Аграріїв Львівщини ознайомили із законодавчими змінами орендних правовідносин
Cьогодні у Львівській ОДА відбулась дискусійна панель «Прозорість орендних правовідносин - запорука інвестиційної привабливості Львівщини».
Участь у заході взяли аграрії, фермери, зацікавлені громадяни, представники новоутворених територіальних громад.
“Земельні питання є дуже важливими, земельне законодавство міняється в кращу сторону. Ця дискусійна панель дає можливість дізнатись нові правила орендних правовідносин, захисту та безпеки прав орендарів, які є запорукою успішності ведення будь-якого господарства, діяльності, бізнесу”, - наголосив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко.
Начальник юридичного управління апарату облдержадміністрації Оксана Куманська-Нор ознайомила присутніх із ключовими нормами закону України від №340-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії рейдерству».
Цим законом запровадили низку змін до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», Земельного кодексу України, Закону України «Про оренду землі». Ознайомитись із змінами можна тут.
Представник Світового банку Андрій Мартин звернув увагу присутніх на зменшення кількості випадків рейдерського захоплення в Україні протягом останніх років, одночасно відмітивши Львівщину як регіон, де не спостерігаються випадки такого явища як рейдерство. Під час виступу проінформував також про ряд законопроектів, які перебувають в роботі профільних комітетів, що стосуються земельних правовідносин.
Також наголосив на законодавчих зміни, що стосуються гарантій безпеки у частині удосконалення державного реєстру речових прав на нерухоме майно та на взаємодії з органами державного земельного кадастру щодо необхідності впорядкування земель
Під час дискусійної панелі директор департаменту агропромислового розвитку Юлія Шопська окреслила основні аспекти землекористування на території Львівщини, норми орендних правовідносин, питання щодо посіву на незареєстрованих територіях та щодо дотримання норм сівозмін.
Окрім того вона поінформувала про проєкти та напрямки роботи Мінекономрозвитку, зокрема щодо збереження громадських пасовищ, роботи Державного аграрного реєстру та впровадження Проєкту «Підтримка прозорого управління земельними ресурсам в Україні», що фінансується за кошти Світового банку.
«Нами напрацьовано пропозиції до багатьох законів та законопроектів щодо Земельної реформи. Ми повинні тримати руку на пульсі, аби наші фермери були убезпечені на найкращі умови праці. А від їхньої праці залежить і економічна стабільність певної території. Надзвичайно потішно, що в карантинних умовах можемо зустрічатись з нашими фермерами в такому форматі, адже якщо сільськогосподарських виробник чи фермер поінформований у всіх питаннях щодо використання землі, він точно на 80 % буде успішним. Той хто поінформований, той озброєний і навпаки незнання законів не звільняє від відповідальності”, - наголосила Юлія Шопська.
У межах дискусії Голова Асамблеї аграрних палат України Ігор Вуйцик окреслив окремі аспекти оподаткування земельних ділянок у процесі реалізації земельної реформи.