Ще троє дітей-сиріт знайшли нову сім’ю
Як інформують у Службі у справах дітей Львівської ОДА трьох дітей-сиріт влаштували у дитячий будинок сімейного типу (ДБСТ), що функціонує у Мостиському районі Львівської області.
Відтепер діти-сироти, які є між собою рідними, мешкатимуть у ДБСТ у с. Пнікут. Сім’я вже виховує 6 дітей, позбавлених батьківського піклування та 1 рідну дитину.
«Дитині для повного і гармонійного розвитку її особи необхідно зростати в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові й розуміння. Це визначено Конвенцією Генеральної Асамблеї ООН про права дитини. Саме сімейні форми виховання для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування є альтернативою закладам інституційного догляду, оскільки сім’я - це природне захисне середовище для дитини» - зазначив начальник Служби у справах дітей Львівської ОДА Володимир Лис.
Загалом в області функціонує 36 дитячих будинків сімейного типу та 82 прийомні сім’ї в яких виховуються та проживають 402 дитини-сироти та дитини, позбавлені батьківського піклування.
Новини за темою
На Львівщині пів тисячі евакуйованих дітей-сиріт: особливості їхнього влаштування у сім’ї
6 травня 2022
Львівська область від початку повномасштабного вторгнення окупанта на територію України почала активно організовувати евакуацію людей з різних областей. Однією з найвразливіших категорій, що знайшла прихисток на Львівщині є діти. Зараз у 25 закладах Львівської області перебуває 937 внутрішньо переміщених дітей. З них 516 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. На території Львівської області перебуває (внутрішньо переміщені): 11 дитячих будинків сімейного типу з 95 дітьми-вихованцями; 11 дітей-вихованців перебуває на території області без батьків-вихователів; 7 прийомних сімей з 15 прийомними дітьми. Діти, які отримали притулок в закладах Львівської області приїхали з Донецької, Луганської, Харківської, Запорізької, Київської, Миколаївської, Житомирської, Сумської та Чернігівської областей. Під час дії на території України надзвичайного або воєнного стану діти, які залишилися без батьківського піклування, а також діти, розлучені із сім’єю, тимчасово влаштовуються до чинних прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу на умовах тимчасового влаштування в межах передбаченої граничної чисельності дітей, які можуть бути влаштовані до таких форм виховання. Це відповідно до пункту 31 Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою КМУ від 24 вересня 2008 року № 866 (зі змінами), Особа, яка перебуває у сімейних, родинних відносинах (у тому числі хрещені батьки) з дитиною-сиротою або дитиною, позбавленою батьківського піклування, має бажання взяти її під опіку, подає службі у справах дітей за місцем свого проживання або за місцем виявлення дитини такі документи: заяву; копію паспорта громадянина України; документи, що підтверджують сімейні, родинні зв’язки особи з дитиною; довідку від нарколога та психіатра про відсутність перебування на обліку; Водночас потрібна довідка про наявність чи відсутність судимості. Її видає територіальний центр з надання сервісних послуг МВС за місцем проживання заявника або через Портал «Дія». Якщо її неможливо отримати, кандидат в опікуни чи піклувальники подає заяву про відсутність притягнення його до кримінальної відповідальності відповідно до статей Кримінального кодексу України, зазначених у пункті 10 частини першої статті 212 Сімейного кодексу України. Відповідальність за правдивість наданої службі у справах дітей інформації щодо відсутності судимості покладається на опікунів чи піклувальників. Після припинення надзвичайного або воєнного стану довідка про наявність чи відсутність судимості опікуна, піклувальника надається службі у справах дітей упродовж місяця. У разі виявлення факту подання неправдивої інформації опіку, піклування може бути скасовано упродовж місяця.
У Львові уламки ракети потрапили у дитячий притулок: постраждалих нема
18 квітня 2022
Сьогодні по Львову влучили 4 ворожі ракети. Уламки однієї з них потрапили в дитячий притулок. Про це повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький. Відомо, що в притулку перебувають діти, яких евакуювали з різних областей України. На щастя, постраждалих серед підопічних притулку чи персоналу немає. Щодо самого приміщення, то воно зазнало незначних збитків від уламків ракети. «Подібні уламки виявляли і на території інших об‘єктів, прошу медіа не створювати ажіотаж», - наголосив очільник ОВА. Нагадаємо, вранці три російські ракети влучили по складських приміщеннях у Львові, які не використовувались, одна – по станції технічного обслуговування. Внаслідок удару загинули 7 людей, 11 - постраждали. Детальніше тут.
На Львівщині створили новий дитячий будинок сімейного типу
8 квітня 2022
У Турківській територіальній громаді Самбірського району на базі наявної прийомної сім’ї створили дитячий будинок сімейного типу. У родину влаштували на спільне проживання та виховання двох дітей, позбавлених батьківського піклування, які є рідними братами. Відтепер в родині проживатиме 9 дітей, з яких четверо рідних та п’ятеро прийомних дітей. «Хочу наголосити, що в такий складний для нашої держави час, служби у справах дітей області справно виконують функції щодо захисту прав дітей. Станом на сьогодні в області перебуває понад 500 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та ще 10 дитячих будинків сімейного типу, які перемістилися із зони проведення бойових дій» - зазначив начальник служби у справах дітей ЛОВА Володимир Лис. Метою створення дитячого будинку сімейного типу є забезпечення належних умов для виховання в сімейному оточенні дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Дитячий будинок сімейного типу – це окрема сім'я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання від 5 до 10 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Держава забезпечує пріоритет сімейного виховання та створює умови для їх розвитку, надаючи сім’ям, які приймають на виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування матеріальну та соціальну підтримку. Всього у Львівській області функціонує 42 дитячих будинків сімейного типу та 77 прийомних сімей, в яких виховується 416 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа. На базі чинної прийомної сім’ї, яка функціонувала в Турківській територіальній громаді Самбірського району Львівської області, створено дитячий будинок сімейного типу, в який поміщено на виховання та спільне проживання 5 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Крім того, сім’я виховує свої 4 дітей.
Дітям на Львівщині створили безпечні та належні умови: результат моніторингу притулків, куди евакуювали сиріт
30 березня 2022
Станом на сьогодні на Львівщині розмістили близько тисячі дітей, з яких понад 600 – це сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Усіх евакуювали з гарячих точок України. Зокрема, з Луганської, Донецької, Запорізької, Харківської, Миколаївської, Чернігівської та Київської областей. Працівники служби у справах дітей ЛОВА спільно з представниками Aerial Recovery Group відвідали 8 закладів де перебувають діти, які прибули із зони проведення бойових дій. Вони поспілкувались з дітьми та їхніми супроводжувачами, ознайомились з умовами перебування дітей та побутом в закладах. Разом з цим, в області вирішують питання щодо додаткового розміщення дітей у закладах, якщо виникне така потреба. «Діти які прибули на Львівщину із зони проведення бойових дій поселені у більш як 20 закладах. Важливо знати, як адаптувалися діти до нового місця проживання, які мають потреби, чи забезпечені одягом, ліками, предметами гігієни та інше» - зазначив начальник служби у справах дітей ЛОВА Володимир Лис. Результат візитів свідчить про те, що дітям створили належні умови для перебування. Вони забезпечені харчуванням, одягом, речами для дозвілля. У разі потреби діти отримують медичну допомогу. А найголовніше – тут, на Львівщині, вони почуваються набагато безпечніше. Нагадаємо, 11 березня Львівська обласна військова адміністрація, Служба у справах дітей ЛОВА підписали Меморандум з американськими організаціями New Horizons for Children та Aerial Recovery Group у напрямку захисту дітей, які проживають на українських територіях, де ведуться активні воєнні дії.
На час війни дітей можуть влаштувати у прийомні сім’ї та будинки сімейного типу: яка процедура та умови
23 березня 2022
Діти, які залишилися без піклування батьків, під час воєнного стану можуть бути влаштовані у прийомні сім’ї чи дитячі будинки сімейного типу на умовах тимчасового влаштування. Також спрощується процедура влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, під опіку або піклування родичів. Таке рішення ухвалили в Уряді. Через війну збільшується кількість дітей, батьки яких загинули, або про їхню долю та місце перебування нічого невідомо. Чинні нормативні акти не давали можливості влаштовувати таких дітей до сімейних форм виховання. До того, процедура влаштування дітей під опіку або піклування родичів вимагає такого переліку документів, який в умовах воєнного стану практично нереально зібрати. При цьому для дітей, травмованих війною та втратою зв’язку з батьками, дуже важливо знаходитися в умовах, максимально наближених до сімейних. У Міністерстві соціальної політики напрацювали рішення, яке дає можливість дітям перебувати під час війни на умовах тимчасового влаштування в прийомній сім’ї або в ДБСТ, чи за спрощеною процедурою – під опікою або піклуванням родичів. Це забезпечить найкращі інтереси дитини до того моменту, поки не буде з’ясовано, що саме сталось з її батьками. За законодавством України існує алгоритми дій для організації соціального захисту: дітей, батьки яких загинули (свідоцтва про смерть відсутні), та відсутні такі близькі родичі як баба, дід, повнолітні сестра, брат, мачуха, вітчим; дітей, батьки або близькі родичі яких не виходять на зв’язок, або перебувають в місцях активних обстрілів, під завалами, поранені в лікарнях. На Львівщині влаштуванням дітей займатиметься служба у справах дітей Львівської ОВА. Рішення Уряду передбачає спрощений пакет документів для родичів, які бажають взяти дитину під опіку, піклування: заяву; копію паспорта; документи, що підтверджують сімейні, родинні зв’язки або інший зв’язок особи з дитиною (свідоцтво про хрещення або інший документ, виданий релігійною організацією); довідку від нарколога та психіатра про можливість виховання дитини; довідку або заяву опікуна щодо відсутності судимості. Під час воєнного стану також зробили необов’язковим для кандидатів в опікуни та піклувальники проходження курсу навчання з виховання дітей, які залишились без батьківського піклування.
На час війни дітей можуть влаштувати у прийомні сім’ї та будинки сімейного типу: яка процедура та умови
23 березня 2022
Діти, які залишилися без піклування батьків, під час воєнного стану можуть бути влаштовані у прийомні сім’ї чи дитячі будинки сімейного типу на умовах тимчасового влаштування. Також спрощується процедура влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, під опіку або піклування родичів. Таке рішення ухвалили в Уряді. Через війну збільшується кількість дітей, батьки яких загинули, або про їхню долю та місце перебування нічого невідомо. Чинні нормативні акти не давали можливості влаштовувати таких дітей до сімейних форм виховання. До того, процедура влаштування дітей під опіку або піклування родичів вимагає такого переліку документів, який в умовах воєнного стану практично нереально зібрати. При цьому для дітей, травмованих війною та втратою зв’язку з батьками, дуже важливо знаходитися в умовах, максимально наближених до сімейних. У Міністерстві соціальної політики напрацювали рішення, яке дає можливість дітям перебувати під час війни на умовах тимчасового влаштування в прийомній сім’ї або в ДБСТ, чи за спрощеною процедурою – під опікою або піклуванням родичів. Це забезпечить найкращі інтереси дитини до того моменту, поки не буде з’ясовано, що саме сталось з її батьками. За законодавством України існує алгоритми дій для організації соціального захисту: дітей, батьки яких загинули (свідоцтва про смерть відсутні), та відсутні такі близькі родичі як баба, дід, повнолітні сестра, брат, мачуха, вітчим; дітей, батьки або близькі родичі яких не виходять на зв’язок, або перебувають в місцях активних обстрілів, під завалами, поранені в лікарнях. На Львівщині влаштуванням дітей займатиметься служба у справах дітей Львівської ОВА. Рішення Уряду передбачає спрощений пакет документів для родичів, які бажають взяти дитину під опіку, піклування: заяву; копію паспорта; документи, що підтверджують сімейні, родинні зв’язки або інший зв’язок особи з дитиною (свідоцтво про хрещення або інший документ, виданий релігійною організацією); довідку від нарколога та психіатра про можливість виховання дитини; довідку або заяву опікуна щодо відсутності судимості. Під час воєнного стану також зробили необов’язковим для кандидатів в опікуни та піклувальники проходження курсу навчання з виховання дітей, які залишились без батьківського піклування.
Понад 100 дошкільнят: Львівщина надала прихисток вихованцям будинку дитини із Запорізької області
16 березня 2022
Сьогодні до Львова прибули ще 115 дітей, котрих евакуювали через воєнні дії на території України. Вони – вихованці будинку дитини із Запорізької області. Разом з дітьми приїхали також їхні супроводжувачі. Перше місце, куди потрапляють діти – це Головний залізничний вокзал. Скупчення людей та незнайома місцевість можуть викликати у дітей паніку та страх, особливо у наймолодших. Тому разом з волонтерами на вокзалі цілодобово чергують фахівці медико-психологічної допомоги. Запит на дитячих психологів зараз великий, адже будь-яка правильна комунікація важлива, як для дорослих, так і дітей. Евакуйовані дітки дошкільного віку – від 0 до 5 років. Зараз вони перебувають в одному з санаторних закладів Львівщини. До слова, учора дітей повністю забезпечили одягом, засобами гігієни та продовольством. Спільними зусиллям Служби у справах дітей та департаменту соціального захисту Львівської ОВА до закладу надійшло близько 2 тонн гуманітарного вантажу. Крім цього, сьогодні у львівський притулок на Левандівці прилаштували 8 дітей-сиріт з Дніпра та двох супроводжувачів. Нагадаємо, що понад тисячу дітей залишились на Львівщині. Окремі групи евакуюють за кордон. Допомогу в перевезеннях, гуманітарній допомозі та з інших питань надає ЮНІСЕФ, фонд Surge.
«Діти, яких евакуювали за кордон через Львівщину обов’язково повернуться додому», - Володимир Лис
8 березня 2022
Від початку вторгнення росії на територію України, активно почали евакуйовувати дітей-сиріт, дітей зі спецзакладів та інтернатів. Окремі групи виїжджають через Львівську область за кордон. «Ми маємо інформацію, що деяким дітям з України, які виїхали закордон, надали статус біженця. Це неприпустимо, бо дитина може мати офіційних представників, батьків, але через обставини змушена була шукати прихисток в іншому місці. Наш обов’язок, щоб кожна дитина повернулась в Україну», - начальник служби у справах дітей Володимир Лис. В останні кілька днів почастішали випадки евакуації дітей без супроводу дорослих. Лише за минулі два дні на Львівщині зафіксували 6 таких дітей. Тож, якщо ви помітили неповнолітню дитину, прохання звертатись до служби у справах дітей або в поліцію за номером «102». Читати також: «Дорога з Лисичанська тривала 2 доби»: як на Львівщині зустрічають евакуйованих діток з різних областей. Організованими групами в область продовжують прибувати діти, віком від 0 до 17 років. Найближчими днями Німеччина прийме до себе майже 40 дітей зі спеціалізованого будинку дитини, які потребують паліативної допомоги. До області евакуювали також групу немовлят з Сєверодонецька віком до 4 років. Зараз Львівщина готова прийняти ще близько тисячі дітей. Володимир Лис також повідомив, що немає спрощеної системи усиновлення дітей, які прибувають з різних областей. Подружжя може лише тимчасово доглядати за дитиною. Пам’ятаємо, якщо дитина приїхала без супроводу дорослих, це не означає, що вона сирота. Усі розуміємо, що у час війни не усі батьки мають змогу залишити свій регіон.
У пошуках безпеки: на Львівщині знайшли прихисток близько тисячі дітей зі східних областей
7 березня 2022
Від початку воєнних дій на території України чимало дитячих будинків, сиротинців, інтернатів та спецзакладів різних областей вимушені були евакуйовувати дітей задля їхньої безпеки. Станом на зараз у Львівській області знайшли прихисток близько тисячі дітей, серед яких, як немовлята, так і діти старшого шкільного віку. Усіх евакуюють з Донецької, Луганської, Одеської, Харківської, Київської, Чернігівської, Полтавської областей. «Учора до нас приїхали діти з Харківського спеціалізованого будинку дитини «Гіпократ», яким необхідна паліативна допомога. Дорога з зони бойових дій тривала майже тиждень, однак зараз діти у безпеці. Дякую усім волонтерам, департаменту транспорту за допомогу», - начальник служби у справах дітей Львівської обласної військової адміністрації Володимир Лис. Окремі групи залишаються на території Львівщини, а решта транзитом їдуть у Польщу, Словаччину та Італію. Дітей там зустрічають та поселяють на проживання, дбають, забезпечують необхідним. «Десь на третій день, коли до нас приїхали діти з дитбудинку Сєверодонецька, ми бачили в їхніх очах страх, невизначеність та втому. Нам важко уявити, що їм довелось пережити. Звісно, дітям ніхто та ніщо не замінить домівку, але зараз ми намагаємось усю свою турботу спрямувати на дітей, показати, що вони у безпеці. Працюємо також з психологами та медиками, щоб надати кваліфіковану допомогу», - Володимир Лис. Наразі місця для розселення дітей є. Вони забезпечені усім необхідним, у цьому Львівщині допомагають громадські організації, волонтери, фонд UNICEF та SURGE. Головне фото: ABC News
«Дорога з Лисичанська тривала 2 доби»: як на Львівщині зустрічають евакуйованих діток з різних областей
4 березня 2022
З 25 лютого Львівщина почала евакуйовувати дітей зі східних областей України, де тривають найактивніші воєнні дії. Станом на зараз у Львівській області розмістили 371 дитину, серед яких, як немовлята, так і діти старшого шкільного віку. Діти приїхали з дитячих закладів та інтернатів Донецької, Луганської, Київської, Харківської та Хмельницької областей. Наразі очікують на прибуття групи з Чернігова. Усіх розселяють в аналогічні заклади області. Разом з дітьми евакуйовують їхніх офіційних представників: опікунів, прийомних батьків, а також працівників тих самих дитячих закладів. «Дорога з Лисичанська до Львова тривала майже дві доби. Зранку 24 лютого ми почали збирати діток та готуватись до евакуації. Сам шлях дався не легко, адже діти у нас різного віку, тому, якщо старші більш-менш стійко перенесли, то малечу довелось заспокоювати. Уже в суботу нас зустріли на залізничному вокзалі у Львові. Зараз у дітей триває період адаптації до нового середовища. Звісно, ми поки не розуміємо, що нас очікує далі. Однак до дітей тут особлива увага, усі ситі, а у разі потреби їм швидко надають медичну допомогу, тож щиро дякуємо за все», - поділилась спогадами працівниця Центру соціально-психологічної реабілітації міста Лисичанськ, що на Луганщині. Служба у справах дітей Львівської ОВА на постійному зв’язку з представниками соціальних служб зі всієї України. «Місця для розселення у нас є, а діти забезпечені усім необхідним. Зі свого боку, нам зараз активно допомагає Польща, яка приймає групи діток до себе на тимчасове проживання. Процедуру проходження кордону зараз максимально спростили, оскільки усі розуміють ситуацію в нашій країні. Разом з цим допомагають наші партнери з Італії, Іспанії, Німеччини та Словаччині», - розповів начальник служби Володимир Лис. Для того, щоб доставити діток з вокзалу до дитячих закладів, управління транспорту та зв’язку Львівської ОВА надало автобуси. Львівщина також допомагає в організації трансферу за кордон груп дітей, які прибувають з інших областей.
Майже 300 дітей зі сходу України успішно евакуювали до дитячих закладів у Львівській області
28 лютого 2022
Станом на зараз, до Львівської області евакуювали 292 дитини зі східних областей України, де зараз точаться активні воєнні дії. З-поміж евакуйованих діти з інтернатів та дитячих будинків, спеціальних шкіл та центрів психологічної реабілітації. Супроводжували дітей працівники цих самих дитячих закладів. Серед усіх евакуйованих дітей є немовлята та майже повнолітні. Їхній вік – від 0 до 17 років. Діти прибули на Головний залізничний вокзал Львова, де їх зустріли працівники служби у справах дітей Львівської обласної військової адміністрації та Львівського обласного центру соціальних служб. «Наші фахівці по Львівській області працюють цілодобово. Зараз ми приймаємо групи дітей з Луганської, Донецької та Київської областей. Місця для розселення є. Діти наразі забезпечені усім необхідним, у цьому нам допомагає Міністерство соціальної політики та фонд UNICEF. Зі свого боку, нам готова допомагати також Польща», - зазначив начальник служби у справах дітей Володимир Лис. Для того, щоб доставити діток з вокзалу до дитячих закладів, управління транспорту та зв’язку Львівської ОВА надало автобуси. Про додаткові потреби для діток ми повідомлятимемо додатково.
У Золочівському районі дитину без батьківського піклування влаштували у дитячий будинок сімейного типу
16 лютого 2022
На Львівщині ще одну дитину, позбавлену батьківського піклування, влаштували у дитячий будинок сімейного типу. Розпорядженням голови Золочівської районної державної адміністрації у чинний дитячий будинок сімейного типу у м. Золочів влаштували на виховання та спільне проживання 14 річного хлопця. Це дитина, позбавлена батьківського піклування. Відтепер в родині проживатиме 8 дітей. Для повного і гармонійного розвитку дитина має зростати в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові та розуміння. Це визначено в Конвенції про права дитини. Пріоритетними формами влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, є сімейні форми, одна з яких – дитячий будинок сімейного типу. Всього у Львівській області функціонує 40 дитячих будинків сімейного типу та 78 прийомних сімей.