Суб’єкти господарювання АПК можуть отримати фінансову підтримку на здешевлення відсотків за залученими кредитами

1 квітня 2021р, Новини. Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА

Департамент агропромислового розвитку Львівської ОДА повідомляє суб’єктам господарювання агропромислового комплексу про можливість отримання фінансової підтримки на здешевлення відсотків за залученими кредитами.

Кому надається фінансова підтримка:

суб’єктам господарювання АПК - юридичним особам незалежно від організаційно-правової форми та форми власності та фізичним особам – підприємцям.

Компенсація відсоткових ставок надається за:

  • короткостроковими кредитами, залученими для поповнення обігових коштів;
  • середньостроковими кредитами, залученими для поповнення обігових коштів, придбання основних засобів сільськогосподарського виробництва, здійснення витрат, пов’язаних з будівництвом і реконструкцією виробничих об’єктів сільськогосподарського призначення, а також з переробкою сільськогосподарської продукції;
  • довгостроковими кредитами, залученими для придбання основних засобів сільськогосподарського виробництва, обладнання для виробництва та переробки сільськогосподарської продукції, будівництва та реконструкції виробничих об’єктів (у тому числі сховищ для зберігання зерна, овочів та фруктів).

Для отримання компенсації необхідно:

  • залучити кредит (поновлювальні та не поновлювальні) в уповноваженому банку;
  • використати кредитні кошти за цільовим призначенням; 
  • своєчасно сплачувати відсотки за користування кредитами.

Розмір підтримки:

Компенсація надається за нараховані і сплачені за січень-жовтень поточного року та листопад-грудень минулого року відсотки за користування кредитами у розмірі 1,5 облікової ставки НБУ, що діє на дату нарахування відсотків, але не вище розмірів, передбачених кредитними договорами, зменшених на 5 відсоткових пунктів. ( Ставка НБУ з 05.03.2021 становить 6,5%).

Максимальний розмір компенсації:

  • 15 млн грн – на суб’єкта, який провадять діяльність у галузях тваринництва та використали кредитні кошти для покриття витрат, пов’язаних із провадженням діяльності у галузі тваринництва.
  • 5 млн грн – усім інших суб’єктам господарювання.

Вимоги до учасників:

  • не мати порушених справ про банкрутство, не бути банкрутами, не перебувати на стадії ліквідації;
  • не мати на перше число місяця, в якому буде прийматися рішення щодо здійснення виплат, простроченої більше ніж 6-ть місяців заборгованості з платежів, контроль за справленням яких покладено на органи ДПС;

Коли і куди необхідно звертатись та подавати документи:

заявку на отримання компенсації за листопад - грудень минулого року подавати до 10 квітня 2021 року уповноваженим банкам (де залучено кредит) за січень-жовтень впродовж року до 1 листопада.

Нормативно-правові документи, якими  затверджена підтримка:

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/300-2015-%D0%BF#Text (постанова Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 р. № 300)

https://agro.me.gov.ua/ua/pidtrimka/finansovi-instrument/finansovi-instrumenti Наказ Мінекономіки від 04 червня 2020 № 1049 «Про затвердження форм документів щодо здешевлення фінансової підтримки заходів в АПК»

Ключові слова:

компенсаціяАПРАПК

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook