Центр легеневого здоров’я отримав сучасні ШВЛ від благодійників

9 Червня 2020р, Новини. Прес-служба ОДА

Сьогодні, 9 червня, відбулась передача благодійного вантажу для Центру легеневого здоров’я. Медичний заклад, який є одним із опорних в області у боротьбі з коронавірусом, отримав 6 сучасних апаратів для штучної вентиляції легень.

Це перша партія такого обладнання для Львівської області від Фонду Ріната Ахметова та ДТЕК.

«6 апаратів штучної вентиляції легень вже сьогодні будуть готові рятувати життя мешканців області. Це вже не перша передача благодійної допомоги від Фонду Ріната Ахметова та ДТЕКу і я хочу в черговий раз їм подякувати за допомогу у протидії небезпечному коронавірусу на Львівщині. Епідситуація в області погіршується щодня. Станом на ранок зафіксовано вже 2211 хворих на ковід, 49 з них виявили упродовж попередньої доби. Апарат ШВЛ - це можливість врятувати хворого, який знаходиться у критичному стані. Хочу відзначити працьовитість та відданість лікарів Центру легеневого здоров`я, які ризикуючи власним здоров’ям, боряться за життя хворих.  Користуючись нагодою, хочу звернутися до мешканців Львівщини і нагадати, шо карантин, як і пандемія не закінчились! Коронавірус лютує в Україні та світі. Будьте уважні до власного здоров`я, дотримуйтесь карантинних заходів та бережіть себе», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький.  

На важливості якісного медичного обладнання наголосив і перший заступник голови Львівської обласної ради Богдан Гагалюк.

«Раді, що не тільки благодійники Львівщини, а Фонд Ріната Ахметова  допомагає лікарням нашої області в боротьбі з коронавірусом. І підтвердженням цьому є сьогоднішня подія. Це перша партія апаратів для цієї лікарні, ми очікуємо нові партії, які буде передане частково і в деякі районні лікарні, які упродовж останніх трьох тижнів вже почали приймати хворих на коронавірус. Зауважу, що кожного тижня упродовж останнього місяця ми передаємо медобладнання, у тому числі ШВЛ, придбане коштом обласного бюджету та небайдужого бізнесу, для потреб наших обласних медичних установ, зокрема й тих, які зараз знаходяться на передовій у боротьбі з коронавірусом. Ще раз дякуємо нашим меценатам і сподіваємося на подальшу співпрацю», - сказав перший заступник голови Львівської обласної ради Богдан Гагалюк.

Апарати для роботи із хворими на коронавірусну інфекцію, медикам на передовій передав Фонд Ріната Ахметова, який об’єднав зусилля бізнесів та ДТЕК для забезпечення регіони засобами для боротьби з коронавірусом.

«Сьогоднішня ситуація з COVID-19 вимагає від нас повної акумуляції всіх ресурсів, які тільки можна залучити до боротьби з вірусом. Фонд Ріната Ахметова спрямував 300 млн грн на забезпечення українських лікарень необхідним обладнанням та захистом у боротьбі з коронавірусом. Ці ШВЛ-и, які першим траншом передаються наших лікарям, є  необхідні сьогодні і сподіваємось внесуть велику лепту у порятунок життів людей. Фондом зроблено багато роботи в частині закупівлі цих ШВЛ, окрім обладнання Фонд також проводить освітні семінари для лікарів, які прцюють з ШВЛ.  Ми щиро дякуємо медикам за те, що вони наполегливо кожного дня працюють, щоб лікувати наших громадян. І ДТЕК, як бізнес, який взяв зобов'язання підтримувати розвиток регіону, буде всіляко сприяти, щоб як найшвидше подолати епідемію», - розповів директор ДТЕК Західенерго Олег Таращук.

Як пояснили під час брифінгу, компактність і модульність ШВЛ-ів дозволяють їм працювати практично цілодобово, і в автономному і в стаціонарному режимах. Окрім цього, вони практично без участі оператора налаштовуються індивідуально під кожного пацієнта та мають функцію серцево-легеневої реанімації.

«Від квітня ми прийняли понад 300 пацієнтів з важкими пневмоніями. З них понад 150 – це підтверджений COVID-19. Звичайно, не обходиться без втрат. Але сподіваюсь, що завдяки такому обладнанню  їх кількість вдасться мінімізувати», - зазначив головний лікар Центру легеневого здоров’я Любомир Рак.

Додамо, що Фонд Ріната Ахметова та ДТЕК окрім сучасних ШВЛ-ів також у квітні на потреби медичних закладів області передали майже 35 тис експрес-тестів для діагностики вірусу та захисні костюми для медиків. Окрім цього, проводиться навчання для медпрацівників, які працюють з хворими на COVID та використовують ШВЛ.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook