На Яворівщині розпочалось відзначення 155-річчя від дня народження Митрополита Андрея Шептицького
Напередодні щорічної прощі до Прилбич - родинного села Митрополита Андрея - відбулась мистецька інтервенція "Митрополит Андрей Шептицький - духовний пастир українства".
Під час заходу, участь у якому взяв заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, відбулась мистецька частина та покладання квітів до памятника Митрополиту.
"Кожне село і місто має своїх великих, відомих, поважних вихідців. Яворівщина, а разом з нею і вся Львівщина має ким пишатись і має на кого рівнятись. Прилбичі щороку стають центром для тих, кому небайдужа Україна та все українське. Нам треба використвувати мудрість, яку нам залишив Митрополит. Стараймося кожен як може на своєму місці використовувати цю мудрість на благо держави. Митрополит Андрей був надзвичайно працьовитим і встигав багато. Наслідуймо цю його рису та знаходьмо в собі силу волі йти вперед", - звернувся Іван Собко до всіх присутніх.
В межах мистецької інтервенції також нагородили переможців районного конкурсу "Яворівські таланти 2020", присвяченого 155-річчю від дня народження Митрополита Андрея.
Новини за темою
Звернення Блаженнішого Святослава у час війни до українців та міжнародної спільноти
6 березня 2022
Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, Митрополит Київський звернувся до українців, міжнародної спільноти та волонтерів. Він зазначив, що цього ранку ми особливо линимо своїми думками до наших міст на півночі, сході і півдні України. Митрополит закликав міжнародну спільноту не мовчати і зробити все, щоб хоча б гуманітарні конвої могли потрапити до тих міст, які сьогодні є в лабетах нещадного ворога. «Україна бореться. Україна молиться. Україна служить. Цієї ночі наші думки линули до Харкова, де вчора випало майже 20 сантиметрів снігу, але вночі знову було чути звуки ворожої авіації, знову на мирне місто летіли ворожі бомби, які несли смерть і знищення. Наші думки линули до Сум, бо там починаються вуличні бої. Ми молимося за ранений Чернігів, за тих десятки постраждалих від бомб і ракет. Але найбільше сьогодні наше серце обливається кров’ю за міста, які є заблоковані ворогом і де справді починається гуманітарна катастрофа. Наші думки линуть до Маріуполя, до Волновахи, до Херсону. Ворог блокує, оточує великі міста, не дає людям можливості покинути їх, не дає можливості доправити харчі, а зверху на ці міста летять ворожі бомби, які сіють смерть. Господи, порятуй твій народ!», - сказав Митрополит. Блаженніший Святослав закликав молитися за українське військо, а також подякував волонтерам за їх допомогу. «Боже, благослови наше військо! Боже, пошли небесне військо твоїх ангелів, твого Архистратига Михаїла для того, щоби захистити, благословити, підтримати наше військо!», - зазначив Глава УГКЦ. Він також наголосив, що у такий страшний час кожен має стати волонтером. Кожен, хто залишається на мирних територіях. Кожен, хто без зброї охороняє сьогодні Батьківщину. Сьогодні кожен з нас повинен послужити ближньому своєю християнською діяльною любов’ю. Відеозвернення Блаженнішого Святослава можна переглянути за посиланням.
Голова Львівської ОДА привітав Митрополита ПЦУ Епіфанія з уродинами
3 лютого 2022
Сьогодні предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній відзначає 43-й день народження. Також у цей день, три роки тому, Епіфаній став першим предстоятелем Православної церкви України. Привітав митрополита голова Львівської ОДА Максим Козицький. «Щиро вітаємо від імені Львівщини предстоятеля Української Православної Церкви. Бажаємо Його Блаженству великих духовних і тілесних сил, невичерпних Божих ласк, наснаги до щоденної праці та реалізації всіх добрих задумів на славу Всевишнього і для єдності української Церкви й українського народу. Нехай Ваш архіпастирський шлях і надалі буде «зразком для вірних у слові, у житті, у любові, у дусі, у вірі, у чистоті!» (1 Тим. 4, 12). Многая і благая літа!», - зазначив очільник області. Нагадаємо, що 15 грудня 2018 року у Києві, у соборі Святої Софії, відбувся об’єднавчий собор, на якому ієрархи, священики і миряни з трьох фактично наявних на той час в Україні православних церковних організацій створили єдину канонічну православну церковну організацію в Україні, помісну Православну церкву України (ПЦУ). Її предстоятелем обрали митрополита Епіфанія з дотеперішньої УПЦ КП. 6 січня у Стамбулі, у резиденції Вселенського патріархату на Фанарі, Вселенський патріарх Варфоломій урочисто вручив главі новоствореної помісної Православної церкви України митрополитові Епіфанію Томос про визнання канонічної автокефалії ПЦУ. 7 січня Томос урочисто представили в Києві на Різдвяній богослужбі в соборі Святої Софії. 3 лютого 2019 року відбулася інтронізація митрополита Епіфанія на посаду предстоятеля ПЦУ.
«Велике будівництво»: школа у Прилбичах забезпечить новими класами понад 350 учнів
9 грудня 2021
В області триває реалізація об’єктів, які увійшли до програми Президента «Велике будівництво». Одним із них є реконструкція та добудова школи І-III ступенів ім. Митрополита А. Шептицького в селі Прилбичі. В школі добудовують третій поверх, щоб облаштувати додаткові навчальні класи. Крім цього, проєкт передбачає заміну та влаштування підлоги, шатрового даху, вікон та дверей, стелі, внутрішнє оздоблення. Підрядна організація проводить роботи з влаштування інженерних мереж (електропостачання, водопостачання та водовідведення, опалення), утеплення та оздоблення фасаду, оздоблення перших двох поверхів. Завершують викладати паркетну дошку у приміщенні класів. Реалізація проєкту дасть можливість покращити умови для навчання для 382 учнів, оснастити школу сучасними інформаційними технологіями, підвищити енергоефективність та зменшити відповідні бюджетні витрати шляхом заходів енергоощадження (металопластикові вікна, термоізоляція даху та стелі). Будівництво розпочали у 2019 році. Замовником робіт виступила Новояворівська міська рада. Загальна кошторисна вартість об’єкту – понад 20 млн гривень.
Реконструкція школи в Прилбичах забезпечить новими класами понад 350 учнів
3 грудня 2021
У Львівській області продовжують реалізувати об’єкти, які увійшли до програми Президента «Велике будівництво». Один з таких об’єктів – реконструкція та добудова школи І-III ступенів ім. Митрополита А. Шептицького в селі Прилбичі. В школі добудовують третій поверх, щоб облаштувати додаткові навчальні класи. Крім цього, в проєкті передбачили заміну та влаштування підлоги, шатрового даху, вікон та дверей, стелі, внутрішнє оздоблення. Тривають роботи з влаштування інженерних мереж (електропостачання, водопостачання та водовідведення, опалення), утеплення та оздоблення фасаду, оздоблення перших двох поверхів. Завершують викладати паркетну дошку у приміщенні класів. Реалізація проєкту дасть можливість: покращити умови для навчання 382 учнів; отримати нові та сучасні приміщення в школі; забезпечить відповідні до чинних побутових і санітарно-гігієнічних стандартів умов навчання; оснастити школу сучасними інформаційними технологіями, розширити можливості для організації змістовного, різнопланового, якісного навчально-виховного процесу; підвищить енергоефективність та зменшить відповідні бюджетні витрати шляхом заходів енергоощадження (металопластикові вікна, термоізоляція даху та стелі). Будівництво розпочали у 2019 році. Замовником робіт виступила Новояворівська міська рада. Загальна кошторисна вартість об’єкту – понад 20 млн гривень.
«Андрей Шептицький завжди залишався мудрим наставником та добрим духовним пастирем для свого народу», - Іван Собко відвідав прощу до с. Прилбичі
29 липня 2021
Прилбичі - село в Яворівському районі, де народився митрополит Андрей Шептицький (1865 – 1944) - український релігійний діяч, єпископ Української греко-католицької церкви. Прилбичі є відпустовим місцем для прочан, які приїжджають сюди, щоб помолитися на місці блаженної пам’яті слуги Божого Митрополита Андрея та цілої його родини. Два дні, 28 і 29 липня, у селі проходить проща з нагоди 156-ї річниці від дня народження митрополита Андрея Шептицького Участь у Архиєрейській Божественній Літургії у Прилбичах взяли участь заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Собко та заступниця директорки департаменту з питань культури, національностей та релігій Тетяна Плугатор. «Людина великого серця і розуму – наш Митрополит Андрей Шептицький. Скільки б добрих слів про нього не говорилось, а все одно буде замало. Адже він справжній приклад людини, яка у такий непростий час, попри складні обставини робила все, що могла і навіть більше. Андрей Шептицький був не лише духовним лідером нашого народу, а й доклав чимало зусиль для збереження культурної спадщини, був щедрим меценатом та благодійником, допомогав сиротам, турбувався про молодь, підтримував освіту. Та попри всі його заслуги і здобутки, він завжди залишався мудрим наставником та добрим духовним пастирем для свого народу», - сказав Іван Собко. Також після Літургії презентували настільну гру «Цікаве про відомих. Андрей Шептицький», яка буде цікавою і дорослим, і дітям, адже під час гри можна дізнатися нові факти з життя Андрея Шептицького. Гра у форматі бліц-вікторини включає в себе майже 100 запитань про постать та діяння митрополита. У Прилбичах розташовані родинна усипальниця родини Шептицьких, храм-музей митрополита Андрея, пам’ятники братам Андрею та Климентію Шептицьким.
До 155-річчя митрополита Андрея Шептицького у Львівській філармонії відбудеться вистава «Я йду, Христе!»
2 листопада 2020
Цього року Україна на загальнодержавному рівні відзначає 155 років від дня народження митрополита УГКЦ Андрея Шептицького. В рамках ювілею Львівська національна філармонія ім. М.Скорика та сучасний український експериментальний театр ТМ «Театр у кошику» підготували спільний проект – виставу «Я йду, Христе!» під живий супровід відомих музикантів. Текстову основу вистави складають епістолярна повість Григора Лужницького «Дванадцять листів о. Андрея Шептицького до матері» і фрагменти спогадів Софії Шептицької, з роду Фредрів «Молодість і покликання Романа Шептицького». Сюжет зосереджується на переломному моменті, коли молодий Роман Шептицький, у майбутньому митрополит Андрей, приймає рішення йти духовним шляхом. Вистава може бути зрозумілою людині будь-якого віросповідання чи конфесії, адже йдеться в ній про пошук віри, про дорогу до Бога, про усвідомлення своєї місії в житті і не відступництва від неї. А ще – про високу культуру почуттів, як суто людських, так і релігійних. Виставу благословив Блаженніший Любомир кардинал Гузар, Верховний Архиєпископ Києво-Галицький УГКЦ. Вистава відбудеться у Львівській національній філармонії ім. М.Скорика 5 листопада о 19:00.
У Соборі святого Юра презентували інтернет-портал, присвячений Митрополиту Андрею Шептицькому
1 листопада 2020
У Митрополичих садах сьогодні в межах відзначення 155-річчя Митрополита Андрея Шептицького презентували сайт про великого українця. На інтернет-ресурсі розміщуватимуть основні базові матеріали для того, щоби пізнати глибину думки і навчання Митрополита Андрея. Також можна буде знайти твори про Митрополита Андрея, біжучі новини, які стаються у світі, щодо його особи, а також інформацію, пов’язану із беатифікацією Митрополита Андрея. «Дуже важливо йти в ногу з часом і доносити інформацію про нашого великого земляка через цифрові засоби. Митрополит дуже дбав про освіченість. Думаю, що важливість сьогоднішньої події полягає не лише у тому, що через окремий інтернет-портал всі ми будемо краще пізнавати глибину думки і навчання Митрополита Андрея. Фактично всі хто спричинилися до його створення є продовжувачами праці великого земляка у тому плані, що роблять всіх нас ще більш освіченими. Без перебільшення хочу сказати, що сьогодні знати про Андрея Шептицького є також ознакою освіченості. Тому дякую всім тим, хто спричинився до сьогоднішньої події. Ви є гідними продовжувачами справи Митрополита Андрея. Символічно, що сьогодні, коли вже минає 155 років з дня його народження, ми все ще знаходимо прихисток у його слові. А його мудрі настанови дають нам розраду і наснагу для звершення добрих справ», - наголосив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Також в Архикатедральному Соборі святого Юра відбулась мистецька програма “Покликаний… посвята у 155-ті роковини Праведному Андрею Шептицькому”. Проєкт підтримали департамент з питань культури, національностей та релігій ЛОДА Львівська архиєпархія УГКЦ, Фундація «Андрей». Автор проєкту – директор Фундації “Андрей” Михайло Перун.
Максим Козицький вшанував постать Митрополита Шептицького під час прощі до Прилбич
29 липня 2020
Сьогодні, 29 липня, відбулась щорічна проща до Прилбич - родинного села Праведного Митрополита Андрея Шептицького. Захід приурочений 155-й річниці від дня його народження. Разом із вірянами та монашеством Львівської Архиєпархії УГКЦ постать Митрополита вшанував голова Львівської ОДА Максим Козицький. «Ім’я Митрополита Андрея Шептицького є символом української Церкви, національного та духовного єднання нашого народу. Його життя – приклад справжньої віри і любові до Господа, рідної землі, народу. Господь покликав Андрей Шептицького стати духовним батьком нашої нації у буремні часи змін та непевностей, у часи бездержавності, страшних випробувань і страждань. І цей шляхетний серцем і сильний духом чоловік, нащадок графського роду, високоосвічений інтелектуал - зумів відродити Українську греко-католицьку церкву та розбудувати її в Україні та за кордоном, а також об’єднати український народ. В час терору проти Церкви і народу Владика Андрей дав приклад безстрашного і непохитного наслідування Христу. Своїм життям він довів, що Віра та Любов залишаються з нами назавжди. Його ідеї, діяння, заповіти, вчення, його дух продовжують жити. І нині він є для нас Духовним Батьком»,- зазначив очільник області. В межах прощі присутні взяли участь у панахиді біля каплиці-усипальниці Шептицьких та Архиєрейській Божественній Літургії, яку очолив Митрополит Львівський Ігор (Возьняк). Опісля Літургії відбулась молитва за прославу праведного Митрополита Андрея. Також учасники прощі переглянули прем’єру фільму про Митрополита Андрея Шептицького. Довідково: Прилбичі - село в Яворівському районі, де народився митрополит Андрей Шептицький, ЧСВВ (29.07.1865-01.11.1944) - український релігійний діяч, єпископ Української греко-католицької церкви; від 17.01.1901 до смерті - Митрополит Галицький та Архієпископ Львівський - предстоятель Української греко-католицької церкви. За мудрі настанови й великі труди він отримав багато народних імен: Український Мойсей, Духовний будівничий, Провідник української нації, Великий митрополит. За час свого служіння значно розбудував греко-католицьку церкву як в Україні, так і за кордоном. Будучи одним із найбагатших людей Галичини, щедро спонсорував українські культурно-просвітницькі товариства, надавав стипендії молодим митцям. У 1905 році заснував Національний музей у Львові і придбав для нього велику кількість експонатів. Прилбичі стали родинним маєтком Шептицьких всередині ХVІІІ ст. Сьогодні на місці палацу Шептицьких стоїть лише пам’ятний камінь, встановлений в 1990 році. У 2011 році в парку Шептицьких збудували нову каплицю Матері Божої в пам’ять про ту, що в 1939 році була зруйнована більшовиками. На околиці Прилбич є родинна усипальниця Шептицьких. У 1997 році у Прилбичах розпочато будівництво храму-музею митрополита Андрея. Тепер церкву-музей наповнюють експонатами, пов’язаними з життям родини Шептицьких, дитячими та юнацькими роками їхніх видатних дітей. Перед храмом в 2011 році був встановлений перший на той час в Україні пам’ятник Митрополиту Андрею та його брату блаженному священномученику Климентію. Сьогодні Прилбичі є відпустовим місцем для прочан, які приїжджають сюди, щоб помолитися на місці блаженної пам’яті слуги Божого Митрополита Андрея та цілої його родини.
Постать Митрополита Андрея Шептицького вшанують прощею до Прилбич
28 липня 2020
Завтра, 29 липня, з нагоди 155-ї річниці від дня народження Праведного Митрополита Андрея Шептицького відбудеться щорічна проща до Прилбич – родинного села митрополита Андрея Шептицького. Участь у ній візьмуть багато віруючих та монашество Львівської Архиєпархії УГКЦ. Під час прощі відбудеться Панахида біля каплиці-усипальниці Шептицьких, Архиєрейська Божественна Літургія та прем’єра фільму про Митрополита Андрея Шептицького. Програма: 29 липня 09.30 Панахида біля каплиці-усипальниці Шептицьких 10.00-11.30 Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолить Митрополит Львівський Ігор (Возьняк) та Преосвященний владика Володимир (Груца), єпископ-помічник Львівської Архиєпархії. Після Літургії – Молитва за прославу праведного митрополита Андрея. 12.00 Прем’єра фільму про Митрополита Андрея Шептицького Довідково: Прилбичі - село в Яворівському районі, де народився митрополит Андрей Шептицький, ЧСВВ (29.07.1865-01.11.1944) - український релігійний діяч, єпископ Української греко-католицької церкви; від 17.01.1901 до смерті - Митрополит Галицький та Архієпископ Львівський - предстоятель Української греко-католицької церкви. За мудрі настанови й великі труди він отримав багато народних імен: Український Мойсей, Духовний будівничий, Провідник української нації, Великий митрополит. За час свого служіння значно розбудував греко-католицьку церкву як в Україні, так і за кордоном. Будучи одним із найбагатших людей Галичини, щедро спонсорував українські культурно-просвітницькі товариства, надавав стипендії молодим митцям. У 1905 році заснував Національний музей у Львові і придбав для нього велику кількість експонатів. Прилбичі стали родинним маєтком Шептицьких всередині ХVІІІ ст. Сьогодні на місці палацу Шептицьких стоїть лише пам’ятний камінь, встановлений в 1990 році. У 2011 році в парку Шептицьких збудували нову каплицю Матері Божої в пам’ять про ту, що в 1939 році була зруйнована більшовиками. На околиці Прилбич є родинна усипальниця Шептицьких. У 1997 році у Прилбичах розпочато будівництво храму-музею митрополита Андрея. Тепер церкву-музей наповнюють експонатами, пов’язаними з життям родини Шептицьких, дитячими та юнацькими роками їхніх видатних дітей. Перед храмом в 2011 році був встановлений перший на той час в Україні пам’ятник Митрополиту Андрею та його брату блаженному священномученику Климентію. Сьогодні Прилбичі є відпустовим місцем для прочан, які приїжджають сюди, щоб помолитися на місці блаженної пам’яті слуги Божого Митрополита Андрея та цілої його родини.
У Винниках триває будівництво "Стежки Митрополита Андрея Шептицького"
18 вересня 2019
Сьогодні, 18 вересня, під головуванням заступника голови Львівської обласної державної адміністрації Юрія Холода відбулась виїзна нарада щодо стану реалізації робіт на об’єкті «Будівництво комплексного природньо-антропогенного об’єкту екологічного та релігійного туризму екскурсійної спрямованості «Стежка Митрополита Андрея Шептицького». Головною метою організації Стежки Митрополита Андрея Шептицького є здійснення еколого-просвітницької діяльності, створення умов для ознайомлення школярів, туристів, екскурсантів і відпочивальників з життям, діяльністю і духовним спадком Митрополита Андрея, розвиток їхніх вмінь жити згідно з християнськими цінностями; реалізація програмних засад розвитку туризму у місті Львові та Львівській області, а також стратегії рекреаційно- туристичного розвитку міста Винник. Зазначимо, що ідея створення Стежки належить Винниківському міському товариству «Просвіта». Структура об’єкту скидатиметься із оглядового майданчику, звідки можна буде переглянути вид на місто Винники та стежки, вздовж якої розмістять скульптурні комплекси. Відтак, у межах заходу Юрій Холод наголосив на важливості завершення будівельних робіт у листопаді цього року. Прогнозується, що Стежка буде не лише сучасною формою проведення природоохоронної роботи, а й зручним інструментом популяризації життєвої мудрості Митрополита Андрея Шептицького. Адже під час екскурсій органічно поєднуватимуться невимушене пізнання і засвоєння різнобічної інформації з відпочинком на природі. Окрім того, автори проєкту сподіваюся, що він сприятиме промоції міста Винник. Зазначимо, що комплексний природно-антропогенний об'єкт екскурсійної спрямованості “Стежка Митрополита Шептицького” створюється на місці реально існуючої в природі стежки, що була підготовлена монахами в 1934 році спеціально для прогулянкових потреб Митрополита Шептицького, який на той час, через хворобу, пересувався лише у візку. Митрополит добирався до місця прогулянки окремою дрезиною по вузькоколійці.
Мешканців області запрошують на щорічну прощу до Прилбич
24 липня 2019
Мешканців області запрошують долучитись до щорічної прощі до Прилбич, присвяченій 154-й річниці від дня народження Митрополита Андрея Шептицького. Участь у прощі візьмуть віряни та монашество Львівської Архиєпархії УГКЦ. Програма прощі: Неділя, 28 липня 22:00 - Вступне слово єрм. Юстина Бойка 22:15 - Чин віднови приречень у Святому Хрещенні, наука 23:00 - Велика Вечірня з Литією зі службою свщмч. Климентію, архимандриту Унівському, мирування, наука Понеділок, 29 липня 00:30 - Похід зі свічками до каплиці-усипальниці родини Шептицьких, Панахида за всіх усопших з родини Шептицьких, повернення до храму 02:00 - Акафіст за прославу Праведного Митрополита Андрея, наука 02:30 - Вервиця (славні таїнства) 03:00 - Акафіст до свщмч. Климентія, архимандрита Унівського 03:30 - Ісусова молитва 04:00 - Хресна дорога за Україну 06:00 - Вервиця (радісні таїнства) 07:00 - Утреня зі службою свщмч. Климентію, архимандриту 08:00 - Вервиця (світлі таїнства) 09:00 - Архиєрейська Божественна Літургія, яку звершить Високопреосвященний владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський. Молитва за прославу праведного митрополита Андрея, водосвяття, благословення вірних свяченою водою 11:00 - Мистецька програма Контактна особа – єрм. Юстин Бойко (0679897275) Довідково: Прилбичі - село в Яворівському районі, де народився митрополит Андрей Шептицький, ЧСВВ (29.07.1865-01.11.1944) - український релігійний діяч, єпископ Української греко-католицької церкви; від 17.01.1901 до смерті - Митрополит Галицький та Архієпископ Львівський - предстоятель Української греко-католицької церкви. За мудрі настанови й великі труди він отримав багато народних імен: Український Мойсей, Духовний будівничий, Провідник української нації, Великий митрополит. За час свого служіння значно розбудував греко-католицьку церкву як в Україні, так і за кордоном. Будучи одним із найбагатших людей Галичини, щедро спонсорував українські культурно-просвітницькі товариства, надавав стипендії молодим митцям. У 1905 році заснував Національний музей у Львові і придбав для нього велику кількість експонатів. Прилбичі стали родинним маєтком Шептицьких всередині ХVІІІ ст. Сьогодні на місці палацу Шептицьких стоїть лише пам’ятний камінь, встановлений в 1990 році. У 2011 році в парку Шептицьких збудували нову каплицю Матері Божої в пам’ять про ту, що в 1939 році була зруйнована більшовиками. На околиці Прилбич є родинна усипальниця Шептицьких. У 1997 році у Прилбичах розпочато будівництво храму-музею митрополита Андрея. Тепер церкву-музей наповнюють експонатами, пов’язаними з життям родини Шептицьких, дитячими та юнацькими роками їхніх видатних дітей. Перед храмом в 2011 році був встановлений перший на той час в Україні пам’ятник Митрополиту Андрею та його брату блаженному священномученику Климентію. Сьогодні Прилбичі є відпустовим місцем для прочан, які приїжджають сюди, щоб помолитися на місці блаженної пам’яті слуги Божого Митрополита Андрея та цілої його родини.
Постать Митрополита Андрея Шептицького вшанували прощею до Прилбич
29 липня 2018
Протягом двох днів, 28 та 29 липня, відбулась щорічна проща до Прилбич. Тисячі мешканців області долучились до прощі, присвяченій 153-й річниці від дня народження Митрополита Андрея Шептицького. Участь у прощі взяли віряни та монашество Львівської Архиєпархії УГКЦ. В межах прощі відбулась Божественна Літургія, віднова хресних обітів, наука, а також похід зі свічками до каплиці-усипальниці родини Шептицьких та акафіст за прославу митрополита Андрея Шептицького. Архиєрейську Божественну Літургію очолив Преосвященний владика Володимир (Груца), єпископ-помічник Львівської Архиєпархії. Цьогорічною особливістю прощі є проведення чувань упродовж всієї ночі. Довідково: Прилбичі - село в Яворівському районі, де народився митрополит Андрей Шептицький, ЧСВВ (29.07.1865-01.11.1944) - український релігійний діяч, єпископ Української греко-католицької церкви; від 17.01.1901 до смерті -Митрополит Галицький та Архієпископ Львівський - предстоятель Української греко-католицької церкви. За мудрі настанови й великі труди він отримав багато народних імен: Український Мойсей, Духовний будівничий, Провідник української нації, Великий митрополит. За час свого служіння значно розбудував греко-католицьку церкву як в Україні, так і за кордоном. Будучи одним із найбагатших людей Галичини, щедро спонсорував українські культурно-просвітницькі товариства, надавав стипендії молодим митцям. У 1905 році заснував Національний музей у Львові і придбав для нього велику кількість експонатів. Прилбичі стали родинним маєтком Шептицьких всередині ХVІІІ ст. Сьогодні на місці палацу Шептицьких стоїть лише пам’ятний камінь, встановлений в 1990 році. У 2011 році в парку Шептицьких збудували нову каплицю Матері Божої в пам’ять про ту, що в 1939 році була зруйнована більшовиками. На околиці Прилбич є родинна усипальниця Шептицьких. У 1997 році у Прилбичах розпочато будівництво храму-музею митрополита Андрея. Тепер церкву-музей наповнюють експонатами, пов’язаними з життям родини Шептицьких, дитячими та юнацькими роками їхніх видатних дітей. Перед храмом в 2011 році був встановлений перший на той час в Україні пам’ятник Митрополиту Андрею та його брату блаженному священномученику Климентію. Сьогодні Прилбичі є відпустовим місцем для прочан, які приїжджають сюди, щоб помолитися на місці блаженної пам’яті слуги Божого Митрополита Андрея та цілої його родини.