Представники ОТГ Львівщини взяли участь у круглому столі з обговорення критеріїв спроможності формування громад
Сьогодні, 19 листопада, відбувся круглий стіл з обговорення критеріїв спроможності формування добровільно об’єднаних територіальних громад та методики їх застосування. Організатор заходу – Асоціація об’єднаних територіальних громад спільно з українсько-швейцарським проєктом міжнародної технічної допомоги «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.
Серед учасників заходу - представники об’єднаних територіальних громад Львівщини, заступник Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода, перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський, представники депутатського корпусу, експерти реформи децентралізації.
«Місцеві вибори, які відбудуться у 2020 році, мають відбутися на новій територіальній основі. І основою майбутнього адміністративно-територіального устрою є громади. І тут ми дуже розраховуємо на вашу підтримку та пропозиції, особливо тих, громад, які вже утворилися. Адже важливо, щоб рішення, які будуть прийматися, враховували досвід уже сформованих громад», - зазначив В’ячеслав Негода.
Також він підкреслив, що спроможність громади - це, в першу чергу, її людські ресурси.
Як розповів Василь Лозинський, Львівська ОДА завершила обговорення проєкту адміністративно-територіального устрою Львівщини в районах області. Загалом, в межах обговорення відвідали 20 районів, у них взяли участь 3, 5 тисячі учасників.
«Під час обговорень було чимало дискусій щодо адміністративно-територіального поділу. Ми врахували ряд аргументованих пропозицій, які будуть внесені до проєкту перспективного плану», - зазначив Василь Лозинський.
Відтак, як він зазначив, до кінця листопада має бути сформований дієвий перспективний план Львівської області, з метою створення успішних та спроможних громад, та офіційно переданий в Мінрегіон.
Також в межах заходу експерт з геоінформаційного моніторингу реформи децентралізації, керівник ГО «Товариство дослідників України» Павло Остапенко презентував присутнім методичні підходи до оцінки спроможності ОТГ.
Новини за темою
Відновлення ланцюгів постачання продовольства: для спеціалістів логістики відбудеться низка круглих столів
11 травня 2022
Для спеціалістів логістики відбудеться низка круглих столів щодо відновлення ланцюгів постачання галузі харчової промисловості в умовах воєнного та післявоєнного стану в Україні. За підтримки Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) у травні-червні в режимі онлайн заплановано провести 5 таких зібрань. До участі запрошуються спеціалісти з логістики, які працюють у компаніях виробниках, ритейлерах та дистрибуторах харчових продуктів, логістичних компаніях та тих, що надають послуги і рішення з логістики. Перший круглий стіл відбудеться 20 травня 2022 року (з 16:00 до 18:30) на тему «Місце управління товарними запасами у концепції Supply Chain під час війни», в межах якого будуть розглянуті питання: формування асортименту, виходячи з пропозицій на ринку та потреби забезпечити покупців необхідними товарами у магазині; практичні поради по закупівлі товарів під час війни для продуктового ритейлу без участі автозамовлення; робота з місцевими та іноземними виробниками: що спрацювало ефективніше?; укладання договорів, практичні поради. Які нові умови з’явились за часів війни і як в таких умовах працювати? Наступні круглі столи відбудуться в період з 24 травня по 3 червня 2022 року, про їх проведення буде повідомлено додатково. Учасники круглих столів отримають відповіді на актуальні питання щодо ведення бізнесу в умовах сьогодення, зможуть ставити спікерам питання та брати участь в обговоренні і дискусіях. Ознайомитись детально із програмою круглих столів, спікерами, зареєструватись можна за посиланням або заповнивши онлайн-форму.
Для представників сімейних фермерських господарств та ОТГ відбудеться онлайн-конференція
24 січня 2022
Департамент агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації запрошує голів територіальних громад, сімейних фермерських господарств та потенційних учасників СФГ взяти участь в конференції на тему: «Сімейні фермерські господарства: чому це вигідно і за яких умов» Онлайн-конференція відбудеться 26 січня об 11:00 на платформі Zoom. «Унікальність цієї події в тому, що вона присвячена роз’ясненню останніх змін в податковому законодавстві. Ми пояснимо чому в контексті цих змін, реєструватись фермерським господарствам вигідно, а також розкажемо про інструменти фінансової підтримки, які будуть діяти для сімейних фермерських господарств у 2022 році на рівнях обласного та державного бюджетів. Для сімейних фермерських господарств будуть певні пільги, про які, власне, ми хочемо розповісти. Особливо, це актуально для осіб, які проживають в сільській місцевості. Це якраз та можливість, коли справу свого життя можна трансформувати в бізнес», - зазначила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Тетяна Гетьман. Вона також додала, що на Львівщині, станом на сьогодні є 59 одиниць СФГ, що майже вдвічі більше, ніж минулого року. На заході розглянуть питання: Програми фінансової підтримки аграріїв з державного та обласного бюджетів у 2022 році; Нова податкова реформа в частині оподаткування СФГ і власників с/г земель; Алгоритм створення СФГ; ЄСВ: сімейні фермерські господарства мають право на отримання часткової компенсації; Субвенція органам місцевого самоврядування на заходи з проведення інвентаризації земель сільськогосподарського призначення та на заходи з поліпшення громадських пасовищ. Для участі в онлайн-конференції реєструйтесь за посиланням. Посилання для підключення в Zoom.
Жителі громад мають стати кінцевими бенефіціарами реформи децентралізації, — Олексій Чернишов
5 січня 2022
Внесення змін до Конституції України забезпечить невідворотність реформи з децентралізації повноважень виконавчої влади. У результаті жителі громад стануть кінцевими бенефіціарами реформи. Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов. «Головна мета реформи децентралізації — створення необхідних умов для місцевого розвитку та локальних економік. Наразі ми прагнемо до того, аби люди в громадах стали кінцевими бенефіціарами реформи. Для цього потрібно внести зміни до Конституції України щодо децентралізації. Вони і слугуватимуть невідворотності реформи на місцях», — зазначив Олексій Чернишов. За словами очільника Мінрегіону, у разі ухвалення відповідних змін, частина статей Основного Закону, за версією оприлюдненого тексту, отримають нову редакцію. «Серед основних новацій — затвердження громад як нових адміністративно-територіальних одиниць та створення префектур замість місцевих держадміністрацій. Повноваження префекта будуть збалансовані, він не матиме права зупиняти акти місцевого самоврядування без рішення суду, буде державним службовцем і призначатиметься на посаду на 3 роки на конкурсних засадах», — підкреслив Олексій Чернишов Також Міністр додав, що обласні та районні ради отримують власні виконавчі органи. Водночас держава залишає за собою функції адміністративного нагляду, які реалізуються через префектів.
«Подальші кроки децентралізації мають чітко розмежувати функції гілок влади», - Максим Козицький
11 листопада 2021
Сьогодні, 11 листопада, розпочався VI ФОРУМ «Ефективне місцеве самоврядування як запорука демократичної та правової держави». Захід проводять щорічно починаючи з 2017 року. Його мета - обговорення стану та перспектив розвитку місцевого самоврядування в Україні загалом і, зокрема, в Донецькій та Луганській областях. Відтак, розглядають актуальні питання законодавчого регулювання у сфері місцевого самоврядування та територіальної організації влади, відповідні європейські стандарти та іноземний досвід. Цьогоріч Форум проводять на двох локаціях - Київська студія (м. Київ) та Східна студія (м. Краматорськ) із залученням спікерів з регіонів України (онлайн). Серед учасників - народні депутати України, представники центральних та місцевих органів виконавчої влади, асоціацій органів місцевого самоврядування, експертного та наукового середовища, міжнародних партнерів, представники органів місцевого самоврядування та місцевих органів влади з усіх регіонів України. Присутні вже поспілкувались у бліц сесії: «Місцеве самоврядування: питання на порядку денному в Україні та Європі». А про розвиток місцевого самоврядування – здобутки, виклики, стратегію та організацію системи органів виконавчої влади говорили в межах першої панельної дискусії. Участь онлайн взяв голова Львівської ОДА Максим Козицький. Осчільник області окреслив ті виклики, які сьогодні є в процесі передачі значних повноважень та бюджетів від державних органів органам місцевого самоврядування. Зокрема, це взаємодія гілок влади. «Децентралізація підняла і питання розмежування між органами державної і місцевої влад. Роботу в цьому напрямку необхідно продовжувати для того, щоб ми могли вибудувати партнерські стосунки, адже лише завдяки їм можна справді змінити саму ситуацію в державі. Саме прозорі правила гри правильно виписані в законодавстві допоможуть не конкурувати різним гілкам, а чітко працювати разом. Я надіюсь, що подальші кроки, які робитиме держава в процесі децентралізації, дасть змогу чітко розмежувати функції різних гілок влади і ми разом будемо прозоро працювати на побудову громадянського суспільства»,- наголосив Максим Козицький. Зупинився очільник області і на повноваженнях громад, питанні відповідальності керівників територій. «Також децентралізація підняла питання щодо лідерства і менеджменту. І тепер ті, хто йде працювати в органи місцевого самоврядування, повинні розуміти, що це не лише право розпоряджатися чи ділити бюджети, а це перш за все люди, які мають генерувати сенси, сенси, які мають змінювати життя людей на краще, показувати результат, відстоювати інтереси перш за все громади, а не свої особисті. І тоді й ресурси приходять на місця», – зазначив Максим Козицький. Триватиме Форум упродовж двох днів, складатиметься він з 5 панельних дискусій та 1 бліц сесії. Зокрема, розглянуть: - Зміни до Конституції в частині децентралізації та реформування місцевих державних адміністрацій. - Асоціації органів місцевого самоврядування: принципи Європейської хартії місцевого самоврядування та законодавче регулювання в Україні. - Міські агломерації. - Розвиток гірських територій. - Захист прав внутрішньо переміщених осіб. Організатори заходу - Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Міністерство розвитку громад та територій України, Донецька обласна державна адміністрація, Луганська обласна державна адміністрація, Львівська обласна державна адміністрація за сприяння та підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрація в Україні».
“Якісне розпорядження земельними ресурсами – добробут громад”, - Віталій Загайний
27 жовтня 2021
Сьогодні під головуванням заступника голови Львівської обласної державної адміністрації Віталія Загайного та за участі представників департаменту агропромислового розвитку, департаменту економічної політики облдержадміністрації, Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) відбулась онлайн-нарада для керівників та землевпорядників територіальних громад на тему: «Важливі питання земельного законодавства в контексті розвитку громад». Віталій Загайний наголосив на важливості якісного і законного розпорядження землями, які є у віданні територіальних громад. «Якісне розпорядження земельними ресурсами – добробут громад. Львівська область в порівняні із іншими областями має в половину менший земельний банк сільськогосподарських угідь. Водночас, Львівщина особлива тим, що 39% населення області – сільське населення. З передачею сільськогосподарських земель до відання територіальних громад розширюються можливості громад приймати рішення по управлінню землями на всій території юрисдикції. Відтак, лише якісне розпорядження землями стимулюватиме соціальний і економічний розвиток територій, забезпечить надходження до бюджетів на місцях», - наголосив Віталій Загайний. Також у заході взяв участь голова постійної комісії з питань діяльності агропромислового комплексу, підприємництва та інвестицій Юрій Раделицький, який наголосив на важливості проведення таких заходів, оскільки земельна реформа та обіг (ринок) землі – це одне з найважливіших питань і стосується кожного – від представників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування до пересічного громадянина та аграрія. «Вдячний громадам за активність. Як бачу, сьогодні зібрались за одними столом професіонали. Спільна з територіальними громадами комунікація щодо ходу земельної реформи і розвитку агропромислового комплексу в рамках цієї реформи - це основне із завдань сьогодення», - зазначив Юрій Раделицький. У своїй доповіді директорка департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Тетяна Гетьман довела учасникам заходу інформацію про діючий з 1 липня обіг земель сільськогосподарського призначення та його результати. «Відтак, в рамках ринку землі по Україні укладено 33 853 правочини на загальну площу 84,1 тис. га, по Львівщині цей показник складає - 1056 угод на загальну площу 845 га. Однак, що стосується підмораторних земельних ділянок-паїв, то на такі землі укладено лише 168 угод купівлі-продажу, площа проданих паїв складає 198 гектарів. Це доводить, що ринок землі є консервативний, поступовий і неспішний», - зазначила Тетяна Гетьман. Начальник відділу взаємодії з суб’єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів Управління державної реєстрації Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) Віталія Шепега проінформувала присутніх щодо порядку використання та передачі в користування неуспадкованих земельних ділянок, орендних правовідносини, зокрема, щодо умов, порядку і поновлення договорів оренди. А також довела до відома норми законодавства щодо державної реєстрації прав власності в Державному реєстрі речових прав на земельні ділянки всіх форм власності. «Земля є життєво необхідним ресурсом, неминуче виникають конфлікти, що пов'язані з земельними відносинами. Тому правильна реєстрація прав - запорука захисту від рейдерства. Відтак, важливою і надалі залишається поінформованість населення щодо актуальних питань у сфері державної реєстрації», - наголосила Віталія Шепега. Заступниця начальника управління - начальниця відділу розвитку аграрної інфраструктури, земельних відносин департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Тетяна Борушок поінформувала учасників щодо змін чинного земельного законодавства в рамках запровадження ринку землі, зокрема, переважного права на викуп земель сільськогосподарськогопризначення, порядку і умов викупу земель сільськогосподарського призначення громадянами України, яким належить право постійного користування/довічного успадкованого володіння для ведення фермерського господарства. А також наголосила про важливість проведення аудиту та інвентаризації земель сільськогосподарського призначення. «Аби якісно розпоряджатись земельним банком громадам вкрай необхідно провести земельний аудит. Необхідно виявити земельні ділянки, які можуть використовуватися в сільськогосподарському виробництві, але не задіяні, а також ділянки, які використовуються в сільськогосподарському виробництві, але за таке використання не сплачуються податки або ж сплачуються не в повній мірі», - зазначила Тетяна Борушок.
У Львівській обласній прокуратурі відбувся круглий стіл органів виконавчої влади щодо захисту прав дітей
17 вересня 2021
У Львівській обласній прокуратурі провели круглий стіл з представниками органів виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо захисту інтересів держави у сфері охорони дитинства, в тому числі з приводу функціонування служб у справах дітей в ОТГ. Учасниками круглого столу стали: заступник керівника Львівської обласної прокуратури Друзюк Микола, представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в західних областях Семчишин Світлана, начальник служби у справах дітей Львівської обласної державної адміністрації Лис Володимир, начальник відділу захисту інтересів дітей та протидії насильству Львівської обласної прокуратури Матлах Юрій. Також учасниками стали представники територіальних громад Львівської області, у яких станом на теперішній час не створено служби у справах дітей. «Захист прав дітей залишається одним з пріоритетів державної політики України» - зазначив при відкритті засідання круглого столу заступник керівника прокуратури Микола Друзюк. «Не створення підрозділу чи не призначення працівника служби у справах дітей в територіальній громаді, порушує систему захисту прав дитини. В такому випадку громада не може функціонувати як повноцінний орган опіки та піклування» - зазначив Володимир Лис. Відсутність відповідного підрозділу чи відповідального працівника, як порушення прав дітей підтвердила і представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у західних областях Світлана Семчишин. «В Конституції України чітко передбачено право на захист дітей і я хочу, щоб всі громади, які взяли на себе повноваження розуміли, що в них є обов’язки і відповідальність за порушення таких прав»,- наголосила Світлана Семчишин. «Станом на сьогодні у 73 громадах створено 64 служби, або ж призначені відповідні працівники. Відтак у 9 громадах людей відповідальних за цей напрямок немає взагалі. І це є неприпустимим»,- зазначив Володимир Лис. Територіальні громади повинні забезпечити роботу Єдиного електронного банку даних про дітей без батьківського піклування. У ТГ мають забезпечити такий облік: дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в тому числі з інших територій; дітей, які можуть бути усиновлені; усиновлених дітей, за умовами проживання та виховання яких здійснюється нагляд; дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах; потенційних опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів; нерухомого майна дітей-сиріт, дітей без батьківського піклування.
Актуальні питання подання відомостей про кінцевих бенефіціарних власників для юридичних осіб обговорили під час круглого столу
15 вересня 2021
Сьогодні, 15 вересня, за участі Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів), департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації, районних державних адміністрації, органів місцевого самоврядування, державних реєстраторів та представників юридичних осіб аграрного сектору відбувся круглий стіл на тему: «Актуальні питання подання відомостей про кінцевих бенефіціарних власників для юридичних осіб. Терміни та особливості». З вітальним словом виступив начальник управління державної реєстрації ЗМУ Мін1юстиції (м. Львів) Андрій Гавриш, який наголосив про важливість та актуальність теми круглого столу у зв’язку із набранням чинності окремих положень, викладених у Законі України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» від 06.12.2019 № 361-IX. В.о. начальника відділу взаємодії з суб’єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів Ганна Гнатів довела всім присутнім інформацію про порядок, терміни подання відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичних осіб та відповідальність за неподання такої інформації. «Кінцевий термін подання інформації про кінцевого бенефіціарного власника, відповідно до Наказу від 19.03.2021 № 163 Міністерства фінансів України «Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності» є 10 жовтня 2021 року (включно). Структура власності є офіційним документом, який з метою встановлення кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи має в обов'язковому порядку надаватись державному реєстратору. Структура власності готується в довільній формі та є схематичним зображенням усіх осіб, які прямо чи опосередковано володіють юридичною особою самостійно чи спільно з іншими особами», - зазначила Ганна Гнатів. «Внесення відомостей про кінцевих бенефіціарних власників юридичної особи є вкрай вагомим, оскільки тісно переплітається та пов’язаний із впровадженням земельної реформи. Зокрема Законом України від 31.03.2020 № 522-IX з 1 липня цього року скасовано мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення та встановлено умови ринку землі. Одним із положень цього закону визначено, що за будь-яких умов, забороняється набуття права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення юридичними особами, у яких неможливо встановити кінцевого бенефіціара», - поінформував головний спеціаліст відділу розвитку аграрної інфраструктури, земельних відносин департаменту агропромислового розвитку Тарас Казечко. Закликаємо усі підприємства, що провадять діяльність у сільському господарстві, активізувати роботу та подавати інформацію до державних реєстраторів, аби уникнути адміністративної відповідальності. Також нагадуємо, що оскільки нормативно-правовий акт, яким затверджено форму та зміст структури власності, був прийнятий у 2021 році, то щорічне підтвердження відомостей про КБВ планується вже у 2022 році. Корисні посилання: Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності
«Можливості децентралізації потрібно реалізовувати раціонально»: Іван Собко зустрівся з керівниками фінансових управлінь громад та РДА
11 серпня 2021
Першочергове фінансування захищених статей, ефективність використання бюджетних коштів, мобілізація податкових платежів до місцевих бюджетів – основні питання, на яких наголосили керівникам фінансових управлінь громад та РДА на зустрічі за участі представників Держгеокадастру, ДПС та Західного управління юстиції. «Децентралізація надала громадам не тільки більше можливостей щодо розпорядження власними фінансовими ресурсами, а й наклала обов’язок ефективно їх використовувати. Наголошую, що першочергово кошти мають скеровуватися на захищені статті – зарплати, енергоносії тощо. І лише після них – фінансуються капітальні видатки. Так, досі наявний дефіцит по освітній субвенції. Проте за результатами виконання державного бюджету за дев’ять місяців можливий перегляд спрямування коштів, тож працюємо над тим, аби при розподілі державних коштів врахували покриття освітньої субвенції», - сказав у своїй доповіді Іван Собко. Він також зазначив, що громади повинні активніше працювати над мобілізацією податкових платежів до своїх бюджетів. Зокрема, наголосив, що лише в кількох громадах провели інвентаризацію нерухомого майна та земельних ділянок, що дозволить визначити об’єкти, які, згідно із законодавством, підлягають оподаткуванню. «Керівники громад повинні бути зацікавлені у проведенні інвентаризації. Адже це дасть можливість побачити цілісну картину прогнозованих та недоотриманих податкових надходжень», - додав Іван Собко. Окрім того, на зустрічі обговорили питання налагодження взаємної співпраці між органами місцевого самоврядування області та Державною податковою службою і БТІ.
Розвиток та проблематику галузі бджільництва в області обговорили за круглим столом
9 серпня 2021
Під час фестивалю «Медова забава», що відбувся 8 серпня у селі Ганачівка Львівського району, представники галузі бджільництва мали змогу взяти участь у круглому столі, на якому обговорили актуальні питання розвитку цієї галузі на Львівщині. Учасники зустрічі поспілкувалися з представниками виконавчої влади, науковими та громадськими діячами, обмінялися власним досвідом, отримали актуальну інформацію про програми фінансової підтримки бджільництва на Львівщині. Модератором зустрічі виступила радниця голови Львівської ОДА Галина Бордун. Спікерами зустрічі були, зокрема, заступник голови Львівської облдержадміністрації Віталій Загайний та директорка департаменту агропромислового розвитку адміністрації Тетяна Гетьман. «Важливим кроком розвитку та підтримки галузі бджільництва є ефективне використання та захист бджіл, виробництво продукції бджільництва, створення умов підвищення продуктивності бджіл та сільськогосподарських культур. Для досягнення цих цілей на Львівщині діють обласні програми підтримки бджільництва, спрямовані на підтримку бізнес-проєктів чи придбання необхідної техніки. Окрім того, функціонують і державні програми. Обласна комплексна програма розвитку сільського господарства, в межах якої закладені кошти на підтримку бджільництва, потребує певних змін, вдосконалення, і, власне, для того, щоб актуалізувати її та покращити, сьогодні хочемо почути від вас пропозиції і ті основні моменти, з якими ви зустрічаєтеся у своїй діяльності, щоб врахувати їх при підготовці змін до цієї програми», - зазначив Віталій Загайний. Він також розповів, що станом на початок 2021 року на Львівщині, за різними оцінками, працює понад 4,1 тис. пасік. Вони виробляють більш як 1,0 тис. тонн меду (1,5 % до виробництва по Україні). З них 2050 пасік мають оформлені ветеринарні паспорти, зареєстровані та мають доступ до програм фінансової підтримки, які щороку розширюються. «Слід наголосити, що галузь є експортно орієнтована. Щороку Україна експортує у 22 країни світу. За останні 10 років Україна збільшила експорт меду в 15 разів і зараз займає третє місце у світі за експортом меду. При цьому, ми перемістилися до трійки лідерів з 24-ї сходинки. З Львівщини мед експортується до Польщі, Австрії, Італії, Канади», - зауважив під час круглого столу заступник голови Львівської ОДА. Своєю чергою, Тетяна Гетьман закликала пасічників з будь-яких питань щодо ведення пасік, оформлення паспорта пасіки, для отримання консультації у цій галузі, звертатися до департаменту АПК Львівської ОДА. «З державного бюджету в рамках програми підтримки галузі тваринництва фінансова підтримка пасічникам надається за двома напрямами: спеціальна бюджетна дотація за наявні бджолосім'ї фізичним особам і суб'єктам господарювання, які є власниками від 10 бджолосімей, та щодо часткового відшкодування вартості закуплених племінних бджолиних пакетів, бджолиних маток. З обласного бюджету в межах Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки для розвитку галузі бджільництва є можливість отримати фінансову підтримку за напрямами: надання пільгових кредитів для реалізації бізнес-планів; для сімейних фермерських господарств часткове відшкодування вартості придбаних основних засобів (техніку чи обладнання), які не були у використанні; для кооперативів часткове відшкодування вартості придбаних основних засобів для виробництва, зберігання, перероблення, транспортування та передпродажної підготовки сільськогосподарської продукції», - розповіла Тетяна Гетьман.
Журналістів запрошують до участі у Всеукраїнському конкурсі робіт про децентралізацію
28 липня 2021
Триває прийом матеріалів на щорічний Всеукраїнський конкурс журналістських робіт «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади», який проводиться Мінрегіоном за підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні», ГО «Інтерньюз-Україна» та Координатора проєктів ОБСЄ в Україні. «Децентралізацію визнають як успішну реформу як громадяни, так і наші європейські партнери. Це зміни, які на конкретних прикладах втілилися буквально у кожній українській громаді. А отже, журналістам є що розповісти про її здобутки, перспективи та виклики», – Сергій Шаршов, зазначив Генеральний директор Директорату з питань розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою Мінрегіону. До участі у конкурсі приймають матеріали за чотирма номінаціями: онлайн-публікація, стаття у друкованому ЗМІ, радіоматеріал та відеоматеріал. Заявки можна подати до 30 вересня 2021 року включно. Тематичні пріоритети конкурсних робіт: - Мета, завдання, зміст, очікувані результати та переваги реформи, спрямованої на децентралізацію та розбудову місцевого самоврядування. - Успіхи громад, які були досягнуті завдяки реалізації норм законодавства щодо добровільного об’єднання. - Співробітництво територіальних громад, агломераційні процеси. - Фінансова децентралізація та ресурсна підтримка місцевого і регіонального розвитку. - Збільшення спроможності органів місцевого самоврядування у наданні якісних послуг населенню та розбудові добробуту громад. - Кращі практики органів місцевого самоврядування в Україні з питань соціально-економічного розвитку територій, їхня відповідність європейським стандартам і світовим тенденціям. У кожній із чотирьох номінацій передбачені три премії: І премія – 20 000 грн, ІІ премія – 15 000 грн, ІІІ премія – 10 000 грн. Детальніше про конкурс — за посиланням.
У Львові організували круглий стіл щодо ролі батька у формуванні безпечного середовища для дитини
25 Червня 2021
24 червня у Львові у Гостинному Домі «Архистратиг» відбувся круглий стіл на тему «Роль батька у формуванні безпечного середовища для дитини». «Захід організували, щоб об'єднати зусилля і створити в майбутньому платформу, яка б давала можливість кожній родині, кожній жінці і чоловіку, які вирішили стати або вже є батьками, бути освіченими у сфері формування здорових стосунків, які допоможуть їм виховати успішних і щасливих дітей», - наголосив начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Володимир Лис. Участь в заході взяли науковці, представники державних, громадських та релігійних організацій. «Оскільки сім’я є основою будь-якого суспільства, від правильної сімейної політики залежить не лише добробут окремої сім’ї, але й усього суспільства. Тому важливо, щоб в Україні знову з’явився центральний орган державної влади, який розроблятиме і реалізовуватиме цілісну, дружню до сімей політику», - зазначив голова комісії УГКЦ у справах родини та мирян Юрій Підлісний. Захід організовано ГО «Українська молодь – Христові» за підтримки служби у справах дітей облдержадміністрації. Зазначимо, В Україні День батька офіційно святкується з 2019 року. Як відомо, 8 травня 2019 року Кабінет міністрів України схвалив указ президента України «Про День батька». До 2019 року Україна святкувала лише День матері.
Львівська ОДА ініціювала круглий стіл для змін пам’яткоохоронного законодавства
23 Червня 2021
Сьогодні у Львові обговорили законодавчі ініціативи у галузі охорони і збереження культурної спадщини. Організували круглий стіл для пам’яткоохоронців, управлінців та народних депутатів, які мають право законодавчої ініціативи, департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА, Львівська політехніка та український осередок ІКОМОС. Привітав учасників заходу перший заступник голови Львівської обласної адміністрації Андрій Годик. “Добре, що ми маємо нагоду для фахової дискусії, щоб обговорити стан, проблеми та перспективи пам’яткоохоронної галузі. Важливо, що влада, громадськість, експерти та суспільство чітко усвідомлюють потребу змін законів про охорону культурної спадщини. Всі ми розуміємо, що актуальним є створення на законодавчому рівні організаційно-правових механізмів максимального залучення громадськості, експертів до справи збереження і реставрації пам’яток. Львівська ОДА підтримує цю ініціативу, а також, я переконаний, що Верховна Рада готова почути ті пропозиції, які ми сьогодні напрацюємо і скеруємо для розгляду”, - зазначив Андрій Годик. Під час зустрічі присутні обговорили законопроєкти в галузі охорони культурної спадщини, вимоги до роботи новостворюваних Державної служби охорони культурної спадщини та Державної інспекції культурної спадщини, а також регіональні проблеми збереження пам’яток Львівщини. Велику частину дискусії присвятили проблематиці галузі. А це тотальна зарегульованість у галузі реставрації, яка не дозволяє швидко реагувати та здійснювати протиаварійні роботи; брак кадрів; застарілі норми в законах і невідповідність розцінок для виконавців робіт; розбалансованість структури, ієрархії, а відтак і невизначеність міри відповідальності пам’яткоохоронних відомств від рівня громади до рівня центральних державних органів влади. “Наразі у Верховній Раді зареєстровані два законопроєкти «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання руйнуванню та знищенню нерухомої культурної спадщини» (№ 4561) та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за руйнування та знищення нерухомої культурної спадщини і порушення традиційного характеру середовища» (№4562). Обидва вони потребують доопрацювання, а в деяких випадках навіть несуть загрозу звуження повноважень органів місцевої влади, що суперечить реформі децентралізації. Саме тому ми зустрілися максимально широким колом пам’яткоохоронців-практиків, щоб донести всі проблеми та спробувати разом доопрацювати законодавчі норми. Цей діалог між різними середовищами є надзвичайно важливим, і я вдячний всім, хто сьогодні взяв у ньому участь”, - каже керівник управління охорони об’єктів культурної спадщини департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Василь Петрик, який презентував пропозиції змін до законів від департаменту. Львівщина - найактивніший регіон щодо захисту культурної спадщини. В цьому переконаний голова парламентського комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв. Він також наголосив, що наша область найактивніше сигналізує про законодавчі проблеми у галузі. “Це у вас, коли хтось зазіхає на культурну спадщину, здіймають інформаційну хвилю на всю Україну. В інший регіонах вже не лишилося цілісних історичних ареалів. Там архітектурні пам’ятки просто нищать, ніхто не думає про збереження. Думають про комерцію”, - каже Микита Потураєв. Про досвід реставрації спадщини і проблематику Львова, а також про пропозиції змін до законів розповіла керівниця управління охорони історичного середовища міста Лілія Онищенко. Серед учасників дискусії були ректор Львівської політехніки Юрій Бобало, народні депутати Микола Княжицький, Ростислав Тістик, Роман Лозинський, президент УНК ІКОМОС Микола Гайда, завідувач кафедри Архітектури та реставрації Львівської політехніки Микола Бевз, депутати обласної ради, викладачі, пам’яткоохоронці та представники громадськості. “Ми підсумуємо всі пропозиції та, спільно з депутатами, внесемо їх при доопрацюванні законопроєктів. Сподіваюся, що всі разом ми зможемо стати добрими лобістами якісних змін у галузі. Львівщина має найбільше число пам’яток, тому ми не можемо бути байдужі. Нам конче треба створити чіткі механізми для їх порятунку і знайти для них ефективних господарів”, - підсумувала директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Олена Василько.