Торік аграрії Львівщини отримали понад 130 мільйонів гривень підтримки з бюджетів різних рівнів

11 лютого 2021р, Новини. Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА

З державного та місцевих бюджетів у 2020 році аграрії Львівщини отримали понад 130 млн грн фінансової підтримки, що дозволило їм залучити в сільськогосподарський сектор майже 800 млн грн інвестицій та суттєво здешевити фермерам кредити на придбання сільськогосподарської техніки та розвиток бізнесу.

Про це повідомив сьогодні під час звіту щодо підсумків року очільник області Максим Козицький.

“Сільське господарство – одна з тих галузей, які найбільше постраждали від пандемії COVID-19. Але нам вдалося уникнути падіння галузі. Серед областей України, Львівська область на першому місці по кількості фермерських господарств, які отримали дотацію за утримання ВРХ”, - підкреслив Максим Козицький.

Також очільник Львівщини повідомив, для підтримки діяльності сільськогосподарських кооперативів освоїли 191,1 тисяч гривень. Кошти надали як відшкодування за придбане  обладнання визначення якості молока і обладнання для зберігання та передпродажної підготовки сільськогосподарської продукції.

«Підтримка діючих і новостворених кооперативів також  передбачена Комплексною програмою підтримки та розвитку сільського господарства Львівської області на 2021-2025 роки. Проект пройшов погодження профільною та бюджетною комісіями. Тепер на черзі затвердження  сесією обласної ради, яка відбудеться 16 лютого. За напрямом відшкодування для кооперативів передбачено фінансовий ресурс в розмірі 1,5 млн  грн», - наголосив Максим Козицький.

Також Максим Козицький зазначив, понад  26 млн гривень скерували аграріям відповідно до державної програми підтримки тваринництва. Як приклад, за цією програмою підприємство «Агрофірма «Дзвони» отримало відшкодування з держбюджету за будівництво елеваторного комплекс  в сумі 1,7 млн грн.  Підприємство завершило будівництво  ІІІ черги елеваторного комплексу  приймання, сушки та зберігання зерна потужністю п'ять тисяч тонн. Загальна вартість  вкладених у будівництво інвестицій складає більше 25,0 млн грн.  

«Наше господарство стартувало у 1999 році із 73 га землі, і сьогодні земельний банк налічує більше 8,0 тисяч гектарів, технічний парк оснащено новою сучасною технікою  вітчизняного та закордонного виробництва. Але гордістю господарства є побудований елеваторний комплекс приймання, сушки та зберігання зерна загальною потужністю 34,0 тис. тонн.  Проект був розрахований на 5 років з поетапним будівництвом і почерговим введенням в експлуатацію.  У  2020 році завершена і введена в експлуатацію остання ІІІ черга елеваторного комплексу, і господарство отримало з державного бюджету часткове відшкодування його вартості. Підтримка з боку влади у таких великих капіталовкладеннях є дуже доречною та сприяє подальшому розвитку господарства», - прокоментував керівник сільськогосподарського підприємства Зеновій Максимишин.

Окрім того,  як повідомив Максим Козицький більше тисячі пасічників отримали фінансову підтримку на розвиток господарств.  Завдяки підтримці держави аграрії придбали 484 одиниці сучасної техніки та обладнання. Площі органічного виробництва та плодово-ягідних насаджень збільшились на 828 га.

Іншим важливим аспектом роботи в напрямку розвитку АПК була підтримка прозорого управління земельними ресурсами.

“Львівщина була обрана як пілотна область з реалізації Державного аграрного реєстру. Протягом 2020 року зареєстровано біля 150 сільськогосподарських виробників з земельним банком понад 26 тисяч гектарів. На 2021 рік запланована реєстрація половини усіх сільськогосподарських виробників області. Це є справді важливою стратегічною роботою на шляху до цивілізованого ринку землі та комплексного розвитку аграрного сектору”, - наголосив голова Львівської ОДА.

Зазначимо, цьогоріч  бюджетна комісія погодила 17 мільйонів гривень з скарбниці області на розвиток сільського господарства в області.

Оксана Буй

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook