Діалог влади та суспільства: на Львівщині відбулась селекторна нарада «Земельний форум»

11 грудня 2019р, Новини. Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА

Складові земельної реформи та строки її проведення, а також ще низку важливих питань обговорювали сьогодні у Львові під час селекторної наради «Земельний форум» – безпосереднього діалогу влади та суспільства.

Участь у заході взяли представники об’єднаних територіальних громад, фермерські господарства, ГУ Держгеокадастру у Львівській області, ГТУ юстиції у Львівській області, Асоціації фермерів та приватних землевласників Львівської області, Львівської дорадчої служби, Львівської аграрної палати, Державної установи «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України», Львівського національного аграрного університету.

«Сьогодні обговорюємо актуальні питання земельної реформи. Це не один законопроект, а ціла комплексна програма. Питань є багато: є позиції, які опрацювала громадськість Львівщини, яка займається напрямком АПК – їх ми ще два місяці тому надіслали у Офіс Президента і в Кабмін, ряд із цих пропозицій були враховані. Основне питання, яке на сьогодні турбує наших аграріїв – це концентрація земель «в одних руках» – ця позиція відома усім. Крім того, є ще одне побажання від Львівщини – це те, що мешканці, які не менше п’яти років проживають у конкретній об’єднаній територіальній громаді області мали право викупу земельних ділянок у радіусі 50-ти кілометрів – для того, аби розвивати саме сімейні фермерські господарства, аби землею могли користуватись саме вони, а не великі агрохолдинги. Кожна громада повинна на власний розсуд користуватися своєю власністю, у тому числі і земельною, із максимальною вигодою для розвитку своєї території, для місцевого бюджету. Як тільки завершаться обговорення у всіх областях і усі пропозиції будуть сформовані, за результатами цих форумів буде напрацьована позиція міністерства, яку передадуть у Верховну Раду – для того, аби при прийнятті закону, усі пропозиції були враховані», - наголосив під час селектору Василь Лозинський, перший заступник голови Львівської облдержадміністрації.

Так, законопроект про ринок землі буде вдосконалюватися, змінюватися та доповнюватися до другого читання. І всі пропозиції, всі поправки будуть ретельно розглянуті.

Під час наради обговорювали також питання, зокрема:

●  Кроки Уряду для забезпечення малих та середніх фермерів доступу до фінансування;

●  Забезпечення справедливого розподілу державної підтримки серед агровиробників;

● Боротьба з рейдерством як передумова ефективного розвитку земельних відносин;

● Передання ОТГ функції з управління землями;

● Захист прав власників паїв.

Організатори заходу: департамент агропромислового розвитку, Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook