На Турківщині почала працювати літня школа для прийомних батьків, батьків-вихователів та дітей
3 серпня у Турківському районі стартувала літня школа для прийомних батьків, батьків-вихователів та дітей. Організували таке навчання Львівський обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з БО «Мальтійська служба допомоги у Львові».
Як зазначили у Львівському обласному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, мета літньої школи – підвищити рівень компетентності прийомних батьків і батьків-вихователів із питань догляду, виховання і розвитку прийомних дітей.
Участь у заході візьмуть близько 50 осіб.
Для дітей дошкільного та молодшого віку заплановані ігротеки та заняття у творчих майстернях. Також у програмі - низка тренінгів з питань особистісного росту, запобігання конфліктів, профілактики шкідливих звичок.
Новини за темою
Понад 20 жителів області пройшли курс підготовки в прийомні батьки та усиновлювачі
19 лютого 2022
У приміщенні Благодійної організації «КАРІТАС» завершився курс підготовки кандидатів в усиновлювачі, опікуни/піклувальники та прийомні батьки. Навчання проводили фахівці Львівського обласного центру соціальних служб. У цьому році це перше таке навчання, участь у якому взяли 22 особи, які виявили бажання взяти у сім’ю на виховання дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування. Читайте також: у Золочівському районі дитину без батьківського піклування влаштували у дитячий будинок сімейного типу. Тренінгові заняття сприяють підготовці кандидатів, активізації досвіду, почуттів, набуттю навичок, якими мають володіти потенційні батьки, які бажають всиновити дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Після проходження обов’язкового і безкоштовного курсу навчання всім батькам видають довідку з відповідними рекомендаціями. Нагадаємо, що за минулий ріку Львівській області усиновлено 38 дітей.
На Львівщині стартувала Літня школа для молоді «Охорона культурної спадщини – моя справа»
9 серпня 2021
Сьогодні, 9 серпня, в Меморіальному музеї тоталітарних режимів «Територія терору» стартувала «Літня школа для молоді «Охорона культурної спадщини – моя справа», яку реалізує громадська організація «Асоціація культурних ініціатив». Як зазначають організатори, цьогоріч для участі у школі подали понад 100 заявок, з яких обрали 30 учасників з 8 областей України. Відтак, упродовж 7 днів Літньої школи учасники відвідають культурні та архітектурні пам’ятки в 4-х районах області, а понад 40 експертів поділяться своїм досвідом. «Проєкт «Літня школа для молоді «Охорона культурної спадщини – моя справа» уже вдруге став переможцем конкурсу серед інститутів громадянського суспільства. Цьогоріч він отримав максимальну суму фінансування, що дозволило організаторам збільшити кількість учасників та відвідати більше місць архітектурної спадщини. Розповіли у департаменті комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОДА. «Інноваційність та оригінальність проєкту полягає в поєднанні проблеми виховання свідомої, активної молоді та проблеми збереження матеріальної та нематеріальної спадщини, а також вирішення її - шляхом комплексного навчання молодого покоління, активізації громадськості навколо цього питання, закріплення в свідомості населення думки, що охорона і збереження спадщини є не лише справою вузьких спеціалістів, а й обов’язком кожного мешканця міста, містечка, села», - зазначила голова організації «Асоціація культурних ініціатив» Катерина Плечій. Першу лекцію для учасників проєкту провів начальник управління об’єктів культурної спадщини Львівської облдержадміністрації Василь Петрик, який розповів про свій досвід діяльності у сфері збереження культурної спадщини, про основні закони, які регулюють таку діяльність та що необхідно враховувати при виконанні науково-реставраційних робіт на пам’ятках. «Цей проєкт реалізовується за підтримки департаменту комунікації та внутрішньої політики облдержадміністрації в межах Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області на 2021-2025 роки. Реформа децентралізації передбачає набагато більшу відповідальність самих громад за спадщину, яка є на їхній території. Ми на Львівщині маємо понад 8 тисяч офіційних пам’яток архітектури. Це унікальні дерев’яні і муровані храми, це українська сецесія, замки і палаци, які належать не тільки нашій, а й світовій історії. На жаль, ані фінансування області, ані з бюджету в межах «Великої реставрації» не вистачить, щоб відреставрувати все. Але багато всього ми можемо самі, на місцях, бодай берегти і не нищити», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Нагадаємо, цьогоріч обласна програма охорони культурної спадщини передбачає фінансування реставрації пам’яток на суму 25 мільйонів гривень. Ще 132,5 мільйони для Львівщини має надійти у межах «Великої реставрації».
На Самбірщині у формі «Літньої школи» провели підвищення кваліфікації для батьків-вихователів та прийомних батьків
6 серпня 2021
Упродовж 2-6 серпня у селі Явора, Самбірського району проводять підвищення кваліфікації прийомних батьків та батьків-вихователів у формі «літньої школи», організоване Львівським обласним центром соціальних служб. Мета Літньої школи – підвищити рівень компетентності прийомних батьків/батьків-вихователів із питань догляду, виховання і розвитку дітей. Під час Літньої школи батьки відвідують заняття, на яких обговорюють основні проблеми, що виникають у житті дітей та сімей в процесі функціонування прийомної сім’ї чи дитячого будинку сімейного типу. У «Літній школі» взяв участь заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Віталій Загайний. «Кожна дитина має право на проживання в сім’ї. Організація заходів для прийомних батьків та батьків-вихователів сприяє розв'язанню актуальних питань, пов’язаних із вихованням дітей у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу, наданням ефективної та оперативної підтримки батькам. Учасники «літньої школи» підвищили кваліфікацію, обмінялись досвідом. Удосконалили навички у вихованні та розвитку прийомних дітей», - наголосив заступник. У заході беруть участь 55 осіб – батьки, прийомні та біологічні діти з Львова, Радехова, Турки, Борислава, Жовкви, Славського, Кам’янки-Бузької. Після завершення «літньої школи» прийомні батьки та батьки-вихователі отримують Довідку про підвищення кваліфікації. За підтримки Турківської міської ради учасники заходу відвідали Західний реабілітаційно-спортивний центр Національного комітету спорту інвалідів України. До організації проведення занять долучилась громадська організація «Турбота в дії». Завершився захід сімейним святом, приготуванням куліша та врученням подарунків. Матеріали для творчості та подарунки дітям придбано за підтримки БФ Мальтійська служба допомоги у місті Львові. До слова, цьогоріч відбувається вже 15-та «літня школа», яку організовує Львівський обласний центр соціальних служб.
Молодь запрошують до участі у Літній школі соціальних лідерів
20 квітня 2021
Учнів 9-11 класів загальноосвітніх шкіл, ліцеїв, гімназій, коледжів Львівської області, а також батьків та учителів майбутніх абітурієнтів запрошують відвідати «Літню школу молодіжних соціальних лідерів». Навчання триватиме з 11 по 14 травня 2021 року. Літня школа має на меті залучити майбутніх молодіжних соціальних лідерів до підготовки фахівців соціальної сфери для територіальних громад області та інших організацій, які здійснюють свою діяльність в соціальній галузі. Стейкхолдерами «Літної школи» виступлять відомі в Україні практики, успішні випускники та студенти кафедри у сфері соціології, соціальної роботи та соціального забезпечення. Захід відбудеться в режимі он-лайн на платформі Zoom з 11 по 14 травня 2021 року. Для участі у школі необхідно перейти за посиланням та зареєструватись у гугл-формі. Посилання на відео конференції буде розіслано зареєстрованим учасникам «Літньої школи» на зазначені у гугл-формі електронні адреси та розміщено на офіційних сторінках партнерів, зокрема у соцмережах. Після завершення «Літньої школи» всі «Молоді соціальні лідери», що зголосились, отримають сертифікат учасника. Організатори літньої школи – кафедра соціології та соціальної роботи Інституту гуманітарних і соціальних наук Національного університету «Львівська політехніка» у партнерстві із Службою у справах дітей Львівської обласної державної адміністрації, Львівським обласним центром соціальних служб та із БФ «Галицька фундація».
На Львівщині відбулась «Літня школа для молоді «Охорона культурної спадщини – моя справа»
2 вересня 2020
В межах реалізації проєкту «Літня школа для молоді «Охорона культурної спадщини - моя справа» громадської організації «Асоціація Культурних Ініціатив» учасники відвідали 11 районів Львівщини, налагодили контакти з фахівцями, які працюють над збереженням спадщини та оглянули понад 50 об'єктів культурної спадщини. Упродовж шести днів, понад 15 учасників подолали понад тисячу кілометрів та мали змогу поспілкуватися з експертами в галузі охорони спадщини, а саме: архітекторами, реставраторами, юристами, музеєзнавцями та культурними менеджерами. Під час зустрічей обговорили питання законодавчих аспектів охорони культурної спадщини, реставрації, музеєфікації та промоції пам’яток, брендингу міст, клієнтоорієнтованості музейних установ та закладів надання туристичних послуг. Зокрема на літній школі говорили про об’єднання сил громади, влади, бізнесу та власників пам’яток задля збереження спадщини як потенціалу для розвитку міст. У фінальний день реалізації проєкту учасники, працюючи в групах та використовуючи отримані знання, оцінили стан і визначили проблеми охорони пам’яток, окреслили перспективи її розвитку та сформували пропозиції до збереження спадщини. Нагадаємо, громадська організація «Асоціація Культурних Ініціатив» перемогла у конкурсі проєктів розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка з Регіональної програми сприяння розвитку громадянського суспільства у Львівській області на 2018 – 2020 роки у 2020 році.
У Жовкві триває «Літня школа місцевого самоврядування 2019»
15 серпня 2019
У межах проекту «Літня школа місцевого самоврядування 2019» 14 серпня відбулася поїздка в м. Замость, Люблінського воєводства, Республіка Польща, яка організована громадською організацією «Центр громадянських ініціатив» та Представництвом Фонду Фрідріха Науманна в Україні. Під час візиту до польського міста Замость, відбулися зустрічі з президентом міста Анджеєм Внуком та його заступниками, відвідування муніципальних об'єктів, ознайомлення з культурним потенціалом міста. Особливо вразили проекти з розвитку міста та масштабність змін завдяки співфінансуванню з ЄС. Велика увага приділяється реалізації проектів з соціального захисту громадян міста, піклування про молодь та жителів. Також учасникам заходу розповіли про стратегію розвитку міста, етапи її реалізації, яким чином відбувається залучення інвесторів, як готуються інвестиційні ділянки та перспективи на майбутнє. Нагадуємо, що «Літня школа місцевого самоврядування 2019» - проект-переможець конкурсу для громадських організацій в межах Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області на 2018-2020 роки у 2019 році.
У Жовкві організували Літню школу самоврядування-2019
2 серпня 2019
Громадська організація Центр громадянських ініціатив та представництво «Фонду імені Фрідріха Науманна за свободу!» в Україні і Білорусі організували Літню школу самоврядування-2019 «Економічний розвиток громади та залучення інвестицій: практика, перспективи, перешкоди», що тривала з 28 липня до 2 серпня в м. Жовква. За сприянням Львівської обласної державної адміністрації програма Школи передбачала візит в місто Замость, Люблінського воєводства, Польща, ознайомлення з практикою європейських міст із залучення інвестицій та планування власного розвитку. 31 липня під час візиту відбулась зустріч із Президентом (мером) м. Замость, обмін досвідом у сферах місцевого самоврядування, залучення інвестицій у місто, реалізації проектів ЄС, благоустрою міста, соціального захисту найменш захищених верств населення, історичної спадщини ЮНЕСКО, унікальних рішень в архітектурному плануванні міста – це неповний опис питань, з якими ознайомились учасники візиту доволі насиченої програми перебування у Польщі. Нагадаємо, що проект «Літня школа місцевого самоврядування 2019» став проектом-переможцем конкурсу для інститутів громадянського суспільства в межах реалізації Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області на 2018-2020 роки у 2019 році.
Для німецьких та українських студентів на Львівщині організували літню школу «Вплив європейської інтеграції на публічне управління»
11 липня 2019
Упродовж 5-9 липня у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбулася літня школа «Вплив європейської інтеграції на публічне управління». Школу організували для німецьких та українських студентів у співпраці з Вищою школою публічного управління, поліції та права землі Мекленбург-Передня Померанія та кафедрою європейського права Факультету міжнародних відносин ЛНУ ім. Івана Франка. Заняття проводили англійською та німецькою мовами. Для участі у школі прибула група німецьких студентів під керівництвом проф. Хольгера Франке з Вищої школи публічного управління, поліції та права землі Мекленбург-Передня Померанія. Учасники зосередили увагу, зокема, й на екологічній проблематиці. Почесним гостем школи був Франк Вассен, керівник групи експертів Генерального директорату з довкілля Європейської комісії (Брюссель), який виступив з доповіддю про природоохоронні території та перспективи їх розширення в Європейському Союзі (Natura 2000). Учасники школи відвідали національний природний парк «Сколівські Бескиди», де ознайомилися з структурою та функціонуванням Парку. Поїздка була організована департаментом екології та природних ресурсів, департаментом дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської обласної державної адміністрації та національним природним парком «Сколівські Бескиди». Під час візиту німецькі та українські учасники ознайомилися з роботою державного історико-культурного заповідника Тустань, відвідали еколого-просвітницькі центри Крушельницького та Бутивлянського лісництв НПП «Сколівські Бескиди». Також здійснили пішу екскурсію в гори до старовікових лісів. Старовікові ліси – це ліси, які тривалий час розвивалися природним шляхом, не зазнали істотного впливу людини. Вони виконують важливі захисні та охоронні функції, відіграють істотну роль у підтриманні біологічного різноманіття.
У Львові відбудеться літня школа присвячена о. Климентію Шептицькому
28 травня 2019
За підтримки департаменту внутрішньої та інформаційної політики 3-9 червня 2019 року відбудеться «Літня школа присвячена о. Климентію Шептицькому». Організатори Львівська обласна молодіжна громадська організація «Українська молодь – Христові», які стали переможцями конкурсу для інститутів громадянського суспільства. Захід відбудеться з нагоди 150-літнього ювілею та вшанування на державному та церковному рівні постатті о. Климентія Шептицького. Місце проведення: Музей народної архітектури та побуту ім. Климентія Шептицького ( Шевченківський гай). У програмі: лекції та зустрічі з цікавими особистостями: владикою Теодором (Мартинюком) (єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії), о. Юстином Бойком (синкелом у справах монашества львівської архиєпархії УГКЦ), п. Мирославом Мариновичем (дисидентом, проректором УКУ) , сестрою Оленою Манькут (дослідницею Софії Шепицької),п. Іваном Матковським (автором Біографії о. Климентія Шептицького), п. Зеновієм Свередою (Доктором соціальної економіки Папського Григоріанського університету (Рим, Італія), Президентом Українського Кооперативного Альянсу) та іншими. Програмою школи передбачені виїзди до с. Прилбичі, Святоуспенської Унівської Лаври, Бенькової Вишні, унікальні екскурсії Львовом пов’язані з місцями братів Шептицьких, інтерактивні читання творів Шептицьких та експертна дискусія, а також інтелектуальне змагання у форматі гри «Що? Де? Коли?» за звання кращого знавця біографії та спадщини Шептицького. Детальну інформацію ви зможете отримати після ОБОВЯЗКОВОЇ реєстрації! Кількість місць обмежено! Дзвоніть 0676075684, або пишіть на електронну пошту khrystynakutnivumh@gmail.com.
На Старосамбірщині відбудеться Літня школа іконопису
20 липня 2018
31 липня у монастирі св. Онуфрія в с. Лаврів Старосамбірського району розпочнеться Літня школа іконопису. У програмі - знайомство молоді з українською іконою: техніка, іконографія та символи, практичні навики іконопису, а також навчання роботи в команді, комунікації та лідерства. У форматі екскурсій відбудеться знайомство з етнографією краю та місцевими пам’ятками сакрального і духовного значення. Також на учасників очікує відпочинкова та розважальна програма, духовне збагачення та відновлення. Учасники: діти віком 12 – 16 років, з різних районів Львівщини та діти зі Сходу України. Дата: 31.07. – 10.08. Зазначимо, організатором Літньої школи іконопису є БФ “Карітас СДЄ УГКЦ” за підтримки департаменту соціального захисту населення, департаменту внутрішньої та інформаційної політики, департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА. Контактна особа: Катерина Сурма, керівник центру підтримки сім’ї; (067) 110 40 69; e-mail: katerynasurma2020@gmail.com
Трансформація системи охорони здоров'я: львівські медики працюють у Літній школі
19 Червня 2018
Львівські медики беруть участь у проекті "Літня школа 2018. Трансформація системи охорони здоров'я: Східна Європа", яка цього року відбувається у м. Чернігові з 17-22 червня. Львівщину представляють директор департаменту охорони здоров'я Ірина Микичак, головний лікар Львівської обласної дитячої клінічної лікарні "ОХМАТДИТ" Мар'яна Возниця, директор та головний бухгалтер КП "ЦПМСД" м. Червоноград Анна Ярмола та Ольга Курчаба, головний лікар та заступник з медичної частини Радехівської ЦРЛ Василь Грушецький та Павло Конопка. Так, Ірина Микичак взяла участь у панельні дискусії "Лідерство у реформі охорони здоров'я". Мар'яна Возниця, будучи спікером в комунікативній секції, виступила із презентацією "Через кризу до зірок". Упродовж тижня слухачі Літньої школи вивчатимуть стратегію, економіку, менеджмент та комунікації в охороні здоров'я. Школа підтримує довгоочікувані зміни в системі охорони здоров’я України, надаючи платформу для спілкування для найвмотивованіших фахівців. Літню школу проводять Школа охорони здоров’я Національного університету «Києво-Могилянська академія», Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та Швейцарський інститут тропічної медицини та громадського здоров’я. До Школи залучені провідні національні та міжнародні експерти, а теми і формат дискусій щороку змінюються, щоби якомога ефективніше відповідати вимогам часу і запитам учасників. Після ухвали законів, що дали старт трансформації охорони здоров’я у жовтні 2017 року, учасники Літньої школи здобувають інструменти, як працювати в нових умовах.
На Львівщині стартує літня школа для прийомних батьків та вихователів
11 Червня 2018
З 6 по 10 серпня у Турківському районі стартує літня школа для прийомних батьків, батьків-вихователів та дітей. Як зазначили, у Львівському обласному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, мета літньої школи – підвищити рівень компетентності прийомних батьків і батьків-вихователів із питань догляду, виховання і розвитку прийомних дітей. Участь у заході візьмуть близько 60 осіб. Для дітей дошкільного та молодшого віку заплановані ігротеки та заняття у творчих майстернях. Також у програмі - низка тренінгів з питань особистісного росту, запобігання конфліктів, профілактики шкідливих звичок.