Алгоритм енергонезалежності розглядають в межах другого дня XIX Міжнародного економічного форуму
1 листопада 2019р, Новини. Прес-служба ОДА, Департамент паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства
На Арені Львів розпочався другий день XIX Міжнародного економічного форуму. В межах дискусій порушують актуальні питання енергонезалежності, експорту, міжнародного співробітництва, туризму тощо.
Про відновлювальну енергетику спілкуються в межах секції «Алгоритм незалежності». Привітав учасників перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський.
«Всі території сьогодні раді вітати представників будь-яких напрямків альтернативної енергетики. Це стабільний дохід для об’єднаної громади. Зрозуміло, що альтернативна енергетика - це не швидкі гроші, але цей напрямок розвиває бізнес та громади. Ми зі своєї сторони будемо продовжувати роботу у напрямку реалізації проектів альтернативної енергетики», - зазначив Василь Лозинський.
Відтак, в межах дискусії постійний радник проектів Twinning Ульріке Гієра ознайомила присутніх з правовими рамковими умовами на європейський погляд, а саме хто уповноважений згідно з Європейським правом працювати з накопичувачами енергії, завідувач відділу водневих технологій та гідридного матеріалознавства Фізико-механічного інституту ім. Г.В. Карпенка НАН України, доктор хімічниих наук, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки Ігор Завалій розповів про проблеми, досягнення та перспективи водневої енергетики.
Також говоритимуть про фотовольтаїку, конфігурування енергоефективних систем живлення та електротяги автономних транспортних засобів, малі ГЕС, як основу соціально-економічного розвитку Карпатського регіону України.
Також в межах другої панельної дискусії «Формування енергоефектвного суспільства» говоритимуть про просвітництво як невід’ємну складову проєктів з енергоефективності, екологічну економіку та енергоефективні школи, де розглянуть досвід компанії ДТЕК у формуванні енергоефективного покоління в Україні.
Новини за темою
45 млн грн передбачили в обласному бюджеті на впровадження заходів із енергозбереження
23 лютого 2022
У 2022 році продовжується реалізація Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021-2025 роки. За інформацією департаменту фінансів Львівської облдержадміністрації, на її реалізацію в 2022 році передбачено 45 млн грн. Так, на фінансування впровадження заходів із енергозбереження населенню в обласному бюджеті передбачено 14 млн грн і закладам бюджетної сфери – 31 млн гривень. Зокрема, населенню частково відшкодовується: відсоткова ставка за кредитами на впровадження енергозберігаючих заходів (до 15 відсотків) і на цю мету в 2022 році передбачено - 11 млн грн; тіло кредиту на встановлення обладнання, що використовує відновлювальні джерела енергії (до 20 відсотків) – 1,5 млн грн; відсоткова ставка за кредитами для ОСББ, які приймають участь у "Програмі підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків "Енергодім" (до 10 відсоктів) – 1,5 млн грн; Цього тижня мешканцям Львівщини з обласного бюджету в межах згаданої програми спрямовано понад 966 тис. гривень. А саме: 2 995 особам відшкодовано частину відсоткової ставки кредиту на загальну суму 771,8 тис грн; 13 особам відшкодовано 10 % вартості сонячних електричних станцій приватних домогосподарств (потужністю від 10 до 30 кВт включно), але не більше 15 тис грн на одну особу в загальній сумі 195 тис грн. «Відтак, пропонуємо мешканцям Львівщини активізуватися та скористатися можливістю з впровадження енергозберігаючих заходів шляхом здешевлення кредитних ресурсів із обласного бюджету чи інших місцевих бюджетів» – зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик. За роз'ясненнями можна звертатися на електронну адресу відділу розвитку відновлювальних джерел енергії департаменту ПЕК, енергоефективності та ЖКГ Львівської ОДА - vdelviv@ukr.net або за телефоном 299-91-10. Нагадаємо, у межах Комплексної програми, у частині підтримки жителів області, які впроваджують відновлювані джерела енергії, працює механізм відшкодування частини вартості обладнання, придбаного за власні кошти.
Мешканцям області нагадують про можливість відшкодування коштів за впровадження відновлюваних джерел енергії
10 лютого 2022
Сьогодні відбулось перше у цьому році засідання комісії з питань відшкодування з обласного бюджету частини вартості обладнання, що використовує відновлювані джерела енергії та які придбані й установлені фізичними особами за власні кошти в межах «Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021-2025 роки». На засіданні розглянули 15 заявок від жителів Львівщини, 13 з яких було задоволено. Загальна сума відшкодування складає 195 тис грн. «Використання відновлюваних джерел енергії є одним з найбільш важливих напрямків енергетичної стратегії держави, спрямованої на заміщення традиційних видів палива, таких як газ та вугілля. Підтримка в межах Програми жителів області є хорошим механізмом стимулювання та заохочення до використання відновлюваних джерел енергії», - зазначив директор департаменту паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Богдан Кейван. На сьогодні 1972 власники приватних домогосподарств на Львівщині встановили сонячні електростанції, загальною потужністю 47,7 МВт для виробництва електроенергії, яку використовують для власних потреб, а надлишок відпускають в мережі енергетичних компаній за «зеленим» тарифом. Як отримати відшкодування у межах програми та детальнішу інформацію можна дізнатися за телефоном (032) 299-91-10 - відділ розвитку відновлюваних джерел енергії. Довідково: Для жителів області передбачена фінансова підтримка шляхом: відшкодування 10% вартості сонячних електричних станцій приватних домогосподарств (потужністю від 10 кВт до 30 кВт включно), придбаних і встановлених фізичними особами за власні кошти, але не більше 15 тис. грн на одну особу; відшкодування 20% вартості автономних (у т. ч. із системами акумулювання енергії) та мережевих (потужністю до 10 кВт включно) сонячних електричних станцій приватних домогосподарств, придбаних і встановлених фізичними особами за власні кошти, але не більше 40 тис. грн на одну особу; відшкодування 10% вартості малих вітрових електричних станцій приватних домогосподарств, придбаних і встановлених фізичними особами за власні кошти, але не більше 50 тис. грн на одну особу; відшкодування 10% вартості теплових насосів ґрунтового типу, придбаних і встановлених фізичними особами за власні кошти, але не більше 50 тис. грн на одну особу; відшкодування 10% вартості теплових насосів повітряного типу, придбаних і встановлених фізичними особами за власні кошти, але не більше 25 тис. грн на одну особу; відшкодування 20% вартості геліоколекторів, придбаних і встановлених фізичними особами за власні кошти, але не більше 25 тис. грн на одну особу.
Громади ознайомлюють з механізмами підтримки у впровадження енергоощадних заходів: семінар провели в Мостиській міській ОТГ
18 листопада 2021
Сьогодні, 18 листопада, з метою популяризації механізмів Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021-2025 роки, департамент паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства облдержадміністрації провів навчальний семінар в Мостиській міській об’єднаній територіальній громаді. До участі в заході запросили представників об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, закладів бюджетної сфери, кредитно-фінансових установ тощо. Під час семінару начальник управління енергоефективності Микола Вознюк ознайомив присутніх з механізмом підтримки населення області у впровадженні енергоощадних заходів та заходів, що передбачають використання відновлюваних джерел енергії. Представників бюджетних установ ознайомили із системою енергетичного менеджменту, присутнім презентували кращі практики впровадження енергоощадних заходів в бюджетних установах області. Про Програму «Енергодім», яка реалізується ДУ «Фонд енергоефективності», а також підтримку у впровадженні енергоефективних заходів з обласного бюджету поінформували представників ОСББ.
Ще один банк долучився до обласної Програми енергоефективності
28 жовтня 2021
В області працює Комплексна програма енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики на 2021-2025 роки. Однією з її можливостей є отримання часткової компенсації відсотків за кредитами для ОСББ на заходи з енергоефективності. Так, сьогодні, 28 жовтня, представники департаменту паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства провели робочу зустріч з представниками АТ КБ «ПриватБанк», де підписали генеральний договір про співробітництво щодо співфінансування ОСББ. Основою цього Договору є співпраця у процесі надання часткової компенсації відсотків за кредитами для ОСББ, які отримали кредит у кредитно-фінансовій установі на заходи з енергоефективності. Адже, залучення кредитних коштів для ОСББ Львівщини створюють більш сприятливі умови щодо впровадження заходів з підвищення енергоефективності. Нагадаємо, Львівщина серед лідерів в Україні щодо роботи за програмою «Енергодім» ДУ «Фонд енергоефективності». Станом на сьогодні Фонд схвалив 100 заявок від ОСББ на впровадження енергоощадних заходів. Програма передбачає часткове відшкодування витрат на заходи з енергоефективності у розмірі 40% вартості здійснених заходів/робіт для пакету «Легкий» та 50% для пакету «Комплексний» на грантовій основі. Окрім цього, у Львівській області додатково здійснюється підтримка ОСББ за умови участі в програмі «Енергодім» ДУ «Фонд енергоефективності» шляхом відшкодування з обласного бюджету відсоткової ставки у розмірі 3%-10%. Операторами Програми є: • АТ КБ «Приватбанк» • ВАТ «Ощадбанк» • АБ «Укргазбанк» • АТ «КРЕДОБАНК». Такий механізм запровадили вперше в Україні у межах Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021 – 2025 роки. «У 2021 році вже 14 ОСББ області, що скористалися програмою «Енергодім» ДУ «Фонд енергоефективності», компенсували 803 тис грн з обласного бюджету на відшкодування частини відсоткової ставки за отриманими кредитами. На завершення року очікуємо до 1500 тис грн виплат по цьому показнику. Отож, запрошуємо ОСББ області на наступний 2022 рік активно долучатись до участі у програмах підвищення енергоефективності та енергомодернізовувати житлові будинки», - зазначив начальник управління енергоефективності департаменту паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської ОДА Микола Вознюк.
ВРУ внесла зміни до Закону України «Про альтернативні види палива» щодо розвитку виробництва біометану
21 жовтня 2021
Сьогодні Верховна Рада України у другому читанні та в цілому прийняла Закони України «Про внесення змін до Закону України «Про альтернативні види палива» щодо розвитку виробництва біометану» та «Про енергетичну ефективність». Інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської ОДА. Перший Закон спрямований на забезпечення можливості верифікації очищеного біогазу (біометану), фізико-технічні характеристики якого мають відповідати вимогам нормативно-правових актів на природний газ, видачі гарантії походження на обсяг такого газу, формування реєстру біометану. Закон передбачає запровадження механізму розвитку ринку біометану, який спрямований на використання можливостей української газотранспортної системи (ГТС), яка пов’язана з ГТС європейських країн, і, в довгостроковій перспективі, фізичний або віртуальний експорт біометану на ринки країни Європейського Союзу, може покращити економічну привабливість виробництва біометану в Україні. Розробка українського реєстру виробництва і використання біометану та співпраця з подібними реєстрами країн Європейського Союзу є потенційною можливістю продажу біометану іншим країнам з обміном гарантій (сертифікатів) його походження. Закон України «Про енергетичну ефективність» передбачає встановлення правових, економічних та організаційних засад діяльності у сфері забезпечення енергетичної ефективності, забезпечення здійснення енергоефективних заходів, які проводитимуться під час виробництва, транспортування, передачі, розподілу, постачання та споживання енергії. Він визначає основні засади державної політики у сфері забезпечення енергетичної ефективності, особливості формування та виконання національних планів дій з енергоефективності, підходи до формування стратегії забезпечення енергетичної ефективності будівель, засади забезпечення економії енергії в будівлях центральних органів виконавчої влади. Законом також визначає: • особливості врахування критеріїв енергоефективності під час здійснення публічних закупівель чи придбання та найму (оренди) будівель органами державної влади, органами місцевого самоврядування та юридичними особами, які забезпечують потреби держави або територіальної громади; • вимоги до екодизайну продуктів, пов’язаних із споживанням енергії; • засади енергетичного аудиту та енергетичного менеджменту; • особливості запровадження інтелектуальних систем обліку; • стимулювання енергоефективності в сфері передачі та розподілу електричної енергії, транспортування та розподілу природного газу; • стимулювання енергоефективності в сфері теплопостачання; • основні засади здійснення енергосервісу; • популяризація та стимулювання підвищення рівня енергоефективності серед споживачів; • відповідальність за порушення законодавства у сфері забезпечення енергетичної ефективності.
Компенсація відсотків за кредитами для ОСББ: ще один банк долучився до обласної Програми енергоефективності
20 жовтня 2021
В області працює Комплексна програма енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики на 2021-2025 роки. Однією з її можливостей є отримання часткової компенсації відсотків за кредитами для ОСББ на заходи з енергоефективності. Зокрема, цього тижня до Програми приєднався ще один банк. Так, вчора, 19 жовтня, представники департаменту паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської ОДА провели робочу зустріч з представниками Акціонерного товариства «Державний ощадний банк України», в межах якої підписали генеральний договір про співробітництво щодо співфінансування ОСББ. «Договір встановлює умови та принципи співпраці у процесі надання часткової компенсації відсотків за кредитами для ОСББ, які отримали кредит у кредитно-фінансовій установі на заходи з енергоефективності. Адже, залучення кредитних коштів для ОСББ Львівщини створюють більш сприятливі умови щодо впровадження заходів з підвищення енергоефективності», - зазначають у департаменті. Нагадаємо, що Львівщина є одним з лідерів в Україні щодо роботи за програмою «Енергодім» ДУ «Фонд енергоефективності». Так, станом на сьогодні Фонд схвалив 100 заявок від ОСББ на впровадження енергоощадних заходів. Програма передбачає часткове відшкодування витрат на заходи з енергоефективності у розмірі 40% вартості здійснених заходів/робіт для пакета «Легкий» та 50% для пакета «Комплексний» на грантовій основі. Окрім цього, у Львівській області додатково здійснюється підтримка ОСББ за умови участі в програмі «Енергодім» ДУ «Фонд енергоефективності» шляхом відшкодування з обласного бюджету відсоткової ставки у розмірі 3-10%. Операторами Програми є: ВАТ «Ощадбанк». АБ «Укргазбанк», АТ «КРЕДОБАНК». Такий механізм запровадили вперше в Україні у межах Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021-2025 роки. У 2021 році вже 8 ОСББ області, які скористалися програмою «Енергодім» ДУ «Фонд енергоефективності», компенсували 308 тис грн з обласного бюджету на відшкодування частини відсоткової ставки за отриманими кредитами. «Запрошуємо ОСББ брати участь в програмах підвищення енергоефективності та енергомодернізовувати житлові будинки», - додали у департаменті паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської ОДА.
Десятки стартаперів презентують власні ідеї на ювілейному Міжнародному економічному форумі
16 вересня 2021
На Арені Львів триває XX ювілейний Міжнародний економічний форум. В межах заходу представили найбільшу Startup Expo. Startup Expo – це спеціалізована виставка українських стартапів, метою якої є об'єднати учасників інноваційної системи для обміну ідеями, обговорити тренди, новини і досягнення в IT-галузі та інших, знайти потенційних клієнтів та інвесторів, отримати фідбек та протестувати продукт. Сьогодні на Форумі свій продукт презентують понад 70 українських стартапів. До слова, в межах Форуму оберуть найкращий стартап. Він отримає 100 тисяч гривень. Нагадаємо, що в межах Форуму вже відбулись дві основні панельні дискусії і низка крос-обговорень. Загалом цьогоріч Форум об’єднав понад 1500 учасників з більше, ніж двадцяти країн світу.
«Для розвитку біотехнологій, як освітньої і наукової галузі, необхідна інфраструктура», - Олена Вовк
16 вересня 2021
Біотехнології і освіта - нові перспективні галузі розвитку Львівщини, які можуть бути цікавими для інвесторів. Про це дискутували сьогодні учасники Міжнародного економічного форуму на другій дискусійній панелі «Львівщина: капіталізація через додану вартість». Як зазначила одна зі спікерок Форуму Олена Вовк, співвласниця та голова наглядової ради компанії «Ензим», важливим є створення єдиної екосистеми людей, які розуміють важливість біотехнологій. Проте модернізації потребує процес підготовки молодих фахівців. «Зараз така ситуація в Україні, що дуже мало молодих людей обирають для здобуття вищої освіти кафедри біотехнологій. Якщо у нас дають непогану теоретичну базу, то викладання практики відстає на роки, якщо не на десятиліття. Глобальне вирішення такої проблеми, і для зацікавлення молоді біотехнологіями, бачимо у покращенні рівня викладання біології у школах – щоб діти могли усвідомити весь спектр цієї науки, - зазначила Олена Вовк. Вона також наголосила, що розвиток біотехнологій, як освітньої і наукової галузі, потребує відповідної інфраструктури. Зокрема, відкриття лабораторій, де діти зможуть знайомитися з роботою біотехнологів, адже зараз така практика можлива лише при університетах. «Компанія «Ензим» працює і намагається реалізувати певні зміни локально. Ми створили лабораторію для старшокласників, де вони можуть проводити самостійно різні досліди – від розшифровки ДНК до баз основ генетики. Є надія на фармакластер, який ми створили у Львові. Проте, бракує бізнесу, який міг би підсилити його. Має бути база, де студенти і молоді науковці зможуть втілювати свої проєкти», - додала Олена Вовк. «Виділю три елементи доданої вартості в нашій галузі. Перші дві – це наука і наукове підґрунтя. Результатом роботи з акцентом на розвиток науки стала розробка нашою лабораторією високотехнологічних, науково створених продуктів, які вже використовуємо у виробництві. І третій елемент - кваліфіковані спеціалісти, і тут ми знову повертаємося до необхідності розвитку галузі освіти. І головне – розвиток бізнесу неможливий без стабільної економіки та дієвої судової системи», - наголосила співвласниця компанії «Ензим».
«Успішно реалізований проєкт МТД - це додаткова точка зростання для кожної громади та Львівщини загалом», - Андрій Годик
16 вересня 2021
XX Міжнародний економічний форум триває на Арені Львів. Присутні дискутують на різноманітні теми життя області, про те, як вплинув на них ковід та якою буде економіка у постковідний час. Серед обговорюваних тем - «Міжнародна технічна допомога, як інструмент впливу на соціально-економічний розвиток громад». Присутніх привітав перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик. «Вітаю вас на ювілейному Форумі та тематичній панельній дискусії. Я переконаний, що міжнародно-технічна допомога і бюджетні програми розвитку – це дійсно чудовий інструмент для культурного, соціально-економічного розвитку громад, це додатковий стимул для співпраці між громадами та інституціями в регіоні, також з іншими країнами. Сьогодні спікерами будуть представники партнерів, які співпрацюють і вкладають кошти в Україну і Львівщину зокрема. Так, серед присутніх представники програми транскордонного співробітництва Польша-Україна-Білорусь, Українського культурного фонду, Турецької програми ТІКА, міжнародного фонду «Відродження» і це далеко не вичерпний перелік», - зазначив Андрій Годик. Серед спікерів - Владислав Берковський, Анджей Слодкі, Джунейт Есмер, Ростислав Томенчук, Оксана Дащаківська, Альона Дмуховська, Ольга Маліхатко. «Щиро переконаний, що ця дискусія має дати відповідь на ті питання, які є в багатьох із вас, але основне, що вони мають виступити стимулюючим фактором для написання нових проєктів та успішної їх реалізації. Оскільки кожен успішно реалізований проєкт МТД - це додаткова точка зростання для громади та Львівщини загалом. ЛОДА завжди відкрита для плідної конструктивної співпраці і я щиро переконаний, що цей захід стане додатковим стимулом для її розширення та поглиблення», - додав перший заступник.
ЛОДА підписала Меморандум про співпрацю із Західним міжрегіональним управлінням юстиції та Радою арбітражних керуючих.
16 вересня 2021
Сьогодні, 16 вересня, в межах XX Міжнародного економічного форуму Львівська ОДА підписала Меморандум про співпрацю із Західним міжрегіональним управлінням Міністерства юстиції м. Львова і Радою арбітражних керуючих. Меморандум передбачає співпрацю в частині популяризації роботи арбітражного керуючого, запровадження нових механізмів, в тому числі і на законодавчому рівні в частині покращення справ про банкрутство і їх ведення, умови роботи арбітражних керуючих і популяризацію професії. В цьому напрямку Міжрегіональне управління юстиції вже підписало меморандуми про співпрацю з трьома вищими навчальними закладами: ЛНУ Франка, Острозька академія і Луцький університет, тут формують відповідні курси навчання. Також Меморандум передбачає співпрацю у напрямку економічного розвитку підприємств та територій, відновлення платоспроможності боржників або визнання їх банкрутом, антикризові програми, виявлення ознак неплатоспроможності підприємств, діагностика кризового стану та загрози банкрутства підприємств установ та організацій, які перебувають у сфері управління ода.
Зареєструватись на Міжнародний економічний форум медіа можуть до завтра
13 вересня 2021
Вже за декілька днів, 16 вересня, на Львівщині відбудеться масштабна економічна подія – XX Міжнародний економічний форум. Серед учасників – представники політичної еліти України, дипломатичного корпусу, українського бізнесу, провідних міжнародних компаній, а також торгових місій з більш ніж 20 країн світу. XX Міжнародний Економічний форум - це практичний майданчик для пошуку нових бізнес-контактів, нових партнерів, інвесторів. Це один з найбільших нетворкінг-платформ України для середнього та великого бізнесу, топ-менеджерів держави, управлінців, інвесторів. Головною особливістю цьогорічного Форуму стануть зустрічі у форматі «В2В», які сприятимуть налагодженню діалогу між українським та іноземним бізнесом. Під час Форуму відбудеться виставка, на якій кожен охочий зможе представити товари та послуги свого підприємства. У межах найбільшої економічної події Західної України заплановані наступні заходи: - Панельне обговорення «Постпандемічний світ: від нових викликів до стійкого економічного розвитку»; - Панельне обговорення «Львівщина: капіталізація через додану вартість»; - Панельне обговорення «Інвестиції в цінності»; - Крос-секторальні обговорення та воркшопи. До участі запрошують ЗМІ та медіа-партнерів. Зареєструватись можна до 18:00 год 14 вересня. Деталі за телефоном +380631061187. Реєстрація за посиланням. Додамо, що очікують участь у форумі понад 1500 гостей, а саме: українських та закордонних бізнесменів, представників українського політикуму та громадського суспільства, успішних реформаторів з інших країн світу, визначних економістів, послів та науковців.
Найкращий стартап в межах Міжнародного економічного форуму отримає 100 тисяч гривень
13 вересня 2021
Ювілейний XX Міжнародний економічний форум стане платформою взаємодії влади та бізнесу. Так, про потреби та розвиток бізнесу говоритимуть в межах панельних дискусій, свої проєкти підприємці презентують і в межах виставок, які діятимуть під час форуму. «Ми з оргкомітетом від ЛОДА максимально пропрацювали концепцію Форуму так, щоб він був цікавий для бізнесу. Це видно по панелях та спікерах. Так, друга панель представляє Львівщину і говорить про капіталізацію через додану вартість. Це дуже важлива тема, адже ми повинні виходити з сировинного придатка для інших країн і формувати з української економіки економіку з доданою вартістю. Спікери панелі яскраво представляють різні галузі: культуру, освіту, виробництво, аграрну галузь, ІТ, туризм. І це прекрасно покаже і розкриє потенціал області для інвесторів», – зазначив підприємець, засновник і президент West Ukrainian Business Club, співзасновник West Ukrainian Business School, CORE Business Club Олександр Магунь. Ще на одній панельній дискусії в межах Форуму говоритимуть про інвестиції в цінності. Участь у ній візьмуть власники та представники топових українських глобальних компаній. Як зазначили під час брифінгу у Львівському пресклубі, спікери панельної дискусії є локомотивами української економіки, взірцевим прикладом інвестицій в ціннісну складову. Поспілкуватись з представниками бізнесу в межах форуму можна під час Business Expo. Це експо-виставка ключових підприємств регіону та країни. Також в межах Міжнародного економічного форуму проведуть найбільшу Startup Expo – виставку понад 70 українських стартапів. Тут налагодити комунікацію зможуть стартапери та представники фондів, які мають потенціал фінансувати стартапи. До слова, як зазначив Олександр Магунь, найкращий стартап в межах форуму отримає 100 тисяч гривень. «Ми хочемо, щоб наша область показала найбільший свій потенціал, кінцевою метою чого є залучення інвестицій», – зазначив підприємець. Більше про гостей та програму Форуму за посиланням.