Яворівська ЦРЛ розриває незаконні угоди з підрядником на ремонт хірургічного відділення
Яворівська центральна районна лікарня розриває договори на капітальний ремонт хірургічного відділення з ТОВ «Гарнобуд». Вони були укладені з порушенням ЗУ «Про публічні закупівлі». Розірвання незаконних угод стало можливим завдяки втручанню у ситуацію Львівської ОДА.
Як пояснив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик згідно з частиною 7 ст. 2 редакції Закону України «Про публічні закупівлі», чинного на момент підписання угоди, замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів. Натомість медичний заклад уклав чотири закупівлі, які стосуються єдиного предмету - хірургічного відділення Яворівської ЦРЛ.
«Ми дякуємо громаді, представникам медіа, усім тим, хто долучається до контролю законності проведення закупівель та сигналізує про наявні порушення. Натомість ми докладаємо максимум зусиль для оперативного реагування на них», - зазначив Андрій Годик.
Також він додав, що в час карантину, першочерговими завданнями держави та медичних закладів зокрема, мають бути заходи спрямовані на боротьбу із коронавірусною інфекцією.
«Ремонтувати хірургічне відділення однозначно потрібно, проте первинним є забезпечення всім необхідним в частині протидії коронавірусній інфекції, перш за все засобами захисту для медичних працівників тощо», - наголосив Андрій Годик.
Зазначимо, що Яворівська ЦРЛ підписала договори з ТОВ «Гарнобуд» 18 квітня. Усі закупівлі проведено за процедурою звітування про укладений договір, тобто без конкурсу, за день до вступу в силу змін до ЗУ «Про публічні закупівлі». З 19 квітня лікарня повинна була б провести так звану спрощену закупівлю, в якій могли б взяти участь й інші учасники.
Новини за темою
У Стебницькій міській лікарні відремонтували інфекційне відділення
18 лютого 2022
Сьогодні у Стебницькій міській лікарні, де лікують хворих на Covid-19, відкрили оновлене інфекційне відділення, яке капітально відремонтували. Тут обладнали окремі боксові палати із санвузлом та роздатковим вікном. Усі палати, які розташовані на першому поверсі, мають окремий вхід на вулицю. До кожного ліжка підвели централізований кисень. Загалом в інфекційному відділенні розгорнули 42 ліжка. Участь у відкритті інфекційного відділення після капітального ремонту взяв голова Львівської ОДА Максим Козицький. «Такі проєкти – це можливість об’єднатися заради корисної суспільної мети – надання мешканцям якісної медичної допомоги та забезпеченням медичним працівникам можливості працювати в хороших умовах і рятувати життя. Залучення коштів з різних бюджетів для втілення цього проєкту є ознакою єдності влади різного рівня. Величезна подяка міському голові Дрогобича за активну працю! Дякую всім за те, що робимо спільні добрі справи для людей і їхнього здоров’я», - зазначив Максим Козицький. Вартість ремонту склала майже 29,4 млн грн, з яких 11,6 млн грн – кошти місцевого бюджету, 10,8 млн грн – кошти від Національної служби здоров’я, 4,5 млн грн – з державного бюджету, 2,5 млн грн - спонсорська допомога від ДП «УКРГАЗВИДОБУВАННЯ». Ремонт також включав встановлення обладнання для безперебійного постачання кисню (киснегенеруюча станція та кріогенна ємкість), капітальний ремонт системи безперебійного енергопостачання та закупівлю дизель-генератора, заміну вікон на енергозберігаючі, заміну електропроводки, встановлення сучасних електричних щитків, сантехнічної системи, придбання ліфта тощо. «Розвиток медицини на Дрогобиччині вкрай важливий, бо тут є всі для цього умови та матеріально технічна база, і, найголовніше – розуміння влади в галузі розвитку медичної галузі», - зазначив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис. Комунальний некомерційний заклад «Стебницька міська лікарня» Дрогобицької міської ради є другою за величиною і потужністю ліжкового фонду (110 ліжок) установою Дрогобицького регіону, у якій надають амбулаторну та стаціонарну медичну допомогу. У зв’язку з епідемію ковіду всі ліжкомісця лікарні можуть бути використані для ковідних хворих. У пік захворюваності лікарня прийняти до 150 осіб. Лікарня обслуговує як жителів м. Стебника (близько 20 тис. осіб), так і населення Дрогобицького району (близько 200 тис. осіб) та включає кілька відділень: оториноларингологічне, психоневрологічне, інфекційне та пульмонологічне відділення, а також хірургічне відділення, відділення інтенсивної терапії, відділення ЗПСМ, загально-поліклінічне. Нагадаємо, сьогодні Червоноградська міська лікарня отримала ангіограф, який дозволить надавати невідкладну медичну допомогу пацієнтам з інфарктом. Більше достовірної інформації про стан справ на Львівщині читайте на телеграм-каналі голови ЛОДА Максима Козицького.
«Велике будівництво»: більше 4 тисяч операцій провели минулоріч в оновленій Самбірській районній лікарні
4 лютого 2022
У травні минулого року відкрили після реконструкції приймальне відділення Самбірської центральної районної лікарні. Ремонтні роботи проводили у межах президентської програми «Велике будівництво». Лікарня обслуговує та надає невідкладну медичну допомогу в межах Самбірського району, де проживає понад 225 925 людей. За минулий рік тут провели 4664 оперативні втручання, понад 10 тисяч госпіталізацій та майже 25 тисяч таких життєво необхідних обстежень, як ЕКГ, рентгенографія, УЗД, ендоскопія. Ремонт приймального відділення включав: загальнобудівельні та внутрішні оздоблювальні роботи, вентиляцію, заміну каналізаційної мережі, систему водопостачання, влаштування критого навісу. Для проведення ремонтних робіт з державного бюджету виділили 5,9 млн грн, проєктно-кошторисну документацію розробили за кошти з бюджету Самбірської громади – 158,1 тис грн. Окрім того, за кошти держбюджету в сумі 17,9 млн грн закупили комп’ютерний томограф, ультразвукову діагностичну систему та рентгенівську діагностичну систему. За власні кошти, отримані від НСЗУ, лікарня придбала дрібне медичне обладнання: дефібрилятори, тонометри, глюкометри, пульсоксиметри, монітори пацієнта, функціональні ліжка тощо. За словами головного лікаря Самбірської ЦРЛ Богдана Марчука, оновлене відділення та нове обладнання дають можливість швидко встановлювати діагноз та допомагає лікарям оперативно, не втрачаючи час, надавати невідкладну допомогу для порятунку пацієнта. «Для нас важливо, що всі проєкти Великого будівництва є такими, котрих потребують люди. Оновлення приймальних чи інших відділень лікарень, закупівля необхідного сучасного обладнання, побудова і реконструкція сільських медамбулаторій - це реальна допомога громадам та конкретно кожному жителю області. А період пандемії показав, наскільки важливо є підтримувати та розвивати медицину. Тому і в обласному бюджеті на 2022 рік ми передбачили для цієї галузі понад 800 мільйонів гривень. Більше - лише для освіти», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Нагадаємо, у межах «Великого будівництва» реконструкцію провели вже у дев’яти лікарнях Львівщини: Самбірській, Дрогобицькій, Стрийській, Червоноградській, Новояворівській, Львівській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги, Львівській обласній клінічній лікарні та 8-ій клінічній лікарні м. Львова.
Клінічна лікарня Львівської залізниці готується приймати пацієнтів з коронавірусом
20 жовтня 2021
Відповідно до розпорядження керівника робіт, Міністерства охорони здоров’я, від вчорашнього дня клінічна лікарня Львівської залізниці внесена до переліку закладів охорони здоров’я, які приймають хворих на коронавірусну інфекцію. Про це інформують у департаменті охорони здоров'я Львівської ОДА. Як розповів директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис, ця лікарня має необхідне обладнання, щоб надавати допомогу хворим на коронавірус, адже активно долучалась до роботи під час весняної хвилі пандемії. Зараз тут планується розгорнути 100 ліжок. Наразі заклад контрактується та формує команди. «Список лікарень, які приймають пацієнтів з коронавірусом в області збільшується у зв’язку з необхідністю. Адже, зараз наповненість лікарень становить 57.25%. У стаціонарі перебуває 2806 осіб. За добу в області захворіло 943 особи, з них госпіталізовано 261 пацієнт. Всі «ковідні» лікарні повинні відповідати певним вимогам та мати в наявності обладнання, аби госпіталізовані пацієнти з коронавірусом отримували всі необхідні медичні послуги. До цих закладів від 19 жовтня долучається і клінічна лікарня Львівської залізниці», - зазначив Орест Чемерис. Нагадаємо, в області до переліку ковідних включено 24 заклади охорони здоров’я (включно з клінічною лікарнею Львівської залізниці). Зокрема, вчора повідомили, що до переліку "ковідних" додали Золочівську центральну районну лікарню та повернули з резерву Львівську обласну клінічну лікарню. Окрім того, кількість "ковідних" ліжкомісць збільшують і в дитячій лікарні "ОХМАТДИТ".
Триває реконструкція Червоноградської міської лікарні в межах Великого будівництва (ВІДЕО)
11 березня 2021
У Червоноградській центральній міській лікарні проводять внутрішні оздоблювальні роботи приймального відділення в межах проєкту "Велике будівництво". Станом на сьогодні виконано робіт на 9 млн 350 тис грн. Проведено демонтаж внутрішніх перегородок, поштукатурено стіни, замінено внутрішні двері, вентиляційну систему. На даний момент проводять внутрішні оздоблювальні роботи. Споруджено естакади на два автомобілі. Також на території закладу збудований адміністративний корпус, замінено каналізаційну та пожежну системи.
Львівський обласний перинатальний центр не працюватиме упродовж двох тижнів
12 січня 2021
Львівський обласний клінічний перинатальний центр зачинили на промивку до 25 січня. Під час планових промивочних робіт у пологовому планують також збільшити потужність електричної підстанції, адже на початку року у перинатальному планують завершити і другу чергу реконструкції. "Реконструкція електропідстанції Львівського обласного перинатального центру запланована у початковому проекті загальної реконструкції установи. Вона є необхідною через збільшення потужності обладнання перинатального при введенні в експлуатацію другої черги медцентру. Початково планувалося, що перепідключення потужнішої підстанції, яке вимагає повного знеструмлення обох корпусів, відбудеться 3 січня 2021 року. Проте, порадившись з керівництвом вже відкритого перинатального, ми дійшли висновку, що краще не закривати центр спеціально, а зробити ці технічні кроки водночас із плановою промивкою пологового", - пояснив очільник управління капітального будівництва Львівської ОДА Павло Терех. Перинатальний не прийматиме вагітних та роділь упродовж 11-25 січня 2021 року. «Це планове закриття закладу. Враховуючи епідеміологічну ситуацію в області, перинатальний центр бере на себе чи не найбільше навантаження, тож ми відтерміновували такі роботи, але відтягувати немає куди. Ми виконаємо промивку операційних, які і так відкладали. Використаємо на максимум цей час і перепідключимо підстанцію», - розповіла директор Львівського обласного клінічного перинатального центру Марія Малачинська. Куди скеровуватимуть пацієнтів? «Згідно з наказом МОЗ, вагітних та роділь з обласного перинатального тимчасово прийматиме 3-тя міська клінічна лікарня міста Львова. Сюди ж скеровуватимуть вагітних та роділь з загрозою передчасних пологів та передчасними пологами міста Львова. Вагітним та породіллям Львова та області з екстрагенітальною патологією та імуноконфліктною вагітністю допомогу надаватимуть у львівському Пологовому клінічному будинку №1», - зазначив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис. Нагадаємо, упродовж 2020 року у Львівському обласному клінічному перинатальному центрі народилось 5473 малюків. Серед них - 2614 дівчаток та 2859 хлопчиків. Минулоріч у центрі народилось 177 двієнь та троє трієнь. Христина Дмитрик
Пацієнтів із Covid-19 прийматиме ще одна лікарня у Львові
23 жовтня 2020
Пацієнтів із коронавірусною інфекцією незабаром прийматиме 5-та міська клінічна лікарня м. Львова. Про це під час брифінгу повідомив Орест Чемерис – директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА. «В стаціонарах станом на сьогодні лікуються 1565 хворих, 126 людей перебуває на лікуванні у відділенні реанімації, 39 – на апаратах ШВЛ. Ліжкова мережа заповнена на 54%. З наступного тижня хворих на Covid-19 прийматиме 5-та міська клінічна лікарня Львова. Зараз лікарня проходить контрактування з Національною службою здоров’я України. На базі пульмонологічного відділення розгорнуть додатково 80 ліжок та стільки ж кисневих точок для лікування пацієнтів із коронавірусною інфекцією», - пояснив Орест Чемерис. Директор департаменту охорони здоров’я також наголосив на важливості дотримання карантинних норм під час виборів: «Вкотре звертаюсь до кожного: коли йтимете на дільницю, пам’ятайте про дотримання дистанції, маску, гігієну рук. Бережіть себе та близьких». Зазначимо, за весь час пандемії COVID-19 підтверджено у 26 399 осіб. Померло 753 людини. Одужали від коронавірусної інфекції 10 422 осіб. Марта Кудляк
Максим Козицький передав медичний вантаж для Сколівської центральної районної лікарні
29 квітня 2020
Голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький з робочим візитом відвідав Сколівський район. Відтак, очільник Львівщини ознайомився з роботою Сколівської центральної районної лікарні. Зокрема, оглянув приймальне, операціне, реанімаційне відділення, рентген-кабінет та кардіологічний кабінет. Для медичних працівників лікарні голова облдержадміністрації передав медичний вантаж від благодійників. Зокрема, це костюми індивідуального захисту, захисні багаторазові щитки, дезрозчин тощо. Таку допомогу Максим Козицький надав і для працівників “швидкої” невідкладної медичної допомоги. За словами, головного лікаря Сколівської центральної районної лікарні Олега Андрусишина, нещодавно в інфекційному відділенні здійснили ремонтні роботи з реконструкцією. Відтак, до кожної палати підвели 7 кисневих ліній. Окрім того, у лікарні є ще дві такі лінії.
Кам’янка-Бузька районна лікарня має успішно зайти в новий етап медичної реформи
21 лютого 2020
Заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Собко зустрівся сьогодні із представниками лікарні, районної влади та підрядниками, аби обговорити ситуацію із судовим провадженням проти КНП «Кам’янка-Бузька ЦРЛ», внаслідок якого було заблоковано банківські рахунки лікарні. Участь у нараді також взяв перший заступник голови Львівської обласної ради Богдан Гагалюк. Під час розмови сторони зійшлися на думці у потребі якнайшвидшого врегулювання ситуації, що дасть можливість розпочати установі співпрацю із НЗСУ. «Кожна медична установа другого і третього рівня мають зайти в реформу. В усіх проблемних питаннях медичних закладів треба шукати конструктив. Компромісні рішення дозволять підписати договори з Національною службою здоров’я та надати якісні послуги мешканцям», - наголосив під час зустрічі Іван Собко. За результатами наради вирішили профінансувати частину задекларованого авансу підряднику із районного бюджету, та розблокувати рахунки до середини наступного тижня. Також присутні обговорили можливості щодо залучення коштів на реалізацію проєкту «Реконструкція фасаду з впровадженням енергозберігаючих заходів будівлі Кам’янка-Бузької центральної районної лікарні».
У Соснівську лікарню закуплять додаткову швидку
11 квітня 2019
Сьогодні, 11 квітня, у місті Соснівка відбулась нарада щодо подальшого функціонування міської лікарні під головуванням голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки. Під час зустрічі зосередили увагу на розширенні спектру надання швидкої допомоги. Відтак, автопарк пункту невідкладної медичної допомоги збільшиться на одну машину та працюватиме цілодобово. Місто також надасть машину сімейним лікарям для обслуговування викликів і допомогу вдома, у штат приймуть ще одного сімейного лікаря. За словами директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірини Микичак, оновлять терапевтичне та педіатричне відділення, а також скерують на навчання місцевих лікарів. Лікарі обласної лікарні відновного лікування №3забезпечуватимуть поліклінічний прийом мешканців Соснівки з неврологічною та пульмонологічною патологіями. Ірина Микичак також закликала мешканців Соснівки активніше підписувати декларації із сімейними лікарями та користуватись програмою «Доступні ліки». Довідково: Соснівська міська лікарня (СМЛ) є структурним підрозділом КП «Центральна міська лікарня Червоноградської міської ради» (КП «ЦМЛ ЧМР»). На даний час в Соснівській міській лікарні функціонує поліклініка, терапевтичне відділення на 25 ліжок (в т.ч. 5 педіатричних і 3 паліативних ліжок) та проктологічне відділення на 10 ліжок. Окрім того, функціонує денний стаціонар: 5 проктологічних ліжок, 10 терапевтичних ліжок, 5 педіатричних ліжок та 5 гінекологічних ліжок.
На Львівщині реконструюють приміщення обласної клінічної лікарні
6 серпня 2018
Цього року розпочнеться реконструкція приміщення неонатального відділення Львівської обласної клінічної лікарні. Відтак, усі системи життєзабезпечення лікарні буде замінено на нові: автоматична вентиляція, каналізація, водопровід та електромережа, система опалення, киснева система тощо. У проекті використовуватимуть тільки найновіші матеріали, безпечні для малюків. Майже дві третини вартості відновлення лікарні становить найновіше реанімаційне та неонатальне обладнання. За попередніми розрахунками загальна вартість проекту може сягнути 2 000 000 євро. Реконструкцію проводитиме компанія «Віннер Груп Україна» за підтримки Львівської обласної державної адміністрації та Міністерства охорони здоров’я України. Зазначимо, нещодавно відбулась передача вже другого неонатального автомобіля медичної допомоги від компанії «Віннер Груп Україна» Львівській обласній клінічній лікарні (ЛОКЛ). Реанімобілі створено на базі Ford Transit із новітнім медичним обладнанням для перевезення щойно народжених малюків, чиє здоров’я опинилося під загрозою. Перший реанімобіль для ЛОКЛ передали у березні 2018. Зазначимо, понад 700 немовлят із масою тіла від 500 г щороку надходить у відділення інтенсивної терапії новонароджених Львівської обласної лікарні. Сюди з усієї області з’їжджаються найменші пацієнти, транспортування яких має бути максимально надійним, безпечним, позбавленим коливань та вібрацій. Обладнання нових реанімобілів містить автономний інкубатор для довготривалого транспортування новонароджених із високотехнологічними амортизаторами.
Комунальна дитяча клінічна лікарня святкує 25-річчя
1 Червня 2018
Сьогодні, 1 червня, у Національному Драматичному Театрі ім. М. Заньковецької відбулися урочистості з нагоди 25-тиріччя Львівської міської дитячої клінічної лікарні. У межах святкування відбулася презентація документального фільму «Лікарня, що примножує життя». Зі святом працівників лікарні привітав голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка. «Назвичайно талановитих, людяних та щирих фахівців, що працюють у дитячій лікарні хочеться привітати та сказати кілька важливих слів: коли ми сьогодні на переломному етапі приймаємо кардинальні рішення, беріть активну участь, адже ви найкраще з усіх знаєте, як має бути і якою має бути медицина в Україні. Ваша праця і ваша заслуга є в кожній перемозі нашої держави та нашого війська. Дякую за вашу людяність та професійність», - зазначив Олег Синютка. Окрім того, за високий професіоналізм, багаторічну сумлінну працю та з нагоди 25-річчя лікарні почесною грамотою облдержадміністрації нагородили п'ятьох медиків закладу.
У Львівській обласній клінічній лікарні відкрили осучаснений операційний блок
27 березня 2018
Сьогодні, 27 березня, урочисто відкрили осучаснений операційний блок хірургічного відділення № 2 Львівської обласної клінічної лікарні із заміною всіх електромереж, водопостачання та водовідведення, мереж подачі кисню та вуглекислого газу для проведення малоінвазивних втручань. Оновлену операційну оглянув голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка. За словами медиків, осучаснення операційного блоку дасть можливість покращити якість надання медичної допомоги та збільшити кількість операційних втручань. Операційна хірургічного відділення є унікальною за своєю будовою, дає можливість візуалізації навчального процесу для студентів Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, курсантів післядипломної освіти, лікарів-інтернів. В Європі така можливість є у Відні та Львові. Кожного року у відділенні проводиться 1700-1800 операційних втручань, з них близько 40% - це малоінвазивні операційні втручання.