У Мостиському районі освятили меморіал Борцям за волю України
14 жовтня в с. Раденичі на Мостищині урочисто відкрили та освятили після проведення реконструкції символічну могилу Борцям за волю України.
Реконструкцію меморіалу розпочали у травні 2018 року. Завдяки ініціативі небайдужих, а також фінансуванню з бюджету Мостиської ОТГ та підтримці меценатів встановлено новий мармуровий хрест і плиту з написом, проведено благоустрій прилеглої території.
Новини за темою
Львівщина вшанувала пам’ять учасників Революції Гідності на Меморіалі Героїв Небесної Сотні
20 лютого 2022
Цьогоріч минає восьма річниця розстрілів на Майдані Незалежності у Києві під час Революції Гідності. З цієї нагоди сьогодні на Меморіалі пам’яті Героїв Небесної Сотні у Львові відбувся захід, присвячений Героям Небесної Сотні. Відтак, у пам’ять Героїв Небесної Сотні представники різних конфесій провели поминальну панахиду. Разом із десятками небайдужих до спільної молитви долучився голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. ''Напередодні на 58-й Мюнхенській конференції з питань безпеки Президент України Володимир Зеленський сказав те, що є на устах в кожного українця: Україна вісім років є надійним щитом Європи проти російської агресії. Вісім років наші воїни стримують одну з найбільших армій світу! Україна зробила свій вибір на користь Європи. Сьогодні ми зібралися тут, щоб вшанувати пам'ять людей, які віддали найдорожче що у них було - їхнє життя. Серед нас є рідні Героїв Небесної Сотні: батьки, діти, дружини, брати і сестри. Дякую вам за Гідних синів України і низько схиляю голову перед їхнім подвигом'', - сказав Максим Козицький. На заході були також присутні посол Великобританії Мелінда Сімонс, посол Канади Лариса Галадзе, радник з політичних питань посольства США Девід Гередбек, другий секретар посольства Австралії Маркіян Воєвітко та консул Німеччини Таня Баєр. Захід завершився мистецькою акцією «Промені Майдану».
В межах "Великого будівництва" у Дрогобичі активно триває реконструкція стадіону «Галичина» (ВІДЕО)
8 лютого 2022
Проєктом передбачено реконструкція стадіону з улаштуванням футбольного поля, трибун та підтрибунних приміщень (тренажерні зали, роздягальні, душові тощо), внутрішні та зовнішні оздоблювальні роботи, комплексний благоустрій території, закупівля та монтаж обладнання. Улаштування інженерних мереж (водопостачання, водовідведення, електропостачання, опалення та вентиляція). ''З державного бюджету наприкінці минулого року на реконструкцію стадіону «Галичина» скерували 20 мільйонів гривень. Будівництво об’єкта розпочалось у 2010 році. За період 2010-2021 року розпочали загальнобудівельні роботи з реконструкції західної трибуни з надбудовою для розміщення адміністративних, господарських та спортивних приміщень, провели роботи з улаштування господарської та дощової каналізації, системи зовнішнього водопостачання, провели підготовчі роботи з улаштування основи для футбольного поля з щебеню та піску та завершили улаштування зовнішнього освітлення'', — зазначив голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. Станом на сьогодні тривають улаштування підлоги, електропостачання та електроосвітлення західної трибуни. Розпочали прокладання ліній пожежного водогону, улаштування кабельних ліній для забезпечення електроосвітлення веж стадіону. Реалізація цього проєкту суттєво покращить умови для занять спортом для 500 осіб, створить 20 додаткових робочих місць та 990 глядацьких місць західної трибуни. Роботи на об'єкті тривають у межах програми Президента "Велике будівництво".
Цього року розпочнуть реконструкцію західної об’їзної Львова
1 лютого 2022
Цього року розпочнуть реконструкцію західної об’їзної Львова. Загальна протяжність дороги – понад 15 кілометрів. Сьогодні заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко провів робочу нараду із представниками Служби автомобільних доріг та ОТГ щодо реалізації цього інфраструктурного проекту. Як зазначили під час наради, у лютому буде оголошено тендер на будівництво першої ділянки об’їзду від Рясне-Руської до Зимної Води з влаштуванням трьохрівневої розв’язки, яка примикатиметься до вулиці Городоцької. Її протяжність 6 кілометрів, дорога буде І категорії, матиме наземні пішохідні переходи та по дві смуги руху. Наступна ділянка від шляхопроводу у Солонці до кільцевої розв’язки у Сокільниках протяжністю 3 кілометри. Тендер планують оголосити весною. На цій ділянці передбачається дві транспортні розв'язки. “На сьогодні важливо викупити земельні ділянки, які є на цих територіях. Відтак в межах наради з представниками ОТГ, САД та міською владою узгодили подальший агоритм дій. Зокрема, усі ділянки мають бути викуплені в законний спосіб, відтак важливо по кожному обєкту провести експертно-грошову оцінку”, - зазначив Юрій Бучко. Також він додав, що зараз у розробці проектно- кошторисна документація на третю ділянку від Сокільник до Зимної Води.
У Мостиськах триває реконструкція парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва
5 січня 2022
В межах Програми охорони навколишнього природного середовища на 2021-2025 рр. розпочато реалізацію проєкту «Реконструкція парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Парк ім. Т.Шевченка» по вул. Т. Шевченка, 31а в м. Мостиська Львівської області». Метою реалізації проєкту є збереження унікального місцевого рослинного світу парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення, який розташований у центральній частині Мостиськ площею 1,9 га. Зокрема, в межах заходу будуть виконані наступні роботи: висаджування дерев та кущів; належний догляд за наявними рослинами; влаштування доріжок вздовж території парку; прокладання мереж електропостачання для забезпечення освітлення парку; встановлення урн та лавок в межах парку. У 2021 році з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища профінансовано 881,0 тис. грн та розпочато роботи з реконструкції парку ім. Т. Шевченка в Мостиськах, а саме улаштовано пішохідні доріжки покриттям ФЕМ площею 817 м2.
«Велике будівництво»: у Волі Висоцькій на Жовківщині відкрили дитячий садок на 40 навчальних місць
30 грудня 2021
У с. Воля Висоцька Жовківської територіальної громади Львівського району після трирічної реконструкції відкрили дошкільний навчальний заклад. Відтепер у садку зможуть навчатися 40 дітей.Реконструкцію провели у межах програми Президента України «Велике будівництво». Загальна вартість ремонтних робіт склала майже 18,5 млн грн, з яких майже 4 млн грн скерували з обласного бюджету. Окрім того, 8,5 млн грн виділили з державного бюджету та 6 млн – з бюджету громади. На урочистий захід завітали представники влади, керівництво громади, села, вихователі та майбутні вихованці садочку, батьки. Участь у відкритті садка взяв голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. «Наше завдання - дарувати дітям щасливе дитинство і створювати гідні умови для навчання у незалежній державі. Ми маємо виховувати їх справедливими, чесними та працьовитими. Батьки мають допомагати дітям у досягненні висот. Відкриття цього садочка - це комфортні умови для малечі та вихователів, а також нові робочі місця. Програма Президента асоціюється з будівництвом доріг, об'єктів інфраструктури, але також вона дає можливість виховувати українця. Завдяки спільним зусиллям громади, створюються умови для виховання дитини, щоб вона з дитинства розуміла, що таке українська пісня, народний танець. Дякую усім, хто долучився до реалізації цього закладу», - зазначив Максим Козицький. Воля-Висоцька входить до складу Жовківської територіальної громади Львівського району. Населення складає 1724 жителі, з них 157 - діти дошкільного віку, які до цього часу не мали змоги навчатись через відсутність дошкільного навчального закладу. Щоб розв'язати проблему, придбали нежитлове приміщення, яке реконструювали під дошкільний навчальний заклад на 40 місць. Реконструкція будівлі також дозволить створити п’ятнадцять нових робочих місць, забезпечить отримання якісного рівня теплового комфорту/санітарних норм для належної організації навчально-виховного процесу у приміщеннях закладу та дозволить економити бюджетні кошти на оплату послуг з теплопостачання будівлі. Зокрема, під час реконструкції: добудували другий поверх; улаштували дах, підлогу, інженерні мережі (водопостачання, каналізування, опалення, вентиляції, електропостачання); встановили віконні та дверні блоки; провели внутрішні оздоблювальні роботи; здійснили утеплення та опорядження фасадів; облаштували паливну з встановленням електричних котлів; провели благоустрій території та закупили необхідне обладнання.
У Львові освятили пам’ятник депортованим українцям з території Закерзоння у 1944-1951 роках
28 грудня 2021
Напередодні, 27 грудня, у Львові освятили пам’ятник депортованим українцям з території Закерзоння у 1944-1951 роках. Пам’ятник розташований на перехресті трьох вулиць: вул. І. Свєнціцького – вул. І. Севери – вул. В.Стуса Захід розпочався з екуменічної панахиди, після якої зі словом звернувся ректор Українського Католицького Університету о. Богдан Прах. Також голова Об’єднання товариств депортованих українців «Закерзоння» Володимир Середа подякував усім причетним за спорудження цього пам’ятника. Урочисте відкриття пам’ятника заплановано на 26 квітня 2022 року.
На Львівщині вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні у межах проєкту «Небесна Сотня. Жива пам’ять»
14 грудня 2021
Сьогодні у Львові на Меморіалі Героїв Небесної Сотні у межах проєкту «Небесна Сотня. Жива пам’ять» вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні – уродженців та мешканців Львівщини, Романа Варениці, Сергія Кемського та Ігоря Костенка з нагоди їх уродин. До Меморіалу прийшли рідні та близькі Героїв, представники преси та громадськості. У заході взяли участь заступниця директорки департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Тетяна Плугатор, а також представники міської та обласної влади. «Проєкт «Небесна Сотня. Жива пам’ять» покликаний вшанувати пам’ять кожного Героя Небесної Сотні, разом з родинами та близькими згадати той неоціненний внесок, який зробив кожен з них у збереження в Україні національної ідеї, утвердження гідності та свободи. Сьогоднішній захід – крайній у цьому році. Ми вдячні співорганізаторам проєкту, зокрема, департаменту комунікацій та внутрішньої політики, Музею визвольної боротьби України, Музею Гідності України за реалізацію проєкту, що уособлює національну пам’ять, а також Львівській облраді та Львівській міській раді за участь у проєкті», - зазначила Тетяна Плугатор. Учасники заходи поклали квіти та лампадки до Меморіалу Героїв Небесної Сотні, а також долучилися до поминального молебню. Окрім того, наукова співробітниця Музею визвольної боротьби України у Львові Світлана Кочергіна представила фотовиставку про Героїв-іменинників та розповіла про життя кожного з них, а поетеса Наталія Крісман та учні ЗОШ з с. Старий Яр, якій присвоїли ім’я Героя Небесної Сотні Романа Варениці, прочитали вірші у пам’ять про учасників Революції Гідності. Також у заході взяла участь заступниця директора департаменту освіти і науки Львівської ОДА Ольга Котовська. Такі заходи проводять щомісяця у межах проєкту «Небесна Сотня. Жива пам’ять», що передбачає вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні Львівщини з нагоди дня народження кожного з них. Організатором проєкту є департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА. Довідково: Варениця Роман Михайлович (11 грудня 1978 – 20 лютого 2014) - народився в с. Старий Яр Яворівського району. Вчителював у с. Смолин на Яворівщині. Потім працював у будівельних бригадах в Новояворівську. Під час наступу на Інститутській був у перших рядах. Мав лише каску. Коли снайпери почали стріляти, побратим дав йому щит, але вже через кілька секунд дві кулі влучили в Романа. Одна із них – у серце. Кемський Сергій Олександрович (15.11.1981 – 20.11.2014) - народився в Керчі, останні роки життя мешкав у Коростені. Співробітник Інституту політичних та економічних ризиків і перспектив, писав статті для «Української правди», газети «День» та інших видань, перекладав з англійської. Виступав за пряму демократію, кооперативний рух, шукав найефективніші механізми взаємодопомоги, подолання міліцейського свавілля, контролю за політиками та боротьби з корупцією. Був засновником та адміністратором ресурсу «Кооперативний рух». Активний учасник Помаранчевої революції. На Майдан приїздив часто, брав участь у створенні анархістської «Чорної сотні». Допомагав виносити поранених. Вбитий снайпером пострілом у шию 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській у Києві. Костенко Ігор Ігорович ( 31 грудня 1991 р. – 20 лютого 2014 р.) - народився у селі Зубрець Бучацького району Тернопільської області. Працював журналістом інтернет-видання «Спортаналітика». Був ініціатором створення україномовного спортивного інтернет-видання. Був активним редактором Української Вікіпедії (понад 280 статей, понад 1600 редагувань). У серпні 2014 у Лондоні на церемонії закриття щорічної конференції «Вікіманія» співзасновник Вікіпедії Джиммі Вейлз оголосив Ігоря Костенка вікіпедистом року. 13 вересня 2014 Джиммі Вейлз вручив цю нагороду рідним Ігоря Костенка в Києві на міжнародній щорічній конференції YES. Під час Євромайдану неодноразово їздив до Києва. 18 лютого 2014 року допомагав будувати барикади. Вранці 20 лютого Ігоря вбито під час протистояння в центрі Києва.
40 місць для дошкільнят громади: триває реконструкція дитсадка у с. В’язова
8 грудня 2021
Триває реконструкція приміщення дошкільного навчального закладу в селі В’язова Жовківського району. Роботи проводять в межах програми Президента України «Велике будівництво». Замовником робіт є Жовківська міська рада. Будівництво об’єкта розпочали цьогоріч, на що загалом передбачили 20 млн 753 тис. грн. Фінансується реконструкція за кошти ДФРР, місцевого бюджету та субвенції з державного бюджету. У проєкті передбачили реконструкцію приміщення під дитячий садок (добудова корпусу), влаштування даху, заміну вікон та дверей, влаштування інженерних мереж (водопостачання та водовідведення, теплопостачання, електропостачання), фасадні, внутрішні оздоблювальні роботи, проведення до ладу території, закупівлю обладнання. Станом на зараз на об’єкті проводять роботи зі зведення даху. Також тривають роботи із заливання стяжок з утепленням підлоги у спальних і ігрових кімнатах, розпочали роботи із монтажу внутрішніх електромереж. Реконструкція об’єкта у В’язовій дозволить створити 40 місць для дошкільнят та ще 15 нових робочих місць. Таким чином дитсадок забезпечить право дітей на здобуття дошкільної освіти.
У Мостиськах завершують реконструкцію стадіону
2 грудня 2021
У Мостиськах триває реконструкція стадіону «Карпати». Тут вже облаштували легкоатлетичні доріжки та розпочали встановлення трибуни для вболівальників. Інформують в управлінні молоді та спорту Львівської обласної державної адміністрації. Також передбачено проведення комплексної реконструкції адміністративного будинку стадіону з підведенням інженерних мереж. Для цього з обласного бюджету скерували 7 мільйонів гривень. Ще 2 мільйони громада дофінансовує самотужки. Роботи на об’єкті відбуваються у межах Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту Львівщини, яку реалізовує управління молоді та спорту Львівської ОДА. «З кожним роком ми інвестуємо все більше коштів у межах Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту Львівщини саме у великі інфраструктурні об‘єкти. Тут можуть змагатись та розвиватись таланти, які росли на «штучках» – ігрових майданчиках з різного типу синтетичним покриттям, яких сьогодні маємо вдосталь», - пояснив керівник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як. Нагадаємо, цьогоріч у межах програми також проводять реконструкцію стадіонів у Сокалі та Стрию.
Реконструкція Архикатедрального собору святого Юра триває
27 листопада 2021
На Львівщині реконструкція греко-католицького Архикатедрального собору св. Юра триває. Він є однією з найвизначніших пам’яток архітектури на Заході України. Наразі розпочали підготовчі роботи з реставрації фасаду Митрополичих палат, а також встановили риштування. Реставратори вже проводять роботи зі збереження білокам'яних елементів фасаду. За словами начальника управління Романа Калагурського роботи з відновлення собору проходять відповідно до графіка. «Зараз реконструкція на тому етапі, коли парафіяни бачать значні зміни, оскільки територія нижнього подвір’я перед входом у собор у належному вигляді. Працівники підрядної організації працюють щодня, аби завершити роботи вчасно» - зазначив начальник управління Роман Калагурський. Додамо, виконання першого комплексу будівельних робіт стартували 11 жовтня поточного року. Більше, ніж за місяць, працівники підрядної організації ТОВ «Підприємство «Турист» завершили роботи з впорядкування нижнього подвір’я. Зокрема, демонтували стару бруківку, а територію долішнього подвір’я заклали новою бруківкою та встановили поребрик. З метою підняття рівня землі навколо обходу собору встановили георешітки для підсилення ґрунту, який усувався.
Реконструкцію дитячого садочка у Волі-Висоцькій завершують
26 листопада 2021
У Волі-Висоцькій завершують реконструкцію дитячого садочка для 40 дітей Жовківської громади. Цьогоріч на реконструкцію дитсадка скерували майже 10 мільйонів. Цей проєкт передбачає: добудову та надбудову другого поверху під дошкільний навчальний заклад на 40 місць; улаштування даху, підлоги та інженерних мереж (водопостачання, каналізування, опалення; вентиляції, електропостачання); встановлення віконних та дверних блоків; здійснення внутрішніх оздоблювальних робіт; утеплення та опорядження фасадів; встановлення паливної з встановленням електричних котлів; благоустрій території, а також закупівлю обладнання. Загальна вартість робіт у Волі-Висоцькій - понад 16 мільйонів гривень. Нагадаємо, роботи на цьому об’єкті тривають у межах програми Президента «Велике будівництво».
У Волі-Висоцькій завершують реконструкцію дитячого садка на 40 місць
22 листопада 2021
У межах програми Президента України «Велике будівництво» у Волі-Висоцькій завершують реконструкцію дитячого садка для 40 дітей. Воля-Висоцька входить до складу Жовківської територіальної громади Львівського району. Населення складає 1724 жителі, з них 157 - діти дошкільного віку, які не мають змоги навчатись через відсутність дошкільного навчального закладу. Щоб вирішити проблему придбали нежитлове приміщення, яке надалі будуть реконструювати під дошкільний навчальний заклад на 40 місць. Замовником робіт виступає Жовківська міська рада. Загальна кошторисна вартість робіт понад 16 мільйонів гривень. Реконструкцію розпочали у 2019 році коштами місцевого бюджету. За два минулі роки на об’єкт спрямували 7,9 млн грн. За цей час підсилили фундаменти, добудували другий поверх, встановили дах, сходи, виконали стяжки в приміщеннях, встановили віконні та дверні блоки. Введення об’єкту в експлуатацію забезпечить створення 40 нових місць для дошкільнят та 15 нових робочих місць для мешканців громади. Цьогоріч на реконструкцію дитсадка скерували майже 10 мільйонів. Проєкт передбачає: добудову та надбудову другого поверху під дошкільний навчальний заклад на 40 місць, улаштування даху, підлоги, інженерних мереж (водопостачання, каналізування, опалення, вентиляції, електропостачання), встановлення віконних та дверних блоків, здійснення внутрішніх оздоблювальних робіт, утеплення та опорядження фасадів, влаштування паливної з встановленням електричних котлів, благоустрій території, а також закупівля обладнання.