У Львівській філармонії відбудеться концерт “Музика Голівуду"
16 лютого у Львівській національній філармонії відбудеться концерт "Музика Голівуду", під час якого звучатиме музика із легендарних голлівудських кінострічок.
Концертна програма відбудеться о 17 год та о 19.30 год.
У програмі заходу - лише найкращі кінохіти у виконанні Академічного симфонічного оркестру філармонії, який виступатиме під орудою харизматичного диригента Сергія Хоровця.
Деталі та квитки за посиланнями: https://philharmonia.lviv.ua/event/hollywood-music-16-02-2020-17-00/ або https://philharmonia.lviv.ua/event/hollywood-music-16-02-2020-19-30/
Ключові слова:
концертНовини за темою
Оркестр Національної академії сухопутних військ провів концерт на якому зібрали кошти для ЗСУ
7 травня 2022
Військовий оркестр Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного вкотре провів благодійний концерт на підтримку українських військових. Головною метою заходу був збір коштів для потреб Збройних сил України. Концерт організували в одному з торгово-розважальних центрів Львова де усі охочі могли почути наживо відомі композиції у виконанні оркестру. Слухачі, серед яких також були внутрішньо переміщені особи, мали змогу насолодитися звучанням давно відомих та сучасних хітів. Усі зібрані кошти будуть передані на потреби Збройних сил України.
У Львівській філармонії відбувся концерт "Найдорожче у світі ім'я", присвячений Дню Матері
6 травня 2022
Вчора на камерній сцені Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика відбувся концерт "Найдорожче у світі ім'я", присвячений Дню Матері. Серед глядачів було чимало жінок із різних областей України, які тимчасово проживають на території Львівщини. Про їх присутність на концерті потурбувався департамент з питань культури, національностей та релігій обласної військової адміністрації. "Одним із першочергових завдань для нас сьогодні є через культурно-мистецькі та навчально-просвітницькі заходи сприяти українізації тих громадян нашої країни, які, на жаль, розмовляють російською. Показуємо їм красу та силу рідного слова в поезії та пісні, залучаємо і дітей, і дорослих до різноманітних проєктів та акцій, які організовуємо на наших майданчиках та в місцях проживання вимушено переселених осіб. Концерти "Найдорожче у світі ім'я" та "Мамо, я люблю тебе" - щирий музично-пісенний подарунок солістів нашої філармонії для всіх жінок з нагоди Дня Матері. Нехай принесе нам трішки радості, підтримає, підбадьорить та підніме дух. Бо з піснею йдемо до перемоги!" - відзначила директорка департаменту Ірина Гаврилюк. У концерті брали участь заслужені артисти України Маріанна Лаба, Любов Фітьо, Василь Понайда, солісти Оксана Ковальова, Ніна Карпінець, Віталія Голубнича, Наталія Грановська, Станіслав Гоян. Автор та ведуча - Лілія Вікарук.
Оркестр Національної академії сухопутних військ відіграв концерт на збір коштів для потреб ЗСУ
1 травня 2022
Військовий оркестр Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного відіграв благодійний концерт на підтримку українських захисників. Мета – підтримати бойовий дух українців та вимушено переселених осіб, які евакуювались на Львівщину. Концерт організували в одному з торгово-розважальних центрів Львова, під час якого відбувся збір коштів на потреби Збройних Сил України. Слухачами благодійного концерту стали сотні відвідувачів комплексу, які мала змогу послухати відомі композиції у виконанні військового оркестру. Особливо гучно зустрічали пісні «Доброго вечора, ми з України» та «Розпрягайте, хлопці, коней». Разом з цим, свою творчість дарував колектив танцівників Національної академії. Нагадаємо, раніше військовий оркестр відіграв концерт для тимчасово переміщених осіб. Дійство відбулося у парку, де нещодавно для вимушених переселенців облаштували житло у вигляді модульного містечка.
Для тимчасово переміщених осіб військовий оркестр Нацакадемії сухопутних військ зіграв концерт
25 квітня 2022
У Світлий понеділок для вимушено переміщених осіб, які знайшли свій прихисток на Львівщині, організували концерт. Він покликаний підтримати людей, які в пошуках безпеки опинились у Львівській області та у Львові зокрема. Для усіх присутніх відіграв концерт військовий оркестр Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Слухачі радо зустрічали оплесками кожну пісню, знімали відео на згадку, підтанцьовували. Особливо раділи діти. «Вже близько місяця, як наша родина евакуювалася до Львова. Безумовно, ми сумуємо за своєю домівкою, але навіть не знаємо, чи маємо куди повертатись. Усі наші знайомі теж виїхали. Через війну ми так і не змогли відсвяткувати за родинним столом Великдень. Сьогоднішній концерт, ніби повертає нас у спокійні часи, коли ми просто могли танцювати, просто слухати музику, а не лякатись від звуків сирен. Ми пишаємось нашими захисниками!», - поділилась враженнями Ольга, яка евакуювались з Дніпропетровщини. Під власне аранжування військовослужбовці виконали чимало відомих композицій. Концерт складався як з українських, так і зарубіжних пісень. На завершення заходу, військовий оркестр виконав пісню, що стала символом незламності українського народу в боротьбі проти російського загарбника – «Ой, у лузі червона калина», а також твір-молитву «Боже, великий, єдиний». Дійство відбулося у парку, де нещодавно для вимушених переселенців облаштували житло у вигляді модульного містечка.
У Дрогобичі відбувся безкоштовний концерт для внутрішньо переміщених осіб за участі артистів української естради
18 квітня 2022
Вчора, 17 квітня, у концертному залі Дрогобицького фахового коледжу нафти і газу для внутрішньо переміщених осіб, які зараз проживають у Дрогобичі, виступили українські виконавці Андріана, ЗАЛІСКО, Андрій Князь, Артур Боссо та Анна Добриднєва. Концерт відбувся за ініціативи департаменту з питань культури національностей та релігій Львівської ОВА. “Нещодавно наш департамент закликав усіх діячів культури та мистецтва о’єднуватися та спільно робити те, що ми найкраще вміємо - боротися на культурному фронті. Одними з перших на наш заклик відгукнулася “Команда А” . Це артисти Андрій Заліско, Андріана, Андрій Князь, Артур Боссо та Анна Добриднєва. Спільно ми запланували низку благодійних концертів Львівщиною: це і концерти для збору коштів на потреби ЗСУ і безкоштовні концерти для внутрішньо переміщених осіб. Вчора в Дрогобичі успішно відбувся другий такий концерт. Цього разу артисти заспівали для внутрішньо переміщених осіб з гарячих точок України, які зараз мешкають у Дрогобичі. На концерті панувала дуже тепла атмосфера - атмосфера єднання. Взагалі ми, як організатори різних мистецьких заходів, помітили, що люди зараз чудово реагують на такі ініціативи і дуже потребують цих світлих емоцій, які допомагають хоч на мить забути жахіття війни, які їм довелося пережити. Тому ми з великим оптимізмом продовжуємо працювати на культурному фронті”, - розповідає директорка департамену з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА Ірина Гаврилюк.
У центрі Львова відбудеться концерт до 180-ї річниці дня народження Миколи Лисенка
21 березня 2022
Війна кардинально змінила наше життя… У цей складний час дуже важливо, щоб музика не мовчала, адже це ще один невід’ємний фронт! Також не менш важливо захистити найцінніше, що у нас є – дітей, адже саме вони – майбутнє України. 22 березня о 12.00 на площі Ринок, 2 (навпроти кам'яниці Бандінеллі) відбудеться мистецька акція для батьків та дітей. Подія буде присвячена 180-річчю від дня народження видатного українського композитора Миколи Лисенка. Захід організовує Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика спільно з соціальною ініціативою «Діти Країни: розваги для відваги». Звучатимуть твори композитора у виконанні відомих львівських піаністів Оксани Рапіти, Мирослава Драгана, вокалістки Наталії Дитюк та чоловічого хору Львівської філармонії. Наприкінці у спільному виконанні усіх присутніх також прозвучить духовний гімн України “Боже великий, єдиний”, автором музики до якого є Микола Лисенко. Заплановані також і розваги для малечі: у події візьмуть участь дитячі аніматори. Ведучою події буде Марта Кузій. 22 березня виповнюється 180 років із дня народження корифея української музики – Миколи Лисенка (1842-1912). Саме Микола Лисенко є одним із формотворців нашої національної композиторської школи. Видатний композитор, піаніст, педагог, збирач фольклору та громадський діяч, Микола Лисенко левову частину свого життя присвятив вихованню юних музикантів та писав композиції для дітей. Найвідомішими з них є опери «Коза-Дереза», «Пан Коцький», «Зима і Весна». Впродовж тижня музиканти Львівської національної філармонії та волонтери-митці з соціальної ініціативи «Діти Країни», будуть організовувати мистецькі зустрічі, концерти і майстер-класи, присвячені творчості композитора та українській музиці. Події відбудуться у публічних просторах (для усіх охочих) і у локаціях, де перебувають вимушено переміщені діти.
Капела «Дударик» запрошує на концерт «ШЕВЧЕНКО REVOLUTION»
21 лютого 2022
6 березня у Львівській філармонії Національна академічна чоловіча хорова капела «Дударик» дасть концерт «ШЕВЧЕНКО REVOLUTION». Початок концерту о 17:00 год. Про це повідомив дириґент, директор та художній керівник капели Дмитро Кацал. За його словами, «ШЕВЧЕНКО REVOLUTION»! – сучасний і важливий концерт, куди вартує прийти усією родиною, щоб багато зрозуміти про нього і, можливо, і про себе. «Змінюються покоління, але пріоритети і цінності незмінні. Ми влаштовуємо REVOLUTION у сприйнятті Шевченка, щоб відкрити у ньому свого сучасника, ровесника. Без апломбу, без … ґвалту й крику. ШЕВЧЕНКА - людину, Академіка, митця, поета, метеора - ми представимо його ж віршами у класичних та сучасних аранжуваннях. Цього року ми ще й шокуємо вас, представивши вкрадену українську музику і пісні, які … москалики що уздріли, то все очухрали», - зазначив Дмитро Кацал, який, до слова, є автором ідеї та аранжувань. Зазначимо, що на сцені виступатимуть «Дударик», «Rock Orchestra», фолк-діва Уляна Горбачевська, Юрій Йосифович та інші.
Львівська національна філармонія підготувала серію концертів, присвячених музиці Вольфганга Амадея Моцарта
24 січня 2022
Саме в січні народився відомий на весь світ австрійський композитор Вольфганг Амадей Моцарт. З цієї нагоди Львівська національна філармонія підготувала серію концертів, присвячених музиці віденського класика. «Святкування разом із музикантами Академічного симфонічного оркестру філармонії, які виступлять під батутою Теодора Кухара. Окрасою вечора стане вишукана гра Катерини Тітової та Едґара Вірсоцкі. Насолоджуйтесь чудовими віртуозними композиціями Моцарта у кращих виконаннях!», - зазначають у філармонії. Святкові концерти розпочнуться 27 січня і триватимуть до 30 січня. Виконавці: Катерина Тітова, фортепіано Едґар Вірсоцкі, фортепіано Академічний симфонічний оркестр ЛНФ Теодор Кухар, дириґент Програма: Вольфґанґ Амадей Моцарт Симфонія № 6 Фа мажор, К. 43 Фортепіанний концерт №10 (для двох фортепіано) Мі-бемоль мажор, K. 365 Симфонія № 34 До мажор, K. 338 Симфонія № 38 Ре мажор (“Празька”), K. 504
Капела «Дударик» разом із фолк гуртом «Курбаси» виступлять з Різдвяним концертом
4 січня 2022
31 січня о 19:00 у Львіському національному театрі ім. М. Заньковецької національна академічна чоловіча хорова капела «Дударик» разом із фолк гуртом «Курбаси» та акустичним бендом презентуватимуть Різдвяний концерт. За словами директора та диригента НАЧХК «Дударик» Дмитра Кацала, на гостей чекають сто відсотків прем’єр. Це давня європейська традиція пишних сімейних шоу у часі Різдва. На цей раз артисти підготували незнані давні колядки і їх новітнє прочитання, суперенергетичні щедрівки. «Неймовірний симбіоз різдвяної та новорічної музики та ще й в модерній оправі - все це у нашому різдвяному концерті! Гості-колядники, а на завершення, окремі твори із золотої скарбниці Різдва. Поспішайте придбати квитки заздалегідь, щоб обрати найкращі місця», - запрошують Дударики та Курбаси. Квитки можна придбати за посиланнями. - https://soldout.ua/booking/687-dudaryk-&-kurbasy-christmas-concert?lang=ua - https://kasa.in.ua/ua/lviv/concert/rizdvianyi-kontsert-dudaryk-2022-01-31 Довідково: Заснував капелу «Дударик» 1971 році – провідний український диригент Микола Кацал за сприяння Українського Музичного Товариства у Львові. З того часу «Дударик» підкорив провідні сцени світу. Капела дала понад 3000 концертів у найпрестижніших концертних залах України і світу, серед яких Карнегі Хол, Собор паризької Богоматері, Ванкувер Ейр Плейс, Варшавська філармонія, Палац «Україна», національна опера України, Національна філармонія. Універсальність «Дударика» дивує: в репертуарі колективу представлений весь спектр давньої та сучасної музики. «Курбаси» – український етно-гурт, який створили в 2009 році акторки львівського театру імені Л. Курбаса Наталія Рибка-Пархоменко, Марія Онещак і Мирослава Рачинська. Надихаючись у своїй творчості українською народною піснею, учасниці гурту разом з музикантами створюють музично-театральні дійства часто з багатою сценографією та використанням сучасних візуальних засобів.
Дударик зібрав аншлаг у театрі Заньковецької на першому концерті до свого 50-ліття
7 жовтня 2021
Хорова капела «Дударик» 4 жовтня у театрі ім. Марії Заньковецької зібрала повний зал на концерті “Oktoberfest по-львівськи”. Це був перший концерт Дударика із мистецького марафону до 50-ліття. Загалом програма святкування буде такою: - 15 жовтня о 17:00 на сцені Львівської національної філармонії у розважально-музичній програмі «Два по 50? – Будь ласка!» виступатиме вокальна формація «Дударик-FOREVER» у супроводі естрадного оркестру. Гостями свята буде фольклорний ансамбль «Веселка» (м.Білгород-Дністровський). Звучатимуть твори, які припали до душі хористам у часі мандрів і турне, веселі, любовні, жартівливі та твори зі шляхетним підтекстом. Зазначимо, що кількість квитків на цей на ювілейний концерт обмежена (лише 100 шт.), тому поспішіть придбати їх заздалегідь! Замовити тут. - 16 жовтня об 11:00 у Храмі Святого Лазаря відбудеться Поминальна Служба Божа. Літургія відправлятиметься в пам’ять за «Дудариками-Навіки», серед яких Микола Кацал- фундатор і засновник колективу, Василь Сліпак - всесвітньовідомий оперний співак, отець Андрій Дуда - Герой України, військовий капелан, волонтер і знаний громадський діяч та співаки капели, які не розділять із нами свята тут на землі. По завершенню буде влаштована фотовиставка світлин «Дударик-Навіки». - 17 жовтня о 18:00 у Львівській національній опері капела представить святкову програму «Дударик 50». Ексклюзивними гостями буде «Хорея Козацька», лицарі духу, завзяті дослідники, реконструктори і репрезентанти української музики 17-20 ст. У другому відділені концерту звучатимуть найвидатніші твори з камерного, симфонічного та ораторійного репертуару капели англійської, німецької, австрійської та української композиторської школи. Твори виконуватимуть у супроводі Академічного симфонічного оркестру «INSO-Львів». «Головний акцент святкування буде, безумовно, 17 жовтня - у сам наш день народження дамо концерт у Львівській Опері. Буде два відділення. Перше - акапельне і гостьове, а запрошеним учасником буде “Хорея Козацька”. Друге відділення - ораторійно-симфонічне. З точки зору творчої, то друге відділення - це буде “мандрівка” композиторськими школами європейсько-світових однолітків, партнерів, друзів. Буде англійська, німецька, австрійська музика», - розповів керівник капели Дмитро Кацал. Квитки на концерт 17 жовтня уже в продажу. - 24 жовтня о 17:00 у колонному залі ім. М. В. Лисенка Київської національної філармонії у святковій програмі «Дударик 50» виступлять хорова капела «Дударик, Національний академічний симфонічний оркестр України, солісти Львівської та Київської національних опер. В концерті візьме участь «Хорея Козацька». Буде відтворено репертуар львівського концерту від 17 жовтня, але вже для київської публіки.
У Львові оголосять переможців першого Всеукраїнського композиторського конкурсу імені Мирослава Скорика
7 жовтня 2021
Завтра, 8 жовтня, на концерті 27 Міжнародного фестивалю сучасної музики «Контрасти» назвуть імена переможців першого Всеукраїнського композиторського конкурсу імені Мирослава Скорика. Головним завданням конкурсу є підтримка і промоція симфонічної творчості нової генерації молодих українських композиторів, збереження та розвиток традицій національної композиторської школи, яскравим представником якої є Мирослав Скорик. До розгляду членів журі допустили 36 симфонічних партитур від 32 молодих українських композиторів з таких міст, як Київ, Харків, Старобільськ, Одеса, Умань, Чернівці, Львів та ін. За умовами Конкурсу подано партитури виключно для симфонічного оркестру без участі інструментів соло чи вокалістів, а також без застосування електроніки чи мультимедіа. У Конкурсі взяли участь молоді українські композитори, яким у 2021 році виповнюється не більше 40 років і які є громадянами України. До складу міжнародного журі увійшли: Євген Станкович (голова журі, композитор, Україна Віктор Камінський (композитор, Україна) Олександр Щетинський (композитор, Україна) Богдан Сегін (композитор, Україна) Ірина Тукова (музикознавиця, Україна Єжи Корновіч (композитор, Польща) Вінсент Козловський (композитор і диригент, Польща) Твір Переможця (лауреата I премії) Конкурсу буде виконано на Закритті 27 Міжнародного фестивалю сучасної музики «Контрасти» 10 жовтня. Композиції інших двох лауреатів лунатимуть впродовж цього концертного сезону у стінах Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика. Генеральний директор Львівської національної філармонії Володимир Сивохіп коментує: «Загальновідома проблема мистецьких поколінь полягає в тому, що між ними немає належної спадкоємності, професійного розуміння передачі традиції. Завдання Конкурсу — це її продовження. Від кінця 1960-х років після смерті Бориса Лятошинського, коли Мирослав Скорик взяв композиторський клас в Київській консерваторії, і до 2020 року, коли він припинив свою професорську діяльність — півстолітній відтинок часу, дві композиторські генерації. Вже сьогодні, оцінюючи велич Скорика навіть з переліку його учнів, я більш ніж впевнений, що в близькому майбутньому про його особистість та його школу будуть говорити та досліджувати як окреме явище». Всеукраїнський композиторський конкурс імені Мирослава Скорика започаткували у Львові у 2021 році та присвятили пам’яті видатного українського композитора Мирослава Скорика. Конкурс організовує і проводить Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика у співпраці з Департаментом з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА за підтримки Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради. Партнером Конкурсу є ЛОНСКУ, Львівська організація Національної Спілки композиторів України. Офіційний сайт Конкурсу: http://skoryk-competition.philharmonia.lviv.ua/ Офіційна Facebook-сторінка: https://www.facebook.com/Skoryk.Composers.Competition
«Мирослав Скорик – національна легенда»: у Львівській філармонії відбувся концерт, присвячений відомому композитору
25 вересня 2021
Рівно два роки тому у Львівській обласній філармонії, яка сьогодні носить ім’я Мирослава Скорика, вперше прозвучав його Концерт № 10 для скрипки з оркестром. Сьогодні ж його виконав відомий український скрипаль, Марко Комонько. Саме йому Маестро присвятив цю композицію. Концерт № 10 та інші твори Мирослава Скорика можна було почути на концерті "Мирослав Скорик - національна легенда". Також у програмі звучали відома музика з фільму «Високий перевал», Симфонієта для симфонічного оркестру, Концерт № 1 для віолончелі з оркестром, Перший віолончельний концерт (1983) композитора в інтерпретації відомого віолончеліста Олександра Пірієва. За цей твір Мирослав Михайлович отримав Національну премію Тараса Шевченка. Відвідали концерт заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Собко, директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Ірина Гаврилюк, заступниця директорки Тетяна Плугатор з родинами, депутати Львівської облради. Серед глядачів концерту і дружина композитора, проректорка з наукової роботи НМАУ ім. П. Чайковського Адріана Скорик, а також - його друзі та колеги, поціновувачі творчості митця. «Мирослав Скорик – це справжня Національна легенда для України. Твори Маестро житимуть вічно, на них виховується молодь і нові покоління українських композиторів. Львівська облдержадміністрація завжди підтримує популяризацію національних шедеврів, зокрема, і традиційний концерт музики Мирослава Скорика», - зазначив Іван Собко. Твори композитора виконували академічний симфонічний оркестр філармонії за участі Олександра Пірієва (віолончель), Марка Комонька (скрипка) та Володимира Сивохіпа (диригент) – директора філармонії. Нагадаємо, у серпні 2021 року, з нагоди 30-річчя Незалежності України, Мирославу Скорику посмертно присвоїли заслужену відзнаку «Національна легенда України». А вчора, 24 вересня, в Україні заснували Державну премію імені Мирослава Скорика.