Голова Львівської ОДА Максим Козицький ознайомився із роботою амбулаторії у Брюховичах
Голова Львівської ОДА Максим Козицький у межах робочого візиту на Перемишлянщину оглянув амбулаторію у селі Брюховичі.
Амбулаторія групової практики обслуговує понад чотири тисячі мешканців навколишніх населених пунктів, серед яких більше пів тисячі дітей.
Офіційне відкриття відбулось 22 листопада. Це перша амбулаторія, яку збудували та відкрили у межах програми "Доступна медицина" на Львівщині. Медичні послуги у ній можуть отримувати мешканці с.Брюховичі, с.Плетеничі, с.Малий Полюхів, с.Осталовичі, с.Утіховичі, с.Розсохи, с.Вовків, с.Брикун, с.Подусів, с.Білка, с.Костенів.
Амбулаторія групової практики оснащена медичним обладнанням, а також передбачає житло для лікаря.
Крім того, окремо для потреб амбулаторії закупили автомобіль Reno Duster.
Для маленьких пацієнтів на подвір’ї амбулаторії обладнали дитячий майданчик.
Загальна вартість амбулаторії становить 8 857,8 тис грн. З них: субвенція з державного бюджету місцевому бюджету 7 808,285 тис грн, співфінансування з місцевого Перемишлянського районного бюджету - 1 049,515 тис грн.
Новини за темою
У Мурованому відкрили амбулаторію сімейної медицини
18 грудня 2021
Сьогодні, 18 грудня, у селі Муроване Мурованської територіальної громади дали старт роботі амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Відтак, мешканці громади отримали доступ до кваліфікованих та якісних медичних послуг. Участь у відкритті взяв заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний. Вартість об’єкту будівництва складає 7,5 млн гривень. Для зведення об’єкту залучили: 5,9 млн грн – з державного бюджету та 1,5 млн грн – співфінансування з місцевого бюджету. У приміщенні медустанови є хол, лекторій, зона очікування, реєстратура, санвузол для людей з особливими потребами та звичайний, кабінети лікарів, процедурна, перев’язувальний кабінет, кабінет щеплень та інші приміщення. Амбулаторія забезпечена необхідним обладнанням та пристосована до потреб маломобільних груп населення. Медичні послуги в амбулаторії надаватимуть двоє сімейних лікарів. Новозбудований заклад отримав сучасний автомобіль Renault Duster, що сприятиме швидкому обслуговуванню пацієнтів. Об’єкт реалізували в межах державної програми «Доступна медицина».
Понад 20 млн грн скерують на будівництво та реконструкцію амбулаторій сімейної медицини у сільській місцевості
17 вересня 2021
На Львівщині триває будівництво, реконструкція та проведення капітальних ремонтів амбулаторій сімейної медицини у сільській місцевості. Як повідомив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, з метою проведення якісних та своєчасних робіт, з початку року на зазначену мету спрямовано 20,7 млн - за рахунок залишку наданої субвенції з державного бюджету обласному у минулих роках, а також за рахунок співфінансування з місцевих бюджетів області. Цього тижня вже профінансували 6,3 млн гривень. Зокрема, кошти надано на: реконструкцію фельдшерсько-акушерського пункту під амбулаторію первинної медицини в с. Деревня – 2,4 млн грн, реконструкцію амбулаторії загальної практики – сімейної медицини в с. Волостків – 2,0 млн грн, будівництво амбулаторії групової практики, у с. Соколівка – 1,8 млн грн капітальний ремонт будівлі лікарської амбулаторії загальної практики-сімейної медицини у с. Луки – 0,1 млн гривень. Окрім того, як розповів заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко, на сьогоднішній день вже завершено будівництво 27 нових амбулаторій із 43 запланованих. «Також згідно з Порядком та умовами надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості, обласна державна адміністрація провела перерозподіл залишків наданої субвенції на реконструкцію та капітальний ремонт вже існуючих амбулаторій. За рахунок цих коштів проводяться роботи у 9 амбулаторіях, з них завершено і здано в експлуатацію уже 2 об’єкти», - розповів Юрій Бучко. Фото: амбулаторія у с. Вербляни Яворівського району
У Верблянах відкрили амбулаторію сімейної медицини
31 серпня 2021
У с. Вербляни Яворівського району відкрили амбулаторію загальної практики – сімейної медицини. Населення, яке обслуговує амбулаторія, становить понад 4 тис. осіб, що проживають у селах Вербляни, Калитяки, Гораєць, Коти, Хляни, Дебри, Пісоцьки, Ціпивки, Дацьки, Пазиняки. «Амбулаторія обладнана відповідно до табеля оснащення і має комп’ютерне обладнання, ЕКГ апарат, гематологічний та біохімічний аналізатор для лабораторних обстежень, обладнання для телемедицини та інше. Для обслуговування населення виділений санітарний автомобіль «RENO DASTER», - розповів директор департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Орест Чемерис. У штаті передбачено посади лікаря та 2-х сімейних медсестер. При потребі кількість медпрацівників буде збільшуватися. "Будівництво закладу здійснили в рамках державної програми «Доступна медицина», вартість - понад 10 мільйонів гривень. В час боротьби з Covid-19 особливо маємо дякувати нашим лікарям, які на передовій з хворобою. Приємно бачити щасливі обличчя людей, які радіють що тепер зможуть отримувати якісні медичні послуги в новому закладі, поруч з домом", - зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко.
Максим Козицький зустрівся із представниками Посольства Латвійської Республіки в Україні
3 березня 2021
Сьогодні голова Львівської ОДА Максим Козицький та перший заступник голови Львівської обласної ради Євген Гірник зустрілись із Надзвичайним і Повноважним Послом Латвії в Україні Юрісом Пойкансом та Почесним консулом Латвійської Республіки у Львові Володимиром Гарцулою. В межах зустрічі обговорили напрямки для розширення співпраці, зокрема у економіці, культурній та туристичній сферах. «Львівщина має гарний досвід співпраці із Латвією і ми сподіваємось на її продовження. У нас функціонують десятки українсько-латвійських підприємств. Тому ми відкриті до залучення Латвійського досвіду у галузі збереження навколишнього середовища, зеленої енергетики, сільського господарства, культурного співробітництва», - зазначив під час зустрічі голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. «Саме у Львові – найстарше консульство Латвії в Україні. За останні 5 років торгівля між нашими країнами зросла вдвічі. Це дуже хороший показник латвійсько-українських відносин. Ми готові обмінюватися досвідом та співпрацювати на благо жителів наших країн. Ваша область має дуже багатий потенціал», - сказав Юріс Пойканс. Сторони обговорили пропозицій проведення спільних заходів, бізнес-форумів чи конференцій, після того, як карантинні заходи будуть послаблені. Посол також наголосив на можливості для керівників об’єднаних територіальних громад Львівщини відвідати Латвію, аби побачити результати децентралізації в країні. Зосередились також на питанні співробітництва у сфері екології, зокрема, щодо очищення стічних вод від забруднюючих речовин, модернізації та будівництві очисних споруд. Обговорили напрацювання щодо особливостей ведення лісового господарства у Латвійській Республіці – як без шкоди для довкілля можна використовувати природні ресурси. Відтак, Львівщина готова стати пілотною областю в Україні, яка перейме цей досвід. Окрім того, сторони обговорили налагодження співпраці у сфері туризму, залучення нових туристичних потоків та налагодження ділових зв’язків між представниками туристичного бізнесу. Так, відзначили важливість відновлення авіарейсу Рига-Львів після стабілізації епідситуації.
Капітальний ремонт амбулаторії у Луках планують завершити у лютому
30 грудня 2020
У Луках на Самбірщині проводять капітальний ремонт амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Ремонтні роботи виконали на 70 %. Відтак, замінили перекриття даху, ринви, систему водовідведення, двері. Відремонтували три кабінети та встановили сантехніку. Завершити ремонт планують у лютому. “Вартість робіт – 1, 5 мільйонів гривень. Це зекономлені кошти у процесі будівництва 43-х амбулаторій та придбання автомобілів для них. Якісні медичні послуги у закладі отримують майже чотири тисячі мешканців села Луки та прилеглих населених пунктів. Мешканці Львівщини повинні мати розвинену і сильну медичну галузь. Дякую медикам за важку працю та ваш професіоналізм”, - зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко. Нагадаємо, загалом в області за рахунок зекономленої субвенції добудовують 2 нових амбулаторії, реконструюють 3 та капітально ремонтують 4 амбулаторії на загальну суму 17,3 млн грн. Оксана Буй
Львівська ОДА відсудила у підрядника, який мав збудувати медамбулаторію, понад півтора мільйона гривень
9 листопада 2020
Сьогодні господарський Львівської області задовольнив позов управління капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації та постановив стягнути невикористаний аванс з підрядної організації ТзОВ «Будкомінвестиція». Остання мала збудувати сільську медамбулаторію у селі Соколівка Буського (тепер - Золочівського) району. «За рішенням суду, підрядник повинен повернути 1 мільйон 562 тисячі гривень невикористаного авансу та 211 тисяч гривень пені. Ця амбулаторія – одна з 43-х, які ми будуємо в межах програми «Доступна медицина». І також вона - одна з десяти, де торік мені, на жаль, довелося прийняти жорстке рішення і розірвати угоди з виконавцями робіт. Адже тендер на будівництво був проведений вкінці 2018-го року, а роботи виконані не були. Таких проблемних об’єктів був десяток. Нам йдеться не просто добудувати амбулаторії для людей, ми маємо доказати, хто правий і повернути гроші», - каже профільний заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод. Після рішення суду управління капітального будівництва ЛОДА зможе переоголосити тендер та обрати іншого підрядника, який добудує медзаклад у Соколівці. Загальна очікувана вартість виконання робіт за проєктом наприкінці 2018 року становила 7 мільйонів 647 тисяч гривень. Відповідно до угоди, ТзОВ «Будкомінвестиція» зобов’язувалося виконати роботи до кінця 2019 року за 7 мільйонів 627 тисяч гривень, з яких отримало 1 мільйон 562 тисячі гривень авансу. «Наразі на Львівщині у межах програми «Доступна медицина» завершено будівництво 22 сільських медамбулаторій. Більшість із другого десятка плануємо здати в експлуатацію до кінця року. Не все так швидко, як би того хотілося, бо тривають суди з недобросовісними підрядниками, а також не всі місцеві ради змогли співфінансувати будівництво, як того вимагає державна програма. Найближчим часом завершуємо роботи в амбулаторіях сіл Родатичі та Суховоля Львівського району, Волиця та Волсвин Червоноградського району», - каже Павло Терех, т.в.о. керівника управління капітального будівництва Львівської ОДА. Нагадаємо, для кожної з 43-х сільських амбулаторій, які будують у межах програми «Доступна медицина», закупили службовий автомобіль Renault Duster. А нещодавно, з ініціативи заступника голови Львівської ОДА Юрія Холода, Міністерство регіонального розвитку України та Міністерство охорони здоров’я України дозволили зекономлені кошти медичної субвенції - 17 мільйонів 350 тисяч гривень - перескерувати на добудову і ремонт ще дев’яти сільських медзакладів в області. Ці гроші вдалося зекономити при будівництві амбулаторій та закупівлі 269 службових автомобілів Renault Duster.
На Городоччині будують амбулаторію монопрактики
4 листопада 2020
На вулиці Зеленій у селі Родатичі, що на Городоччині, триває будівництво нової амбулаторії монопрактики. Медзаклад - один із 43 амбулаторій, які будують на території Львівщини у межах програми "Доступна медицина". Будівництво об'єкту розпочали ще торік, однак, через недобросовісність підрядника, з ним розірвали договір. Опісля, відбулось коригування проектно-кошторисної документації. 15 вересня, у результаті проведення тендерних торгів, управління капітального будівництва Львівської ОДА уклало угоду з новим виконавцем. Ним стала підрядна організація ТОВ "Будівельний альянс монтажпроект". Загальна кошторисна вартість будівництва складає понад 6,5 мільйонів гривень, з них 711 тисяч гривень - кошти місцевого бюджету. "Через проблеми із попереднім підрядником ми дещо відхились від графіка робіт, проте новий виконавець працює швидко та якісно. Завдяки цьому будівельні роботи амбулаторії у Родатичах плануємо завершити до кінця цього року", - розповів керівник управління капітального будівництва Львівської ОДА Павло Терех. Амбулаторія охопить послугами 2,5 тисячі населення з трьох населених пунктів: с.Родатичі, с.Тучапи, с.Молошки. Зазначимо, що для кожної із новозбудованих амбулаторій, які з'являться на території області, закупили автомобілі Renault Duster. Нагадаємо, що завдяки зекономленим коштам у процесі будівництва 43-х амбулаторій та придбання автомобілів для них, на Львівщині додатково реконструюють, добують або ж здійснять капітальний ремонт ще 9 амбулаторій. Капітальний ремонт амбулаторії монопрактики за зекономлені кошти відбудеться і на Городоччині - у селі Заверещиця. Сюди скерують майже 2 мільйони гривень. Христина Дмитрик
На Мостищині відкрили новозбудовану амбулаторію
26 жовтня 2020
Нову амбулаторію групової практики відкрили у суботу, 24 жовтня, у селі Волиця, що розташоване у Мостиському районі. Участь у заході взяв заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Іван Собко. "Первинна ланка медицина є основою здорової нації. Варто замислитись над тим яку послугу і де має отримати людина. Лікар повинен мати умови для якісного обстеження та надання допомоги. Сьогодні у вашій громаді свято. Ви тепер маєте якісну сучасну амбулаторію сімейної медицини. Ви маєте високопрофесійних лікарів, які матимуть гідну оплату праці", - зазначив Іван Собко. Відтак, якісними медичними послугами охоплять 2,5 тисячі мешканців із 3 населених пунктів: с. Волиця. с. Мостиська ІІ, с.Тщенець. Загальна площа амбулаторії складає 298 м2. Вартість новозбудованої амбулаторії становить понад 7 мільйонів гривень. Ці кошти - субвенція з державного бюджету місцевим у розміні 6,7 млн гривень, співфінансування з місцевого бюджету - понад 700 тисяч гривень. Зазначимо, що амбулаторія у селі Волиця є однією із 43 амбулаторій, що будують на Львівщині у межах програми "Доступна медицина". Для кожної із амбулаторій передбачений автомобіль Renault Duster. Христина Дмитрик
У Малехові довгобуд перебладнали в нову амбулаторію
15 жовтня 2020
У селі Малехів, на вулиці Івасюка, сьогодні, 15 жовтня, відкрили медичну амбулаторію загальної практики сімейної медицини. Її облаштували у недобудованій споруді, яка простоювала багато років. Роботи розпочалися у 2016 році, завершилися щойно у жовтні й обійшлися у 15,9 млн грн. З них із обласного бюджету 2,5 млн, а з місцевого – 13,418 млн гривень. «Покладено плитку, підведено світло та газ, встановлено двері, зроблено каналізацію та змонтовано бордюри, побілено стіни, виконано благоустрій прилеглої території», - розповів голова сільської ради у Малехові Володимир Сеньковський. «Таких довгобудів в області є багато, і далеко не завжди громада на місці знаходить їм застосування. Далеко на завжди готова вкладати гроші, щоб їх добудувати. Часто голови сіл вибирають кивати на когось. У Малехові ж бачимо дуже показовий приклад для інших – село знайшло призначення будівлі і вирішило проблему з приміщенням для амбулаторії. У такій добрій справі нам за честь допомогати громаді», - зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод. Він також побажав медикам і жителям Малехова міцного здоров‘я та добра. Амбулаторія у Малехові охопить якісними медичними послугами понад 5 тисяч мешканців. Допоміжні приміщення на другому і третьому поверхах в ній обладнають для оздоровлення. Нагадаємо, що в межах програми “Доступна медицина” за рік у різних районах Львівської області завершили будівництво 20-ти сільських медамбулаторій. Для всіх них придбані нові автомобілі Renault Duster та обладнання. Христина Дмитрик
На Стрийщині запрацювала нова амбулаторія
3 вересня 2020
Майже дві тисячі мешканців сіл Стрийського району отримали доступ до якісної медицини. Сьогодні у селі Долішнє відкрили амбулаторію первинної медичної допомоги. Лікарі амбулаторії надавтимуть медичну допомогу жителям п’ятьох навколишніх сіл, зокрема, с.Долішнє, с.Н.Лукавиця, с.В.Лукавиця, с.Горішнє, с.Смоляни. Участь у відкритті медзакладу взяв голова Львівської ОДА Максим Козицький. «Дотепер місцеві жителі не мали змоги отримати первинну медичну допомогу на місці. І мусили їхати у Стрий, за 15 кілометрів. Дуже приємно, що завдяки нашим спільним зусиллям тепер вони зможуть тут на місці, в таких гарних умовах, отримати консультацію лікаря, зробити електрокардіограму, привести на огляд дітей, вакцинувати їх. Медики – терапевт і педіатр - зможуть користуватися сучасним обладнанням, а за потреби приїхати до хворого новим автомобілем. Щиро дякую місцевій громаді за ініціативу, підрядникам за якісну роботу. Амбулаторія повністю відповідає вимогам Національної служби здоров’я України», - акцентував під час відкриття очільник області. Заклад збудували в межах програми державної програми «Доступна медицина» майже за 6 мільйонів гривень. Десяту частину профінансував район, решта суми – з державного бюджету. Максим Козицький за освітою медик. Працівники амбулаторії запропонували йому згадати здобуті впродовж навчання в медуніверситеті навики - поміряти тиск першій пацієнтці.
На Львівщині стартувала щорічна освітня академія
20 серпня 2020
Сьогодні, 20 серпня 2020 року, в стінах Львівського професійного коледжу готельно-туристичного та ресторанного сервісу розпочалася щорічна освітня академія. Освітня академія — це майданчик для обміну думками. Місце, де освітяни можуть ділитися власним досвідом, а також здобувати нові знання. Це новий формат спілкування та практичного навчання для керівників закладів загальної середньої освіти. Участь у відкритті заходу взяв голова Львівської обласної адміністрації Максим Козицький. Керівник області висловив подяку вчителям за сумлінну роботу в складний час дистанційного навчання, а також підкреслив важливість якісної загальної середньої освіти. «Я - батько двох дітей, тому на власному досвіді переконався, що ситуація з навчанням під час карантину була складною. І ми разом з Вами робимо усе, аби дати школярам якісну освіту. Я переконаний, якщо дитина отримає сильну базу в школі, то вона матиме хороше підґрунтя на успішне майбутнє, а успіх молоді – це успіх країни загалом», - наголосив очільник Львівщини. На серпневих сесіях розглядатимуть питання організації дистанційного навчання, розроблення програми розвитку шкіл, оцінювання якості освітніх послуг, організації роботи з батьками та громадськими об’єднаннями, кадрового діловодства. Спікером освітньої академії також став директор департаменту освіти та науки Львівської ОДА Олег Паска. Під час презентації керівник департаменту структуровано розповів про системний аналіз та сучасні зміни освіти Львівщини. А також висловив сподівання щодо подальшого розвитку такого масштабного заходу. “Обмін досвідом в рамках освітньої академії є дуже важливим. Сподіваюся, що з часом цей захід переросте в хорошу традицію і буде допомагати всім нам творити такі зміни, які будуть позитивно впливати на якість освіти на Львівщині. Вважаю, що саме Львівська область має бути прикладом і локомотивом прогресивних змін в освіті», - наголосив Олег Паска. Про важливість освітньої академії розповіла співорганізаторка заходу Галина Бордун. «Враховуючи те, що в період карантину дуже багато керівників шкіл були зненацька заскочені великою кількістю нових проблем, сьогодні ми маємо можливість разом обговорити та знайти можливості адаптації навчання до сучасних реалій. Саме робота в групах дозволить напрацювати правильні та конкретні рішення для впровадження результатів на практиці», - акцентувала співорганізаторка. Додамо, що цьогорічна освітня академія відбуватиметься 20, 26 та 27 серпня.
Максим Козицький оглянув будівництво амбулаторії у Вільхівцях
24 липня 2020
Сьогодні, 24 липня, голова Львівської ОДА Максим Козицький з робочим візитом перебуває у Жидачівському районі. У межах візиту очільник Львівщини ознайомився з ходом реалізації будівництва амбулаторії групової практики, що у с.Вільхівці на вулиці Шашкевича, 13а. Станом на сьогодні внутрішні роботи на об'єкті готові на 90%, а зовнішні - на 95%. Для того, щоб завершити та ввести амбулаторію в експлуатацію, необхідно: встановити пандуси, виконати благоустрій території, а також придбати медичне устаткування. У медичному закладі працюватиме два сімейні лікарі. Ця амбулаторія - одна з 43-х, які запрацюють на Львівщині і збудовані у межах програми "Доступна медицина". Зазначимо, що кожна з сільських амбулаторій отримує автомобіль Renault Duster, необхідне сучасне медичне обладнання та меблі. Якісні медичні послуги тут зможуть отримувати понад 3 тисячі осіб з шести населених пунктів.