
У музеї Митрополита Шептицького відкрили мультимедійну виставку «Художники дипломати – перехресні стежки»
12 березня 2021
«Художники дипломати – перехресні стежки» – виставка з такою назвою відкрилася сьогодні у музеї Митрополита Шептицького. Це унікальний показ картин українських художників, які змушені були покинути рідну землю. Проте вони завжди були носіями України далеко за її межами, зокрема у Канаді, Америці, Аргентині, Венесуелі. Тут роботи Софії Зарицької, Любослава Гуцалюка, Бориса Крюкова, який є народним художником Аргентини, також Галини Мазепи – першої жінки ілюстратора-аніматора у Венесуелі та інших відомих українців. «Невипадково виставку експонують у музеї Митрополита Шептицького. Адже багато авторів цих картин навчалися в найкращих мистецьких академіях Європи на стипендію Владики Андрея. Він інвестував у їхні таланти, щоб згодом кожен з них своїм мистецтвом представляв українськість у світі. На урочисте відкриття виставки запросили наших дипломатів. Як і митці, вони прославляють Україну по світу, доносять правду про наше минуле і теперішнє, закладають фундамент для міждержавної співпраці і нашого мирного майбутнього», – зазначив під час відкриття виставки голова Львівської ОДА Максим Козицький. Демонстрували картини інноваційним методом – за допомогою мультимедійних проекторів. Відтак, полотна наче «оживили» найвиразніші образи, події та факти із життя і творчості мистців. Серед експонатів виставки також оригінальні твори з колекції музею Шептицького.
Госпіталю ветеранів війн та репресованих передали кисневі концентратори
17 грудня 2020
ПУМБ та Фонд Ріната Ахметова сьогодні передали Винниківському госпіталю шість концентраторів, які потребують кисневої підтримки під час лікування COVID-19. Це обладнання життєво необхідне для лікування хворих з середнім ступенем тяжкості. «Дякую ПУМБ та Фонду Ріната Ахметова за системну допомогу в боротьбі з коронавірусною хворобою. Впродовж цього складного періоду Фонд передав лікарням Львівщини апарати ШВЛ, тисячі захисних костюмів для медиків, експрес-тести. Це ті речі, які в нинішніх реаліях є безцінними, адже рятують життя. Сьогодні ми продовжуємо розширювати кисневу мережу в наших лікарнях. Розуміємо, що для багатьох хворих на коронавірус кисень важливіший, ніж будь-які ліки. Тому з великою вдячністю приймаємо подаровані кисневі концентратори. Партнерство з банком і Фондом демонструє, наскільки ефективною може бути співпраця бізнесу і влади у вирішенні найскладніших завдань», – зазначив голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. 10-літровий кисневий концентратор стане у нагоді й після пандемії: він може бути використаний для лікування не тільки захворювань органів дихання, але й серцево-судинної та церебральної судинної систем, захворювань гіпоксії. «Разом з Фондом Ріната Ахметова банк доставить 21 кисневий концентратор до 4 лікарень у 4 областях західного регіону. Всього наша команда надасть 140 концентраторів для 27 лікарень у різних регіонах України. Прагнемо, щоб кисневе обладнання вчасно врятувало життя українців. Сьогодні боротьба з COVID-19 справа кожного українця, громади, бізнесу», – наголосив керуючий Регіональним центром ПУМБ у Львові Андрій Бордіян. На важливості сучасного обладнання наголосив керівник лікарні Максим Прикупенко. «Це обладнання є вкрай необхідним для наших пацієнтів. Щиро дякуємо нашим благодійникам за таку вагому підтримку», – підкреслив генеральний директор «Львівського обласного госпіталю ветеранів війн та репресованих ім. Ю. Липи» Максим Прикупенко.
Поблизу Винник триває будівництво екопросвітницької стежки Митрополита Андрея Шептицького
4 листопада 2020
У лісопарку при в’їзді у Винники триває будівництво Стежки Митрополита Андрея Шептицького. Це - комплексний об'єкт екологічного та релігійного туризму. Ідея створення Стежки належить Винниківському міському товариству «Просвіта». Стежка Митрополита Шептицького створюється на місці реально існуючої в природі стежки, що була підготовлена монахами в 1934 році спеціально для прогулянкових потреб Митрополита Шептицького, який на той час, через хворобу, пересувався лише у візку. Структура об’єкту складатиметься із оглядового майданчика та стежки, вздовж якої розмістять скульптурні комплекси. З майданчика відкривається вид на місто Винники та долину Маруньки. Присутні також роздивляться панораму на Церкву Воскресіння Господнього, яку відвідував Митрополит Андрей Шептицький. Остання візитація до храму відбулась за 6 років до смерті, у 1938 році. Прогнозується, що Стежка буде не лише сучасною формою проведення природоохоронної роботи, а й зручним інструментом популяризації життєвої мудрості Митрополита Андрея Шептицького як серед місцевих мешканців, так і школярів, туристів. “Розпочали будівництво ще у 2017 році. За цей час управління капітального будівництва проклало на стежці бруківку, встановило огорожу, здійснило благоустрій території, а також встановило стелли з пісковика. Окрім того, ми встановили тристоронні інформаційні борди. Загальна кошторисна вартість складає майже 5,5 млн гривень”, - повідомив керівник управління капітального будівництва Львівської ОДА Павло Терех. Підрядна організація, яка виконує роботу, ПП “Західбуд-плюс”. Організатори планують розкрити постать Митрополита через три скульптурні комплекси. Зазначимо, що скульптури, а також освітлення вздовж стежки виконали за благодійні кошти. “Ідея створення такого комплексу виникла ще у 2015 році. Поштовхом став заклик Блаженнішого Святослава. Під час святкування 150-річчя від дня народження Митрополита він звернувся до людей із закликом до кожного заново пізнати постать Андрея Шептицького”, - зазначив керівник Винниківського міського товариства "Просвіта" Любомир Білоус. До роботи над проектом долучились український скульптор, живописець, графік Юліан-Зенон Савко, а також український архітектор Михайло Федик. Перший комплекс - молитовне поле, на якому розташований комплекс “Велет Святоюрської гори”, покликаний розповісти про духовний шлях Шептицького. Другий розкриває Андрея Шептицького як провідника українського народу, а останній демонструє його меценатську та благодійну діяльність. Кожна із точок супроводжується крилатими висловами Митрополита. Маршрут стежки пролягає через "Цісарську криницю", яка була спорудженою у 1826 році. Об'єкт - шахтний колодязь з чистою водою, яка надходить з джерел, через складну систему таємних переходів та галерей, що були споруджені під г. Жупан. Туристи та відвідувачів можуть випити свіжої води з свердловини та перепочити на нижній вхідній зоні, яку обладнають лавками. "Постать Митрополита Андрея Шептицького відіграла важливу роль у громадському, релігійному та політичному житті нашого регіону. Відтак, цей коплекс стане місцем, де молодь зможе краще пізнати його особистість. Висловлюю вдячність за допомогу усім меценатам, які долучились до цього проекту. Завдяки спільним зусиллям влади та бізнесу нам вдалось створити потужний об'єкт, який ми завершимо уже найближчим часом", - додав заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод. Христина Дмитрик
До 155-річчя митрополита Андрея Шептицького у Львівській філармонії відбудеться вистава «Я йду, Христе!»
2 листопада 2020
Цього року Україна на загальнодержавному рівні відзначає 155 років від дня народження митрополита УГКЦ Андрея Шептицького. В рамках ювілею Львівська національна філармонія ім. М.Скорика та сучасний український експериментальний театр ТМ «Театр у кошику» підготували спільний проект – виставу «Я йду, Христе!» під живий супровід відомих музикантів. Текстову основу вистави складають епістолярна повість Григора Лужницького «Дванадцять листів о. Андрея Шептицького до матері» і фрагменти спогадів Софії Шептицької, з роду Фредрів «Молодість і покликання Романа Шептицького». Сюжет зосереджується на переломному моменті, коли молодий Роман Шептицький, у майбутньому митрополит Андрей, приймає рішення йти духовним шляхом. Вистава може бути зрозумілою людині будь-якого віросповідання чи конфесії, адже йдеться в ній про пошук віри, про дорогу до Бога, про усвідомлення своєї місії в житті і не відступництва від неї. А ще – про високу культуру почуттів, як суто людських, так і релігійних. Виставу благословив Блаженніший Любомир кардинал Гузар, Верховний Архиєпископ Києво-Галицький УГКЦ. Вистава відбудеться у Львівській національній філармонії ім. М.Скорика 5 листопада о 19:00.
У Соборі святого Юра презентували інтернет-портал, присвячений Митрополиту Андрею Шептицькому
1 листопада 2020
У Митрополичих садах сьогодні в межах відзначення 155-річчя Митрополита Андрея Шептицького презентували сайт про великого українця. На інтернет-ресурсі розміщуватимуть основні базові матеріали для того, щоби пізнати глибину думки і навчання Митрополита Андрея. Також можна буде знайти твори про Митрополита Андрея, біжучі новини, які стаються у світі, щодо його особи, а також інформацію, пов’язану із беатифікацією Митрополита Андрея. «Дуже важливо йти в ногу з часом і доносити інформацію про нашого великого земляка через цифрові засоби. Митрополит дуже дбав про освіченість. Думаю, що важливість сьогоднішньої події полягає не лише у тому, що через окремий інтернет-портал всі ми будемо краще пізнавати глибину думки і навчання Митрополита Андрея. Фактично всі хто спричинилися до його створення є продовжувачами праці великого земляка у тому плані, що роблять всіх нас ще більш освіченими. Без перебільшення хочу сказати, що сьогодні знати про Андрея Шептицького є також ознакою освіченості. Тому дякую всім тим, хто спричинився до сьогоднішньої події. Ви є гідними продовжувачами справи Митрополита Андрея. Символічно, що сьогодні, коли вже минає 155 років з дня його народження, ми все ще знаходимо прихисток у його слові. А його мудрі настанови дають нам розраду і наснагу для звершення добрих справ», - наголосив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Також в Архикатедральному Соборі святого Юра відбулась мистецька програма “Покликаний… посвята у 155-ті роковини Праведному Андрею Шептицькому”. Проєкт підтримали департамент з питань культури, національностей та релігій ЛОДА Львівська архиєпархія УГКЦ, Фундація «Андрей». Автор проєкту – директор Фундації “Андрей” Михайло Перун.
У Соборі святого Юра презентували інтернет-портал, присвячений Митрополиту Андрею Шептицькому
1 листопада 2020
У Митрополичих садах сьогодні в межах відзначення 155-річчя Митрополита Андрея Шептицького презентували сайт про великого українця. На інтернет-ресурсі розміщуватимуть основні базові матеріали для того, щоби пізнати глибину думки і навчання Митрополита Андрея. Також можна буде знайти твори про Митрополита Андрея, біжучі новини, які стаються у світі, щодо його особи, а також інформацію, пов’язану із беатифікацією Митрополита Андрея. «Дуже важливо йти в ногу з часом і доносити інформацію про нашого великого земляка через цифрові засоби. Митрополит дуже дбав про освіченість. Думаю, що важливість сьогоднішньої події полягає не лише у тому, що через окремий інтернет-портал всі ми будемо краще пізнавати глибину думки і навчання Митрополита Андрея. Фактично всі хто спричинилися до його створення є продовжувачами праці великого земляка у тому плані, що роблять всіх нас ще більш освіченими. Без перебільшення хочу сказати, що сьогодні знати про Андрея Шептицького є також ознакою освіченості. Тому дякую всім тим, хто спричинився до сьогоднішньої події. Ви є гідними продовжувачами справи Митрополита Андрея. Символічно, що сьогодні, коли вже минає 155 років з дня його народження, ми все ще знаходимо прихисток у його слові. А його мудрі настанови дають нам розраду і наснагу для звершення добрих справ», - наголосив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Також в Архикатедральному Соборі святого Юра відбулась мистецька програма “Покликаний… посвята у 155-ті роковини Праведному Андрею Шептицькому”. Проєкт підтримали департамент з питань культури, національностей та релігій ЛОДА Львівська архиєпархія УГКЦ, Фундація «Андрей». Автор проєкту – директор Фундації “Андрей” Михайло Перун.
У Львові презентували дитячий освітній проєкт «Митрополит Андрей та його музей»
29 жовтня 2020
Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького презентував новий освітній дитячий проєкт «Митрополит Андрей та його музей». Захід приурочили до 155-річчя від дня народження Андрея Шептицького. Команда музейників розпрацювала інтерактивний путівник-квест для дітей, який у формі захопливої гри та анімації знайомить з історією музею та його збірками. «Усім нам відомо,яке велике серце мав Андрей Шептицький, як сильно Митрополит любив дітей. У спогадах єпископа-помічника Шептицького Івана Бучка є такі рядки про нього: «Був справжнім батьком сиріт і хворих: неодну сирітську сльозу обтер, неодин хворий завдячував йому життя й здоров`я». Будучи заможною людиною, Митрополит фондував чимало освітніх проєктів, щедро спонсорував українські культурно-просвітницькі товариства, надавав стипендії молодим митцям. Хочу подякувати ініціаторам та творцям цього чудового інтерактивного проєкту. Своєю працею ви гідно продовжуєте справу Митрополита Андрея. Ви дбаєте про дітей, про їх освіту та розвиток, використовуючи для цього такі сучасні підходи», - наголосив під час презентції проєкту заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. Автори путівника пропонують зосередити увагу глядачів на трьох локаціях: головній будівлі (просп. Свободи, 20), Історичному комплексі (вул. М. Драгоманова, 42) та Художньо-меморіальному музеєві Олекси Новаківського (вул. Листопадового Чину, 11). Розповідь буде присвячена вибраним творам українського мистецтва XIV – початку ХХ століть, що належать до знакових пам’яток української духовно-культурної скарбниці. Путівник буде доступний на інтерактивних панелях, встановлених в експозиціях у кожній зі згаданих локацій. Проєкт реалізовано за підтримки департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА. Марта Кудляк
Винники відзначать 668-й День міста
19 серпня 2020
З нагоди цього свята у винниківському парку Незалежності (вул. Галицька, 38 м.) організують урочисті заходи. О 10.00 відбудеться підняття прапора України та нагородження почесними званнями мешканців міста. Згодом місцеві творчі колективи влаштують міні-концерт. Також винниківчан та гостей міста запрошують на виставку «Скарби Галичини XII-XVI ст.». Серед експонатів - унікальні речі з фондової збірки КЗ ЛОР «Історико-краєзнавчого музею» та з приватних збірок Олександра Свіщова та Юрія Котика. Відкриється виставка 21 серпня о 15.00 у приміщенні КЗ ЛОР «Історико-краєзнавчого музею» м. Винники. Під час відкриття відбудеться погашення тематичної марки та передача в дарунок музею цікавих артефактів цієї епохи. Усі заходи проводитимуть з дотриманням усіх карантинних обмежень. Довідково: Територія Винник була заселена значно раніше, ніж виникло місто під його сучасною назвою. За народними переказами, Винники були засновані як селище виноградарів (винників). Джерела подають відомості про значні насадження винограду, плантації якого простягались від схилів Замкової гори у Львові, вздовж теперішньої вулиці Личаківської і до Винник. Щорічно селище постачало до княжого двору 50-100 бочок вина і велику кількість кошиків винограду. З Винниками пов'язані біографії багатьох відомих українців. Серед них: Іван Липа (літературний псевдонім Петро Шелест), який займався літературною творчістю, був засновником таємного товариства "Братство Тарасівців" і практикував медицину; Іван Огієнко (митрополит Іларіон), проявив себе як талановитий поет, драматург, педагог, вчений-філолог, церковно-громадський діяч; Катря Гриневичева — освітянка та письменниця, яка своїми повістями оживила славні сторінки української історії; ЮліяПастушенко (літ. псевдонім Мирослава Сопілка) — поетеса та прозаїк, жертва сталінських репресій; Олександра Любич-Парохоняк — оперна та камерна співачка. Саме тут проживає і зараз відомий український письменник Юрій Винничук.
Винниківському госпіталю передали 5 апаратів штучної вентиляції легень
30 липня 2020
Сьогодні, 30 липня, Львівському обласному госпіталю ветеранів війн та репресованих імені Юрія Липи передали п'ять ШВЛ. Обладнання придбали за кошти Фонду Ріната Ахметова та ДТЕК. "У квітні ми передали на потреби області майже 35 тис. експрес-тестів для діагностики вірусу та захисні костюми для медиків. На потреби області передали вже 10 апаратів ШВЛ, а сьогодні передаємо нову партію – 5 апаратів для цього госпіталю. Це обладнання буде рятувати людські життя як під час пандемії, так і після. ДТЕК ще в грудні минулого року підписав меморандум про підтримку регіону і сьогодні ця підтримка як ніколи потрібна. Ми об’єднали зусилля щоб протидіяти коронавірусу", - зазначив Олег Таращук, директор ДТЕК Західенерго. Він додав, що апарати ШВЛ, які придбав для українських медиків Фонд Ріната Ахметова, це реанімаційне обладнання високого класу. Вони автоматизовані і значною мірою виключають людський фактор. Завдяки цьому, закуплені апарати ШВЛ, можуть бути використані майже відразу ж після інсталяції практично в будь-якому куточку України, що дуже важливо в умовах епідемії, коли рятувати життя потрібно тут і зараз. «Такий подарунок фонду надзвичайно актуальний, адже ці апарати - дійсно сучасне та прогресивне обладнання, що допоможе нашим медикам в боротьбі з хворобою. Ми докладаємо усіх зусиль для наповнення матеріально-технічної бази наших медичних установ. Всі знають, що одним із ускладнень коронавірусу є розвиток пневмонії, тож ці апарати штучної вентиляції легень сприятиме респіраторній підтримці пацієнтів та дозволять врятувати не одне життя», - наголосив директор департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис. Зазначимо, що перший транш допомоги був спрямований до державних медичних закладів наприкінці березня.
На Яворівщині розпочалось відзначення 155-річчя від дня народження Митрополита Андрея Шептицького
28 липня 2020
Напередодні щорічної прощі до Прилбич - родинного села Митрополита Андрея - відбулась мистецька інтервенція "Митрополит Андрей Шептицький - духовний пастир українства". Під час заходу, участь у якому взяв заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, відбулась мистецька частина та покладання квітів до памятника Митрополиту. "Кожне село і місто має своїх великих, відомих, поважних вихідців. Яворівщина, а разом з нею і вся Львівщина має ким пишатись і має на кого рівнятись. Прилбичі щороку стають центром для тих, кому небайдужа Україна та все українське. Нам треба використвувати мудрість, яку нам залишив Митрополит. Стараймося кожен як може на своєму місці використовувати цю мудрість на благо держави. Митрополит Андрей був надзвичайно працьовитим і встигав багато. Наслідуймо цю його рису та знаходьмо в собі силу волі йти вперед", - звернувся Іван Собко до всіх присутніх. В межах мистецької інтервенції також нагородили переможців районного конкурсу "Яворівські таланти 2020", присвяченого 155-річчю від дня народження Митрополита Андрея.