Сільгосптоваровиробників продовжують інформувати про можливості фінансової підтримки

17 липня 2020р, Новини. Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА

Триває інформаційно-роз’яснювальна робота серед органів місцевого самоврядування, сільгосптоваровиробників та власників земельних наділів щодо можливостей отримання фінансової підтримки, земельної реформи, та інших питань земельних відносин.

Зокрема, така інформаційна зустріч відбулася у Бродівській райдержадміністрації за участі представників департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації, Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів), районного відділу Держгеокадастру.

В межах заходу директор департаменту Юлія Шопська ознайомила присутніх з умовами участі у програмах підтримки агропромислового комплексу, як з державного так і з обласного бюджетів.

Як вона розповіла, для фінансової підтримки аграріїв з державного бюджету у поточному році виділено 4 млрд грн.

Кошти спрямовуватимуться за такими напрямами:

- фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів – 1,2 млрд грн;

- здешевлення сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва – 1,0 млрд грн;

- підтримка галузі тваринництва – 1,0 млрд грн;

- фінансова підтримка розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства – 400,0 млн грн;

- програма підтримки розвитку фермерських господарств – 400,0 млн грн.

«Як бачимо, напрямів є багато і вони різноманітні. Ми безпосередньо працюємо з аграріями як через райдержадміністрації, так і напряму. Однак, просимо органи місцевого самоврядування також розповсюджувати інформацію про програми підтримки. Чим вища поінформованість, тим більша кількість учасників у програмах. З Програмою та Порядком використання коштів обласної програми  можна ознайомитись на сторінці департаменту агропромислового розвитку в рубриці «Програми» за посиланням https://loda.gov.ua/agr_prohramy. За додатковою інформацією звертатись за телефонами 255-05-70, 225-65-08 та 255-05-72» - зазначила Юлія Шопська.

Також, цей захід був спрямований на підвищення обізнаності сільських територіальних громад Львівщини, фермерів, власників паїв щодо земельної реформи.

«Оскільки земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави, то питання, що стосуються ефективного використання землі є  також важливими»,-  пояснили в департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА.

Працівник департаменту Тарас Казечко ознайомив присутніх з основними положеннями Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні» від 10.07.2018 № 2498- VIII та щодо здійснення посівів на незареєстрованих територіях.

Під час наради також приділили увагу питанню створення громадських пасовищ та наголосили на покроковій інструкції щодо оформлення та передачі земель під таке пасовище, а також норми обігу (ринку) земель сільськогосподарського призначення.

«Ефективні і сталі земельні відносини залишаються питанням стратегічної важливості, а саме від них залежить соціально-економічний розвиток, а також розвиток агропромислового комплексу», - зазначили в департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА.

Начальник відділу взаємодії із суб’єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) Віталія Шепега наголосила учасникам наради щодо наступного:

- способів захисту права власності на землю, в тому числі захист від рейдерства;

- дії оперативного штабу із забезпечення прав і свобод власників земель та збіжжя при Львівській облдержадміністрації;

- правового механізму оренди (суборенди) земельних ділянок (паїв).

- мотивування органів місцевого самоврядування та власників земельних часток паїв до здійснення функцій у сфері державної реєстрації.

Усі охочі мали змогу озвучити власні питання, що пов’язані з використанням  земель сільськогосподарського призначення, фінансової підтримки агропромислового сектору.

Як наголосили в департаменті, такі виїзні наради триватимуть і надалі, адже саме вони є ефективним інструментом для тісної комунікації безпосередньо на місцях.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook