Відтепер кожна громада Львівщини ознайомлена з процесом проведення електронних земельних аукціонів

10 лютого 2022р, Новини. Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА

Відбувся онлайн-тренінг для територіальних громад Львівщини на тему: «Виставлення вільних земельних ділянок сільськогосподарського призначення на земельні торги. Робота системи електронних аукціонів Прозорро. Продажі».

Тренінг організували за сприянням Мінагрополітики, департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації. 

Від початку 2022 року на території Львівщини виставили більше сотні земельних ділянок щодо продажу прав оренди в електронній торговій системі «Прозорро.Продажі».

«За результатами онлайн-аукціонів продано прав оренди більше ніж на 30 земельних ділянок. Розмір річної плати за користування такими ділянками за результатами торгів становить  4484,3 тис. грн, який орендарі сплачуватимуть щорічно до бюджетів місцевих рад. Можна стверджувати, що такі аукціони мають свої переваги, а саме  - швидкі та значні надходження до місцевих бюджетів, а це своєю чергою - додаткові фінанси для вирішення соціальних та економічних питань територіальних громад. Проте, аналізуючи проведення торгів ми виявили, що  з 73 громад Львівщини активними щодо оголошення торгів є лише 14. Відтак, проведення таких онлайн-тренінгів покращить навички представників громад щодо користування торговою системою «Прозорро.Продажі», - зазначила директорка департаменту агропромислового розвитку ЛОДА Тетяна Гетьман.

Учасники заходу отримали вичерпну інформацію про ключові законодавчі зміни щодо оренди комунальної землі сільськогосподарського призначення, кроків підготовки лоту, а саме: обмеження, особливості, формування стартової ціни тощо.

«Декілька порад організаторам аукціонів: описувати інформацію про земельну ділянку необхідно повно і розширено, а також завантажити мінімум 3 фотографії земельної ділянки. Документи потрібно завантажувати із коректними назвами, до прикладу «Витяг із ДЗК», замість «Файл 1», уникати помилок, вказуючи інформацію про лот. Також вартує зазначати актуальні контактні дані та постійно комунікувати з потенційними учасниками. Це сприятиме швидкому поданню оголошення про лот та якісному проведенню аукціону в цілому»,  - наголосив проєктний менеджер ДП «Прозорро. Продажі» Владислав Уривський.

В межах заходу представники акредитованих майданчиків ПП «Фірма «СОМГІЗ», ТСБ "Галконтракт" наочно продемонстрували процеси реєстрації організаторів торгів на акредитованих майданчиках та безпосереднього розміщення інформації про лот в електронній системі.

«Висококваліфіковані сертифіковані спеціалісти нашого майданчика фахово супроводять дії громад щодо розміщення актуальної та необхідної інформації в офіційних оголошеннях на проведення електронних торгів у формі аукціону з урахуванням галузевої специфіки об'єктів продажу, максимально оперативно допоможуть розв'язати нагальні питання та нададуть всебічну підтримку замовникам та споживачам для максимізації обсягів і цін продажу», - зазначила, представниця акредитованого майданчика ПП «Фірма «СОМГІЗ»  Людмила Балух.

Своєю чергою, за словами віцепрезидента ТСБ «Галконтракт»  Олексія Лапіди, головна мета таких воркшопів - донести до представників громад, що нова процедура проведення земельних торгів максимально зручна, відкрита та прозора  і що громади завжди можуть розраховувати на повну підтримку з боку ДП та майданчиків на всіх етапах організації таких торгів.

З матеріалами заходу: презентаціями та записом онлайн-тренінгу можна ознайомитись за посиланням.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook