Звернення Блаженнішого Святослава у час війни до українців та міжнародної спільноти
Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, Митрополит Київський звернувся до українців, міжнародної спільноти та волонтерів. Він зазначив, що цього ранку ми особливо линимо своїми думками до наших міст на півночі, сході і півдні України. Митрополит закликав міжнародну спільноту не мовчати і зробити все, щоб хоча б гуманітарні конвої могли потрапити до тих міст, які сьогодні є в лабетах нещадного ворога.
«Україна бореться. Україна молиться. Україна служить.
Цієї ночі наші думки линули до Харкова, де вчора випало майже 20 сантиметрів снігу, але вночі знову було чути звуки ворожої авіації, знову на мирне місто летіли ворожі бомби, які несли смерть і знищення.
Наші думки линули до Сум, бо там починаються вуличні бої. Ми молимося за ранений Чернігів, за тих десятки постраждалих від бомб і ракет.
Але найбільше сьогодні наше серце обливається кров’ю за міста, які є заблоковані ворогом і де справді починається гуманітарна катастрофа. Наші думки линуть до Маріуполя, до Волновахи, до Херсону. Ворог блокує, оточує великі міста, не дає людям можливості покинути їх, не дає можливості доправити харчі, а зверху на ці міста летять ворожі бомби, які сіють смерть.
Господи, порятуй твій народ!», - сказав Митрополит.
Блаженніший Святослав закликав молитися за українське військо, а також подякував волонтерам за їх допомогу.
«Боже, благослови наше військо! Боже, пошли небесне військо твоїх ангелів, твого Архистратига Михаїла для того, щоби захистити, благословити, підтримати наше військо!», - зазначив Глава УГКЦ.
Він також наголосив, що у такий страшний час кожен має стати волонтером. Кожен, хто залишається на мирних територіях. Кожен, хто без зброї охороняє сьогодні Батьківщину. Сьогодні кожен з нас повинен послужити ближньому своєю християнською діяльною любов’ю.
Відеозвернення Блаженнішого Святослава можна переглянути за посиланням.
Новини за темою
Духовенство Львівщини запрошує мешканців області відвідати мистецькі заходи
15 квітня 2022
У ці вихідні, 16-17 квітня, у Львівській Духовній Семінарії Святого Духа та у храмі свв. Ольги і Єлизавети проведуть культурно-мистецькі заходи. Так, 16 квітня 2022 року у Львівській Духовній Семінарії Святого Духа (м. Львів, вул.Хуторівка, 35) відбудеться духовно-мистецький проєкт «Ми – разом, бо з нами Бог!». Виконавці: Брас Хор Луганської обласної філармонії Мистецький керівник – Ігор Шаповалов У програмі вечора: Духовне слово – Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський УГКЦ Поетичне слово – Зоя Зубченко-Полосуєва (Запоріжжя), Марія Христинич (Львів) Організатор проєкту – о.Юрій Чудяк Автор проєкту – Михайло Перун Проєкт організовано за сприяння Інституту постійної формації духовенства Львівської Архиєпархії УГКЦ, Львівської обласної державної адміністрації, Львівської обласної ради, Фундації «Андрей». Початок: 17:00 17 квітня 2022 року в храмі свв. Ольги і Єлизавети (м. Львів, пл. Кропивницького, 1) відбудеться музичний вечір «Стояла Мати скорботна…», присвячений невинно убієнним та закатованим у війні в Україні. Вступне слово виголосить Високопреосвященний владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський УГКЦ. Музично-молитовний вечір стане прем’єрою музичних творів с. Марії (Слєпченко) «De Profundis» та «Stabat mater» для солістів, хору і камерного оркестру. У програмі також прозвучать твори Віктора Камінського «Царю Небесний», «Святий Боже» та «Слава Отцю, і Сину, і Святому Духу» Виконавці: Солісти, камерний оркестр та хор капели «Трембіта» Ілона Опікула (сопрано) Діана Піпаш (мецо-сопрано) Диригент – Сергій Якобчук Автор проєкту – Михайло Перун Початок: 17:00
Блаженніший Святослав запрошує до щоденної молитви за перемогу українського війська
11 березня 2022
Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ запрошує усіх долучатися до спільної коліноприклонної молитви за перемогу українського війська. Молитву у прямому ефірі транслюють на «Живому ТБ» щоденно з 14:00 до 15:00, а також на сторінці Блаженнішого Святослава у Фейсбуці. «Єднаючись у спільному молитовному звернені, бажаємо випросити у Господа перемоги для нашого народу у цій війні через заступництво Архистратига Михаїла і усіх сил безтілесних. Ми разом будемо молитися Акафіст до Архистратига Михаїла, вибрані псалми та різні молитви. Щиро віримо, що наша спільна полум’яна молитва буде вислухана Богом!», - зазначив глава УГКЦ. Усі тексти можна знайти за цим посиланням https://bit.ly/3hKkQSn.
Голова Львівської ОДА привітав Митрополита ПЦУ Епіфанія з уродинами
3 лютого 2022
Сьогодні предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній відзначає 43-й день народження. Також у цей день, три роки тому, Епіфаній став першим предстоятелем Православної церкви України. Привітав митрополита голова Львівської ОДА Максим Козицький. «Щиро вітаємо від імені Львівщини предстоятеля Української Православної Церкви. Бажаємо Його Блаженству великих духовних і тілесних сил, невичерпних Божих ласк, наснаги до щоденної праці та реалізації всіх добрих задумів на славу Всевишнього і для єдності української Церкви й українського народу. Нехай Ваш архіпастирський шлях і надалі буде «зразком для вірних у слові, у житті, у любові, у дусі, у вірі, у чистоті!» (1 Тим. 4, 12). Многая і благая літа!», - зазначив очільник області. Нагадаємо, що 15 грудня 2018 року у Києві, у соборі Святої Софії, відбувся об’єднавчий собор, на якому ієрархи, священики і миряни з трьох фактично наявних на той час в Україні православних церковних організацій створили єдину канонічну православну церковну організацію в Україні, помісну Православну церкву України (ПЦУ). Її предстоятелем обрали митрополита Епіфанія з дотеперішньої УПЦ КП. 6 січня у Стамбулі, у резиденції Вселенського патріархату на Фанарі, Вселенський патріарх Варфоломій урочисто вручив главі новоствореної помісної Православної церкви України митрополитові Епіфанію Томос про визнання канонічної автокефалії ПЦУ. 7 січня Томос урочисто представили в Києві на Різдвяній богослужбі в соборі Святої Софії. 3 лютого 2019 року відбулася інтронізація митрополита Епіфанія на посаду предстоятеля ПЦУ.
Блаженніший Святослав звершив у Львові Божественну Літургію до 77-ї річниці смерті Андрея Шептицького
1 листопада 2021
Сьогодні, в день 77-х роковин відходу до вічності Праведного Митрополита Андрея, Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, звершив Архиєрейську Божественну Літургію в Архикатедральному Соборі святого Юра у Львові. Блаженнішому Святославові співслужили Високопреосвященний владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський, Преосвященний владика Михаїл, єпарх Сокальсько-Жовківський, Преосвященний владика Ярослав, єпарх Самбірсько-Дрогобицький, Преосвященний владика Кеннет, єпарх єпархії Пресвятої Родини із осідком у м. Лондон, Преосвященний владика Григорій, єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії, Преосвященний владика Володимир, єпископ-помічник Львівської Архиєпархії, Преосвященний владика Петро, єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії, а також місцеве духовенство. Блаженніший Святослав наголосив, що справа беатифікації Митрополита Андрея у руках кожного вірянина. «Поминаючи Митрополита Андрея, ми нині не молилися за його упокій, відпущення гріхів, але за його прославу. За те, щоб Господь Бог, який вже має його серед своїх святих у Небі, виявив цю славу святих в його особі тут на землі. На престолах Христової Церкви. Ми справді, працюємо, молимося, щоби якнайшвидше завершився процес його беатифікації. Для цього потрібно багато і мало: любити Митрополита Андрея. Потрібно шукати в нього помочі у наших духовних шляхах. Бо він творить чудеса для наших людей. Але не всі мають відвагу про це свідчити. Коли хтось отримав ласки за посередництвом праведного Митрополита Андрея – повідомте про це! Щоб той беатифікаційний процес нарешті завершився». По завершенні Літургії Глава УГКЦ спільно із єпископами та духовенством спустилися у крипту Собору святого Юра, де помолилися на місці останнього спочинку праведного Митрополита Андрея за його прославу. До молитви долучилися заступник голови Львівської ОДА Іван Собко і заступниця директорки департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержаміністрації Тетяна Плугатор. «Сьогодні згадуємо людину, котра була і є для нас усіх прикладом великої любові до ближнього, прикладом смирення і працелюбності. Митрополит Андрей Шептицький очолював Українську греко-католицьку церкву у найскладніші часи: роки Першої і Другої світової воєн, зміни влади в Галичині, час сталінських репресій, переслідувань і нищення євреїв нацистами, зубожіння населення. Щоразу нові виклики поставали перед Митрополитом. Та він проходив цей земний шлях з непохитною вірою у Бога, з непереборним бажанням об’єднати людей у вірі, з твердим переконанням, що саме йому суджено виконати цю непросту місію. Згадаймо Праведного Митрополита сьогодні, в день 77-х роковин його відходу до вічності, але пам’ятаймо про його добре серце і про його добрі справи кожного дня і кожної години», - сказав Іван Собко.
Блаженніший Святослав освятив наріжний камінь пам’ятника отцеві Остапу Нижанківському у Стрию
17 вересня 2021
Вчора у Стрию відзначили 120-річчя створення Народного дому - просвітницького центру, навколо якого гуртувалася українська громада на початку ХХ століття. З такої нагоди глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав очолив Архиєрейську Літургію та освятив наріжний камінь пам’ятника отцеві Остапу Нижанківському. Участь в урочистих заходах взяв заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Собко, заступниця директора департаменту з питань культури, національностей та релігій Тетяна Плугатор. «Хочемо урочисто відсвяткувати 120-ту річницю спорудження Народного дому у Стрию. Коли вслухаємося в історію цього Народного дому, розуміємо, що йдеться не лише про будинок, цеглу, якісь матеріальні речі. Сьогодні, у рік 30-ї річниці відновлення Незалежності нашої держави, ми спогадуємо 120 років будівництва державницької свідомості українців у місті Стрию. Бо знаємо, як багато часу, як багато століть на своїй рідній землі ми прожили в чужих державах. Згадуємо сьогодні ще один особливий дар, який отримала Стрийщина і стрийська громада, – великого праведника і мученика за Церкву і Україну отця Остапа Нижанківського. Здійснилася мрія цілих поколінь стриян і моя особиста: ми посвячуємо наріжний камінь для його пам’ятника. Як священник, композитор і музикант, ім’я якого присвоєно Стрийській дитячій музичній школі, він є прикладом людини, що горіла Духом Святим», - зазначив Митрополит, передає інформаційний ресурс УГКЦ. «Народний дім – це осердя просвіти, культури, українського духу та місце сили і натхнення для стриян. Бажаю процвітання, невичерпної енергії, виховати ще десятки народних та заслужених артистів і колективів! Великий внесок у діяльність народних домів належить духівництву. Священики часто були тими, хто поширював і беріг українські традиції, мову і культуру у нелегкі для української державності часи. Таким був отець Остап Нижанківський – за сумісництвом композитор і музикант. Як зазначив Блаженніший Святослав, усі дари, які мав отець Остап, він намагався не просто зберегти, а поставити на служіння своєму народові», - сказав заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. Довідково: Народний дім у Стрию збудували за проєктом Івана Левинського і урочисто відкрили і освятили 1 січня 1901 року: на відкритті Іван Франко читав зі сцени свою поему «Мойсей», а хор «Стрийський Боян» виконав кантату на музику о. Остапа Нижанківського, який був диригентом.
Блаженніший Святослав освятив наріжний камінь пам’ятника отцеві Остапу Нижанківському у Стрию
17 вересня 2021
Вчора у Стрию відзначили 120-річчя створення Народного дому - просвітницького центру, навколо якого гуртувалася українська громада на початку ХХ століття. З такої нагоди глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав очолив Архиєрейську Літургію та освятив наріжний камінь пам’ятника отцеві Остапу Нижанківському. Участь в урочистих заходах взяв заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Собко, заступниця директора департаменту з питань культури, національностей та релігій Тетяна Плугатор. «Хочемо урочисто відсвяткувати 120-ту річницю спорудження Народного дому у Стрию. Коли вслухаємося в історію цього Народного дому, розуміємо, що йдеться не лише про будинок, цеглу, якісь матеріальні речі. Сьогодні, у рік 30-ї річниці відновлення Незалежності нашої держави, ми спогадуємо 120 років будівництва державницької свідомості українців у місті Стрию. Бо знаємо, як багато часу, як багато століть на своїй рідній землі ми прожили в чужих державах. Згадуємо сьогодні ще один особливий дар, який отримала Стрийщина і стрийська громада, – великого праведника і мученика за Церкву і Україну отця Остапа Нижанківського. Здійснилася мрія цілих поколінь стриян і моя особиста: ми посвячуємо наріжний камінь для його пам’ятника. Як священник, композитор і музикант, ім’я якого присвоєно Стрийській дитячій музичній школі, він є прикладом людини, що горіла Духом Святим», - зазначив Митрополит, передає інформаційний ресурс УГКЦ. «Народний дім – це осердя просвіти, культури, українського духу та місце сили і натхнення для стриян. Бажаю процвітання, невичерпної енергії, виховати ще десятки народних та заслужених артистів і колективів! Великий внесок у діяльність народних домів належить духівництву. Священики часто були тими, хто поширював і беріг українські традиції, мову і культуру у нелегкі для української державності часи. Таким був отець Остап Нижанківський – за сумісництвом композитор і музикант. Як зазначив Блаженніший Святослав, усі дари, які мав отець Остап, він намагався не просто зберегти, а поставити на служіння своєму народові», - сказав заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. Довідково: Народний дім у Стрию збудували за проєктом Івана Левинського і урочисто відкрили і освятили 1 січня 1901 року: на відкритті Іван Франко читав зі сцени свою поему «Мойсей», а хор «Стрийський Боян» виконав кантату на музику о. Остапа Нижанківського, який був диригентом.
До 155-річчя митрополита Андрея Шептицького у Львівській філармонії відбудеться вистава «Я йду, Христе!»
2 листопада 2020
Цього року Україна на загальнодержавному рівні відзначає 155 років від дня народження митрополита УГКЦ Андрея Шептицького. В рамках ювілею Львівська національна філармонія ім. М.Скорика та сучасний український експериментальний театр ТМ «Театр у кошику» підготували спільний проект – виставу «Я йду, Христе!» під живий супровід відомих музикантів. Текстову основу вистави складають епістолярна повість Григора Лужницького «Дванадцять листів о. Андрея Шептицького до матері» і фрагменти спогадів Софії Шептицької, з роду Фредрів «Молодість і покликання Романа Шептицького». Сюжет зосереджується на переломному моменті, коли молодий Роман Шептицький, у майбутньому митрополит Андрей, приймає рішення йти духовним шляхом. Вистава може бути зрозумілою людині будь-якого віросповідання чи конфесії, адже йдеться в ній про пошук віри, про дорогу до Бога, про усвідомлення своєї місії в житті і не відступництва від неї. А ще – про високу культуру почуттів, як суто людських, так і релігійних. Виставу благословив Блаженніший Любомир кардинал Гузар, Верховний Архиєпископ Києво-Галицький УГКЦ. Вистава відбудеться у Львівській національній філармонії ім. М.Скорика 5 листопада о 19:00.
У Соборі святого Юра презентували інтернет-портал, присвячений Митрополиту Андрею Шептицькому
1 листопада 2020
У Митрополичих садах сьогодні в межах відзначення 155-річчя Митрополита Андрея Шептицького презентували сайт про великого українця. На інтернет-ресурсі розміщуватимуть основні базові матеріали для того, щоби пізнати глибину думки і навчання Митрополита Андрея. Також можна буде знайти твори про Митрополита Андрея, біжучі новини, які стаються у світі, щодо його особи, а також інформацію, пов’язану із беатифікацією Митрополита Андрея. «Дуже важливо йти в ногу з часом і доносити інформацію про нашого великого земляка через цифрові засоби. Митрополит дуже дбав про освіченість. Думаю, що важливість сьогоднішньої події полягає не лише у тому, що через окремий інтернет-портал всі ми будемо краще пізнавати глибину думки і навчання Митрополита Андрея. Фактично всі хто спричинилися до його створення є продовжувачами праці великого земляка у тому плані, що роблять всіх нас ще більш освіченими. Без перебільшення хочу сказати, що сьогодні знати про Андрея Шептицького є також ознакою освіченості. Тому дякую всім тим, хто спричинився до сьогоднішньої події. Ви є гідними продовжувачами справи Митрополита Андрея. Символічно, що сьогодні, коли вже минає 155 років з дня його народження, ми все ще знаходимо прихисток у його слові. А його мудрі настанови дають нам розраду і наснагу для звершення добрих справ», - наголосив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Також в Архикатедральному Соборі святого Юра відбулась мистецька програма “Покликаний… посвята у 155-ті роковини Праведному Андрею Шептицькому”. Проєкт підтримали департамент з питань культури, національностей та релігій ЛОДА Львівська архиєпархія УГКЦ, Фундація «Андрей». Автор проєкту – директор Фундації “Андрей” Михайло Перун.
На Яворівщині розпочалось відзначення 155-річчя від дня народження Митрополита Андрея Шептицького
28 липня 2020
Напередодні щорічної прощі до Прилбич - родинного села Митрополита Андрея - відбулась мистецька інтервенція "Митрополит Андрей Шептицький - духовний пастир українства". Під час заходу, участь у якому взяв заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, відбулась мистецька частина та покладання квітів до памятника Митрополиту. "Кожне село і місто має своїх великих, відомих, поважних вихідців. Яворівщина, а разом з нею і вся Львівщина має ким пишатись і має на кого рівнятись. Прилбичі щороку стають центром для тих, кому небайдужа Україна та все українське. Нам треба використвувати мудрість, яку нам залишив Митрополит. Стараймося кожен як може на своєму місці використовувати цю мудрість на благо держави. Митрополит Андрей був надзвичайно працьовитим і встигав багато. Наслідуймо цю його рису та знаходьмо в собі силу волі йти вперед", - звернувся Іван Собко до всіх присутніх. В межах мистецької інтервенції також нагородили переможців районного конкурсу "Яворівські таланти 2020", присвяченого 155-річчю від дня народження Митрополита Андрея.
У Львівській опері відзначили 30-ліття виходу УГКЦ із підпілля
4 листопада 2019
У понеділок, 4 листопада, у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької відбулась Духовно-мистецька програма «Божий Агнець», присвячена 30-літтю виходу УГКЦ із підпілля та Блаженному священномученику Омеляну Ковчу. Участь у заході взяв голова Львівської ОДА Маркіян Мальський із дружиною. «Церква дарує нам ті цінності, якими кожен із нас повинен керуватись у житті. Ми йдемо тим шляхом, яким скерував нас Господь. Люди, які ціною власної свободи відстоювали віру в Бога, достойні найвищих відзнак, нашої душевної подяки. Не забуваймо про цих людей – вони зробили для нас найцінніше – пронесли свою віру, незважаючи ні на що», - звернувся до присутніх Маркіян Мальський. Духовно-мистецька програма «Божий Агнець» – авторський проект Галини та Лесі Тельнюк – прозвучить у супроводі оркестру та хору Заслуженої академічної капели «Трембіта». Солістки виконають композиції, у яких на музику покладено вірші християнської тематики. Захід відображає життєвий та мученицький шлях УГКЦ. Назва є символічною для УГКЦ, бо Божий Агнець був розп’ятий за гріхи світу, але він воскрес і подарував життя як Греко-Католицька Церква, що була знищена у 1946 року і змогла відродитись. «Цим мистецьким заходом ми вшановуємо 30-ту річницю виходу із підпілля нашої церкви, яка була там довгих 44 роки. За ці три десятиліття ми зробили багато, великі кроки уперед. Вірю, що ми розвиватимемось і надалі, заради того, аби засвідчувати, що Церква – це живі люди», - наголосив Митрополит і Архиєпископ Львівський УГКЦ Ігор (Возьняк). Співорганізаторами заходу є Львівська архиєпархія УГКЦ, Львівська обласна державна адміністрація, Фундація «Андрей», Клуб Української греко-католицької інтелігенції, заслужена капела «Трембіта». Програма складалась із 3 блоків: Життя. Мучеництво. Воскресіння. Також у межах відзначення 30-ліття виходу УГКЦ із підпілля відбулось погашення ювілейної марки із зображенням собору Святого Юра, а також ювілейного конверта.
У Винниках триває будівництво "Стежки Митрополита Андрея Шептицького"
18 вересня 2019
Сьогодні, 18 вересня, під головуванням заступника голови Львівської обласної державної адміністрації Юрія Холода відбулась виїзна нарада щодо стану реалізації робіт на об’єкті «Будівництво комплексного природньо-антропогенного об’єкту екологічного та релігійного туризму екскурсійної спрямованості «Стежка Митрополита Андрея Шептицького». Головною метою організації Стежки Митрополита Андрея Шептицького є здійснення еколого-просвітницької діяльності, створення умов для ознайомлення школярів, туристів, екскурсантів і відпочивальників з життям, діяльністю і духовним спадком Митрополита Андрея, розвиток їхніх вмінь жити згідно з християнськими цінностями; реалізація програмних засад розвитку туризму у місті Львові та Львівській області, а також стратегії рекреаційно- туристичного розвитку міста Винник. Зазначимо, що ідея створення Стежки належить Винниківському міському товариству «Просвіта». Структура об’єкту скидатиметься із оглядового майданчику, звідки можна буде переглянути вид на місто Винники та стежки, вздовж якої розмістять скульптурні комплекси. Відтак, у межах заходу Юрій Холод наголосив на важливості завершення будівельних робіт у листопаді цього року. Прогнозується, що Стежка буде не лише сучасною формою проведення природоохоронної роботи, а й зручним інструментом популяризації життєвої мудрості Митрополита Андрея Шептицького. Адже під час екскурсій органічно поєднуватимуться невимушене пізнання і засвоєння різнобічної інформації з відпочинком на природі. Окрім того, автори проєкту сподіваюся, що він сприятиме промоції міста Винник. Зазначимо, що комплексний природно-антропогенний об'єкт екскурсійної спрямованості “Стежка Митрополита Шептицького” створюється на місці реально існуючої в природі стежки, що була підготовлена монахами в 1934 році спеціально для прогулянкових потреб Митрополита Шептицького, який на той час, через хворобу, пересувався лише у візку. Митрополит добирався до місця прогулянки окремою дрезиною по вузькоколійці.