В області державною програмою з часткового безробіття скористалися понад 6000 суб’єктів малого і середнього бізнесу
Відповідно до рішення уряду, націленого на збереження робочих місць, представники малого та середнього бізнесу, у тому числі застраховані фізичні особи-підприємці, які припинили або скоротили діяльність через поширення коронавірусної інфекції, мають право на призначення допомоги з часткового безробіття.
«Якщо спочатку до участі у державній програмі активно зголошувалися представники бізнес-кіл для виплати співробітникам частини втраченої заробітної плати, то з червня до урядової ініціативи долучилися застраховані фізичні особи-підприємці, що працюють одноосібно та хочуть хоч частково повернути недоотриманий у період пандемії дохід, - повідомив директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк. - Тому не дивно, що останнім часом в рази збільшився потік заяв на призначення допомоги з часткового безробіття. Щодня до базових центрів зайнятості та філій ЛОЦЗ надходить 1300-1700 пакетів документів, які спочатку розглядаються на місцевому рівні, а потім скеровуються до обласного центру зайнятості для прийняття у 3-денний термін остаточного рішення про відшкодування втрачених коштів».
За словами Василя Барилюка, COVID-19 у Львівській області передбачено 281,1 млн грн. Станом на 23 червня із Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття на виплату допомоги з часткового безробіття використано 45,2 млн грн. Наразі державною програмою скористалися понад 6,0 тис. місцевих фірм і компаній, у тому числі 4,6 тис. фізичних осіб-підприємців, втрачену частину заробітку отримають 17,3 тис. працівників.
Допомога з часткового безробіття не оподатковується, встановлюється за кожну годину скорочення робочого часу із розрахунку двох третин тарифної ставки найманого працівника (для фізичних осіб-підприємців – двох третин від бази нарахування єдиного соціального внеску), але не може перевищувати розмір місячної мінімальної заробітної плати (4723 грн). Більше про програму підтримки бізнесу – за посиланням https://bit.ly/2BTVhN5.
Новини за темою
Мешканців Львівщини закликають допомагати Домівці врятованих тварин
6 травня 2022
Домівка врятованих тварин – львівський притулок, який у часі війни став прихистком для евакуйованих тварин. Волонтери та представники Домівки кожного дня допомагають тим, хто прибуває та тим, хто ще потребує допомоги з переїздом з гарячих точок. Долучитись до допомоги закликають і мешканців Львівщини. За словами Ореста Залипського, керівника притулку, війна руйнує життя кожного, і тут немає тих, хто осторонь. «Вчора, поблизу Гостомеля забрали козла на ім’я Борис, житло якого і його власника згоріло вщент, а всі інші кози загинули. Тварина потребує негайної допомоги, бо у неї сильні опіки, роги просто чорні, від того, що коли вибігала з вогню на неї обвалилися палаючі дошки. Також у Домівці врятованих тварин перебувають коти, собаки, мавпи, папуги з постраждалих від війни населених пунктів. Всі тварини потребують нашої допомоги, можна безпосередньо приносити корми за адресою вул. О.Довбуша, 24 у м. Львів». – Зазначив Орест Залипський. Департамент екології та природних ресурсів цього тижня також відвідав Домівку та передав підопічним притулку корми. Закликаємо всіх долучатися до доброї справи. Допомогти евакуйованим тваринам можна і фінансово надіславши благодійний внесок: БО БФ «Домівка Врятованих Тварин» ЄДРПОУ:44086841 IBAN: UA773052990000026006031017177 АТ КБ «ПРИВАТБАНК» Картка ключ: 5169 3305 2375 2514 Картка приват: 4149 6293 8110 7192 Орест Залипський PayPal domivka_@ukr.net Детальніше, про тваринок, які прибувають у притулок можна дізнатися за номером телефону 098 734 96 33 (Олена).
Партію гуманітарного вантажу передали військовим 103-ї бригади Сил територіальної оборони
6 травня 2022
Бронежилети, оптику, тепловізори, генератори, засоби гігієни, медикаменти, харчі і воду передали з Львівщини воїнам 103-ї окремої бригади Сил територіальної оборони Збройних Сил України. Вантаж зібрали з ініціативи очільника області Максима Козицького. Нагадаємо, вчора захисникам Донеччини та Луганщини передали зі Львівщини військову амуніцію. Загалом цього тижня від Львівської ОВА, Львівського Оборонного Кластера та Міжнародного штабу допомоги українцям, який об’єднав 44 країни, акумулювали для ЗСУ партію зі 700 бронежилетів.
За останній тиждень повномасштабної війни Львівщина забезпечила перевезення автомобілями понад 450 тонн гуманітарного вантажу
4 травня 2022
Львівська обласна військова адміністрація продовжує займатися логістикою перевезення гуманітарних вантажів як з-за кордону, так і доставкою у різні регіони України, які цього потребують. Тільки за останній тиждень повномасштабної війни росії проти України для перевезення гуманітарних вантажів з європейських країн ЛОВА організувала та забезпечила 18 автомобілів тоннажністю понад 20 тонн. Також за цей період для відправлення гуманітарного вантажу у різні регіони України задіяли 32 фури та 4 вантажних автомобілі тонажністю до 3 тонн. Найбільше гуманітарної допомоги автомобільним транспортом відправили в ті області, що потерпіли від бойових дій.
Львівщина передала на Харківщину та Донеччину ще 200 бронежилетів для військових
2 травня 2022
Сьогодні ще 200 бронежилетів класу 4+ від начальника Львівської обласної військової адміністрації, Львівського оборонного кластеру та за підтримки Міжнародного штабу допомоги українцям відправили на Харківщину та Донеччину для військових. Вантаж доформують іншими видами амуніції, тактикою, засобами гігієни, білизною для військових та продуктовими наборами. «Впродовж минулого тижня я особисто об’їздив всі східні області України. Відповідно, отримав запити з перших вуст, сам переконався, що є найбільш розхідними матеріалами, чого найбільше потрібно. Разом із начальником Львівської обласної військової адміністрації Максимом Козицьким, з оборонним кластером, ми робимо все, що можемо, щоб підтримати та максимально забезпечити наших захисників. Я за те, щоб нічого не залежувалося на складах, тому ми постійно на контакті з нашими військовими з Львівщини та місцевими військовими адміністраціями», - каже заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод. За минулий тиждень він спільно з координаторкою Міжнародного штабу допомоги українцям Анною Крисюк відвіз великий гуманітарний вантаж - гуманітарну допомогу, амуніцію, тепловізори, дальноміри, харчі та дві «швидкі»й - на Харківщину, Донеччину, Луганщину, Дніпропетровщину та Київщину. «Міжнародний штаб допомоги українцям скоординував зусилля всіх сторін, а також наших закордонних партнерів з 44 країн. Ми також постійно особисто контактуємо з усіма підрозділами з Львівщини, які на передовій. Нам важливо тримати руку на пульсі, важливо, щоб нам довіряли як військові, так і волонтери, благодійники, партнери. Ми вдячні всім нашим донорам, але найперше - нашим захисникам», - наголошує координаторка Міжнародного штабу допомоги українцям Анна Крисюк.
Малопольське Воєводство Республіки Польща надало 3 мільйони злотих, щоб підтримати вимушених переселенців на Львівщині
25 квітня 2022
З ініціативи Малопольського Воєводства Республіки Польща на чолі з Маршалком Вітольдом Козловскі Львівська обласна військова адміністрація уклала надзвичайно важливий договір про надання фінансової підтримки Україні. Йдеться про три мільйони польських злотих. Допомогу спрямують на такі завдання: 1) забезпечення вимушених переселенців належними умовами проживання, засобами особистої гігієни, медичними засобами та обладнанням, продуктами і предметами першої необхідності для задоволення первинних потреб в медичних послугах, а також санітарним транспортом; 2) проведення обладнання, ремонт, реконструкцію, розширення та модернізацію будівель або приміщень, призначених для розміщення внутрішньо переміщених осіб. «З перших днів повномасштабного вторгнення рф в Україну ми отримуємо велику кількість гуманітарної допомоги з Польщі. Чимало наших людей знайшли прихисток у цій країні. Польща засуджує дії агресора, лобіює політичну та економічну ізоляцію росії. Дякуємо нашим друзям з Малопольського Воєводства та всьому польському народу за розуміння та постійну підтримку України у боротьбі з російським агресором. Разом – переможемо!», - зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький. Фото: Małopolska
Максим Козицький зустрівся з представниками Міжнародного комітету Червоного Хреста
14 квітня 2022
Сьогодні начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький провів зустріч з керівником відділу операцій з переміщенням у Міжнародному комітеті Червоного Хреста Кеті Атфілд. На заході обговорили потреби регіону в сфері гуманітарного забезпечення цивільного населення, внутрішньо переміщених осіб та людей з особливими потребами. Максим Козицький наголосив на важливості присутності таких організацій як Червоний Хрест. ''З кожним тижнем нам все більше зброї надають країни Заходу. Це свідчить про те, що світова спільнота підтримує нашу країну і хоче допомагати нам у стримуванні агресора. Але водночас необхідно підтримувати та збільшувати кількість гуманітарних місій для цивільного населення у межах країни, адже багато людей постраждало через воєнні дії на території нашої держави. Лише спільними та консолідованими зусиллями ми зможемо перемогти у цій війні'', – акцентував під час зустрічі очільник області. Кеті Атфілд розповіла про діяльність Червоного Хреста в Україні та області. ''Ми намагаємося допомагати містам, які потрапили в облогу та в організації гуманітарних коридорів. Також ми розшукуємо родичів та рідних, які втратили зв'язок один з одним. Ми маємо намір працювати з людьми, які отримали психологічні травми через пережиті воєнні дії. Основним фокусом нашої діяльності в Західному регіоні є робота з притулками для внутрішньо переміщених осіб. Ми є більш націленими на роботу на східній території країни, адже вона більше постраждала. Також ми плануємо облаштувати в одному з обласних центрів на заході України медичний хаб, звідки ліки надходитимуть в найбільш постраждалі регіони країни'', - сказала Кеті Атфілд. Вона зазначила, що у західних областях волонтери Червоного Хреста присутні на залізничних станціях та вокзалах, де надають допомогу внутрішньо переміщеним особам. У межах Львівської області працюють також підрозділи Німецького та Австрійського відділень Червоного Хреста. Кеті Атфілд також додала, що у планах організації є створення гарячої лінії для усіх, хто постраждав та потребує допомоги.
Львів’ян закликають долучатись до збору великоднього кошика для ЗСУ
12 квітня 2022
Львівські пластуни організовують збір великоднього кошика для Збройних Сил України. Відтак, з 20 по 29 квітня усі охочі можуть приносити у штаб на вулиці Винниченка, 6 продукти, які освячують та споживають на Великдень. Кошики відправлятимуть нашим воїнам на передову. Про це повідомила сьогодні під час брифінгу директорка Львівського обласного пластового центру Ольга Приходько. “На базі Львівського пластового центру діє 14 штабів, які розташовані у Львівській області.Штаби збирають гуманітарну допомогу для ЗСУ, ми забезпечуємо госпіталі і конкретні бригади, передаємо на схід необхідні медикаменти. Ми працюємо також з внутрішньо переміщеними особами, розселяємо у наших можливих місцях для перебування. Більше 7 тис. осіб нам вже вдалось розселити та надати допомогу. Найбільше – у Самбірському районі, там понад 20 тис. переселенців, яким пластуни допомагають", – зазначила Ольга Приходько. Також вона наголосила, що 740 волонтерів працюють у цих штабах і зараз 123 волонтери є конкретно командою від Львівського пластового центру. "Вони сортують вантажі, займаються логістикою та шукають ресурси. Ми налагодили співпрацю з 25 донорами та знайшли 240 тис. гривень для закупівлі легкої тактичної амуніції. Кожен хто бажає принести гуманітарну допомогу звертайтесь до нашої установи. Зараз найбільша потреба у продуктах харчування, а саме будь-яких крупах, консервах, також у засобах особистої гігієни", - додала Ольга Приходько.
Уряд розширив доступ аграрних підприємств до пільгового кредитування
6 квітня 2022
Для вчасного старту посівної кампанії та успішного її проведення Уряд активував додаткові механізми кредитування аграріїв. Зокрема, йдеться про розширення програми “5-7-9%”, за якою будь-яке українське підприємство може отримати кредит до 60 млн грн під 0%. З початку війни позики від державних банків на загальну суму 1,1 млрд грн отримали 826 бізнесів. З усіх виданих кредитних коштів за програмою “5-7-9%” 42% припадало саме на аграрний сектор. Ними скористалися 12 тис. фермерських господарств. Отримані кошти йдуть на закупівлю добрив, пального, ззр. “В час війни комерційні та державні банки повинні активізувати свою кредитну діяльність, адже ці кошти потрібні тисячам підприємців для налагодження виробництв. Уряд та Нацбанк проводять з банківським сектором відповідну роботу. Зокрема, 10 найбільших банків заявили про виділені ліміти на суму 40 млрд грн. 2,3 млрд грн держбанки вже видали фермерам”, – додала Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко. Загалом же, починаючи з 24 лютого, державні банки сумарно наростили кредитні портфелі на 12,5 млрд грн, що еквівалентно 15% приросту за 2021 рік.
Природоохоронні установи Львівщини долучились до допомоги внутрішньо переміщеним особам та війську
5 квітня 2022
Природоохоронні установи Львівщини - Яворівський НПП, НПП «Сколівські Бескиди», НПП «Північне Поділля», РЛП «Верхньодністровські Бескиди», РЛП «Надсянський» та РЛП «Стільське Горбогір’я» активно долучаються до боротьби проти загарбників. Працівники цих установ плетуть маскувальні сітки, координують отримання гуманітарної допомоги на місцях, блокують розповсюдження дезінформації окупантом у інформаційному просторі, допомагають облаштуватися на новому місці тимчасово переміщеним особам в Україні та дістатися жінкам та дітям до Польщі тощо. Зокрема, у департаменті екології та природних ресурсів наголосили, що національні природні парки Львівщини проводять реабілітаційні заходи для внутрішньо переміщених осіб, зокрема: НПП «Сколівські Бескиди» організовує екскурсії туристичними маршрутами парку (детальніша інформація про екскурсії за номерами телефону: 098 558 65 50 (Іванка) або (251) 2-14-11 (адміністрація парку); НПП «Північне Поділля» проводить мандрівки та екскурсії територією Поділля (детальніше про час і місце за телефоном: 0969197073). «Львівщина стала гуманітарним хабом для усієї України. Працівники природоохоронних установ теж не змогли стояти осторонь і активно допомагають і війську, і внутрішньо переміщеним особам. Запрошуємо переселенців відвідати національні парки. Тут ви зможете душевно відпочити та пізнати красу природи Львівської області» , - зазначив директор департаменту екології та природних ресурсів Руслан Гречаник.
Що робити людям, які евакуювались з інших областей без документів: відповіді на найпоширеніші запити
1 квітня 2022
На Львівщину щодня прибувають тисячі переселенців. Більшість – евакуювались без жодних документів, які б посвідчували їхню особу, або ж частину документів втратили по дорозі. Це зрозуміло, адже в умовах війни, в першу чергу думаєш про свою безпеку та своє життя. Відповідно до запитів, які надходять у Львівську обласну військову адміністрацію відповідаємо на найпоширеніші запитання від внутрішньо переміщених осіб. 1. Чи можна отримати роботу, якщо трудова книжка залишилася в іншій області та як це зробити? Якщо ви хочете отримати роботу через центр зайнятості, тоді необхідно звернутися до Львівського міського центру зайнятості (вул. Кн. Ольги, 122) з документами, які посвідчують особу. Тут можна ознайомитися з вакансіями та отримати консультацію. Щодо працевлаштування: відсутність трудової книжки для працевлаштування не є проблемою, адже можна купити нову трудову книжку. Для підтвердження стажу роботи спеціальну довідку можна отримати у Пенсійному фонді України. Більше інформації можна дізнатися за номерами гарячої лінії Львівського обласного центру зайнятості: (032) 2450545; (096) 6825183. 2. Як можна відновити свої документи? Якщо при переїзді в іншу область загубили український паспорт чи просто не встигли його взяти виїжджаючи з місця подій, а маєте бажання виготовити документ, тоді Вам необхідно: знайти хоча б копію документу або його фото; взяти свідоцтво про народження, а за наявності - ідентифікаційний код; довідку Ф-13 про реєстрацію місця проживання (видають в органах місцевого самоврядування); звернутися у міграційну службу. Важливо знати, що при втраті українського паспорта та закордонного, спочатку подається заява на відновлення саме українського паспорта, а після його отримання можна одразу ж оформити закордонний. Для оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон необхідно: взяти український паспорт, ідентифікаційний код та звернутися в міграційну службу. Вартість паспорта громадянина України для виїзду за кордон в регламентному режимі (20 робочих днів) - 733 грн, терміновому (10 робочих днів) – 1085 грн. Вартість оформлення паспорта громадянина України у формі картки - 372 грн. (20 робочих днів) та 498 грн (10 робочих днів). Детальніше про процедуру відновлення документів, зокрема для виїзду за кордон та для неповнолітніх осіб читайте в документі. Гаряча лінія Головного управління міграційної служби Львівської області за телефоном: 800 30 88 77 3. Як внутрішньо переміщені особи можуть отримати від держави фінансову допомогу на проживання? Заяви від внутрішньо переміщених осіб для отримання грошової допомоги на проживання приймають органи соціального захисту населення, уповноважені особи виконавчого органу сільських, селищних, міських рад та центри надання адміністративних послуг. Допомога надається у розмірах: для осіб з інвалідністю та дітей – 3000 гривень на місяць; для інших осіб – 2000 гривень на місяць. Заяви прийматимуть за місцем фактичного перебування внутрішньо переміщених осіб. Всі деталі тут. 4. Як внутрішньо переміщеним особам стати на облік? Перелік необхідних документів. Для отримання довідки подається заява про взяття на облік за формою, затвердженою постановою Кабміну від 20. 03.2022 № 332. Для заповнення заяви необхідно при собі мати документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або документ, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, інформацію про реєстраційний номер облікової картки платника податків та інформації про встановлення групи інвалідності (у разі наявності). У період дії воєнного стану внутрішньо переміщена особа для отримання довідки звертається за місцем фактичного перебування до управління/відділу соціального захисту населення та до уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або центру надання адміністративних послуг. Заява про взяття на облік як ВПО може бути подана в електронній формі з використанням мобільного додатка Портал Дія. Про всі деталі ми писали раніше.
Понад 200 млн грн для допомоги армії зібрали через Дію
28 березня 2022
Понад 200 млн грн на армію на сьогодні зібрали понад 200 тисяч користувачів Дії. Усі донати йдуть у фонд Повернись живим, за які українським військовим фонд уже передав: 3680 одиниць нічної та денної оптики (тепловізори, теплоприціли, тепловізійні насадки, ПНБ, оптичні приціли, біноклі) 12 206 бронежилетів 5660 шоломів 11 905 засобів зв'язку та 357 шлюзів до них 391 мобільний роутер 2372 квадрокоптери 11 військових безпілотних авіаційних комплекси 1365 ноутбуків 1173 смартфони (для операторів БПЛА) 426 телевізорів та моніторів для мобільних та стаціонарних командних пунктів 697 планшетів для операторів БПЛА та артилеристів 1158 одиниць іншої оргтехніки (компʼютери, стаціонарні телефони, принтери, компʼютерні миші, точки доступу тощо) 73 автомобілі 1317 генераторів для живлення 144 джерела безперебійного живлення Нагадуємо, що переказати кошти можна в кілька кліків у застосунку Дія: Клікніть «Допомогти армії» вкажіть суму, яку хочете переказати, реквізити картки та натисніть «Сплатити». Дякуємо кожному за фінансову допомогу та підтримку української армії. З нами світ — за нами й перемога!
Українська компанія запускає програму з надання допомоги мешканцям шляхом фінансування товаровиробників на місцях
22 березня 2022
Львівська обласна військова адміністрація інформує, що Українська компанія ТОВ «Економіка довіри» від імені світових небайдужих об’єднань та громадян з усього світу організувала та запускає програму щодо надання прямої допомоги жителям України шляхом фінансування українських товаровиробників на місцях. Компанія, підприємство чи ФОП, які працюють на території України та на сьогодні хочуть і мають можливість допомогти українцям і надати матеріальну допомогу безкоштовно та без цілі на прибуток, можуть долучитися до проекту шляхом: 1. заповнення анкети-заяви на отримання допомоги. 2. заключення договору; 3. отримання коштів; 4. надання безкоштовної допомоги громадянам та / чи волонтерським організаціям; 5. звітування (фото, відео, за можливості документи на списання). При заповненні заяви компанія вказує суму та період фінансування, наприклад: випічка хліба – 1000 буханок на добу, собівартість хлібини 25 гривень, ціна добового виробництва – 25 000 гривень. Після отримання коштів компанія-отримувач зобов’язується за добу здійснити випічку 1000 буханок хлібин та роздати людям чи волонтерам. Після оформлення звіту в якості відео та фото, отримання фінансування продовжиться і надалі. Слід зазначити, що дана допомога буде надаватися тим підприємствам, які готові гарантувати, що на отримані кошти підприємство працюватиме без цілі на прибуток, усі вироблені вироби будуть відвантажуватися безкоштовно, як благодійна підтримка громадянам та волонтерським організаціям. Звертаємо увагу, що грошові кошти будуть перераховуватися підприємствам як цільова благодійна допомога. Підприємство виробник має здійснювати роздачу своєї продукції громадянам та волонтерським організаціям по собівартості. Контактна особа ТОВ «Економіка довіри» Юлія Чуфістова тел. +380999803804, сайт: http://unitedstudentsukraine.org/ керівник – Генрі Штеренберг, Linkedim – http://www.linkedim.com/in/henryshterenberg. Реквізити: ТОВ «Економіка довіри»; ЄДРПОУ: 42392340, вул. Воздвиженська, буд. 22, кв. 12, м. Київ, 04071 UA223052990000026007026211686 Банк АТ КБ «Приватбанк»