«Наше завдання - формувати спроможні громади», - Василь Лозинський під час сесії Львівської обласної ради
Сьогодні, 5 грудня, сесія Львівської обласної ради розглянула зміни до Перспективного плану формування територій громад Львівської області. Йдеться про чинний Перспективний план, за яким пропонується створення на території Львівщини 85-ти ОТГ.
Як розповів перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський згідно з розрахунком, який провела регіональна комісія, більша частина цих ОТГ, а це 33 громади мають низьку спроможність і лише 29 високу. Відтак, рішенням сесії пропонується до цього плану додати ще 7 громад. Частина з них діючі, а частина отримала висновки від ОДА щодо відповідності Конституції на створення ОТГ.
Як зазначив Василь Лозинський Львівська ОДА розробила перспективний план, який складається із 67 громад. Цей план був скерований в Міністерство регіонального розвитку.
«Ми маємо бачення 67 громад, про які ми говорили й в цій сесійній залі й у всіх районах області. З цієї кількості є лише 3 громади з низькою спроможністю, і аж 39 із високою. Ми об’їхали всі території, почули громади. Пропозиції почуті в районах будуть враховані та розглянуті на регіональній комісії», - розповів перший заступник.
Також, як він підкреслив, головним завданням децентралізації є формування саме спроможних громад.
«Наша позиція, що громади мають бути виключно спроможними. Ніхто на сьогодні принципу добровільності не скасовував. Всі громади, які до нас подаються, висновки отримують. Є приклади, коли люди спершу страйкують, а тоді на другий день приносять документи. Також разом з цим приходять інші громади, які просто віддають документи й ми з ними працюємо, - зазначив Василь Лозинський. - В нас є громади, де 89 % надходжень йде на видатки їхнього персоналу, тобто на зарплату, а 11 % на умовний розвиток. Наше завдання і регіональної комісії зробити так, щоб не було громад, де є реверс. Наше завдання формувати спроможні громади».
Новини за темою
Для представників сімейних фермерських господарств та ОТГ відбудеться онлайн-конференція
24 січня 2022
Департамент агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації запрошує голів територіальних громад, сімейних фермерських господарств та потенційних учасників СФГ взяти участь в конференції на тему: «Сімейні фермерські господарства: чому це вигідно і за яких умов» Онлайн-конференція відбудеться 26 січня об 11:00 на платформі Zoom. «Унікальність цієї події в тому, що вона присвячена роз’ясненню останніх змін в податковому законодавстві. Ми пояснимо чому в контексті цих змін, реєструватись фермерським господарствам вигідно, а також розкажемо про інструменти фінансової підтримки, які будуть діяти для сімейних фермерських господарств у 2022 році на рівнях обласного та державного бюджетів. Для сімейних фермерських господарств будуть певні пільги, про які, власне, ми хочемо розповісти. Особливо, це актуально для осіб, які проживають в сільській місцевості. Це якраз та можливість, коли справу свого життя можна трансформувати в бізнес», - зазначила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Тетяна Гетьман. Вона також додала, що на Львівщині, станом на сьогодні є 59 одиниць СФГ, що майже вдвічі більше, ніж минулого року. На заході розглянуть питання: Програми фінансової підтримки аграріїв з державного та обласного бюджетів у 2022 році; Нова податкова реформа в частині оподаткування СФГ і власників с/г земель; Алгоритм створення СФГ; ЄСВ: сімейні фермерські господарства мають право на отримання часткової компенсації; Субвенція органам місцевого самоврядування на заходи з проведення інвентаризації земель сільськогосподарського призначення та на заходи з поліпшення громадських пасовищ. Для участі в онлайн-конференції реєструйтесь за посиланням. Посилання для підключення в Zoom.
За рішенням сесії на матеріально-технічне забезпечення військових формувань області скерують понад 800 тисяч
16 листопада 2021
На сесії обласної ради внесли зміни до Комплексної програми «Безпечна Львівщина» на 2021-2025 роки. Згідно з рішенням, програма отримає дофінансування в розмірі 8 млн 717 тисяч гривень. Відповідальним виконавцем та головним розпорядником коштів Програми є департамент з питань цивільного захисту облдержадміністрації. Затверджений фінансовий ресурс Програми становить – 61550, 4 тис. грн. Кошти спрямують за такими напрямками: накопичення Львівського регіонального резерву матеріально-технічних ресурсів (1800,0 тис. грн); забезпечення готовності систем оповіщення і зв’язку цивільного захисту області (4539,2 тис. грн); забезпечення готовності систем оповіщення і зв’язку цивільного захисту області (3932,0 тис. грн); організація рятування на водах Львівської області (8700,0 тис. грн); забезпечення функціонування пунктів управління цивільного захисту області (5383,24 тис. грн); організація та підтримання у готовності системи територіальної оборони області (1000,0 тис. грн); створення та забезпечення функціонування пожежно-рятувальних підрозділів у Львівській області (9442,0 тис. грн); сприяння матеріально-технічному забезпеченню окремих військових формувань, дислокованих на території Львівської області (8709,4 тис. грн); сприяння матеріально-технічному забезпеченню правоохоронних органів та впровадження централізованої системи відеоспостереження у Львівській області (15976,56 тис. грн); протидія тероризму та забезпечення кібербезпеки у Львівській області (5700,0 тис. грн); організація системи охорони об'єктів, безпеки громадян, підготовка та перепідготовка працівників комунального підприємства, забезпечення персоналу необхідним форменим одягом та спецзасобами (300,0 тис. грн). На виконання завдань та заходів Програми профінансували: 3 підрозділи ДСНС України, 11 військових частин, 6 правоохоронних органів (в тому числі впровадження централізованої системи відеоспостереження у Львівській області), розпочали роботу зі створення центру безпеки громадян в Східницькій територіальній громаді, залучили 18 територіальних громад до виконання заходів із забезпечення готовності системи оповіщення населення (на умовах співфінансування).
На сесії облради підтримали рішення виділити 900 000 грн для завершення проєкту Велокарпатія
16 листопада 2021
Обласна рада проголосувала за ініціативу облдержадміністрації щодо внесення змін до «Програми розвитку туризму та курортів у Львівській області на 2021-2025 роки» в частині збільшення цьогорічного фінансування. Завдяки перевиконанню обласного бюджету за 9 поточних місяців виділили 900 000 гривень. Додаткові кошти передбачені на співфінансування проєкту «Велокарпатія: розвиток інфраструктури для велотуризму на Львівщині» за програмою секторальної підтримки. Як зауважила Наталя Табака, керівниця управління туризму та курортів Львівської ОДА, перша частина проєкту «Велокарпатія» була реалізована в 2019-му – на горі Погар поблизу селища Славське відкрито велосипедну маунтбайк-трасу на 2,14 км з 24 трамплінами. «Зараз же завершується друга частина проєкту – прокладання велосипедної доріжки на 6,8 км від залізничної станції у селищі Славське до села Волосянка. Частину робіт з проєктування і будівництва велодоріжки виконали ще у 2019-му та 2020-му роках. Цей проєкт важливий для популяризації велосипедного туризму не лише у межах Львова, а й в Карпатах», – пояснила Наталя Табака. «Велокарпатія» активізує літній відпочинок в горах Львівщини – Славсько стає привабливим і безпечним курортом для поїздок на велосипедах. Розраховуємо, що гості сюди приїжджатимуть потягом на вихідні зі Львова, Стрия чи Сколе («Укрзалізниця» передбачила можливість з певними правилами перевезення велосипедів у потягах), і тут же від залізничної станції зможуть вирушити до печери-пам’ятки Писана криниця, по дорозі побачити річки Опір і Славську, побувати у повстанському курені «Мохнач», зайти кудись на обід або порибалити». Керівниця управління додала, що незабаром будуватимуть, реконструюватимуть дороги в межах проєкту «Мале карпатське коло», який об’єднає гірські регіони Львівської, Закарпатської та Івано-Франківської областей. «Тож зручні веломандрівки Славським будуть актуальними ще й для мешканців сусідніх регіонів», - відзначила Наталя Табака. Завдяки перенесенню фінансування з інших статей у межах програми розвитку туризму Львівської області також на 100 000 грн зростуть видатки на розробку та впровадження комплексних інформаційних i промоційних кампаній, та на 200 000 грн – для організації ділових та туристично привабливих заходів сталого розвитку туризму курортів і рекреації в області.
“Якісне розпорядження земельними ресурсами – добробут громад”, - Віталій Загайний
27 жовтня 2021
Сьогодні під головуванням заступника голови Львівської обласної державної адміністрації Віталія Загайного та за участі представників департаменту агропромислового розвитку, департаменту економічної політики облдержадміністрації, Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) відбулась онлайн-нарада для керівників та землевпорядників територіальних громад на тему: «Важливі питання земельного законодавства в контексті розвитку громад». Віталій Загайний наголосив на важливості якісного і законного розпорядження землями, які є у віданні територіальних громад. «Якісне розпорядження земельними ресурсами – добробут громад. Львівська область в порівняні із іншими областями має в половину менший земельний банк сільськогосподарських угідь. Водночас, Львівщина особлива тим, що 39% населення області – сільське населення. З передачею сільськогосподарських земель до відання територіальних громад розширюються можливості громад приймати рішення по управлінню землями на всій території юрисдикції. Відтак, лише якісне розпорядження землями стимулюватиме соціальний і економічний розвиток територій, забезпечить надходження до бюджетів на місцях», - наголосив Віталій Загайний. Також у заході взяв участь голова постійної комісії з питань діяльності агропромислового комплексу, підприємництва та інвестицій Юрій Раделицький, який наголосив на важливості проведення таких заходів, оскільки земельна реформа та обіг (ринок) землі – це одне з найважливіших питань і стосується кожного – від представників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування до пересічного громадянина та аграрія. «Вдячний громадам за активність. Як бачу, сьогодні зібрались за одними столом професіонали. Спільна з територіальними громадами комунікація щодо ходу земельної реформи і розвитку агропромислового комплексу в рамках цієї реформи - це основне із завдань сьогодення», - зазначив Юрій Раделицький. У своїй доповіді директорка департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Тетяна Гетьман довела учасникам заходу інформацію про діючий з 1 липня обіг земель сільськогосподарського призначення та його результати. «Відтак, в рамках ринку землі по Україні укладено 33 853 правочини на загальну площу 84,1 тис. га, по Львівщині цей показник складає - 1056 угод на загальну площу 845 га. Однак, що стосується підмораторних земельних ділянок-паїв, то на такі землі укладено лише 168 угод купівлі-продажу, площа проданих паїв складає 198 гектарів. Це доводить, що ринок землі є консервативний, поступовий і неспішний», - зазначила Тетяна Гетьман. Начальник відділу взаємодії з суб’єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів Управління державної реєстрації Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) Віталія Шепега проінформувала присутніх щодо порядку використання та передачі в користування неуспадкованих земельних ділянок, орендних правовідносини, зокрема, щодо умов, порядку і поновлення договорів оренди. А також довела до відома норми законодавства щодо державної реєстрації прав власності в Державному реєстрі речових прав на земельні ділянки всіх форм власності. «Земля є життєво необхідним ресурсом, неминуче виникають конфлікти, що пов'язані з земельними відносинами. Тому правильна реєстрація прав - запорука захисту від рейдерства. Відтак, важливою і надалі залишається поінформованість населення щодо актуальних питань у сфері державної реєстрації», - наголосила Віталія Шепега. Заступниця начальника управління - начальниця відділу розвитку аграрної інфраструктури, земельних відносин департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Тетяна Борушок поінформувала учасників щодо змін чинного земельного законодавства в рамках запровадження ринку землі, зокрема, переважного права на викуп земель сільськогосподарськогопризначення, порядку і умов викупу земель сільськогосподарського призначення громадянами України, яким належить право постійного користування/довічного успадкованого володіння для ведення фермерського господарства. А також наголосила про важливість проведення аудиту та інвентаризації земель сільськогосподарського призначення. «Аби якісно розпоряджатись земельним банком громадам вкрай необхідно провести земельний аудит. Необхідно виявити земельні ділянки, які можуть використовуватися в сільськогосподарському виробництві, але не задіяні, а також ділянки, які використовуються в сільськогосподарському виробництві, але за таке використання не сплачуються податки або ж сплачуються не в повній мірі», - зазначила Тетяна Борушок.
За рішенням сесії до програми соціальної підтримки учасників АТО/ООС внесли зміни щодо виплат та допомоги їхнім родинам
14 липня 2021
Під час сесії обласної ради доповнили комплексну програму соціальної підтримки учасників АТО та їхніх родин, бійців-добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні на 2021-2025 роки. Відтак, 13 липня, депутати підтримали внесення змін до програми, затвердженої рішенням обласної ради від 18 лютого 2021 року № 53.Отож, програму доповнять новим заходом - «Надання та виплата грошової допомоги родинам, родичі яких загинули (померли) під час проведення АТО (ООС)». Захід передбачає надання грошової допомоги батькам та дружинам загиблих (померлих) учасників АТО (ООС), які мають статус «Член сімʼї загиблого» відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Крім того, затверджено Порядок надання та виплати грошової допомоги родинам, родичі яких загинули (померли) під час проведення АТО (ООС). Також на сесії ухвалили рішення про збільшення розміру соціальних виплат дітям (пасинкам, падчеркам) військовослужбовців, добровольців, волонтерів, які загинули в антитерористичній операції або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих у зоні АТО (ООС), та Героїв Небесної Сотні. Якщо станом на сьогодні такі діти щомісяця отримують 2500 гривень, відповідно до ухвалених змін розмір виплати буде привʼязано до 1,5 базового показника прожиткового мінімуму (станом на 01.07.2021 це - 3441 грн, на 01.12.2021 - 3589,5 грн). «Завдання, які ми вже реалізовуємо у межах Програми, - актуальні, адже охоплюють соціальну підтримку як учасників АТО, так і родин загиблих. І дуже важливо, що сьогодні було розширено перелік заходів у межах даної програми, що дозволить ще більше опікуватися учасниками АТО та їхніми родинами, бійцями-добровольцями АТО, а також родинами Героїв Небесної Сотні», - зазначив заступник директора департаменту соціального захисту населення Роман Андрес. Депутати також підтримали внесення змін і щодо затвердження Порядку виплати адресної грошової допомоги ветеранам Української Повстанської Армії, вдовам (вдівцям) політв’язнів і вдовам (вдівцям) ветеранів Української Повстанської Армії та реабілітованим громадянам за статтями 1-2, 1-3 Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917- 1991 років» у новій редакції. А також затвердили Порядок компенсації пільгового проїзду окремих категорій громадян автомобільним транспортом.
В області презентували першу в Україні навчальну програму для працівників служб у справах дітей у громадах
17 Червня 2021
Служби у справах дітей Львівщини та Одещини у співпраці із Львівською освітньою фундацією і БО «Вітрила дитинства» розробили навчальну програму з підвищення кваліфікації працівників служб у справах дітей в громадах. Це унікальний на теренах України пілотний освітній проєкт. Сьогодні під час онлайн зустрічі із партнерами та учасниками презентували цей навчальний продукт. Упродовж червня-липня цього року першими слухачами програми з Львівщини будуть 17 директорів Служб у справах дітей. За словами начальника Служби у справах дітей ЛОДА Володимира Лиса, Львівщина є однією з передових областей у процесах реформи інтернатів. В області вже створили 48 служб у справах дітей в громадах. «Така навчальна програма є необхідною, щоб служби у кожній громаді працювали ефективно. Вона допоможе якісно та швидко організувати доступ до послуг дітям і батькам на найвищому рівні», - наголосив Володимир Лис.
Презентовано посібник «Місцевий економічний розвиток у територіальних громадах: корисні поради та кращі практики»
30 квітня 2021
Посібник «Місцевий економічний розвиток у територіальних громадах: корисні поради та кращі практики» розроблений Програмою USAID DOBRE. Він призначений для представників місцевої влади, бізнесу та мешканців територіальних громад, які хочуть створити сприятливе економічне середовище на своїй території. «З цим посібником мають детально ознайомитись всі голови громад. Адже він містить набір інструментів, що допоможе громадам готувати якісні проєкти і отримувати державну підтримку для їх реалізації. Місцевий економічний розвиток – наразі питання номер один у порядку денному діяльності місцевого самоврядування. Йдеться про інфраструктуру для бізнесу, ефективне управління ресурсами, місцевими податками та зборами, контроль за їх сплатою та надходженням з різних джерел до місцевого бюджету», – вважає заступник Міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря. У посібнику: · Підтримка діючого бізнесу · Сприяння розвитку підприємництва · Залучення нового бізнесу та інвестицій · Розвиток людського капіталу «Програма USAID DOBRE чотири роки співпрацює з українськими громадами, допомагаючи їм розвивати місцеву економіку. Деякі з цих громад розвивають інфраструктуру для фермерства, деякі – туризм, інші – створюють умови для розвитку інформаційних технологій. Низка громад створює традиційні мікропідприємства, наприклад виготовляють кераміку чи займаються металообробкою. Розробивши Посібник, DOBRE ділиться накопиченим досвідом з усіма громадами. Сподіваюсь, що цей посібник надихне інші громади в Україні на необхідні кроки для підтримки місцевого економічного зростання», – зазначає заступник Директора Місії USAID Сьюзан Кутор. Завантажити посібник можна за посиланням: https://bit.ly/3gRmwdI
Добровольці місцевих пожежних команд тренуватимуться на полігоні державного університету безпеки життєдіяльності
22 квітня 2021
Сьогодні заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний відвідав навчально-тренувальний полігон Львівського державного університету безпеки життєдіяльності. Тут зможуть навчатись та здобувати практичні навики, у тому числі, учасники добровільних пожежних команд. «Ми плануємо використовувати цей полігон для підготовки місцевих та добровільних пожежних команд. Боротьба з вогнем – не може бути справою аматорів. Відповідно, усі задіяні мають пройти обов'язковий вишкіл. У нас є добра науково-практична та навчальна база, зосереджена в університеті безпеки життєдіяльності. Університет задекларував готовність проводити потрібні навчання, своєю чергою ми допомагаємо навчальному закладу в рамках обласної програми «Безпечна Львівщина». Сьогоднішнє знайомство з матеріально-технічною базою закріплює наші попередні домовленості. Це максимально корисні взаємовідносини, націлені на покращення ситуації в громадах у частині створенням пожежних команд на місцях», - наголосив Віталій Загайний. В області є 26 громад, де доцільно створити місцеві пожежні команди, аби час доїзду до можливого місця пожежі складав не більше 20 хвилин. Навчально-тренувальний полігон дозволяє майбутнім рятувальникам здобути практичні навички із застосування пожежної, аварійно-рятувальної та спеціальної техніки, пожежно-рятувального оснащення. Тут навчають проводити оперативні дії з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та гасіння пожеж. З курсантами, студентами та слухачами проводять практичні заняття з організації аварійно-рятувальних робіт (при розливі хімічно-небезпечних речовин, при руйнуванні будівель, при розливі металевої ртуті, при дорожньо-транспортних пригодах); пожежної тактики (гасіння пожеж у підвалах, на поверхах та на горищах будівель); а також використання пожежної та аварійно-рятувальної техніки (експлуатація засобів малої механізації та аварійно-рятувального обладнання). Окрім того, на навчально-тренувальному полігоні змонтована імітаційна установка для відпрацювання практичних занять з ліквідації аварій в разі виливу небезпечно-хімічних речовин (зріджених аміаку, хлору) з залізничної чи автоцистерни під час транспортування. Така технологія ліквідації подібних аварій запозичена у рятувальників Швеції. На території полігону також передбачені належні умови для проживання курсантів, студентів та слухачів, що дозволяє підвищити продуктивність навчального процесу.
Понад 75% ОТГ області зацікавлені у створенні центрів безпеки у громадах, - результати опитування
21 квітня 2021
76,7% обласних територіальних громад Львівщини зацікавлені брати участь у створенні центрів безпеки в громадах та розвитку місцевих систем оповіщення на умовах спів фінансування. Про це свідчать результати опитування, які провів департамент цивільного захисту Львівської ОДА серед керівників місцевого самоврядування. «Опитування проводилось онлайн, шляхом надання відповідей на запитання анкети щодо організації цивільного захисту в територіальних громадах. Його основна мета – удосконалити систему захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та вирішити питання безпеки наших громадян на базовому рівні», – розповів директор департаменту цивільного захисту Львівської ОДА Ігор Туз. Зокрема, запитання анкети стосувались створення в громадах добровільної пожежної охорони, наявності резервів матеріально-технічних ресурсів для ліквідації наслідків ймовірних надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та організації оповіщення населення. Нагадаємо, що у ході реформи місцевого самоврядування, важливі для безпеки населення повноваження передаються на найближчий до населення рівень влади – в територіальні громади. Саме на рівні міських, селищних та сільських громад організовуються та реалізуються основні заходи захисту населення і територій. Тому кожна громада повинна планувати та організовувати свою безпеку, захист мешканців від ймовірних надзвичайних ситуацій. Адміністративні та соціальні послуги, розміщення різних служб, пожежних частин та рятувальних підрозділів здійснюватимуться у кожній громаді шляхом створення відповідних органів управління та сил цивільного захисту (місцевих пожежних частин, комунальних та добровільних рятувальних формувань) та їх належного забезпечення. Всі відповіді, отримані від громад, департамент з питань цивільного захисту облдержадміністрації врахує при підготовці “дорожньої карти” із створення на території області місцевих пожежних команд та розвитку місцевих систем оповіщення. Довідково. Центр безпеки в територіальній громаді об‘єднує функції захисту від пожеж та надзвичайних ситуацій, громадської безпеки та екстреної меддопомоги з єдиною комунікацією. Мета – цілодобове реагування на запит про екстрену допомогу.
Економічне зростання громад залежить від розвитку аграрного сектору
16 квітня 2021
Економічне зростання громад напряму залежить від розвитку аграрного сектору. Мова йде не тільки про надходження від податків від оренди землі, стратегічно важливим є розвиток бізнесу на цій землі. У цьому контексті мета департаменту агропромислового розвитку Львівської області повністю співпадає з просторовими планами розвитку органів місцевого самоврядування. «Львівщина – унікальний аграрний регіон, з часткою сільського населення понад 39% і проєвропейськими тенденціями у аграрній галузі. Станом на сьогодні ми фіксуємо позитивну динаміку у кількості новостворених кооперативів, сімейних ферм, підприємств органічної галузі, площ під садами та ягідними насадженнями. Все це говорить про розвиток малого аграрного бізнесу, який, з одного боку, є надзвичайно вразливим, а з іншого боку має величезний потенціал, про який свідчить досвід країн ЄС. Ефективна система комунікації між нашим департаментом та органами місцевого самоврядування – це потужний інструмент, який дозволить швидко розкрити цей потенціал», - каже Тетяна Гетьман, директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА. Земельна реформа та реформа самоврядування є викликом для ТГ, тому створення штатних одиниць з питань АПК – це крок навипередження, який захистить громади від великої кількості проблем. Серед головних завдань фахівців з аграрних питань - формування та аудит земельного банку у т.ч. з урахуванням стратегії розвитку місцевих сільгоспвиробників та інтересів сільського населення. «Департамент агропромислового розвитку завжди відкритий для діалогу. Наші фахівці мають високий рівень компетенції і завжди готові проконсультувати ваших аграріїв з будь-яких питань, пов’язаних із сільським господарством. Як отримати фінансову допомогу на рівні області та держави? З чого розпочати сімейну ферму чи кооператив? Як розібратись у тонкощах земельного законодавства? Що робити, якщо бізнес постраждав через форс-мажорі обставин? Відповідь на всі ці, та безліч інших питань ви та ваші фермери завжди зможуть отримати через гарячу лінію департаменту або під час безпосередньої зустрічі з нашими фахівцями», - звернулась до голів територіальних громад Тетяна Гетьман. Нагадуємо, найближчим часом департамент агропромислового розвитку Львівської ОДА планує провести в кожному районі Львівської області семінари -тренінги, під час яких детально буде розглянуто наступні теми: Пріоритетні напрямки розвитку АПК Львівщини Фінансова підтримка на рівні держави та області Створення фермерських господарств та кооперативів Земельні питання Послуги дорадчих служб регіону Історії успіху Львівських сільгоспвиробників До участі запрошуються голови та старости громад , аграрії та всі охочі розпочати аграрний бізнес.
«Зміни спрямовані на те, щоб громади були спроможними та самодостатніми», – Максим Козицький про законодавчі ініціативи щодо місцевого самоврядування
12 березня 2021
У Львові розпочався круглий стіл «Місцеві громади: нове законодавство – нові можливості». Його завдання – обговорити ті виклики, які сьогодні постають перед громадами в умовах реформи децентралізації. «Маємо нагоду обговорити питання, пов’язані з подальшою реалізацією реформи децентралізації. Децентралізація продовжується, і попереду ще дуже багато роботи. Якщо торік ми завершили процес формування фундаменту децентралізації, в першу чергу громад і районів, то сьогодні перед нами стоїть завдання, як на цей фундамент вибудувати нову систему місцевої влади – органи місцевого самоврядування. Друге завдання – сформувати виконавчу вертикаль. А для того, щоб все це працювало, нам треба дуже швидко прийняти відповідні закони, адже і органи самоврядування, і місцеві адміністрації працюють практично по законодавству, яке вже не відповідає сьогоденню», – зазначив заступник міністра розвитку громад та територій України В'ячеслав Негода. Як наголосив голова Львівської ОДА Максим Козицький, реформа децентралізації покликана перш за все дати громадам ще більший ресурс для їх розвитку. Мета – вибудувати спроможні і самодостатні території. «Торік ми перейшли до активної фази реалізації реформи децентралізації. В нашій області створено 73 громади. Дякую людям, які розуміють – це єдиний правильний, європейський шлях до розвитку країни. Так, він дуже непростий, і зараз є цілий пласт проблем, які треба вирішувати на законодавчому рівні. У парламенті працюють над змінами до ряду законів, які повинні врегулювати діяльність органів місцевого самоврядування та райдержадміністрації, інституту старост тощо. Йдеться також і про зміни щодо наповнень місцевих бюджетів – збільшення коштів, які можуть залишатися в громадах через податок на доходи фізичних осіб, врегулювання всіх питань правонаступництва майна. Землі поза межами населених пунктів також мають бути передані громадам. Бо це їхній ресурс, їхня можливість для розвитку», – зазначив очільник області. Та додав: «Усі ці зміни спрямовані на підвищення якості життя людей, на покращення доступності до послуг. На те, аби громади були спроможними і самодостатніми. Бо саме такі творитимуть сильну, європейську країну». Упродовж дня в межах круглого столу працюватимуть керівники обласних рад, місцевих державних адміністрацій і органів місцевого самоврядування усіх рівнів чотирьох карпатських областей.
Голів ОТГ Львівщини запрошують на освітній марафон з доброго врядування
12 лютого 2021
Рада Європи у співпраці з Волинським та Чернігівським регіональними центрами підвищення кваліфікації запрошує новообраних голів територіальних громад Львівської, Волинської, Закарпатської, Рівненської та Чернігівської областей взяти участь у спеціальній короткостроковій програмі підвищення кваліфікації «Організація діяльності сільського, селищного, міського голови». Навчання проведуть онлайн. Програма складається з чотирьох онлайн-сесій, які заплановані на 16, 18, 23 та 25 лютого з 10:00 до 13:00 год. Після проходження програми учасники отримають сертифікат про підвищення кваліфікації й методичну підтримку від Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні». До участі у програмі будуть долучені керівники й фахівці Міністерства розвитку громад та територій України, Національного агентства України з питань державної служби. А також експерти Офісу Ради Європи з питань нормативно-правового регулювання організації діяльності органів місцевого самоврядування в умовах децентралізації, особливостей проходження служби та професійного розвитку в органах місцевого самоврядування, стратегічних аспектів розвитку громади, співпраці між владою, громадою та бізнесом, використання переваг локальної ідентичності, фінансового забезпечення територіальної громади та бюджетного процесу на місцевому рівні, лідерства, ефективної комунікації, етичних та гендерних аспектів місцевого самоврядування. Також планується презентація та обговорення кращих практик самоврядування. Реєстрація відкрита до 12 лютого. Зареєструватись можна за посиланням. Контактна особа з питань реєстрації на навчання – Галас Мирослава Іванівна (моб. 0502117997, e-mail: miragalas1@gmail.com). Ідентифікатор та пароль семінару буде надіслано на електронну пошту, яка буде вказана учасником навчання при реєстрації. Навчання розпочнеться у вівторок, 16 лютого о 10:00 год. Онлайн навчання проходять на платформі Zoom. Посилання для встановлення Zoom: Андроід, IPhone, Windows.