За рішенням сесії на матеріально-технічне забезпечення військових формувань області скерують понад 800 тисяч
На сесії обласної ради внесли зміни до Комплексної програми «Безпечна Львівщина» на 2021-2025 роки. Згідно з рішенням, програма отримає дофінансування в розмірі 8 млн 717 тисяч гривень.
Відповідальним виконавцем та головним розпорядником коштів Програми є департамент з питань цивільного захисту облдержадміністрації.
Затверджений фінансовий ресурс Програми становить – 61550, 4 тис. грн.
Кошти спрямують за такими напрямками:
- накопичення Львівського регіонального резерву матеріально-технічних ресурсів (1800,0 тис. грн);
- забезпечення готовності систем оповіщення і зв’язку цивільного захисту області (4539,2 тис. грн);
- забезпечення готовності систем оповіщення і зв’язку цивільного захисту області (3932,0 тис. грн);
- організація рятування на водах Львівської області (8700,0 тис. грн);
- забезпечення функціонування пунктів управління цивільного захисту області (5383,24 тис. грн);
- організація та підтримання у готовності системи територіальної оборони області (1000,0 тис. грн);
- створення та забезпечення функціонування пожежно-рятувальних підрозділів у Львівській області (9442,0 тис. грн);
- сприяння матеріально-технічному забезпеченню окремих військових формувань, дислокованих на території Львівської області (8709,4 тис. грн);
- сприяння матеріально-технічному забезпеченню правоохоронних органів та впровадження централізованої системи відеоспостереження у Львівській області (15976,56 тис. грн);
- протидія тероризму та забезпечення кібербезпеки у Львівській області (5700,0 тис. грн);
- організація системи охорони об'єктів, безпеки громадян, підготовка та перепідготовка працівників комунального підприємства, забезпечення персоналу необхідним форменим одягом та спецзасобами (300,0 тис. грн).
На виконання завдань та заходів Програми профінансували: 3 підрозділи ДСНС України, 11 військових частин, 6 правоохоронних органів (в тому числі впровадження централізованої системи відеоспостереження у Львівській області), розпочали роботу зі створення центру безпеки громадян в Східницькій територіальній громаді, залучили 18 територіальних громад до виконання заходів із забезпечення готовності системи оповіщення населення (на умовах співфінансування).
Новини за темою
Для 18 громад області виділили кошти на закупівлю додаткових систем оповіщення
5 травня 2022
У межах Комплексної програми «Безпечна Львівщина» продовжується фінансування видатків на придбання та встановлення обладнання та сучасних сигнально-гучномовних пристроїв для оповіщення, що є особливо актуальним в умовах російської агресії. Днями з обласного бюджету на умовах співфінансування для чотирьох громад області виділили 288,1 тис. гривень. А з початку року із передбачених Програмою 2,4 млн грн для 18-ти громад і департаменту з питань цивільного захисту вже загалом профінансовано 2 млн гривень. Нагадаємо, що впродовж минулого року з обласного бюджету на цю мету виділили 0,9 млн грн для 17-ти громад області. Отож, у квітні коштами обласного бюджету закупили обладнання оповіщення для Радехівської міської, Боринської селищної, Ралівської сільської територіальних громад. Також кошти передбачили для Головного управління ДСНС області. Міжнародному центру миротворчості та безпеки, для відновлення об’єктів інфраструктури виділили 5 млн. грн, з яких вже профінансували 4 млн. грн. Разом з цим за минулий місяць на теренах області додатково встановили 21 електронну сирену. Роботи з встановлення обладнання продовжуються. Загалом уся система оповіщення у Львівській області налічує понад 180 електросирен, 120 електронних сирен транслюють текстове повідомлення, 150 інтернет-гучномовців, 200 систем вуличної звукофікації, 35 сирен, які поставили на автомобілі.
На першочергову допомогу силам територіальної оборони Львівщини виділили 5 мільйонів гривень
16 лютого 2022
Сьогодні на позачерговій сесії обласної ради внесли зміни до Комплексної програми «Безпечна Львівщина» на 2021-2025 роки, яку розробили в департаменті цивільного захисту Львівської ОДА. Відтак народні депутати підтримали рішення скерувати для першочергових потреб територіальної оборони Львівської області 5 мільйонів гривень. Цей фінансовий ресурс скерують на матеріально-технічне забезпечення місць-дислокацій батальйонів тероборони. Надалі будуть здійснювати додаткове фінансування в межах нової програми підтримки бригади Сил територіальної оборони Львівської області. Разом з тим, депутати прийняли рішення про надання на пільгових умовах в оренду приміщення відділення паліативної допомоги Немирівської міської лікарні. Площа приміщення - 754 м2. У ньому буде тимчасово розміщений Яворівський батальйон 103-ї бригади Сил територіальної оборони Львівщини.
«На Львівщині працюють сучасні системи оповіщення, триває перевірка захисних споруд», – Ігор Туз
16 лютого 2022
Дії служб цивільного захисту в мирний час і в особливий період майже не відрізняються. Загалом вони спрямовані на запобігання виникненню надзвичайних ситуацій та допомогу постраждалим. Про це розповів директор департаменту з питань цивільного захисту Ігор Туз під час позачергової сесії. «У мирний час ми працюємо із загрозами природного, техногенного і соціального характеру. На них реагують рятувальні підрозділи ДСНС, правоохоронні органи, підрозділи медицини катастроф, аварійні бригади об’єктів життєзабезпечення тощо. В особливий період додається загроза можливої військової агресії, можливих терактів, руйнувань адміністративних будівель. Тоді ж починають працювати спеціалізовані служби. Загалом їх на Львівщині 12», - розповів Ігор Туз. За останні 3 роки область зробила суттєвий стрибок у створенні сучасної системи оповіщення. В цілодобовому режимі працює оперативно-чергова служба департаменту з питань цивільного захисту. До слова, нещодавно відбувся візит в Мурованську громаду, де на прикладі демонстрували переваги оновленої системи оповіщення, її алгоритм роботи. Детальніше читайте тут. Продовжується оповіщення керівного складу області: керівництва РДА, територіальних громад. За лічені хвилини департамент може оповістити одночасно 7700 керівників всіх рівнів області. Про те, як саме відбувається оповіщення пресслужба ЛОДА писала раніше. «В межах програми «Безпечна Львівщина» ми створюємо нову сучасну систему електронного оповіщення. Загалом ця система діє вже у 46 центральних населених пунктах громад. Це нові системи за європейськими стандартами, які упродовж 48 годин можуть працювати навіть без електрики», - додав директор департаменту. Завершується робота з інвентаризації укриттів та сховищ на території області. Загалом, станом на зараз проінвентаризували майже 90% захисних споруд. На Львівщині є 937 сховищ, майже 170 тисяч найпростіших укриттів. До них переважно належать підвали житлових будинків. Оповіщення населення здійснюють також в межах ефіру радіомовлення «Суспільного Радіомовлення», ЮА Львів, Перший Західний та 16 місцевих каналів, які транслюють інформацію цивільного захисту. Додаткова інформація про виникнення будь-якого роду надзвичайних ситуацій є на офіційній фейсбук-сторінці департаменту цивільного захисту та в телеграмі. Або ж можна зателефонувати за безкоштовним номером 080 060 04 91.
Фінансування територіальної оборони: на позачерговій сесії облради внесуть зміни до програми «Безпечна Львівщина»
15 лютого 2022
Завтра, 16 лютого, о 10:00 год відбудеться позачергова сесія обласної ради. Таке рішення ухвалили сьогодні під час президії. Ключовим питанням стане формування та фінансування підрозділів територіальної оборони на Львівщині. Отож, до обговорення винесуть стан готовності тероборони Львівської області та вжиття невідкладних заходів у випадку надзвичайної ситуації. До виступу на сесії запросять керівників: 103-ї Окремої бригади територіальної оборони регіонального управління Сил територіальної оборони «Захід», головного управління ДСНС України у Львівській області, ГУ Нацполіції, управління патрульної поліції області. Також серед спікерів: керівництво Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Західного регіону, Львівського прикордонного загону, Штабу Антитерористичного центру при СБУ у Львівській області, Представництва Міністерства закордонних справ України у Львові, Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, департаменту з питань цивільного захисту Львівської ОДА. Крім того, обласна рада розгляне питання внесення змін до Комплексної програми «Безпечна Львівщина» на 2021-2025 роки. В частині фінансування першочергово пропонують виділили 5 млн гривень на потреби Сил ТрО Львівщини. Не менш важливим стане питання про визначення місця для дислокації батальйону територіальної оборони у Яворівському районі. Йдеться про передачу частини приміщень Немирівського санаторію. Нагадаємо, на території області функціонує 103 Окрема бригада Сил територіальної оборони Збройних Сил України. В процесі формування перебувають 7 батальйонів (в кожному районі області). У підсумку засідання члени президії визначили також дату проведення чергової сесії обласної ради. Вона має відбутися 1 березня.
За рішенням сесії обласної ради Програму «Безпечна Львівщина» в наступному році профінансують на 20 мільйонів
23 грудня 2021
На сесії обласної ради підтримали рішення щодо внесення змін до Комплексної програми «Безпечна Львівщина» на 2021-2025 роки. Зокрема, в наступному році в межах Програми планують створити в територіальних громадах області Центри безпеки громадян та підрозділи місцевої пожежної охорони. У 2022 році фінансовий ресурс на виконання Програми складає 20 млн гривень. Його використовуватимуть на такі заходи: Накопичення Львівського регіонального резерву матеріально-технічних ресурсів (1,6 млн гривень); Забезпечення готовності систем оповіщення і зв’язку цивільного захисту області (3 млн 650 тис. грн); Організація рятування на водах Львівської області (10 млн 550 тис. грн); Забезпечення функціонування пунктів управління цивільного захисту області (2, 2 млн гривень); Створення та забезпечення функціонування пожежно-рятувальних підрозділів (2 млн). Окрім цього, Програма передбачає сприяти матеріально-технічному забезпеченню окремих військових формувань та правоохоронних органів, покращити технічне оснащення пожежно-рятувальних підрозділів ГУ ДСНС у Львівській області, 2 Спеціального центру швидкого реагування ДСНС України. Також до основних заходів належить протидія тероризму та забезпечення кібербезпеки в області. Важливим пунктом Програми залишається організація та підтримка на території області системи територіальної оборони (ТРО). Нагадаємо, що з 1 січня 2022 року набуває чинності Закон України «Про основи національно спротиву», за яким в районах Львівщини та Львова передбачено створити підрозділи ТРО.
На сесії облради підтримали рішення виділити 900 000 грн для завершення проєкту Велокарпатія
16 листопада 2021
Обласна рада проголосувала за ініціативу облдержадміністрації щодо внесення змін до «Програми розвитку туризму та курортів у Львівській області на 2021-2025 роки» в частині збільшення цьогорічного фінансування. Завдяки перевиконанню обласного бюджету за 9 поточних місяців виділили 900 000 гривень. Додаткові кошти передбачені на співфінансування проєкту «Велокарпатія: розвиток інфраструктури для велотуризму на Львівщині» за програмою секторальної підтримки. Як зауважила Наталя Табака, керівниця управління туризму та курортів Львівської ОДА, перша частина проєкту «Велокарпатія» була реалізована в 2019-му – на горі Погар поблизу селища Славське відкрито велосипедну маунтбайк-трасу на 2,14 км з 24 трамплінами. «Зараз же завершується друга частина проєкту – прокладання велосипедної доріжки на 6,8 км від залізничної станції у селищі Славське до села Волосянка. Частину робіт з проєктування і будівництва велодоріжки виконали ще у 2019-му та 2020-му роках. Цей проєкт важливий для популяризації велосипедного туризму не лише у межах Львова, а й в Карпатах», – пояснила Наталя Табака. «Велокарпатія» активізує літній відпочинок в горах Львівщини – Славсько стає привабливим і безпечним курортом для поїздок на велосипедах. Розраховуємо, що гості сюди приїжджатимуть потягом на вихідні зі Львова, Стрия чи Сколе («Укрзалізниця» передбачила можливість з певними правилами перевезення велосипедів у потягах), і тут же від залізничної станції зможуть вирушити до печери-пам’ятки Писана криниця, по дорозі побачити річки Опір і Славську, побувати у повстанському курені «Мохнач», зайти кудись на обід або порибалити». Керівниця управління додала, що незабаром будуватимуть, реконструюватимуть дороги в межах проєкту «Мале карпатське коло», який об’єднає гірські регіони Львівської, Закарпатської та Івано-Франківської областей. «Тож зручні веломандрівки Славським будуть актуальними ще й для мешканців сусідніх регіонів», - відзначила Наталя Табака. Завдяки перенесенню фінансування з інших статей у межах програми розвитку туризму Львівської області також на 100 000 грн зростуть видатки на розробку та впровадження комплексних інформаційних i промоційних кампаній, та на 200 000 грн – для організації ділових та туристично привабливих заходів сталого розвитку туризму курортів і рекреації в області.
Безпечна Львівщина: кожну громаду планують забезпечити автоматизованою системою централізованого оповіщення
8 вересня 2021
Департамент з питань цивільного захисту продовжує виконувати комплексну програму “Безпечна Львівщина”. До дванадцяти громад, що вже беруть участь в комплексній програмі “Безпечна Львівщина” найближчим часом долучаться ще шість. Під час чергової сесії Львівської обласної ради у вересні поточного року, нерозподілений залишок за програмою у сумі 334 800 грн буде спрямовано на їх співфінансування. Станом на 7 вересня 2021 року співфінансування з обласного бюджету у розмірі 210 600 гривень отримали чотири територіальні громади: Бібрська міська (57 000 грн), Івано-Франківська (45 000 грн), Гніздичівська (51 600 грн) селищні, Оброшинська сільська (57 000 грн). З бюджету громад на виконання програми залучено 30 000 грн (Бібрська міська), 67 500 грн (Івано-Франківська), 34 400 грн (Гніздичівська) та 85 000 грн (Оброшинська). За ці кошти громадами буде придбано та встановлено сучасне обладнання та сигнально-гучномовні пристрої для оповіщення населення.
За рішенням сесії до програми соціальної підтримки учасників АТО/ООС внесли зміни щодо виплат та допомоги їхнім родинам
14 липня 2021
Під час сесії обласної ради доповнили комплексну програму соціальної підтримки учасників АТО та їхніх родин, бійців-добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні на 2021-2025 роки. Відтак, 13 липня, депутати підтримали внесення змін до програми, затвердженої рішенням обласної ради від 18 лютого 2021 року № 53.Отож, програму доповнять новим заходом - «Надання та виплата грошової допомоги родинам, родичі яких загинули (померли) під час проведення АТО (ООС)». Захід передбачає надання грошової допомоги батькам та дружинам загиблих (померлих) учасників АТО (ООС), які мають статус «Член сімʼї загиблого» відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Крім того, затверджено Порядок надання та виплати грошової допомоги родинам, родичі яких загинули (померли) під час проведення АТО (ООС). Також на сесії ухвалили рішення про збільшення розміру соціальних виплат дітям (пасинкам, падчеркам) військовослужбовців, добровольців, волонтерів, які загинули в антитерористичній операції або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих у зоні АТО (ООС), та Героїв Небесної Сотні. Якщо станом на сьогодні такі діти щомісяця отримують 2500 гривень, відповідно до ухвалених змін розмір виплати буде привʼязано до 1,5 базового показника прожиткового мінімуму (станом на 01.07.2021 це - 3441 грн, на 01.12.2021 - 3589,5 грн). «Завдання, які ми вже реалізовуємо у межах Програми, - актуальні, адже охоплюють соціальну підтримку як учасників АТО, так і родин загиблих. І дуже важливо, що сьогодні було розширено перелік заходів у межах даної програми, що дозволить ще більше опікуватися учасниками АТО та їхніми родинами, бійцями-добровольцями АТО, а також родинами Героїв Небесної Сотні», - зазначив заступник директора департаменту соціального захисту населення Роман Андрес. Депутати також підтримали внесення змін і щодо затвердження Порядку виплати адресної грошової допомоги ветеранам Української Повстанської Армії, вдовам (вдівцям) політв’язнів і вдовам (вдівцям) ветеранів Української Повстанської Армії та реабілітованим громадянам за статтями 1-2, 1-3 Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917- 1991 років» у новій редакції. А також затвердили Порядок компенсації пільгового проїзду окремих категорій громадян автомобільним транспортом.
8 млн грн – на фінансування військових формувань та правоохоронних структур: в області діє програма «Безпечна Львівщина»
13 квітня 2021
В області затверджена та діє обласна цільова програма «Безпечна Львівщина». Одним з головних питань програми – сприяння матеріально-технічного забезпечення військових формувань, які дислокуються на території Львівської області. За час дії Програми фінансування отримали 56 військових формувань, в тому числі підрозділи Збройних сил України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України та Державної спеціальної служби транспорту. Цього року загальна сума фінансування складає 37 млн грн. В І-му півріччі цього року планується фінансування 10 військових формувань та 5 правоохоронних структур на загальну суму 8 млн грн. Кошти обласного бюджету будуть скеровані на закупівлю автозапчастин та ремонт бойової техніки, засобів зв’язку, комп’ютерного та іншого обладнання з спеціалізованим програмним забезпеченням. Крім цього, проводяться додаткові заходи для забезпечення належного функціонування системи територіальної оборони області, насамперед, впровадження надійного спеціалізованого зв’язку. Сума фінансового ресурсу, передбаченого на ці заходи, цього року – 1 млн грн.
«Наше завдання - формувати спроможні громади», - Василь Лозинський під час сесії Львівської обласної ради
5 грудня 2019
Сьогодні, 5 грудня, сесія Львівської обласної ради розглянула зміни до Перспективного плану формування територій громад Львівської області. Йдеться про чинний Перспективний план, за яким пропонується створення на території Львівщини 85-ти ОТГ. Як розповів перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський згідно з розрахунком, який провела регіональна комісія, більша частина цих ОТГ, а це 33 громади мають низьку спроможність і лише 29 високу. Відтак, рішенням сесії пропонується до цього плану додати ще 7 громад. Частина з них діючі, а частина отримала висновки від ОДА щодо відповідності Конституції на створення ОТГ. Як зазначив Василь Лозинський Львівська ОДА розробила перспективний план, який складається із 67 громад. Цей план був скерований в Міністерство регіонального розвитку. «Ми маємо бачення 67 громад, про які ми говорили й в цій сесійній залі й у всіх районах області. З цієї кількості є лише 3 громади з низькою спроможністю, і аж 39 із високою. Ми об’їхали всі території, почули громади. Пропозиції почуті в районах будуть враховані та розглянуті на регіональній комісії», - розповів перший заступник. Також, як він підкреслив, головним завданням децентралізації є формування саме спроможних громад. «Наша позиція, що громади мають бути виключно спроможними. Ніхто на сьогодні принципу добровільності не скасовував. Всі громади, які до нас подаються, висновки отримують. Є приклади, коли люди спершу страйкують, а тоді на другий день приносять документи. Також разом з цим приходять інші громади, які просто віддають документи й ми з ними працюємо, - зазначив Василь Лозинський. - В нас є громади, де 89 % надходжень йде на видатки їхнього персоналу, тобто на зарплату, а 11 % на умовний розвиток. Наше завдання і регіональної комісії зробити так, щоб не було громад, де є реверс. Наше завдання формувати спроможні громади».