Львівська ОДА інформує про актуальні конкурси та навчання для громадянського суспільства, молоді та ЗМІ
Департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА інформує про актуальні конкурси для громадянського суспільства, молоді та ЗМІ на липень 2020 року від громадської організації «Інформаційно-аналітичний центр «Громадський Простір».
Інформаційно-аналітичний центр «Громадський Простір» висвітлює актуальну інформацію про розвиток громадянського суспільства в Україні, можливості програм розвитку, грантів, стипендій, вакансій і стажувань.
Конкурси на липень:
- Набір на програму «Креативна молодь змінить Україну»
Упродовж 8 тижнів відібрані до участі на конкурсних засадах молоді люди пройдуть інтенсивне онлайн-навчання за спеціально розробленою програмою, яка базується на міжнародних стандартах проєктного менеджменту, методах дизайн-мислення та психологічних теоріях, що в комплексі дозволить їм створювати ціннісно-орієнтовані проекти, бути більш ефективними при реалізації своїх креативних ідей, знаходити партнерів та залучати фінанси, зробити свої проекти більш медійними та популярними.
Дедлайн: 6 липня 2020 року.
Детальніше тут.
- Програма малих грантів громадської дипломатії уряду США – молодіжні та культурні проєкти
Проєктні заявки повинні бути пов’язані з однією або кількома прийнятними темами (перформативне та візуальне мистецтво, художнє мистецтво; інноваційні проєкти у сферах міського планування, спорту, VR-технологій тощо) та пріоритетами фінансування, які викладені в оголошенні.
Дедлайн: 6 липня 2020 року.
Детальніше тут.
- Набір на дистанційний курс з доступу до інформації
Українське законодавство про доступ до інформації дає змогу журналістам та активним громадянам запитувати будь-яку публічну інформацію у державних органів. Наприклад, дізнатись, на що орган влади витрачав бюджетні кошти. Відповідати на запит зобов’язані і приватні компанії, зокрема, якщо вони є монополістами.
Дедлайн: 8 липня 2020 року.
Детальніше тут.
- Табір Активних Громадян
Табір Активних Громадян – це платформа для розвитку лідерського потенціалу та соціальної відповідальності молоді, поширення досвіду, генерації ідей, усвідомлення можливостей для підвищення спроможності громад.
Дедлайн: 14 липня 2020 року.
Детальніше тут.
- Проект для громад «Впровадження нових форм співпраці влади та громадських організацій на місцевому рівні»
Проект складається з навчального компоненту, спільної роботи над локальними програмами розвитку громадянського суспільства в ОТГ та менторського супроводу впровадження змін в громадах. Також буде проведена серія інтеграційних заходів для поглиблення співпраці і обміну досвідом.
Дедлайн: 20 липня 2020 року.
Детальніше тут.
- Civil Match: знайдіть партнерів з 10 країн та масштабуйте свій вплив
Запрошуються організації громадянського суспільства на Civil Match — інтенсивний онлайн-нетворкінг, що допоможе знайти партнерів у 10 країнах, синхронізувати цінності, створити спільні проєкти, а може й отримати разом фінансування.
Дедлайн: 22 липня 2020 року.
Детальніше тут.
- Конкурс про впровадження стратегічних планів ОТГ щодо охорони довкілля
Мета конкурсу – надання допомоги у впровадженні реформи місцевого самоврядування в Україні шляхом сприяння практичній реалізації довгострокових / середньострокових стратегічних планів розвитку ОТГ щодо охорони довкілля, які було затверджено радами відповідних громад.
Дедлайн: 28 липня 2020 року.
Детальніше тут.
- Конкурс для ЗМІ: «ФінГрамота: час звернути увагу!»
Мета цього конкурсу – через ЗМІ привернути увагу громадськості до проблематики браку фінансової грамотності серед сучасної молоді.
Дедлайн: 31 липня 2020 року.
Детальніше тут.
- Для довкілля та Вікіпедії: фотоконкурс «Вікі любить Землю» запрошує до участі
Взяти участь у конкурсі можуть як професійні фотографи, так і любителі. Щоб долучитися, треба завантажити протягом липня фото природних територій власного авторства, зроблені у будь-який період часу.
Дедлайн: 31 липня 2020 року.
Детальніше тут.
Більше конкурсів на сайті Громадського Простору за посиланням.
Новини за темою
Організації громадянського суспільства Львівщини навчатимуть інструментам сторітеллінгу
13 жовтня 2021
Департамент комунікацій та внутрішньої політики Львівської облдержадміністрації запрошує представників організацій громадянського суспільства взяти участь в одноденному інтенсиві «Сторітеллінг: відкрий для себе мистецтво розповіді». Його проведуть 3 листопада. Як пояснюють організатори заходу, сторітеллінг - це мистецтво захоплюючої розповіді, що використовується з метою впливу на емоційну, мотиваційну, когнітивну сфери слухача та є хорошим способом мотивації. Правильною побудовою розповіді можна зачепити не лише розум і логіку, а й емоції. Викликавши у слухача потрібні переживання, можна наштовхнути його на певні висновки. Такі властивості методики високо оцінили не тільки керівники компаній, а й маркетологи, журналісти, редактори і педагоги. «Нам важливо аби кожен учасник тренінгу зміг опанувати сторітеллінг, як один із засобів та інструментів комунікації, який дуже часто допомагає у роботі та суспільному житті, дає змогу підвищити престижність та рівень організації, в якій людина працює» - зазначив директор департаменту комунікацій та внутрішньої політики Львівської облдержадміністрації Дмитро Посипанко. Як зазначають організатори, під час тренінгу учасники зможуть навчитись як: - подавати інформацію логічно та структуровано; - додавати цікаві деталі до своєї розповіді; - через історію встановлювати зв’язок зі слухачами; - правильно розповідати історії про себе; - робити презентації на основі історій; - продавати ідеї через історії. Спікером навчання стане тренерка з комунікації і публічних виступів, засновниця Школи ораторської майстерності «Logos» Оля Меренюк. Початок тренінгу: о 15:00 год. Для участі необхідно зареєструватись за посиланням до 31 жовтня. Клькість місць обмежена. Лист-підтвердження про участь та місце проведення тренінгу надішлють на електронну скриньку 1 листопада.
Інститути громадянського суспільства запрошують на тренінг щодо особливостей проведення громадської експертизи
17 вересня 2021
28 вересня на платформі ZOOM проведуть тренінг на тему: «Громадська експертиза - корисний інструмент в арсеналі громадського активіста». До участі у навчанні запрошують представників громадських рад та інститутів громадянського суспільства. Інформують у департаменті комунікацій та внутрішньої політики Львівської облдержадміністрації. Громадська експертиза – це інструмент, який передбачає проведення інститутами громадянського суспільства, громадськими радами оцінки діяльності органів виконавчої влади, ефективності прийняття і виконання такими органами рішень, підготовку пропозицій щодо розв’язання суспільно значущих проблем для їх врахування органами виконавчої влади у своїй роботі. Розповідають організатори. Початок заходу о 15:00 год, тривалість до двох годин. Спікером буде експертка з питань доступу до публічної інформації та застосування механізмів громадської участі Оксана Ващук-Огданська. Вона поділиться практичними навичками проведення громадської експертизи. Для участі у заході необхідно зареєструватись за посиланням до 26 вересня. Посилання на ZOOM-подію буде надіслане на вказану електронну пошту. Додамо, що Порядок проведення громадської експертизи визначено Постановою КМУ від 5 листопада №976 «Про затвердження Порядку сприяння проведенню громадської експертизи діяльності органів виконавчої влади» та є одним із елементів демократичної держави з розвиненим громадянським суспільством.
Для проведення конкурсу серед інститутів громадянського суспільства діятимуть нові правила
26 серпня 2021
Сьогодні розпочався регіональний дводенний навчальний семінар «Електронна система проведення конкурсу: нові правила» За результатами відбору у семінарі беруть участь представники облдержадміністрації та представники з різних організацій Львівщини. Упродовж двох днів учасники семінару обговорюватимуть питання та візьмуть участь у практичних частинах щодо: Електронної системи проведення конкурсу; Основ проєктного менеджменту для організацій громадянського суспільства; Кошторису витрат; Практики проведення конкурсів серед інститутів громадянського суспільства. «Вже зовсім скоро проведення конкурсів серед інститутів громадянського суспільства відбуватиметься в онлайн форматі за допомогою електронної системи «Взаємодія». Запуск електронної системи проведення конкурсу спростить процедуру та дасть можливість органам влади та ІГС більш якісно та прозоро планувати та організовувати проєктну діяльність та подачу звітності. Після запуску платформи всі етапи проведення конкурсу стануть доступними онлайн. Починаючи від формування конкурсної комісії та закінчуючи голосуванням за проєкти» - зазначив заступник директора департаменту комунікацій та внутрішньої політики облдержадміністрації Юрій Горун. Навчальний семінар організували Міністерство молоді і спорту спільно з Координатором проєктів ОБСЄ в Україні, а також Фонд "Східна Європа" у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України та Незалежним центром політичних досліджень.
До уваги інститутів громадянського суспільства: внесли зміни в порядок проведення конкурсу з визначення програм на фінансову підтримку
16 серпня 2021
На початку серпня цього року Кабінет Міністрів вніс зміни до Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проєктів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 12 жовтня 2011 р. № 1049. Зміни передбачають запровадження електронної процедури проведення конкурсів з визначення програм (проєктів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка. Конкурси проводитимуть з використанням програмного модуля «Е-Конкурси» онлайн-платформи взаємодії органів виконавчої влади з громадянами та інститутами громадянського суспільства (платформа ВзаємоДія – https://vzaemo.diia.gov.ua). Окрім того, передбачається можливість проведення голосування громадян за конкурсні пропозиції, результати якого враховуватимуть у загальному рейтингу. Також актом затверджуються форми низки документів: заяви на участь у конкурсі; опису програми (проєкту, заходу); типового кошторису витрат, необхідних для виконання (реалізації) програм (проєктів, заходів); фінансового звіту про обсяг використаних бюджетних коштів; підсумкового звіту про виконання договору; моніторингового звіту та підсумкового висновку щодо виконання програм (проєктів, заходів). Очікується, що реалізація удосконаленого Порядку дозволить підвищити рівень прозорості проведення конкурсів та рівень довіри до процесу фінансування з державного та місцевих бюджетів програм (проєктів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, а також збільшенню кількості інститутів, що братимуть участь у конкурсах, завдяки спрощенню конкурсних умов. Ознайомитись із Постановою можна за посиланням.
Відбувся відкритий захист проєктів інститутів громадянського суспільства
19 травня 2021
Вчора, 18 травня відбувся відкритий захист проєктів в межах проведення другого етапу конкурсу з визначення проєктів (заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства. Для їх реалізації надається фінансова підтримка у 2021 році з Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області на 2021-2025 роки. Представники 61 громадської організації представили 76 проєктів перед конкурсною комісією за 4 напрямами: - підвищення спроможності інститутів громадянського суспільства; - розвиток громадянського суспільства в територіальних громадах; - соціально-економічний розвиток; - культурно-просвітницька діяльність. «На третьому етапі конкурсу, члени конкурсної комісії індивідуально оцінять конкурсні пропозиції за відповідними критеріями. На наступному засіданні будуть підсумкові результати та сформований рейтинг конкурсних пропозицій. Результати конкурсу ми оголосимо до 31 травня 2021 року на сайті Львівської облдержадміністрації», - наголосив директор департаменту комунікацій та внутрішньої політики облдержадміністрації Дмитро Посипанко. «Наша організація вже третій рік поспіль подається на конкурс проєктів до департаменту комунікацій та внутрішньої політики Львівської обласної державної адміністрації. Така підтримка є надзвичайно вагомою, оскільки це дає можливість реалізовувати проєкти шляхом проведення інформаційних кампаній на рівні області та забезпечує інформування найбільш віддалених районів», - зазначила заступниця голови правління благодійної організації «Благодійне товариство «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» м. Львів» Наталія Проць. Нагадуємо, що на реалізацію проєкту інститути громадянського суспільства можуть отримати максимально 100 тис грн.
Понад півтори сотні представників громадянського суспільства подались до участі у новому складі Громадської ради при Львівській ОДА
15 квітня 2021
Завершився прийом документів від представників інститутів громадянського суспільства для участі у формуванні нового складу Громадської ради при облдержадміністрації. Загальна кількість поданих заявок від кандидатів - 158. Інформують у департаменті комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОДА. Кількісний склад Громадської ради відповідно до Типового положення про громадську раду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року №996 (зі змінами), становитиме не більше 35 осіб, які визначатимуться шляхом електронного рейтингового голосування з 12 до 15 травня 2021 року на платформі «Election Runner». «Тобто кожний кандидат отримає посилання з унікальним «індикатором виборця» та «ключем виборця» і зможе проголосувати лише один раз за 35 осіб. Зокрема, Львівська обласна державна адміністрація відмовилась проводити Установчі збори у зв'язку з карантинними обмеженнями через пандемію», - розповів директор департаменту комунікацій та внутрішньої політики облдержадміністрації Дмитро Посипанко. Варто зауважити, що перед початком проведення голосування у департаменті проведуть серію онлайн-роз’яснень для кандидатів щодо процедури електронного рейтингового голосування. Відтак, ініціативна група до 19 квітня 2021 року перевірятиме документи кандидатів до складу Громадської ради на відповідність встановленим вимогам. Опісля на засіданні сформує остаточний список інститутів громадянського суспільства з пропозицією усунути виявлені недоліки. Відповідно протягом 5 календарних днів, а саме з 20 до 24 квітня кандидати матимуть можливість усунути виявлені недоліки. «Вчора, 14 квітня, відбулося друге засідання ініціативної групи, представники якої роблять усе можливе, щоб якісно перевірити подані документи та завершити процес формування складу Громадської ради», - зауважив голова ініціативної групи з підготовки формування нового складу Громадської ради при облдержадміністрації Анатолій Шалаєв. Уся детальна інформація щодо формування Громадської ради при Львівській облдержадміністрації та усунення виявлених недоліків у поданих документах буде надсилатись на електронні адреси кандидатів.
Управління молоді та спорту оголошує конкурс молодіжних проєктів
1 квітня 2021
Управління молоді та спорту Львівської обласної державної адміністрації оголошує конкурс з визначення проєктів (заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для реалізації яких надається фінансова підтримка у 2021 році з Програми «Молодь Львівщини» на 2021-2025 роки. Конкурсні пропозиції подаються на розв'язання таких пріоритетних завдань: підвищення спроможності та демократичного врядування інститутів громадянського суспільства; підвищення культури волонтерства серед молоді; активізація залучення молоді до процесів ухвалення рішень та підвищення рівня їх громадських компетентностей; підвищення рівня мобільності молоді; підготовка фахівців, які працюють з молоддю; розвиток мережі молодіжних центрів та просторів; національно-патріотичне виховання молоді. Конкурсна пропозиція складається державною мовою та має містити: 1) заяву про участь у конкурсі за формою встановленого зразка; 2) опис проєкту та кошторис витрат, за формою встановленого зразка; 3) листи-підтвердження органів державної влади, органів місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, наукових установ, інститутів громадянського суспільства, інших установ та організацій (у разі їх залучення до виконання (реалізації) проєкту (заходу); 4) інформацію про діяльність інституту громадянського суспільства, зокрема досвід виконання (реалізації) програми (проекту, заходу) протягом останніх двох років за рахунок бюджетних коштів та інших джерел фінансування, джерела фінансування інституту громадянського суспільства, його матеріально-технічну базу та кадрове забезпечення. Проєкт (захід) та кошторис витрат, подані на Конкурс, повинні відповідати вимогам Наказу Міністерства молоді та спорту України «Про затвердження порядку реалізації програм, проектів та проведення заходів державної політики у молодіжній сфері» від 3 березня 2016 року № 808 зі змінами. Максимально можливий обсяг бюджетного фінансування проєкту (заходу) – 80 тис. грн. Участь інституту громадянського суспільства у співфінансуванні проєкту (заходу) є обов’язковою та повинна становити не менше 15%. Рівень виконання проєкту (заходу) повинен бути обласний. Обласний рівень виконання проєкту (заходу) - провадження проєктної діяльності у більш як половині районів області та/або забезпечення участі у такій діяльності осіб з більш як половини районів області(згідно нового адміністративно-територіального устрою – не менше 4-ох районів). Конкурсні пропозиції подаються у друкованій та електронній формах. Інститут громадянського суспільства може подавати на Конкурс кілька конкурсних пропозицій. Конкурсні пропозиції приймаються з 1 квітня 2021 року до 5 травня 2021 року (включно) щоденно, крім суботи, неділі та святкових днів, з 9-00 до 18-00 год. за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 18, к. 454. Контактний телефон (032) 261-27-40, e-mail: molodpol@gmail.com. Результати конкурсу будуть оголошені до 24 травня 2021 року. У разі визнання проєкту (заходу) переможцем Конкурсу, організатор визначає обсяги бюджетних коштів для виконання кожного проекту з дотриманням принципу економного витрачання бюджетних коштів та максимальної ефективності їх використання. Із повним текстом оголошення можна ознайомитись – тут.
Можливості для інститутів громадянського суспільства: стартував конкурс проєктів
29 березня 2021
Департамент комунікацій та внутрішньої політики Львівської облдержадміністрації оголошує проведення конкурсу з визначення проєктів (заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для реалізації яких надається фінансова підтримка у 2021 році в межах Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області на 2021-2025 роки. Вперше на реалізацію одного проєкту передбачена можливість отримати фінансування у сумі до 100 тис. грн. Проєкти, що подають для участі у конкурсі, мають бути спрямовані на реалізацію таких пріоритетних завдань: підвищення спроможності інститутів громадянського суспільства; розвиток громадянського суспільства в територіальних громадах; соціально-економічний розвиток; культурно-просвітницька діяльність. Конкурсна пропозиція складається державною мовою та має містити: 1) заяву про участь у конкурсі за формою встановленого зразка, за підписом керівника або уповноваженої особи інституту громадянського суспільства, скріпленим печаткою інституту (у разі наявності); 2) опис проєкту та кошторис витрат, необхідних для реалізації проєкту, за формою встановленого зразка; 3) листи-підтвердження органів державної влади, органів місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, наукових установ, інститутів громадянського суспільства, інших установ та організацій (у разі їх залучення до виконання (реалізації) проєкту (заходу); 4) інформацію про діяльність інституту громадянського суспільства, зокрема досвід виконання (реалізації) проєкту (заходу) протягом останніх двох років за рахунок бюджетних коштів та інших джерел фінансування, джерела фінансування інституту громадянського суспільства, його матеріально-технічну базу та кадрове забезпечення. Інститут громадянського суспільства, який визначений переможцем конкурсу та отримав фінансову підтримку за рахунок бюджетних коштів, бере участь у співфінансуванні проєкту (заходу) в розмірі не менше 15% необхідного обсягу фінансування. Конкурсні пропозиції можуть подаватися інститутами громадянського суспільства, зареєстрованими в установленому порядку не пізніше ніж за шість місяців до оголошення проведення конкурсу. Рівень виконання проєкту (заходу) повинен бути обласний. Обласний рівень виконання проєкту (заходу) - провадження проектної діяльності у більш як половині районів області (не менше 4-х районів) та/або забезпечення участі у такій діяльності осіб з більш як половини районів області. Конкурсні пропозиції приймаються з 29 березня по 29 квітня 2021 року щоденно, крім суботи, неділі та святкових днів, з 09:00 до 18:00 год (пт. з 9:00-17:00) за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 18, к. 403. Контактна інформація: (032) 2-999-555, communicationloda@gmail.com. З повним текстом оголошення можна ознайомитися тут.
47,1 млн гривень скерували на розвиток громадянського суспільства та інформпростору в області
23 лютого 2021
Рішенням сесії Львівської обласної ради затвердили Регіональну програму сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області. Вона діятиме упродовж 2021-2025 років. Шляхом надання фінансового ресурсу, програма створює можливості для підтримки та розвитку регіонального кінематографу, друкованих видань, видавництв, інститутів громадянського суспільства. Так, у Програмі заклали можливості, як і для стартапу молодих творчих режисерів, так і співфінансування малобюджетних фільмів різнопланового жанру. На ці проекти передбачили 1 млн грн. Підтримка надається на конкурсній основі за рішенням спеціально створеної комісії. На підтримку та розвиток друкованих періодичних видань, газет, журналів у програмі передбачено 1,1 млн грн. Підтримка друкованих ЗМІ реалізується через проведення двох конкурсів «Четверта влада». Один - для редакцій районних та міських друкованих засобів масової інформації Львівської області, інший - конкурс для періодичних видань для дітей та юнацтва, людей з інвалідністю, видань, що цілеспрямовано сприяють розвитку мов та культур національних меншин України, а також періодичним виданням літературно-художнього напряму. Переможці можуть отримати компенсацію на поліграфічні послуги безпосередньо пов’язані з виготовленням видання. Так торік загалом фінансово підтримали 40 періодичних видань. Така підтримка дозволяє не лише зберегти розмаїття друкованих періодичних видань області, а й забезпечити популяризацію здобутків національної культури і мистецтва, сприяти висвітленню в періодичних виданнях культурологічного напряму, збереження і відтворення культури національних меншин в Україні, покращити поліграфічне та дизайнерське оформлення видань. Для підтримки вітчизняного книговидання, промоцію та популяризацію української книги у Програмі передбачено 2,4 млн грн. Зокрема, це фінансування передбачає проведення літературно-мистецького конкурсу «Кращі книги Львівщини», проведення книжкових виставок-ярмарків, у тому числі й Book Forum Lviv. З метою подальшого розвитку інформаційного простору області, підтримки єдиного в Україні комунальної ТРК «Перший Західний» передбачена фінансова підтримка у розмірі 38 млн грн. Кошти передбачені на заробітну плату працівників ТРК, закупівлю ліцензії, оплату послуг з трансляції сигналу, розширення мережі мовлення в тому числі на східні терени України, а також на забезпечення функціонування «Радіо Перше». На розвиток громадянського суспільства у Львівській області в межах програми виділять - 1,2 млн грн. Це дозволить фінансово сприяти реалізації проєктів інститутами громадянського суспільства. До прикладу, серед громадських організацій, які отримали фінансову підтримку минулого року - БО «БТ «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» м. Львів», ГО «Контрфорс», ГО «Дрогобич Добрий Дім», ГО «Життєва палітра», БО «БФ «Кузик Уляни», ГО «Військово-патріотичний вишкіл «Патріот» та інші. Додамо, що Регіональна програма сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області спрямована на забезпечення умов становлення інформаційного суспільства, створення нових можливостей для реалізації громадянських прав, вільного розвитку незалежних ЗМІ, підвищення суспільного запиту на книжкову продукцію, утвердження в області громадянського суспільства як гарантії демократичного розвитку держави. Загалом на Програму на цей рік рішенням сесії виділили 47,1 млн грн.
На розвиток громадянського суспільства та інформпростору в області цьогоріч передбачили 47,1 млн гривень
18 січня 2021
Наприкінці грудня минулого року в області затвердили Регіональну програму сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області. Вона діятиме упродовж 2021-2023 років. Розробив її департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА. Як розповіли у департаменті, шляхом надання фінансового ресурсу, програма створює можливості для підтримки та розвитку регіонального кінематографу, друкованих видань, видавництв, інститутів громадянського суспільства. Вона розроблена із врахуванням тенденцій розвитку громадянського суспільства, які постали в сучасних глобалізаційних та інформаційних умовах. Так, у Програмі закладено можливості, як і для стартапу молодих творчих режисерів, так і співфінансування малобюджетних фільмів різнопланового жанру. На ці проекти передбачено 1 млн грн. Підтримка надається на конкурсній основі за рішенням спеціально створеної комісії. «До прикладу, торік, в межах цієї програми, ми підтримали фільм-мюзикл «В.о. Святого Миколая». Це український кінопродукт, який демонструє, що сучасне дитяче українське кіно може бути доступним, цікавим, популярним», - розповіли у департаменті. На підтримку та розвиток друкованих періодичних видань, газет, журналів у програмі передбачено 1,1 млн грн. Підтримка друкованих ЗМІ реалізується через проведення двох конкурсів «Четверта влада». Один - для редакції районних та міських друкованих засобів масової інформації Львівської області, інший - конкурс для періодичних видань для дітей та юнацтва, інвалідів, видань, що цілеспрямовано сприяють розвитку мов та культур національних меншин України, а також періодичним виданням літературно-художнього напряму. Переможці можуть отримати компенсацію на поліграфічні послуги безпосередньо пов’язані з виготовленням видання. Так торік загалом фінансово підтримали 40 періодичних видань. Така підтримка дозволяє не лише зберегти розмаїття друкованих періодичних видань області, а й забезпечити популяризацію здобутків національної культури і мистецтва, сприяти висвітленню в періодичних виданнях культурологічного напряму, збереження і відтворення культури національних меншин в Україні, покращити поліграфічне та дизайнерське оформлення видань. Зокрема, у 2020 році, підтримку отримало одне з найстаріших літературно-мистецьких видань - журнал «Дзвін», а також журнал «Вісник наукового товариства ім. Шевченка», журнал «Визвольна боротьба. Героїка України», газета «Апостольська Чота. Вісник», журнал «Пам’ятки Львівщини», газета Львівської обласної асоціації інвалідів «Благовіст» та інші. Для підтримки вітчизняного книговидання, промоцію та популяризацію української книги у Програмі передбачено 2,4 млн грн. Зокрема, це фінансування передбачає проведення літературно-мистецького конкурсу «Кращі книги Львівщини», проведення книжкових виставок-ярмарків, у тому числі й Book Forum Lviv. З метою подальшого розвитку інформаційного простору області, підтримки єдиного в Україні комунальної ТРК «Перший Західний» передбачена фінансова підтримка у розмірі 38 млн грн. «Фінансова підтримка ТРК «Перший Західний» є надзвичайно важливою. Оскільки конкурувати телерадіоорганізації із приватними телевізійними засобами масової інформації в сучасному інфопросторі є надзвичайно складно, зважаючи на не комерційний характер. Більшість проектів телеканалу спрямовані на підтримку української ідентичності, культури, екології, освіти», - зазначили в департаменті. Кошти передбачені на заробітну плату працівників ТРК, закупівлю ліцензії, оплату послуг з трансляції сигналу, розширення мережі мовлення в тому числі на східні терени України, а також на забезпечення функціонування «Радіо Перше». На розвиток громадянського суспільства у Львівській області в межах програми виділять - 1,2 млн грн. «Варто зазначити, що запроваджений конкурс проєктів серед інститутів громадянського суспільства, яким надається фінансова підтримка на реалізацію заходів, зокрема у 2021 році - 700 тис грн, матиме вплив на життя людей, адже це один з елементів провадження змін. Відтак, щороку визначаються пріоритетні завдання, які є актуальні та соціально значущі для розвитку Львівщини, на реалізацію яких будуть спрямовані проєкти»,- зазначили у департаменті. Зокрема, у 2020 році, в межах проведення конкурсу проєктів серед інститутів громадянського суспільством реалізовано 30 проєктів, що були профінансовані на суму 446,35 тис грн. Проведення яких спрямовано на соціально-економічний розвиток та культурно-просвітницьку діяльність. Серед громадських організацій, які отримали фінансову підтримку минулого року - БО «БТ «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» м. Львів», ГО «Контрфорс», ГО «Дрогобич Добрий Дім», ГО «Життєва палітра», БО «БФ «Кузик Уляни», ГО «Військово-патріотичний вишкіл «Патріот» та інші. Так, ГО «Життєва палітра», реалізувала проект «Світ, який змінюю я» під час якого школярі області збирали книги для дітей, які проходять лікування у педіатричних відділеннях медичних закладів Львівської області. Маленькі пацієнти також отримали закуплені творчі набори. Благодійна організація «Благодійний фонд «Кузик Уляни», провела «Військово-патріотичний вишкіл на честь Олени Степанівни», який мав на меті за максимально короткий термін сформувати у жінок необхідні вміння та навики, які можуть знадобитись в умовах бойових дій та в повсякденному житті, а ГО «Військово-патріотичний вишкіл «Патріот» реалізували проект з військово-медичної підготовки населення в умовах військових конфліктів із залученням фахових інструкторів – ветеранів АТО у складі ЗСУ та добровольчих підрозділів із фаховими знаннями. Проведення навчання відбувалось упродовж кількох етапів, участь у якому взяли загалом понад 200 школярів з кількох районів Львівщини. Окрім цього, результатом проведення таких конкурсів є підвищення прозорості використання бюджетних коштів, збільшення довіри громадськості до обласної адміністрації та інституційного розвитку інститутів громадянського суспільства. Додамо, що Регіональна програма сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області спрямована на забезпечення умов становлення інформаційного суспільства, створення нових можливостей для реалізації громадянських прав, вільного розвитку незалежних ЗМІ, підвищення суспільного запиту на книжкову продукцію, утвердження в області громадянського суспільства як гарантії демократичного розвитку держави.
В області провели V Форум організацій громадянського суспільства «Партнерство та розвиток»
15 грудня 2020
Сьогодні, 15 грудня, на Львівщині відбувся V Форум організацій громадянського суспільства «Партнерство та розвиток». Його завдання – налагодження ефективної комунікації між представниками організацій громадянського суспільства та органів влади. Відповідно обидві сторони спілкувались про роль громадських організацій в житті громад, їх співпрацю з органами влади та місцевого самоврядування, механізми цієї співпраці та результати. Захід цьогоріч провели онлайн. Привітав учасників перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик. «Назва форуму надзвичайно вдало відображає наше з вами спільне завдання, оскільки лише об’єднавши зусилля органів влади, незалежно від рівня та інституційної приналежності, разом з представниками громад, громадських організацій, можна досягти спільного завдання – сталого та динамічного розвитку нашої держави. Тут важлива конструктивна і належна комунікація. Цьогорічний форум - це ще один крок зміцнення довіри між державою і громадянським суспільством, налагодження більш тісної співпраці та партнерських відносин, а також залучення громадськості до безпосереднього формування реалізації регіональної політики»,- зазначив перший заступник. Долучився до форуму і Державний секретар Кабінету Міністрів України Олександр Ярема. Зокрема, він відзначив, що Львівщина має позитивний і правильний темп у напрямку розвитку партнерства і взаємодії між державою та громадянським суспільством. Область лідирує за кількістю проведених різноманітних конкурсів для організацій громадянського суспільства. Також, саме на Львівщині – правильний підхід до залучення громадських організацій із районів. «Це формує рівень довіри. Люди, які працюють в громадах, приїжджають в обласний центр і комунікують з громадянським суспільством тут, а також з органами влади. Таким чином відбувається комунікація, яка враховує інтереси людей в громадах», - зазначив Олександр Ярема. Він додав, що важливо створювати максимальні можливості, щоб громадянське суспільство було активним і активно включалось в прийняття рішень різних рівнів. Учасники Форуму працювали у двох дискусійних панелях. Обговорили процес децентралізації та взаємодію влади та громадськості в умовах функціонування ОТГ, зупинились на проблемах та викликах. Також розглянули міжнародний досвід співпраці із громадськими організаціями та залучення їх до розвитку громад, чинні існуючі механізми співпраці та інструменти взаємодії ІГС з органами влади. Зокрема, відзначили, що дуже важливо, щоб органи влади враховували потенціал громадських організацій. Адже саме вони є носіями унікальної довіри мешканців громади. «Організації громадянського суспільства можуть зробити значний внесок у соціально-економічний розвиток громади»,- йшлося під час форуму. Окрім цього, спікери форуму поділились кейсами щодо принципів і технік використання інструментів діджиталізації для роботи команди або організації. А саме, практики використання цифрових та ігрових компонентів інноваційної методики CivicLab задля підвищення спроможності громадських організацій та налагодження ефективної взаємодії із публічною владою. Також, спікери розповіли про цифрові інструменти в громадах: як бути в тренді, як соціальні мережі впливають на імідж громад: лайфхаки та недоліки. Під час форуму також працювала інтерактивна дошка, де кожен міг залишити контактну інформацію про себе. «Щороку форум «Партнерство та розвиток» стає майданчиком активної комунікації між органами влади різних рівнів та громадянським суспільством. Приємно чути, що Львівщина – успішна у розвитку партнерства і взаємодії між державою та громадянським суспільством. Ми справді маємо потужне громадянське суспільство – активне та дієве. Сьогодні, у зв’язку з реформою децентралізації, усі галузі суспільного життя зазнають змін і завданням форуму було обговорити ці виклики, поділитись досвідом, напрацювати успішні тактики та механізми подальшої співпраці. Сподіваюсь, що нам це вдалось», - зазначив керівник департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА Андрій Ковальський. Додамо, що цьогоріч участь у Форумі взяли понад 60 осіб. Це представники Секретаріату Кабінету Міністрів України, Офісу Ради Європи, Координатори проекту ОБСЄ в Україні, об’єднаних територіальних громад, організацій громадянського суспільства. Організатори заходу - департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації, Агенція місцевого економічного розвитку Яворівщини. Юлія Савостейко
Громадянське суспільство та органи влади запрошують до участі у конкурсі кращих проєктів
30 листопада 2020
За ініціативою Міністерства культури та інформаційної політики України (МКІП) та проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України» стартувала інформаційна кампанія «Громадянське суспільство та влада - кращі практики співпраці». Про це інформують у департаменті внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА. В межах кампанії презентують проєкти організацій громадянського суспільства, «втілені у життя» разом з органами виконавчої влади. Також проведуть конкурс «Громадянське суспільство та влада - кращі практики співпраці» - це історії про кращі спільні проєкти та співпрацю між громадянським суспільством та виконавчою владою. До участі у конкурсі запрошують представників інститутів громадянського суспільства та органи виконавчої влади. Важлива умова - результатами проведення спільних проєктів стали позитивні зміни в суспільстві. Кращі, спільні проєкти висвітлять у спеціальному буклеті, який розмістять на інформаційних ресурсах партнерів кампанії. Таким чином, учасники зможуть поділитися досвідом з іншими організаціями. Команда організаторів додатково формуватиме дописи, статті, колонки про успішні практики, що були подані, та публікуватиме їх на інформаційних ресурсах організаторів. А також найкращі історії будуть додатково висвітлені в ЗМІ. Для участі потрібно заповнити форму за посиланням до 14 грудня.