У Сокалі встановили світовий рекорд «Наймасовіше виконання хористами Гімну Українських Січових Стрільців»
Вчора, 24 серпня було встановлено Національний Рекорд України «Наймасовіше виконання хористами Гімну Українських Січових Стрільців «Ой у лузі червона калина».
Керівниками зведеного хору стали Роман Козярський та Богдан Кійко.
Сертифікат начальнику відділу культури Сокальської міської ради Мирославі Михайлюк вручив експерт Національного реєстру рекордів Павло Горішевський.
Організатор – відділ культури Сокальської міської ради. Рекорд зафіксували у кількості 848 осіб у Сокальській територіальній громаді.
У встановленні рекорду взяли участь народні, вокальні, аматорські колективи, бібліотекарі, учасники АТО, депутати, представники духовенства, влади, медицини, освіти, художньої самодіяльності сіл Сокальської територіальної громади.
А саме: м.Сокаль, смт Жвирка, та села Завишень, Забужжя, Бояничі, Опільсько, Хоробрів, Угринів, Тудорковичі, Войславичі, Нісмичі, Варяж, Лубнівка, Савчин, Гута, Поториця, Зубків, Переспа, Комарів, Тартаків, Копитів, Романівка, Суховоля, Равщина, Ульвівок, Теляж, Фусів, Княже, Шпиколоси, Стенятин, Ільковичі, Скоморохи, Перетоки, Лучиці, Шарпанці, Свитазів, Лещатів, Боб’ятин, Перв’ятичі, Спасів, Горбків, Волиця, Ниновичі, Старгород, Пісочне, Гатківка, Конотопи, Трудолюбівка, Лешків, Русин.
Новини за темою
Львівський важкоатлет переміг на чемпіонаті світу, встановивши новий рекорд (ВІДЕО)
10 травня 2022
Учора, 9 травня, на чемпіонаті світу з важкої атлетики серед юніорів одразу три золоті медалі виборов 20-річний спортсмен Львівщини Богдан Гоза. Хлопець показав найкращий результат у ривку, в поштовху і, відповідно, став чемпіоном у своїй ваговій категорії. Він змагається у ваговій категорії до 109 кг. Богдан встановив новий світовий рекорд у своїй категорії – у вправі «ривок» він підняв 195 кг. Попередній, до слова, теж належав йому. А у вправі поштовх важкоатлет підняв 215 кг. Богдан Гоза — майстер спорту України міжнародного класу з Жидачева. Важку атлетику він опановує у Львівській школі вищої спортивної майстерності та Львівському державному університеті фізичної культури імені Івана Боберського. Тренують спортсмена Андрій та Володимир Гентоші. Чемпіонат світу з важкої атлетики відбувається у Греції. За нагороди тут змагалась ще одна представниця Львівщини Ельвіра Борозна. У ваговій категорії до 81 кг дівчина увійшла у десятку найкращих. З результатом 206 кг у сумі двоборства вона завершила змагання на восьмому місці. Відео встановлення нового світового рекорду:
«Після реконструкції стадіону у Сокалі з’явиться один з найсучасніших мультиспортивних комплексів в області», – Роман Хім‘як
29 жовтня 2021
У Сокалі триває реконструкція стадіону «Сокіл». Цьогоріч роботи на об’єкті фінансуються коштом Державного фонду регіонального розвитку у межах програми «Велике Будівництво» та обласного бюджету в рамках Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту Львівщини. Загальна вартість реконструкції – близько 30 мільйонів гривень. Зараз тут тривають роботи в адміністративному корпусі, спорудження трибун, облаштування бігових доріжок, встановлення системи автоматизованого поливу поля. Поруч з легкоатлетичним ядром стадіону встановлюють якісні антивандальні тренажери для різних груп м‘язів. Триває будівництво майданчика з штучним покриттям. «Після реконструкції стадіону «Сокіл» у Сокалі з’явиться один з найсучасніших мультиспортивних комплексів в області. Торік тут ми завершили облаштування майданчика для ігрових видів спорту з поліуретановим покриттям. А ще громада має амбітні і цілком реалістичні плани щодо побудови неподалік басейну. Сокальська громада одна з найбільших в області, тож поява тут такого комплексу цілком закономірна. Важливо, що є бажання і розуміння цінності такого комплексу», – зауважує керівник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як, який вчора оглянув хід реконструкції стадіону. Нагадаємо, цьогоріч у межах обласної програми фізичної культури та спорту реконструюють 3 стадіони. Окрім Сокаля, роботи тривають у Стрию та Мостиськах.
У школах Львівщини триває підготовка до навчального року
14 серпня 2021
Представники департаменту освіти днями відвідали навчальні заклади Сокальської територіальної громади, аби побачити як триває підготовка до нового навчального року. Перш за все відвідали Сокальський професійний ліцей, де уже кілька років існує проблема затікання у навчально-практичному центрі харчових технологій. «Не так давно в ліцеї змінилось керівництво, і заклад взяв курс на розвиток. Цього року до ліцею вступило більше дітей, ніж в усі попередні роки. Це приємно тішить, однак для дітей треба створити безпечні і якісні умови навчання. Мусимо розпочати із підготовки проєктно-кошторисної документації із перекриття даху, на яку скеруємо відповідні кошти», - наголосив директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска. За словами директора ліцею Наталії Карташової, дах на будівлі навчально-практичного центру перекрили 15 років тому, однак покрівля почала протікати ще до завершення експлуатаційного терміну. «Вода збирається між панелями та протікає усередину. Через затікання на стінах з’являється грибок. НПЦ починає руйнуватись, адже інколи вода стікає просто на посуд та столи, де навчаються діти. Якщо цієї проблеми не усунути, ми позбудемось навчально-практичного центру, а це вдарить по якості вмінь та знань наших випускників», - акцентувала директор закладу. За останній рік в ліцеї закупили обладнання із комп’ютерної діагностики автомобілів, на якому навчаються автослюсарі. У гуртожитку встановили відео нагляд та зовнішнє освітлення, перестелили доріжки між корпусами. У планах закладу - оновити майстерні перукарської справи, закупити підіймач для автівок та організувати кейтерингові послуги для навколишніх шкіл. Під час робочого візиту до Сокальської громади представники департаменту побували у початковій школі-садку села Опільсько та Бояницькій школі-садку. «Між селами Сокальської громади є значні відстань, тому наповненість закладів невелика. Але такого формату школи-садки мають домашню, теплу, навіть подекуди, родинну атмосферу. Вони комфортні для малюків. В усіх школах є внутрішні туалети, спальні, подвір’я. В таких школах малі діти припильновані. Тим паче ми вбачаємо сенс у функціонуванні в одному приміщенні садка та початкової школи з огляду на енерговитрати та зменшення вартості на одного учня», - зазначила керівник відділу освіти Сокальської громади Леся Ковалишин. Також відвідали Інклюзивно-ресурсний центр та загальноосвітню школу №4, де триває підготовка до навчання: у школі лакують підлоги, фарбують спортзал, готують до роботи харчоблок тощо.
Ученицю із Сокаля відзначили за участь у Всеукраїнському конкурсі
19 липня 2021
Протягом двох місяців тривав Всеукраїнський конкурс «Молоді авіатори України», який був покликаний серед іншого привернути увагу молоді до отримання інженерної освіти в авіаційній галузі України. Конкурс відбувався у трьох номінаціях, серед яких «Есе», «Малюнок» та «Авіамоделювання». До участі у заході зголосились понад три сотні учасників з усієї країни. «Подібні конкурси та бажання дітей брати у них участь сприяють всебічному розвитку наших талановитих школярів. Авіаційна промисловість для нашої держави є однією із основних напрямів національної економіки, тому вкрай важливо дати дітям розуміння значущості та масштабності цієї сфери. Можливо серед учасників конкурсу уже є ті, хто в майбутньому працюватиме в цьому секторі та вплине на значний поступ України в авіаційній сфері», - наголосила головний спеціаліст відділу дошкільної, загальної середньої освіти та позашкільної роботи Лідія Ільків. Крім переможців, членами журі конкурсу та співорганізаторами було прийнято рішення відзначити грамотами Інституту новітніх технологій та лідерства НАУ найактивніших учасників Всеукраїнського конкурсу «Молоді авіатори України». До переліку найактивніших учасників конкурсу, яких відзначили грамотами, потрапила і вихованка Сокальської станції юних техніків Львівської області Анастасія Шевченко. «Дівчина відвідує гурток «Технічний дизайн» уже впродовж багатьох років. Керівник гуртка завжди відзначає її талант, наполегливість на комунікабельність. Дуже приємно, що наші вихованці отримують визнання. Цей конкурс не перший, в якому Анастасія Шевченко взяла участь. Щорічно вона є призером різних конкурсів про техніку, космос і все що з цим пов’язано», - розповів директор Сокальської станції юних техніків Львівської області Віктор Куліш. Станція юних техніків розвиває технічну творчість в поєднанні з навчальними заняттями на уроках, допомагає учням набувати знання в області технічних дисциплін. Різні гуртки на станції відвідує понад три сотні дітей. Більше про станцію можна дізнатись тут. Конкурс організували Інститут новітніх технологій та лідерства НАУ спільно з Всеукраїнською молодіжною громадською організацією «Серце до серця». Захід відбувся за підтримки Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури та інформаційної політики України. Конкурс розрахований на учнів 9-11 класів, студентів закладів вищої, професійно-технічної освіти, вихованців позашкільних навчальних закладів.
Завершення робіт з утеплення Сокальської центральної лікарні обговорили під час виїзної наради
12 грудня 2019
12 грудня 2019 року в рамках проведення технічного аудиту реалізації проектів цільових екологічних «зелених» інвестицій, департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації спільно з департаментом з питань зміни клімату та збереження озонового шару Міністерства енергетики та захисту довкілля України, групою аудиторів та представниками місцевої влади Сокальського району Львівської області провели обстеження об’єкту КНП «Сокальська центральна районна лікарня» та обговорили питання щодо завершення робіт по утепленню лікувального закладу. Також проведено аудит стосовно виконання робіт по встановленню індивідуальних теплових пунктів (ІТП) в навчальних закладах м. Червонограда. Індивідуальний тепловий пункт є одним з основних заходів з термомодернізації будівлі. Він призначений для того, щоб приєднати внутрішньобудинкові системи теплоспоживання – опалення, гарячого водопостачання або вентиляції – до теплової мережі. Встановлення ІТП дає можливість регулювати подачу тепла в будівлі та керувати інтенсивністю подачі тепла залежно від погодних умов. Проекти реалізуються у межах Кіотського протоколу відповідно до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату за кошти отримані від Японії та Іспанії. Від департаменту екології участь в обстеженні взяли заступник директора департаменту – начальник управління регулювання природокористування Максим Василишин та т.в.о начальника відділу нормування дозвільної діяльності управління регулювання природокористування Ігор Кравець.
Із нагоди 101-ї річниці ЗУНРу всіх охочих запрошують до чаювань з Січовими Стрільцями
1 листопада 2019
Сьогодні в Україні відзначають роковини проголошення Західноукраїнської Народної Республіки. З цього приводу біля входу до будівлі Львівської ОДА реконструктори в одностроях Української Галицької армії відтворюють події, коли українські вояки у ніч на 1 листопада захопили всі адмінбудівлі та військові склади. Усі охочі можуть поспілкуватися з учасниками заходу, попити чаю та сфотографуватися на згадку до 16:00 год сьогодні.
На Знесінні освятили пам’ятний знак Українським Січовим Стрільцям
24 серпня 2019
Відзначення Дня Незалежності на Львівщині триває. В межах святкування на вулиці Польовій у Львові відкрили та освятили пам’ятний знак Українським Січовим Стрільцям. Урочистості розпочалися виконанням Державного Гімну України та підняттям прапора. "Цей пам'ятний знак є для нас, тих хто ходить стежками землі та наших нащадків. Проходячи повз цього пам'ятника, завжди важливо робити тут іспит свого сумління з прожитого дня. Дякуємо нашим Героям за свідчення їхнього життя і просимо їхнього покрову на дорогу нашого життя", - зазначив Преосвященніший владика Володимир, єпископ-помічник Львівської архиєпархії. Участь у відкритті знаку взяв голова Львівської ОДА Маркіян Мальський, священики, представники громадськості. “Січові стрільці – це ті Герої, які у серці кожного з нас займають особливе місце. На жаль, не у всіх містах знають про них. Наш обов’язок – розповісти співгромадянам, хто ці Герої. Тішить, що сьогодні тут представники різних поколінь. Батьки, які сьогодні привели сюди своїх дітей, ви - великі молодці. Бо лише своїм прикладом, продовжуючи українські традиції, ви дозволяєте пам’яті Січових Cтрільців існувати. Допоки є пам'ять про людину – людина жива. Кожного дня ми повинні пам’ятати цих Героїв”, - зазначив Маркіян Мальський. Також очільник області наголосив на важливості постаті Євгена Коновальця в українському державотворенні. “Євген Коновалець зміг об’єднати людей навколо себе, а не розділити чи посварити їх. Перебуваючи у конфлікті, він боровся за об’єднану ідею України, не переслідуючи своїх власних інтересів, а будуючи сильну, об’єднану державу. Кожного дня працював над тим, щоб наступні покоління могли оцінити реальність його вчинків. На сьогодні Україна є в складному становищі і від нас з вами залежить її майбутнє. Я закликаю кожного з вас, пам’ятати про Січових стрільців, про справжніх Героїв, тих, хто ціною власного життя боронив нашу з вами державу. Бо хто знає, де були б ми, і чи були б вільними, якби не Січові Cтрільці”, - підкреслив голова Львівської ОДА . У межах заходу пролунали стрілецькі пісні та виступили мистецькі колективи. Довідка: На цвинтарі Старого Знесіння є братська військова могила стрільців Української Галицької Армії, полеглих в боях на Знесінні в грудні 1918 р. під час українсько-польської війни. В цьому бою полягло біля 30-ти усусусів, яких пізніше поховали на цвинтарі Старого Знесіння. Це єдина у Львові незруйнована могила УСС – бійців УГА. В 1930-ті роки (орієнтовно 1935-38 рр.) з ініціативи української громади Знесіння було зібрано кошти і споруджено пам’ятник у вигляді піраміди з дикого каменю, увінчаної стрілецьким хрестом. Під хрестом вмурували стрільно (гільзу від снаряда) – так було прийнято для військових поховань. Проект пам’ятника розробляла архітектурна група Товариства «УкрДизайнГруп» на чолі з відомим архітектором Михайлом Федиком та інженер-конструктором Миколою Лапчуком. Роботи по каменю виконували брати Зеновій та Андрій Манчури.
Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак із робочим візитом відвідав Львівщину
1 Червня 2019
Сьогодні, 1 червня, в межах робочої поїздки міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак відвідав Червоноград та Сокаль із метою перевірки ходу робіт з реалізації проектів цільових екологічних інвестицій у межах Кіотського протоколу відповідно до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату. Міністерство екології та природних ресурсів у 2018 році виділило кошти на капітальний ремонт будівель Червоноградської центральної міської лікарні та Сокальської центральної районної лікарніна суму 9590770 тис грн за бюджетною програмою «Державна підтримка заходів, спрямованих на зменшення обсягів викидів парникових газів, у тому числі на утеплення приміщень закладів соціального забезпечення, розвиток міжнародного співробітництва з питань зміни клімату». Реалізація проектів здійснюється за кошти отримані від Японії в межах виконання зобов’язань сторін Кіотського протоколу. Україна має багаторічні договори з Японією у рамках Кіотського протоколу, укладені у 2008 – 2009 роках. Згідно з умовами договору, використовувати ці кошти можуть виключно на реалізацію проектів, які б забезпечували скорочення викидів парникових газів та мали б соціальний ефект.
Сокаль відзначив День міста
27 травня 2019
26 травня Сокаль відзначив день міста. Розпочались святкування турніром з міні футболу, дитячим велопробігом, естафетою та виступами з карате. Опісля для гостей свята працював еко ярмарок, атракціони, виставки, провели різноманітні майстер-класи. Привітав учасників та гостей свята перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський. «Вітаю вас зі святом міста, яке має майже тисячолітню історію, має свій стержень. Ще тисячу років назад потрібно було давати відсіч монголо-татарському ігу , бої точилися тут, але Сокаль – місто, яке відстояло своє право отримавши Магдебурзьке право у 15 столітті, місто де творив колишній президент ЗУНР Євген Петрушевич, місто , яке дало життя відомим журналістам, мистецтвознавцям, художникам. Місто, яке сьогодні долучається до розбудови місцевого самоврядування, має харизму і пам’ятники історії і культури. І сьогодні у вас день народження. Бажаю вам міцності та єдності, гордості за те, що ви тут народилися, мешкаєте, працюєте та творите, бажаю щоб ви своєю працею вершили все, щоб Сокальщина, Львівщина і наша українська земля ставали все сильнішою і сильнішою», - зазначив Ростислав Замлинський. Також в межах відзначення Дня міста відбулась молебень в кафедральному соборі св. Петра і Павла та виступи творчих колективів.
Львівщина відзначила 104-ту річницю перемоги Січових стрільців у бою на Маківці
5 травня 2019
Сьогодні, 5 травня, відбулись урочисті заходи з відзначення 104-ї річниці перемоги Українських січових стрільців на горі Маківка, що у Сколівському районі Львівщини. Віддали шану героїчному подвигу Січових стрільців, які загинули в боях з російськими окупантами, керівник апарату Львівської ОДА Маріанна Вільшинська, представники громадських організацій, ветерани національно-визвольних змагань, бійці Української армії та добровольчих батальйонів, жителі навколишніх сіл та гості із інших областей України. «За останніх сто років Україна виборює свою незалежність вперше як незалежна держава. Ми маємо твердо знати, що наше майбутнє залежить від нас з вами, від кожного з нас, від нашої роботи. Чи довго стане сили боронити кордони та віри в те, що ця боротьба не марна. Ми, тут, кожен на своєму місці, мусимо переконувати наших захисників, що боротьба недаремна. Ми не дозволимо більше жодному ворогу своїми чобітьми топтати нашу землю. Працюймо і живімо так, аби сучасні герої, які полягли на російсько-українській війні були останніми похованими за незалежність воїнами. Для цього ми мусимо згортуватися і йти до перемоги проти одного ворога», - звернулась до усіх присутніх керівник апарату Львівської облдержадміністрації Маріанна Вільшинська. Урочистості розпочались із традиційного сходження на гору Маківка. Опісля, учасники заходу поклали квіти до Меморіалу Українських Січових Стрільців. Після чину панахиди відбулось громадське віче. Окрім того, учасники товариства пошуку жертв війни «Пам’ять» відтворили один із найзапекліших епізодів весняного бою 1915 року. Довідка: Бої за гору Маківку відбулись під час Першої світової війни на східному фронті в Карпатах між підрозділами австро-угорських та російських військ. Найзапекліша боротьба за гору Маківку тривала з 29 квітня до 4 травня 1915 року. У той час, як австрійські частини відступали під натиском російських військ, Українські Січові Стрільці вистояли та зуміли втримати позиції. Таким чином 55-й австро-угорська піхотна дивізія виконала передбачені стратегічні завдання.
Андрій Дяченко – новий голова Сокальської райдержадміністрації
2 квітня 2019
2 квітня керівник апарату Львівської облдержадміністрації Маріанна Вільшинська в приміщенні актової зали райдержадміністрації офіційно представила перед активом району нового голову Сокальської райдержадміністрації Андрія Дяченка. У своєму виступі Андрій Дяченко окреслив основні принципи та завдання майбутньої діяльності на посаді голови райдержадміністрації, зазначив, що працюватиме над питаннями покращення соціально-економічного та культурного розвитку Сокальщини. Довідково. Андрій Павлович Дяченко народився 11 липня 1964 року. З серпня 2016 року до серпня 2017 року був директором ДП «Львіввугілля».
У Сокалі відкрили Навчально-практичний центр харчових технологій
27 грудня 2018
Сьогодні, 27 грудня, відкрили навчально-практичний центр харчових технологій на базі Сокальського професійного ліцею. Центр обладнаний устаткуванням для навчання та виробництва хлібо-булочних та кондитерських виробів: електричними плитами, робочими столами, холодильниками, паро-конвекційною піччю, приладами для гастрономічних виробів, блендерами та міксерами. На розвиток матеріально-технічної бази навчального закладу з обласного бюджету, а саме на відкриття навчально-практичного центру харчових технологій, виділено 550 тис грн, також на капітальний ремонт ліцею – 818 тис грн. Головною метою центру є впровадження у навчальний процес новітніх виробничих технологій із застосуванням сучасного обладнання, інструментів, розширення співробітництва і взаємодії з підприємствами-замовниками кадрів. У навчально-практичному центрі навчатимуться учні за спеціальностями: «Кухар», «Кухар-кондитер», «Кухар-бармен». Для цього облаштували спеціальні майстерні з усією необхідною технікою. Також завдяки мультимедійному забезпеченні, майбутні кухарі зможуть переглядати та аналізувати різноманітні відео-уроки. В урочистому відкритті взяла участь директор департаменту освіти та науки Львівської обласної державної адміністрації Любомира Мандзій. «У підпорядкуванні Львівської обласної державної адміністрації є 33 навчальні заклади, де основним пріоритетом виступає особистий потенціал розвитку того чи іншого закладу. У межах програми «Розвиток освіти Львівщини» на заклади професійної освіти області у 2018 році виділено 50 млн грн. Кошти були спрямовані на два напрями: енергозбереження та створення належних умови навчання для учнів. Така фінансова допомога - це можливість мотивувати навчальні заклади, адже шанс на розвиток мають всі. Вимоги роботодавців сьогодні змінилися і навчальні заклади, які готують майбутніх спеціалістів мають відповідати цим критеріям», - зазначила директор департаменту освіти та науки Львівської ОДА Любомира Мандзій. Також під час відкриття центру за сумлінну працю в галузі професійно-технічної освіти та високий професіоналізм у підготовці матеріально-технічної бази вручили подячні грамоти від департаменту освіти і науки Львівської ОДА кращим майстрам Сокальського професійного ліцею. Сокальський професійний ліцей здійснює підготовку кваліфікованих робітників для громадського харчування, сфери обслуговування, будівельної та автомобільної галузей. Сьогодні на Львівщині на базі училищ і ліцеїв відкрито 24 навчально-практичні центри, де готують спеціалістів різних категорій.