Усім медикам, долученим до боротьби із COVID-19, виплатили надбавку
Медики львівських лікарень, які були задіяними до боротьби із коронаврусом, отримали 300-відсоткову надбавку. Премію виплатили за березень, під час якого до боротьби із інфекцією було залучено дві медичні установи області: Львівська обласна клінічна інфекційна лікарня та Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
«Усім медикам наших спеціалізованих бригад, які протягом березня виїжджали на виклики з підозрами на коронавірус, виплачено надбавку. Кошти лікарі отримали ще вчора. Таких працівників в нас понад дві сотні», - зазначив керівник Центру екстреної медичної допомоги Ярема Качмар.
Сьогодні відбулась також робоча виїзна нарада за участі директора департаменту охорони здоров’я, його заступника, керівництва Центру екстреної медичної допомоги та її працівників.
На нараді обговорили питання виплати заробітної плати, в тому числі і преміальних надбавок за роботу із коронавірусними пацієнтами.
«Бригади, які працювали із пацієнтами, які мали підозри на Covid-19, отримали доплати від держави та області в розмірі 300%, а інші бригади не отримали таких доплат. Тому виникла гостра проблемна ситуація. Під час наради ми домовились з колективом ми створюємо робочу групу для врегулювання цієї ситуації уже за рахунок квітневих виплат», - розповів заступник директора департаменту охорони здоров’я Андрій Васько.
У межах наради також розглянули питання розміру заробітної плати. Доплати у розмірі 300 відсотків для всіх працівників центру зберегти не вдасться.
«Ми погодили загальну спільну позицію, що ми будемо напрацьовувати положення про тимчасове преміювання, саме на період епідемії. І з цієї ініціативою будемо звертатися до Міністерства охорони здоров’я, щоб нам дозволили розподілити фінансовий ресурс, який ми отримаємо із держбюджету на доплати всім пропорційно», - акцентував заступник директора департаменту охорони здоровя.
Зазначимо, для преміювання медпрацівників двох медичних установ області виділені кошти в сумі 5 млн 229 тис грн.. Відтак, 2 млн 500 тис грн – отримала Львівська обласна клінічна інфекційна лікарня, а 2 млн 729 тис грн. - Центр екстреної допомоги.
Новини за темою
Госпіталь на вулиці Личаківській наразі забезпечений всіма необхідними речима
27 лютого 2022
Медики Військово-медичного клінічного центру Західного регіону - м.Львів просять повідомити, що наразі заклад забезпечений усім необхідним. "Інформація, нібито госпіталь потребує гуманітарної допомоги, яка зараз шириться у соцмережах, – неправдива. Працівники лікарні вдячні жителям Львівщини за небайдужість і активність, однак наголошують: якщо пацієнтам чогось бракуватиме – про це напишуть на офіційній сторінці госпіталю. Також про це повідомлю я як очільник Львівської обласної військової адміністрації", – зазначив Максим Козицький. Нагадаємо, у всіх районах області та у Львові запрацювали гуманітарні штаби. Якщо маєте можливість, приносьте туди речі та їжу для наших земляків з інших областей, які вимушені були покинути свої домівки через підступний напад росії. Куди і що треба приносити – вказано тут.
Медикам на Львівщині почали нараховувати підвищену зарплату
8 лютого 2022
Медикам на Львівщині почали нараховувати підвищену зарплату. Згідно з Постановою КМУ від 12.01.2022 №2 «Деякі питання оплати праці медичних працівників закладів охорони здоров’я» лікарям виплатили не менше 20 тисяч грн, а середньому медперсоналу — не менше 13,5 тисяч грн. Про це, зокрема, повідомили керівник Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Андрій Васько та директорка Львівського обласного перинатального центру Марія Малачинська. «В п’ятницю усі працівники нашого Центру отримали заробітну плату за січень відповідно до Постанови КМУ від 12.01.2022 #2 «Деякі питання оплати праці медичних працівників закладів охорони здоров’я». Пакет «ЕМД» від НСЗУ на 2022 рік становить 725 млн грн. Фонд оплати праці персоналу Центру (2832 штатні посади) на 2022 рік становить 615 млн грн», - зазначив Андрій Васько. «Львівський обласний клінічний перинатальний центр виконав Постанову КМУ від 12.01.22 №2 «Деякі питання оплати праці медичних працівників ЗОЗ” та виплатив заробітну плату працівникам у відповідності до відпрацьованого робочого часу за січень 2022 року на рівні не менше: 20 000 грн для лікарів, лікарів-лаборантів та біологів, 13500 грн - для медичних сестер, акушерок, лаборантів та фельдшерів-лаборантів. Саме так! Кількість медичних послуг, що надаються в нашій установі дозволяє це зробити!», - зазначила Марія Малачинська. Як повідомив вчора прем’єр-міністр Денис Шмигаль, загалом по Україні цього тижня НСЗУ перерахувала закладам первинної медичної допомоги майже 2 млрд грн за січень. Ці кошти направлять у 1969 закладів первинки. Уже найближчими днями виплати надійдуть на рахунки медиків. «У період загострення пандемії дуже важливо, щоб заклади охорони здоров’я розвивалися, а медики отримували гідну заробітну плату, адже саме вони працюють «на передовій» і ризикують власним життям. Принагідно хочу подякувати лікарям і медичному персоналу за щоденну працю. Керівництво Львівської ОДА завжди толеруватиме, аби зусилля лікарів оплачувалися відповідно», - зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. Нагадаємо, раніше Кабмін опублікував роз’яснення щодо виплати підвищених заробітних плат. Згідно з ними постанова КМУ №2 від 12.01.2022 поширюється абсолютно на всіх працівників державних та комунальних закладів охорони здоров'я. Окрім того, постанова встановлює лише базовий рівень заробітної плати для лікарів та медичних сестер. Тобто, медики, які працюють на повну ставку, не можуть отримувати заробітну плату меншу, ніж зазначено в постанові. При цьому, згаданий вище рівень заробітної плати не є фіксованим і може бути збільшений керівником медзакладу.
15 родин медиків, які померли від коронавірусної хвороби, отримали страхові виплати
16 грудня 2021
З початку пандемії до управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області надійшло 7269 повідомлень про клінічно підтверджені випадки захворювання медичних працівників на COVID-19, з них 94 - випадки зі смертельним наслідком. Розслідування завершили по 5409 випадках, 702 з них комісії з розслідування визнали, як такі, що пов'язані з виробництвом, у тому числі 19 – смертельні. Працівники управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області працюють із кожним з медичних працівників або членів їх родин, чиї випадки інфікування визнали пов'язаними з виробництвом, з метою допомогти зібрати необхідні документи, визначені порядком КМУ. Державні страхові виплати у розмірі 1 мільйон 702 тисяч 500 гривень (1 мільйон 576 тисяч 500 гривень, якщо страховий випадок настав у минулому календарному році) управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області профінансувало для родин 15 померлих від коронавірусної хвороби медичних працівників. Члени родин 13 померлих від профзахворювання на COVID-19 працівників отримали від управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області одноразові допомоги відповідно до загальнообов’язкового державного соціального страхування у розмірі 227 тисяч гривень (219 тисяч 700 гривень, якщо страховий випадок настав до 01.12.2020 або 210 тисяч 200 гривень, якщо страховий випадок настав до 01.07.2020). Щомісячну страхову виплату у разі смерті медика призначили для дев’яти членів сім’ї та батьків померлого на загальну суму 818,8 тис грн. Одноразову страхову виплату за кошти державного бюджету для медичної працівниці, якій встановили інвалідність (III група), що настала внаслідок гострого профзахворювання на COVID-19, управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області профінансувало в розмірі 681 тисячі гривень. Для восьми медичних працівників, які отримали стійку втрату професійної працездатності управління призначило за кошти Фонду соціального страхування України одноразові допомоги на суму 64,7 тисячі гривень та щомісячні страхові виплати на загальну суму 163,8 тисячі гривень. Відшкодування вартості поховання та пов’язаних з цим ритуальних послуг виплатили члену сім’ї одного померлого медика в сумі 2838,00 грн. Упродовж пандемії управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області прийняло для оплати лікарняні листки на суму 5,2 мільйона гривень для компенсації втраченого заробітку 624 медикам, які захворіли на COVID-19 внаслідок виконання професійних обов’язків. Усі страхові виплати для медичних працівників і членів їх родин здійснюються в оперативному режимі після належного оформлення відповідних документів, які є підставою для виплат.
Фонд соціального страхування України профінансував одноразову допомогу для родини медичного працівника зі Львова
14 грудня 2021
Для родини сестри медичної загальної практики сімейної медицини зі Львова, яка померла внаслідок інфікування коронавірусом SARS-CoV-2 під час виконання професійних обов'язків, Фонд соціального страхування України профінансував страхову виплату. Сума виплати склала 1 мільйон 702 тисячі 500 гривень коштом державного бюджету. Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області допомогу перераховано на рахунок сім'ї сьогодні, 14 грудня. Кошти надійдуть на рахунок впродовж декількох банківських днів. Загалом, станом на сьогодні, профінансовано одноразові допомоги для п'ятнадцяти родин медиків зі Львівщини, що померли внаслідок інфікування COVID-19 під час виконання професійних обов'язків.
Двом родинам медичних працівників, які померли від Covid-19, виплатили понад 3 млн грн
30 серпня 2021
Двом родинам медичних працівників зі Львова Фонд соціального страхування України профінансував одноразові допомоги Для родини лікарки-анестезіологині зі Львова, яка померла внаслідок інфікування коронавірусом SARS-CoV-2 під час виконання професійних обов'язків, Фонд соціального страхування України профінансував страхову виплату у розмірі 1 мільйон 576 тисяч 500 гривень коштами з державного бюджету. Для родини сестри медичної загальної практики сімейної медицини зі Львова, яка померла внаслідок інфікування коронавірусом SARS-CoV-2 під час виконання професійних обов'язків, Фонд соціального страхування України профінансував страхову виплату у розмірі 1 мільйон 702 тисячі 500 гривень за рахунок коштів державного бюджету. Окрім цього, сім'ям померлих медиків профінансували надання одноразової допомоги, відповідно до загальнообов'язкового державного соціального страхування у сумі, що дорівнює 100 розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого Законом на день настання права на страхову виплату. Загалом, станом на сьогодні, профінансували одноразові допомоги для п'ятнадцяти родин медиків зі Львівщини, що померли внаслідок інфікування COVID-19 під час виконання професійних обов'язків.
Фонд соцстрахування України профінансував одноразову допомогу для родини медичного працівника зі Львова
14 Червня 2021
Одноразову допомогу виділили для родини лікарки загальної практики. Це сімейна лікарка зі Львова, яка померла внаслідок інфікування коронавірусом SARS-CoV-2 під час виконання професійних обов'язків. Фонд соціального страхування України профінансував страхову виплату у розмірі 1 мільйон 702 тисячі 500 гривень за рахунок коштів державного бюджету. Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області допомогу перераховано на рахунок сім’ї сьогодні, 14 червня. Загалом, станом на сьогодні, профінансовано одноразові допомоги для тринадцяти родин медиків зі Львівщини, що померли внаслідок інфікування COVID-19 під час виконання професійних обов'язків.
#Почуй_лікаря: все, що потрібно знати про цукровий діабет у роз’ясненні експерта департаменту охорони здоров’я
12 Червня 2021
Департамент охорони здоров'я Львівської ОДА підготував ролик про хронічне захворювання ендокринної системи – цукровий діабет. Про це у відео розповідає експерт департаменту з ендокринології Юрій Вендзилович. Що таке цукровий діабет? Це хронічне захворювання ендокринної системи, яке викликане порушенням синтезу гормону інсуліну і як наслідок підвищенням рівня цукру в крові. Надалі це може призвести до значних втрат працездатності. Які є типи цукрового діабету? Розглядаємо два типи цукрового діабету. Перший та другий, а також цукровий діабет у вагітних, так званий гестаційний діабет. Найбільш поширеним є другий тип цукрового діабету, в статистиці він займає 80% всіх захворілих на цукровий діабет. Що впливає на виникнення цукрового діабету? Це в першу чергу спадковість. Також надмірна вага, порушення харчування, захворювання серцево-судинної системи. Які симптоми виникають при цукровому діабеті? В першу чергу – спрага, яка не минає із вживанням великої кількості рідини. Часте сечовипускання, надмірний апетит, сухість шкіри, дуже часто гнійничкові інфекції, зниження зору, безсоння, апатія, втрата працездатності. Діагностика цукрового діабету Основними методами діагностики є визначення рівня цукру в крові. Нормальний цукор крові від 3,5 до 5,5 ммоль/л, вже більш як 7,5 ммоль/л розглядається як цукровий діабет. Також у хворих визначається рівень цукру в сечі, в нормальних умовах його там не повинно бути. Лікування цукрового діабету В першу чергу передбачає дієту для таких хворих, особливо з виключенням вуглеводів. Другим пунктом йде дозоване фізичне навантаження. Третє – медикаментозне лікування. Які ускладнення виникають при цукровому діабеті? До хронічних ускладнень належать серцево-судинні ускладнення, які можуть призвести до інфаркту, інсульту. Діабетична стопа, яка може призвести до гангрени. На жаль, дуже часто розвивається хронічна ниркова недостатність і як наслідок такі хворі потребують гемодіалізу. До гострих ускладнень цукрового діабету відносяться коматозні стани, або прекоматозні стани. Це гіпоклікемія та гіперклікемія.
Медики, які працюють в закладах освіти, отримуватимуть доплату
5 лютого 2021
Медичні працівники закладів освіти державної та комунальної форм власності отримуватимуть доплату в розмірі 20% посадового окладу. Відповідне рішення Кабінет Міністрів ухвалив 3 лютого. Виплати здійснюватимуть впродовж всього періоду карантину, встановленого через COVID-19. «Добре, коли Уряд піднімає зарплати медикам освітніх закладів на час карантину. Ці виплати мають здійснюватися "за рахунок коштів, передбачених на оплату праці працівників відповідного закладу освіти". Однак постає питання, де закладам брати на це кошти? Сподіваюся, що уряд все ж вишукає можливості для відповідних субвенцій», - акцентував директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска. Зазначена доплата за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я не враховуватиметься при обчисленні заробітної плати медпрацівників для забезпечення її мінімального розміру. Доплата розраховуватиметься від посадового окладу, визначеного за тарифними розрядами Єдиної тарифної сітки.
Львівщина однією із перших втілюватиме проєкт єдиного аеромедичного простору для транспортування «важких» пацієнтів
27 січня 2021
Міністерство охорони здоров’я запускає новий проєкт єдиного аеромедичного простору. До його реалізації одним із перших в Україні долучиться Львівський центр екстреної медичної допомоги. Як розповів керівник Львівського центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Андрій Васько у інтерв’ю для ІА «Діло», це достатньо амбітна, але досяжна ціль. «Проєкт, який анонсований МОЗ – це та річ, про яку ми давно мріяли та чого давно бажали.. Практично весь проєкт фінансується державою. Єдине, що від нас потрібно – це дуже швидко знайти команду лікарів і забезпечити підготовку усієї документації у нас по установі. Від себе, як від центру, ми намагатимемося це зробити значно швидше, ніж інші центри змогли б це зробити. Ще до того, як надійдуть гроші від міністерства, ми розпочнемо навчання лікарів власним коштом, - розповів Андрій Васько. - Питання приземлення гвинтокрила буде за всіма нормами авіації. За це відповідатиме профільне міністерство, до якого належатиме цей вертоліт. Це може бути один із підрозділів МВС. Самі польоти не є нашою профільною діяльністю. Основне для нас – це надання медичної допомоги, а транспорт – метод пересування для наших медиків. Скоріш за все площадки для приземлення будуть розміщені біля кожної лікарні інтенсивного лікування, яких в області є 9, і перша така площадка будуватиметься в лікарні швидкої допомоги у Львові. Крім того, такий вертоліт може сідати на будь-якому аеродромі, який є в нашій області, і також він може сідати на автомагістралях, де можна зупинити рух автотранспорту поліцейським авто та доїхати каретою швидкої допомоги до цього місця посадки». Місто Київ та Львівська область будуть одними із перших, хто втілюватиме цей проєкт. Вертольотом транспортуватимуть пацієнтів з інфарктом, інсультом, після ДТП, з політравмою, нейротравмою, опіками. «У зону нашої відповідальності буде входити увесь Карпатський регіон, в тому числі обласні центри навколо Львівської області. Тобто це є Рівне, Луцьк, Тернопіль, Івано-Франківськ. Зрозуміло, що там є також і Закарпатський регіон, Ужгород, гірські райони Чернівецької області та звісно уся Львівська область. Тому профільним напрямком все-таки буде Львівська область та мешканці нашої області. Крім того, такі проєкти будуть заплановані в кожній області для реалізації», - зазначає Васько. Щодо карет екстреної медичної допомоги – зараз їх у області є близько 120. За словами керівника Львівського центру екстреної медичної допомоги, для стабільного функціонування служби, потрібно мінімум 150 машин. 1 січня 2021 року, згідно з постановою Кабінету Міністрів, увійшов у дію новий розподіл викликів на критичні, екстрені, неекстрені та непрофільні. У повній мірі такий розподіл ще не запрацював. Перехід займе 2-3 місяці. Зараз активно готують нормативну базу, проводиться роз’яснювальна робота серед диспетчерів щодо нормативного порядку розподілу викликів. «Доцільним є поділ на критичні, екстрені, неекстрені та непрофільні. Критичні, екстерні – це ті, на які виїжджає швидка, всі решта – на які швидка не зобов’язана виїжджати. Раніше було так, що неекстрені швидка мала обслужити у межах години. Тому якщо бригада швидкої обслуговує неекстрений, а в той час стається екстрений виклик, то вона не може вже залишити пацієнта. Зараз служба сфокусована повністю на порятунку життя. Багато хто може піднімати це питання та говорити, що це не правильно, що ми позбавляємо гіпертоніків можливості отримати консультації. Але екстрена допомога – це про порятунок життя. У нас 30-35% викликів закінчуються госпіталізацією, а 65% – ми виїжджаємо, консультуємо і їдемо далі. А таких речей не має бути. Фактично 65% викликів, які ми не забрали в лікарню є непрофільними», - пояснює Андрій Васько. Для того, щоб раціонально використовувати ресурси і максимально швидко доставляти пацієнта до місця призначення, на рівні диспетчерського центру буде телеметричний центр, який координуватиме процес переставляння бригад та їх переміщення. Щоб пришвидшити час доїзду до пацієнта по території Львова планують робити нові підстанції. Зараз є п’ять підстанцій на території міста, потрібно ще мінімум 3. «Ми плануємо зробити пункти базування у Винниках на два автомобілі, на території психіатричної лікарні на Кульпаркові на два автомобілі і пункт базування на перехресті Левандівка-Городоцька на один-два автомобілі. Нашим головним завданням є вчасний доїзд до пацієнта, тому будемо дислоковувати бригади по Львову таким чином, щоб вчасно приїхати до пацієнта на допомогу», - каже Андрій Васько. Щодо пріоритетів у роботі, керівник центру екстреної медичної допомоги зосередиться налагодженні сортувального режиму в диспетчерській, на швидкості доїзду бригади до пацієнта та профільності госпіталізації пацієнтів. Також планують налагодити логістичні проблеми кисневого та медикаментозного забезпечення. «Кожна бригада має балони з киснем в себе на борту, які вони повинні десь міняти. Було так, що на всю область усі балони треба було отримувати у Львові. Тому уявляємо, який кілометраж потрібно було проробити бригаді для того, щоб просто замінити балон. На сьогоднішній день ми намагаємось добитися, щоб наші бригади отримували їх на деяких підрозділах: Стрий, Дрогобич, Самбір, Буськ, Червоноград і Новояворівськ і також Львів. Тоді будь-яка бригада, наприклад, зі Сколе могла приїхати до Стрия та замінити кисневий балон. Так само в нас буде логістика по медикаментах. Тобто, наприклад, усі медикаменти на «Стрийський кущ» будуть зберігатися у Стрию та інші прилеглі пункти будуть приїжджати до Стрия, щоб поповнюватися медикаментами та засобами захисту. Це є елементарними правилами логістики, які пришвидшують роботу в багато раз», - пояснює Андрій Васько. Також серед амбітних планів – формувати позитивний імідж та особливий соціальний статус екстреної медичної допомоги. «Для мене, перш за все, є важливим компонентом соціальний статус екстреної медичної допомоги, щоб вона асоціювалася із допомогою реальною. Для того, щоб кожна людина, яка бачила авто екстреної медичної допомоги, намагалася якнайшвидше звільнити місце на дорозі, бо бригада їде на допомогу. Щоб коли бригада на виклику і не може знести важкого пацієнта, усі люди, які біля неї проходили, були готові допомогти їм. Оскільки ми маємо бути не просто тими, хто їздять на каретах швидкої та реанімують. Ми маємо бути модератором та каталізатором філософії медичної допомоги в надзвичайних ситуаціях. Ми будемо тими, хто задає тон в питаннях, як люди повинні приходити одне одним на допомогу і як цю медичну допомогу правильно надавати, безпечно для себе в тому числі», - підсумував Андрій Васько.
Для медиків організували благодійний концерт
30 грудня 2020
У театрі імені Марії Заньковецької сьогодні відбувся концерт "Різдвяне диво є!". На нього запросили медичних працівників із 7 лікарень Львова. Саме ці медзаклади першими приймають пацієнтів із Covid-19, а це: клінічна лікарня швидкої медичної допомоги, Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня, 8-ма міська клінічна лікарня, Львівська обласна клінічна лікарня, Центр легеневого здоров’я, Львівська 1-а міська клінічна лікарня імені Князя Лева, 5-а міська клінічна лікарня м.Львова. «Рік, що минає, був дуже непростий. Пандемія стала викликом для кожного з нас. Але вона показала нам одну важливу річ – справжню роль медицини, медиків в нашому житті. Ви, як на фронті, захищаєте нас від ворога – невидимого, але дуже небезпечного. Нам гостро бракувало сучасного обладнання, коштів. Але в той час добре розуміли і розуміємо – навіть маючи вдосталь технічного забезпечення, ми не допоможемо людям без кваліфікованого лікаря, фельдшера, медичної сестри. Ви – наші рятівники», - звернувся до медиків голова Львівської ОДА Максим Козицький. У концерті прозвучали улюблені різдвяні мелодії та новорічні хіти. Окрім того, за високий професіоналізм, сумлінну працю в наданні медичної допомоги хворим на Covid-19, подяку голови ОДА оголосили шістнадцятьом медикам різних лікарень.
Різдво в час карантину: рекомендації від медиків, як безпечно провести святковий період
29 грудня 2020
Наближається період Новорічно-Різдвяних свят. Зазвичай у цей час люди збираються компаніями чи сім’ями, щоб разом зустріти Новий Рік та Різдво. Проте, цьогоріч звичний спосіб життя змінила пандемія коронавірусу. Як убезпечити себе та близьких у рекомендаціях керівника Львівського обласного лабораторного центру Наталії Іванченко. «За цей тиждень ми спостерігаємо зменшення кількості звернень за медичною допомогою людей з ознаками гострого респіраторного захворювання. Загалом на 2 тисячі людей менше звернулось за цей тиждень у порівнянні з попереднім. Але чи залишиться така тенденція надалі, чи ми будемо спостерігати зростання числа кількості захворювань, у великій мірі залежить від того, як ми відсвяткуємо Новорічні та Різдвяні свята»,- зазначила медик та виокремила декілька важливих порад. Особа, яка очікує результату тесту на ковід не має контактувати з іншими Важливо, що якщо людина здала тест на ПЛР і чекає результату, вона не може йти в гості, на корпоратив, приймати в себе вдома гостей, оскільки факт обстеження одразу ставить таку людину в розряд підозрілої на COVID-19. І поки вона не одержить від’ємний результат, вона не може відвідувати забави чи зустрічі. Якщо в родині хворий на ковід – контакти потрібно обмежити Якщо в родині є хтось хворий, він, до прикладу одужує, але ще перебуває на ізоляції, людина, яка мешкає в одній квартирі з такою захворілою особою не має права піти на корпоратив, зустрічі, приймати в себе вдома гостей, оскільки вона свідомо наражає на небезпеку навколишніх. Обмежити контакти слід, якщо відчуваєте ознаки захворювання Якщо людина відчуває хоча б найменший розлад здоров’я: заклало ніс, сів голос, чи дере в горлі чи є якісь інші ознаки, така людина теж не може брати участь у новорічних забавах. Як правильно відсвяткувати? Ідеальний варіант, якщо додому прийдуть люди з якими ми й без цього щоденно контактуємо. Це найближча родина: батьки, діти. Варто уникати зустрічі з тими людьми за якими ми просто скучили чи давно не бачили, оскільки ми не знаємо хто є інфікований і хто може виділяти вірус. Факт того, що людина вже перехворіла не є для нас 100 % гарантією, що така людина вже не може бути джерелом інфікування для нас. Якщо все ж таки люди приймають рішення святкувати в ресторанах та інших закладах харчування, то вимоги залишаються ті ж самі. Чим менший контакт з іншими незнайомими людьми, тим краще. Якщо ми сідаємо за столик, то ми намагаємось стежити, щоб цей столик був не ближче аніж 1,5 метра від наступного. Дуже ризикованими є загальні заходи, де є танці співи. Тому, що коли людина співає або голосно говорить, чи кричить, якщо вона є інфікована і може виділяти вірус, то концентрація вірусу, який виділяється при співі, є значно більшим ніж при звичайній розмові. Нехай це святкування буде тихим, спокійним, затишним. В умовах пандемії - це один з пріоритетних способів зберегти своє життя, здоров’я, а також життя і здоров’я своїх близьких. «На сьогодні ми говоримо, що проти грипу в нас вакциновано лише 15 тисяч осіб-мешканців Львівщини. Ми очікуємо що з наступного року, можливо вже з першого кварталу, ми одержимо вакцину від коронавірусу і вже зможемо вакцинуватися. Але до того часу нам потрібно протриматися. А для того, щоб ми максимально зберегли життя та здоров’я своїх рідних, близьких і загалом мешканців Львівської області, ми повинні дотримуватися простих трьох правил – маска, соціальна дистанція, гігієна рук. Це ніби просто, але від того наскільки ми будемо свідомі, залежить чи рівень захворюваності буде знижуватись чи він стрімко ростиме догори»,- наголосила Наталія Іванченко. Водночас Львівщина залишається областю з показником летальності вищим ніж середньоукраїнський. Тому треба берегти, особливо тих, хто має хронічні захворювання дихальної системи, серцево-судинної системи, загалом осіб старшого віку. «Навіть, якщо вони сидять вдома і нікуди не ходять, то вірус додому можуть принести онуки, діти, друзі. Тому перш ніж вийти на якусь гучну забаву, варто згадати, хто у вас є дома, особливо з-поміж тих людей, які є найбільш вразливі до коронавірусу і кого ми повинні зберегти», - підсумувала Наталя Іванченко. Нагадаємо, що за минулу добу коронавірус підтвердили у 555 мешканців Львівщини, з них 389 у Львові. Юлія Савостейко
Медики, які борються з коронавірусом, отримають фінансову допомогу
22 грудня 2020
Медичні працівники, які є на передовій у боротьбі з недугою і самі перехворіли на COVID-19, отримають додаткову фінансову допомогу. За це сьогодні, 22 грудня, під час сесії Львівської облради проголосував 71 депутат. Рішення дозволить долучити до категорій медиків, яким виплатять допомогу, лікарів не лише обласних закладів, а усіх ковідних установ. «Разом із депутатською комісією охорони здоров’я та материнства Львівська обласна рада, запропонувала колегам-депутатам внести зміни до бюджету 2020 року і передбачити виплату у розмірі двох посадових окладів всім медичним працівникам, які працюють у «ковідних» медустановах і перехворіли на коронавірус», - зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод. Відтак, такі грошові виплати мають скерувати лікарям, медсестрам/медбратам і санітаркам. Кошти на це передбачать з резервного фонду. «Такий розділ внесемо в комплексну програму охорони здоров’я. І будемо здійснювати такі виплати упродовж січня-лютого. Також пропонуватимемо територіальним громадам закласти такі виплати в своїх базових бюджетах. Всі документи, які подадуть головні лікарі департаменту охорони здоров’я до кінця року, будуть зареєстровані, опрацьовані і профінансовані», - наголосив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. Нагадаємо, загалом в області 24 заклади внесені до переліку ковідних. Тобто йдеться про медиків Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні, Центру легеневого здоров’я, Львівського обласного госпіталю ветеранів війн та репресованих імені Юрія Липи, Львівського обласного центру екстреної допомоги та медицини катастроф, Охматдиту та інших.