Розроблення стратегії розвитку територій уздовж кордону України та Польщі обговорили на нараді
У середу, 4 грудня, відбулася нарада з питань розроблення інтегрованої стратегії просторового розвитку територій уздовж державного кордону України та Польщі.
До цього процесу залучено не тільки Львівську і Волинську, а й Закарпатську область, оскільки є зацікавлення щодо налагодження логістичної інфраструктури з Підкарпатським воєводством Польщі, формування нових транскордонних зв’язків.
Першим етапом було розроблення проекту узгодження картографічної основи і виділення меж прикордонного регіону, створення гео-інформаційної моделі, аналіз даних містобудівного та господарського розвитку. Також здійснено обґрунтування розміщення на території прикордонного регіону нових індустріальних парків, технопарків, логістичних центрів, інших територіальних форм економічного розвитку.
Під час другого етапу розробили схему транспортної інфраструктури прикордонного регіону в ув’язці з розвитком міжнародних транспортних кордонів, визначених Генеральною схемою планування території України та міжнародними програмами просторового розвитку. Визначили й оптимальні місця створення нових пунктів пропуску через державний кордон. Було здійснено оцінку стану навколишнього природного середовища прикордонного регіону та визначено ключові заходи з його охорони.
В ході обговорення третього етапу учасники наради проаналізували результати першого та другого етапів реалізації проекту, представники «ДІПРОМІСТО» представили проект третього етапу його реалізації, цілі і завдання в контексті реформування законодавчої бази просторового планування та євроінтеграції.
Йшлося також про розвиток туризму та рекреації в прикордонному регіоні, стан навколишнього природного середовища тощо.
Новини за темою
Україна та Польща домовились про бездозвільний проїзд вантажівок з паливом
10 травня 2022
Міністерство інфраструктури України та Міністерство інфраструктури і розвитку Польщі досягнули домовленості щодо скасування дозволів для усіх перевізників, які здійснюють міжнародні перевезення палива. «Ракетні удари росії по нафтопереробним заводам та нафтобазам створили критичну ситуацію на ринку палива. Метою команди Міністерства інфраструктури в цих умовах є повна лібералізація міжнародних вантажних перевезень для вирішення цієї проблеми. Нові правила уже набрали чинності і їхніми перевагами можуть скористатися як українські, так і польські перевізники. Вдячний польській стороні за конструктивну роботу. Надалі продовжимо нашу роботу над спрощенням вантажних перевезень та створенням максимально простих та зрозумілих правил для перевізників необхідних для України вантажів» — прокоментував міністр інфраструктури Александр Кубраков. Як це працює? Для бездозвільного в’їзду на територію Польщі перевізникам пального необхідно пройти реєстрацію шляхом заповнення форми: https://forms.gle/waid3FnRX1duve9z8 Заповнити форму потрібно не пізніше, ніж за добу до перетину кордону. Нагадаємо, в квітні Україна та Польща також домовилися про збільшення об’ємів залізничних перевезень українського експорту до ЄС та на світові ринки через Європу. Зокрема, сторони створять спільне логістичне підприємство вже найближчим часом.
На Великдень до України повернулось більше ніж 15 тисяч українців
25 квітня 2022
З України минулої доби, 24 квітня, вибули 16 тисяч осіб. З них 10 тисяч людей перетнули кордон з Польщею, решта поїхали до Словаччини, Угорщини, Румунії та Молдови. До України напередодні прибули більше ніж 17 тисяч осіб, з них понад 15 тисяч – українці. Оформлено близько 120 вантажівок з гуманітарною допомогою. Водночас за вчора західні кордони України з ЄС та Молдовою перетнули понад 33 тисячі осіб та 9 тисяч транспортних засобів, що майже у 2 рази менше за середньодобові показники упродовж двох тижнів. Нагадуємо, що відстежувати завантаженість пунктів пропуску для перетину кордону до ЄС і Молдови (у Чернівецькій області) можна на фейсбук-сторінці Західне регіональне управління Держприкордонслужби України-Західний кордон. Дані оновлюються кожні три години. Звертаємо увагу, що пропуск осіб через державний кордон здійснюється уповноваженими службовими особами Державної прикордонної служби України за дійсними паспортними чи іншими, передбаченими законодавством та міжнародними договорами, документами. Важливо! Зважаючи на ситуацію, що складається на території України під час воєнного стану, коли громадяни України не можуть швидко і вчасно оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон (закордонний паспорт), можливість перетинання кордону громадянами України за внутрішніми паспортами продовжено. Інформація за посиланням.
Львівська ОВА отримала засоби першої необхідності, призначенні для тривалого перебування в укритті
22 квітня 2022
Напередодні Львівська обласна військова адміністрація отримала від польських волонтерських організацій 150 спеціальних індивідуальних пакетів з речами та продуктами першої необхідності. У разі тривалого перебування людей в укритті Львівської ОВА, ці пакети слугуватимуть, як додаткові запаси, кожен з яких важить в середньому 4-5 кілограми. Їх можна використовувати упродовж 2-4 діб. Кожен окремий комплект містить у собі: продукти харчування тривалого зберігання, засоби гігієни, теплі речі, а саме покривала, а також спальники та каремати. До цього набору належать також медикаменти, зокрема знеболювальні препарати. «За ініціативи Львівської ОВА польські волонтерські організації відгукнулися допомогти з комплектування об’єктів укриття необхідними речами, призначеними для тривалого перебування. Частину наборів отримала військова адміністрація, іншу частину – укриття залізничного вокзалу. Загалом йдеться про 300 наборів з продовольством, медикаментами, засобами гігієни тощо. Важливо, щоб подібного роду засобами забезпечити якомога більше укриттів не лише на теренах області, щоб на випадок будь-якої надзвичайної ситуації люди мали елементарні запаси для життя», - зазначив заступник начальника Львівської ОВА Віталій Загайний. Якщо ж в укритті зникне електрика, отримані пакети забезпечені батарейками, ліхтариками та павербанками. Комплекти з речами першої необхідності надали три благодійні волонтерські організації Польщі за ініціативи Львівської ОВА, Благодійного Фонду «Лазар» та координаторів евакуаційної місії по роботі з тимчасово переміщеними особами залізничного вокзалу, волонтерів Володимира Михалишина та Костянтина Кармалюка. Йдеться про благодійний фонд «Великий оркестр Різдва» (Fundacja WIelka Orkiestra Świątecznej Pomocy), Центру гуманітарної допомоги «Шегині» (Сentrum pomocy humanitarnej Szeginie). А також ГО Асоціація анімації прикордонної культури «Folkowisko» (Stowarzyszenie animacji kultury pogranicza folkowisko), яка з перших днів війни надає гуманітарну допомогу біженцям з України. Надалі такими пакетами планують забезпечити ще більше укриттів.
Умови транспортування з України людей з інвалідністю та дітей-сиріт:Максим Козицький зустрівся з делегацією Державного фонду реабілітації осіб з інвалідністю Республіки Польща
20 квітня 2022
Cьогодні начальник обласної військової адміністрації Максим Козицький провів онлайн розмову із дружиною Президента Республіки Польща Агатою Корнхаузер-Дудою та заступником Міністра сім’ї та соціальної політики Павелом Вдувіком. Також участь у зустрічі з очільником Львівщини взяла делегація Державного фонду реабілітації осіб з інвалідністю Республіки Польща (PFRON). Очільник області подякував польській стороні за підтримку українців в тяжкі часи боротьби з російським агресором. “Ви надали справжню можливість для понад 2,5 мільйонів українців знайти безпечний прихисток та почуватися себе, наче вдома. У перші дні війни мало хто вірив, що українці вистоять. Але польський народ прийняв рішення допомагати нам. Завдяки вам ми маємо гуманітарний коридор або, як його ще називають, шлях життя. Ми відчуваємо вашу допомогу щодня. Наприклад, вчора спільно з прем’єр-міністром Польщі Матеушем Моравецьким відкрили на Львівщині модульне містечко для переселенців. Це перше таке містечко в Україні. Є у нас також багато інших важливих спільних проєктів. Дякую вам за цю підтримку”. – зазначив Максим Козицький. Дружина Президента Республіки Польща наголосила, що Польща намагається створювати комфортні умови для перебування українців, а також співпрацює з іншими державами щодо прихистку вразливих груп населення. У межах зустрічі сторони порушили питання евакуації на територію Польщі дорослих осіб з інвалідністю та дітей-сиріт, в тому числі з інвалідністю. Зокрема, обговорили координаційні моменти щодо транспортування осіб та можливості їх розміщення. Дружина Президента Республіки Польща наголосила, щодля зручності перевезення людей з інвалідністю важливо створити на території України своєрідний хаб, де люди тимчасово перебуватимуть перед переїздом у Польщу. Польська сторона акцентувала на необхідності напрацювання єдиного переліку документів – усталеної форми для перетину кордону, де б була вказана уся інформація, у тому числі і про діагнози осіб з інвалідністю, перелік ліків, які вони приймають, дозування та періодичність прийому, а також умови транспортування цих осіб. Пані Дуда окремо наголосила, що виникають проблеми при приїзді до Польщі великих груп українських дітей з інтернатних закладів. “Були випадки, коли приїжджали групи з понад 100 дітей і ми були змушені розділяти їх на декілька підгруп. У зв’язку з тим, що у Польщі такі заклади розраховані до 14 осіб, маємо прохання враховувати це під час формування груп. А також, щоб опікуни були розподілені між ними”, - зазначила дружина Президента Республіки Польща. Також сторони узгодили, що обов’язковою є процедура обліку осіб, які виїжджають за кордон на тимчасове проживання. Акцентували на важливості формальної реєстрації дітей, зокрема на консульському рівні у співпраці із урядами країн перебування. Окремо зазначили, що для зручності перевезення людей важливо задіяти всі можливі шляхи сполучення
Громадяни України можуть перетинати кордон за внутрішніми паспортами
19 квітня 2022
Державна прикордонна служба України зазначає, можливість перетину кордону на виїзд за межі країни громадянами України за паспортом громадянина України (внутрішній паспортний документ) продовжено Таке рішення прийнято зважаючи на ситуацію, що складається на території України під час воєнного стану, коли громадяни України не можуть швидко і вчасно оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон (закордонний паспорт). Саме через гуманітарні обставини та за раніше досягнутими домовленостями з суміжними країнами співробітники прикордонного відомства здійснюватимуть пропуск громадян України, в тому числі і за внутрішнім паспортним документом. Це стосується всіх громадян, не залежно від областей, з яких вони прямують. Окремо нагадаємо, що Правила перетинання державного кордону громадянами України регламентуються Постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. №57 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-%D0%BF#Text З-поміж іншого нею визначено, виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, здійснюється за наявності паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта громадянина України). Водночас Державна прикордонна служба звертає увагу громадян України, що в окремих випадках під час перебування за кордоном може виникнути гостра необхідність наявності закордонного паспорта, що визначено законодавствами країн, де наші співвітчизники планують перебувати, або під час поїздок між різними країнами. Тому радимо громадянам України враховувати всі різні ситуації та за можливості оформити собі закордонний паспорт ще до перетину кордону.
Польська залізниця спрощує правила безкоштовного користування поїздами на території Польщі для українців
9 квітня 2022
Відтепер українці, які не мають закордонного паспорта або номера PESEL, але мають квиток на поїзд від Укрзалізниці, оформлений в Україні для проїзду в Польщу, можуть надавати його для оформлення безкоштовних проїздних документів територією Польщі. Збережіть квиток на поїзд, який ви купували в Україні (як електронний, так і придбаний в касі) для подорожі в Польщу - він дає право на поїздки залізницею по території Польщі не тільки в день перетину кордону, але й надалі. Інші правила безкоштовного користування залізницею Польщі для українців залишаються такими ж, скористатись можливістю безкоштовного проїзду в поїздах 2-го класу TLK та IC можуть українці, які перетнули кордон з 24 лютого, та належать до наступних груп: - діти до 18 років; - жінки; - чоловіки старше 60 років; - чоловіки віж 18 до 60 років з інвалідністю. Посадка в поїзди - по заздалегідь отриманих в касі безкоштовних квитках, які видаються за умови пред'явлення закордонного паспорта громадянина України або проїздного документа від Укрзалізниці на поїзд до Польщі або Повідомлення про присвоєння номеру PESEL разом з будь-яким іншим документом, що посвідчує особу. Громадянам з інвалідністю також треба пред'явити документи, що підтверджують їх інвалідність (українські - також підходять). Громадяни, інвалідність яких видно неозброєним оком, можуть не надавати відповідні документи. Перевозити багаж та тварин громадяни України можуть безкоштовно. З Польщі українці також можуть безкоштовно виїхати далі за кордон, дотримуючись тих самих правил (безкоштовні квитки доступні в міжнародних касах).
Продовольча безпека України: аграріїв запрошують взяти участь в конкурсі на одержання субгрантів
4 квітня 2022
Проєкт АГРО запрошує українських сільськогосподарських виробників подавати заявки для одержання субгранту для реалізації проєктів з метою розвитку мережі господарств, що працюють на продовольчу безпеку в Україні. Проєкт АГРО планує надати приблизно 10 млн грн. у межах до двадцяти субгрантів. Цей конкурс для українських мікро-, малих та середніх с/г підприємств, які є приватними виробниками/переробниками овочів, фруктів та ягід, м’яса та молочної продукції, птиці (крім курятини) або продукції аквакультури та працюють на продовольчу безпеку в Україні. Субгранти можна використати на: закупівлю нового обладнання та ресурсного забезпечення для впровадження кращих технологічних практик у виробництві; закупівлю нового обладнання для створення нових та модернізації існуючих переробних потужностей для поширення кращого досвіду в секторі; залучення консультаційно-експертної підтримки тощо. Сума субгранту може коливатися від 500 до 900 тис. гривень але остаточна сума буде залежати від субгрантової діяльності та остаточних переговорів і може вийти за межі цього діапазону. Вимоги до заявника: офіційно зареєстрованаукраїнська організація або суб’єктпідприємницької діяльності (кооператив, товариство з обмеженою відповідальністю, приватне підприємство, фермерське господарство, ФОП тощо); дотримання всіх чинних правил цивільного та податкового законодавства; підпадає під категорію мікро-, малих та середніх сільськогосподарських підприємств, з щорічним оборотом заявника - не менше 500 тис. грн; готовий (за можливості) співінвестувати у дану діяльність не менше 20% від загального бюджету проекту. Проєкт АГРО приймати заявки до 18:00 за київським часом 23 березня 2023 р. або до моменту вичерпання коштів. Детально з умовами одержання субгранту, формою заявки, включаючи бюджет та супровідною документацією можна ознайомитись в доповненні до Річного програмного запиту (APS) №APS-04 за посиланням: завантажити Доповнення №1 до Річного програмного запиту (APS) №APS-04 та завантажити додатки.
Фонд при Вищій лікарській палаті Польщі передав в Україну 4 автомобілі швидкої допомоги
4 квітня 2022
Фонд «Лікарі для лікарів», що діє при Вищій лікарській палаті Республіки Польща, передав для Львівської обласної дитячої клінічної лікарні "Охматдит" автомобіль швидкої допомоги, придбаний власним коштом. Ще 3 автомобілі передали за потребою в інші області. «З польськими колегами маємо давні дружні стосунки: обмін досвідом, безпосередня їх участь в операціях наших дітей, стажування наших фахівців у них та інше. Щиро дякуємо польським колегам за дружню підтримку та розуміння. Живемо в такий час, коли для порятунку дитячого життя є важливою кожна хвилина», - зазначили у департаменті охорони здоров’я Львівської ОВА. Нагадаємо, 2 квітня Львівщина отримала 4 автомобілі швидкої допомоги від сейму Литовської Республіки.
Литва та Польща активно підтримують Україну у боротьбі з ворогом: Максим Козицький зустрівся з делегаціями Сеймів країн
2 квітня 2022
Сьогодні начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький зустрівся з делегаціями Сейму Литовської Республіки та Сейму Республіки Польща. Країни висловили абсолютну підтримку Україні у боротьбі з російським агресором. «Величезне вам дякую за ту допомогу, яку ви надаєте Україні. Це перш за все допомога українському народу, за життя і свободу якого наші військовослужбовці борються на фронті. Зі своєї сторони ми тут робимо все, щоб вони там знали, що їхні діти і жінки можуть тут почуватись у безпеці»,- зазначив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. Своєю чергою Віцемаршалок 8-го та 9-го скликання Сейму Республіки Польща Малгожата Госєвска наголосила: «Ми є тут, щоб показати, як ми сильно вас підтримуємо і наскільки глибоко розуміємо, чим насправді є ця війна. Ви обороняєте всіх нас. Як і у 1920 році українці з поляками боронили Європу від більшовицької навали, так і сьогодні з цією навалою йде боротьба, з тим самим ворогом. Я впевнена, що разом ми переможемо і разом будемо святкувати перемогу». Малгожата Госєвска наголосила, що дуже важливо, щоб усі країни приєднались до санкцій і неухильно їх дотримувались. Як вона розповіла українська діаспора, яка є у Польщі, наскільки могла блокувала фури на польсько-білоруському кордоні, які прямували до росії. Сьогодні українська діаспора проявила ініціативу блокувати польсько-німецький кордон для припинення торгівлі з агресором. Також польська сторона звернулась до Німеччини із закликом припинити цю торгівлю. Адже дуже важливо, за словами польської гості, щоб Німецький уряд прийняв рішення про заборону торгівлі і Росією. Підтримує колегу і Віце-спікер Сейму Литовської Республіки Паулюс Саударгас. «Ми власним прикладом показуємо всій Європі, що потрібно бути тут: і говорити, і допомагати, і надсилати допомогу. Це демонструє, що Україна – це територія демократичного світу, а не територія мордору. Ми завжди попереду говорячи про санкції, адже ми дуже глибоко розуміємо, що час не на нашій стороні. Європа думає: «Ну вони там відбивають самі, нехай самі справляються». Це помилка!», - зазначив Паулюс Саударгас. Сьогодні і Литва і Польща активно допомагають Україні, приймають українців, які покидають державу, втікаючи від бомб та насильства, яке принесла росія у незалежну демократичну країну. Представники сеймів запевнили, що і надалі будуть допомагати у боротьбі зі спільним ворогом.
Фермери Львівщини можуть взяти участь у конкурсі фінансової підтримки
1 квітня 2022
Український державний фонд підтримки фермерських господарств оголошує конкурс на отримання фінансової підтримки фермерськими господарствами для провадження виробничої діяльності та диверсифікації виробництва за бюджетною програмою «Надання кредитів фермерським господарствам». У 2022 році за програмою «Надання кредитів фермерським господарствам» відповідно до Постанови КМУ від 25 серпня 2004 р. № 1102 на Львівську область виділено 4 млн 588 тис гривень що в 3,8 рази більше в порівнянні з минулим роком . Фінансова підтримка фермерських господарств надається у розмірі, що не перевищує 1 млн гривень із забезпеченням виконання зобов’язання щодо повернення бюджетних коштів на строк до 5 років. Прийом заявок та документів здійснюватиметься з 31 березня 2022 року до 30 квітня 2022 року. Фермерські господарства подають у паперовій та електронній формі до Львівського регіонального відділення документи (фотокопії). 1. Заявку у двох примірниках за формою, затвердженою Мінагрополітики; 2. Копію статуту фермерського господарства із статусом юридичної особи або копію договору /декларації про створення сімейного фермерського господарства; 3. Відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що підтверджують право власності та/або користування земельною ділянкою; 4. Баланс та звіт про фінансові результати фермерського господарства за 2021 рік за встановленою формою; 5. Копію паспорта (у разі коли голова фермерського господарства віком до 35 років (включно); 6. Бізнес-план з техніко-економічним обгрунтуванням доцільності надання фінансової підтримки фермерському господарству із зазначенням графіка повернення коштів; 7. Пропозицію фермерського господарства щодо забезпечення виконання зобов’язання з повернення бюджетних коштів у порядку, встановленому законодавством; Львівське відділення приймає документи за адресою: 79026, м. Львів, вул. Липинського, 54, каб. 11,22. lvivudfpfg@ukr.net Контактні дані: +380 (67) 781 82 87 - Розмус Оксана Степанівна +380 (97) 210 74 57 - Кульчицька Наталія Володимирівна З більш детальною інформацією можна ознайомитись за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1102-2004-%D0%BF#Text «В такий непростий для держави час основним завданням кожного фермера є ведення свого фронту – забезпечення продовольчої безпеки. В свою чергу держава сприяє розвитку фермерства та надає можливості додатково залучити такий необхідний додатковий фінансовий ресурс», - зазначають в департаменті агропромислового розвитку ЛОВА.
Двічі сирени сповіщали про загрозу з повітря: Максим Козицький про добу в області
31 березня 2022
За минулу добу, на Львівщині двічі сповіщали про повітряну небезпеку. Як повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький, були загрози повітряного удару з території Білорусі, а також ракетного удару з акваторії Чорного моря. «Львівщина не зазнала ударів. Дякую нашим бійцям протиповітряної оборони. І вкотре закликаю жителів області не нехтувати своєю безпекою. Коли чуєте сигнал про повітряну тривогу – йдіть в укриття», - очільник області. Напередодні рейдові групи на Львівщині спіймали ще 10 паліїв сухостою та притягнули їх до відповідальності. За скоєне порушники мають сплатити штраф. Детальніше про це читайте за посиланням. «Не забувайте, що живемо у воєнний час і пожежі сухої трави можуть прирівнюватись до диверсії. Відповідно до змін, які внесли у ККУ на початку березня, такі дії під час воєнного стану караються позбавленням волі, терміном на 15 років або довічним позбавленням волі», - наголосив Максим Козицький. Надали прихисток ще понад 5 тисячам людей з інших областей. Від початку повномасштабного вторгнення, за офіційними даними, ми розселили 266 тисяч осіб. Враховуючи людей, які поселились самостійно, на Львівщині зараз перебуває 500 тисяч вимушених переселенців. В області ще є близько 20 тисяч облаштованих місць, де готові поселити людей з регіонів, де тривають бойові дії. Пункти пропуску на виїзд у Львівській області за добу перетнули 18,5 тисяч українців. Від 24 лютого виїхали за кордон з території нашої області 1 мільйон 343 людини.
На Львівщині була загроза ракетної небезпеки: Максим Козицький про добу в області
30 березня 2022
За минулу добу, на Львівщині чотири рази сповіщали про повітряну небезпеку. Як повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький, у першому та останньому випадках був наліт стратегічної авіації росії з території Білорусі. «Під час другої повітряної тривоги – ракетна небезпека. У третьому випадку попереджали про наліт стратегічної авіації росії з акваторії Чорного моря. Дякую захисникам, які тримають спокійне небо над нами та дають можливість забезпечувати надійний тил. Мирні жителі, вкотре прошу: не нехтуйте власною безпекою, дотримуйтесь правил, які діють під час повітряної тривоги. Якщо лунає сирена, отже є небезпека. Отже – треба йти в укриття», - наголосив очільник області. Разом з тим, за добу, що минула в області розселили ще понад 4 тисячі людей з регіонів, де тривають бойові дії. Від початку повномасштабного вторгнення, за офіційними даними, на Львівщині надали прихисток 262 тисячам людей. Також значна частина вимушених переселенців поселилась самостійно. Якщо ви маєте можливість прийняти наших земляків, які вимушені покидати домівки через вибухи та обстріли, зголошуйтесь на офіційному державному ресурсі «Прихисток» за посиланням: http://prykhystok.in.ua/ Кордон через пункти пропуску у Львівській області перетнули понад 16 тисяч людей. Від 24 лютого через переходи у нашій області за кордон виїхали 1 мільйон 324 тисячі людей.