Трьом підприємствам Львівщини присвоєно статус суб’єктів з племінної справи у тваринництві
20 квітня департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації проведено виїзне засідання регіональної експертної комісії з розгляду матеріалів на присвоєння відповідного статусу суб’єкта з племінної справи у тваринництві.
До комісії протягом І кварталу 2021 року на присвоєння відповідних статусів суб’єкта з племінної справи у тваринництві поступили заявки від 3 суб’єктів господарювання, а саме:
- 2 заявки на присвоєння статусів племінних репродукторів з розведення великої рогатої худоби української чорно-рябої молочної породи (ФГ «Фаворит К.І.М.» Стрийського району та ТзОВ «Підгірці» Золочівського (Бродівського) району);
- 1 заявка на присвоєння статусу племінного репродуктора з розведення свиней великої білої породи ТзОВ «Угринів Еко Ферм» (Червоноградського) Сокальського району.
Членами регіональної експертної комісії здійснено виїзд у ФГ «Фаворит К.І.М.» Стрийського району, яке займається розведенням великої рогатої худоби української чорно-рябої молочної породи. Попередньо члени комісії проаналізували показники продуктивності стада і виробничо-господарської діяльності претендента на статус, а детальніше під час виїзду ознайомились з технологіями вирощування великої рогатої худоби української чорно-рябої молочної породи та веденням племінного обліку у господарстві.
За інформацією заступника голови регіональної експертної комісії, начальника відділу рослинництва і тваринництва департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Світлани Долинської, фермерське господарство «Фаворит К.І.М.» можна віднести до переліку лідерів у тваринництві. Показники виробничої діяльності господарства та продуктивні показники поголів’я ВРХ за останні 5 років відповідають вимогам до присвоєння статусу племінного репродуктора, середня продуктивність молочного стада становить 5783 кг молока на корову в рік. Одночасно високопрофесійні спеціалісти дбають про утримання, годівлю та здоров’я тварин на високому технологічному рівні, заготовляють корми тільки високої якості та управляють годівлею відповідно до фізіологічних потреб тварин з врахуванням їх продуктивності».
«В області зареєстровано 38 суб’єктів племінної справи у тваринництві різних напрямів спеціалізації, які займаються виробництвом племінних (генетичних) ресурсів для покращення генетичного потенціалу поголів’я сільськогосподарських тварин. На сьогоднішній день сучасний стан ведення виробництва у галузі тваринництва вимагає від суб’єктів господарювання впровадження найновіших технологічних процесів виробництва молока, забезпечення кормової бази для тварин, утримувати високопродуктивне поголів’я для відтворення стада. Це дає можливість отримувати високі виробничі показники, прибутково розвиватись та забезпечувати високопродуктивними племінними тваринами товарні господарства області. Саме такі виробники формують продовольчу безпеку області, насичують внутрішній ринок продукцією власного виробництва, стабілізують цінову ситуацію та доступність товарів для кінцевого споживача», - прокоментувала директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Тетяна Гетьман.
За результатами виїзду у ФГ «Фаворит К.І.М.» та аналізу документів по ТзОВ «Підгірці» та ТзОВ «Угринів Еко Ферм» членами комісії вирішено присвоїти вищезазначеним суб’єктам господарювання відповідні статуси суб’єктів з племінної справи у тваринництві.
Новини за темою
Ліміт фінансової підтримки для сімейних фермерських господарств Львівщини збільшили вдвічі
10 лютого 2022
Департамент агропромислового розвитку уже розпочав прийом заявок та документів від сімейних фермерських господарств для отримання фінансової підтримки у вигляді часткового відшкодування вартості придбаних основних засобів, поголів’я великої рогатої худоби. Відповідний напрям діє у межах реалізації Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки. Фінансова підтримка надається у вигляді часткового відшкодування вартості придбаних у поточному році основних засобів та обладнання в розмірі до 70% їх вартості, але не більше ніж 100 тис. грн одному сімейному фермерському господарству. «Станом на початок 2022 року на Львівщині зареєстровано 60 СФГ- найбільший показник серед регіонів України. Ми хочемо і надалі втримувати позицію лідера по цьому показнику, тому в цьому році збільшили ліміт фінансової підтримки з обласного бюджету в 2 рази, до 100 тис. грн в одні руки. Підтримка надається не тільки на відшкодування витрат основних засобів. Враховуючи те, що більшість наших СФГ працюють в молочному напрямі, ми також відшкодовуємо до 70% вартості придбаного поголів’я ВРХ», - розповіла Тетяна Гетьман, директорка департаменту агропромислового розвитку ЛОДА. Відшкодовувати вартість основних засобів СФГ Львівської області можуть один раз на три роки упродовж часу дії Комплексної програми. Винятком є сімейні фермерські господарства, які взяли участь за цим напрямом в Комплексній програмі у 2021 році - цьогоріч вони теж можуть відшкодовувати до 70% вартості придбаних основних засобів, але не більше ніж 50 тис. грн одному сімейному фермерському господарству. Фінансову підтримку на здешевлення вартості поголів’я ВРХ можна отримувати щорічно за умови відсутності зменшення поголів`я корів у господарстві на початок наступного звітного року. Заявки на одержання фінансової підтримки з визначеним переліком документів подаються до департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації Адреса: просп. В.Чорновола, 4, 9 поверх, м. Львів. Форми заявок та перелік документів, які подаються для участі в Комплексній програмі, визначені наказом директора департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації від 25.01.2022 №3-17 nakod/01-08/22 та розміщенні за посиланням: https://loda.gov.ua/agr_prohramy За додатковою інформацією звертатись за тел. +38 (032) 255-05-70, +38 (032) 255-50-62, або +380667180918
Львівщина отримала рекордну суму державної підтримки за будівництво об’єктів тваринництва
30 грудня 2021
В межах Програми підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції, с/г виробникам галузі тваринництва спрямували кошти державної підтримки за напрямом часткового відшкодування вартості об’єктів. Відповідно до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України фінансову підтримку в сумі 82,1 млн гривень отримали 6 суб’єктів господарювання Львівщини у вигляді часткового відшкодування вартості будівництва та/або реконструкції тваринницьких ферм і комплексів, рибницьких господарств, доїльних залів, підприємств з переробки сільськогосподарської продукції. Серед інших областей України Львівська є рекордсменкою з кількості введених в експлуатацію об’єктів тваринництва та сумі державної підтримки. Цьогоріч держава відшкодувала вартість будівництва та реконструкції прийнятих в експлуатацію трьох виробничих об’єктів (1- у скотарстві, 1- у птахівництві, 1-у козівництві) та трьох об’єктів переробки сільськогосподарської продукції, зокрема цехів забою птиці-бройлера потужністю 2000-8000 гол./год. «Сума часткового відшкодування - це лише невеличка частка допомоги держави сільгоспвиробникам, адже будівництво або реконструкція основних засобів виробництва потребують значних капіталовкладень. Шляхом введення в експлуатацію об’єктів збільшено потужності виробництва у галузі тваринництва на 150 голів корів, на 1,0 тис. голів кіз, на 32,0 тис. голів птиці - бройлера. Поряд з тим, зі збільшенням виробничих потужностей виробники розширюють власні потужності переробки вирощеної продукції, що веде до здешевлення її собівартості та збільшення рентабельності виробництва»,- прокоментувала директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Тетяна Гетьман. Слід зазначити, що обсяг інвестицій, вкладених у будівництво і реконструкцію введених в дію об’єктів тваринництва, в області становить близько 300 млн грн.
Для покращення генетичного потенціалу тварин виробникам Львівщини спрямували понад 30 млн гривень
9 грудня 2021
Сільськогосподарським виробникам галузі тваринництва Львівщини спрямовано 32,4 млн гривень державної підтримки для покращення генетичного потенціалу тварин. Згідно з наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України затвердили розподіл коштів суб’єктам господарювання у галузі тваринництва за напрямом відшкодування вартості племінних тварин, бджіл, сперми та ембріонів в межах програми підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції. За умовами Порядку використання коштів, часткове відшкодування вартості закуплених для подальшого відтворення племінних (генетичних) ресурсів у 2021 році передбачили в розмірі 80% їх вартості (без урахування ПДВ), але не більше сум, визначених для кожного виду тварин, бджіл, сперми та ембріонів. Загалом по Україні відшкодування закупівлі племінних тварин, бджіл, сперми та ембріонів складає 527,5 млн гривень. На Львівщині фінансову підтримку за вищезазначеним напрямом отримали 27 суб’єктів господарювання. З 1 жовтня торік до 30 вересня поточного року вони придбали 2796 голів племінних тварин та 3611 одиниць спермодоз бугаїв-плідників на суму 56,7 млн гривень. Сума часткового відшкодування складає 32,4 млн грн. Торік таку фінансову підтримку отримали 13 суб’єктів господарювання в сумі 13,8 млн грн за закуплені 1967 голів племінних тварин та 1846 спермодоз. «Динаміка 4-х років дії Програми показує позитивні результати: вдвічі зросла кількість суб’єктів господарювання, які покращують генетичний потенціал маточного стада, майже вдвічі зросла кількість закуплених племінних тварин (з 1304 голів у 2018 році до 2796 голів у 2021 році), сума відшкодування зросла у 5 разів (з 6,3 млн грн до 32,4 млн грн). В цілому така державна підтримка суттєво покращує якісні показники продуктивності тваринництва, що сприяє збільшенню валового виробництва продукції тваринництва, рентабельності галузі та прибутковості бізнесу» - прокоментувала директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Тетяна Гетьман. Довідково: Завдяки покращенню маточного поголів’я племінним генетичним потенціалом вітчизняної та закордонної селекції у суб’єктів господарювання за останні три роки збільшилось поголів’я ВРХ та свиней відповідно на 4,2% та 40,6%, підвищилась продуктивність корів на 10,6% (+536 кг молока на корову), зросла багатоплідність свиноматок на 33,3% (+8,0 поросят на одну свиноматку в рік).
Фінансова підтримка сімейних фермерських господарств Львівщини цього року зросла утричі
15 Червня 2021
На фінансову підтримку сімейних фермерських господарств у 2021 році з обласного бюджету виділено більше 1,5 млн грн. Саме таку суму планує залучити департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації в рамках реалізації Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства Львівської області на 2021-2025 роки. Підтримка передбачена для сімейних фермерських господарств (без набуття статусу юридичної особи) у вигляді часткового відшкодування вартості придбаних основних засобів, поголів’я великої рогатої худоби. Для порівняння, минулого року вперше надано безповоротну фінансову підтримку на реалізацію інвестиційних проектів в розмірі 504,9 тис гривень для 11 сімейних фермерських господарств. Цього року фінансова підтримка з обласного бюджету Львівщини зросла майже в 3 рази – до 1,56 млн грн. Загалом у 2021 році на підтримку аграріїв виділено з обласного бюджету 20,3 млн грн, а з державного – 4,5 млрд грн. Питання фінансової підтримки з обласного та державного бюджету, спрямовані на розвиток фермерства обговорюватимуться під час форуму з нагоди Дня фермера, що відбудеться 17 червня 2021 року на базі Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН. Крім цього, в програмі заходу – нагородження кращих фермерів та екскурсія демоділянкою з демонстацією сучасної техніки. Програма заходу за посиланням: https://www.facebook.com/DAPRLODA/photos/pcb.1602991339906919/1606123122927074/ Реєстрація на захід: https://docs.google.com/forms/d/10ax8OArsCqmgNjSS2huOeOGVaDS2od97peercIx59lw/viewform?edit_requested=true&fbclid=IwAR0AFF0tYuAO12UE_2Hm4feU6F4-TYWnQd9bzR2V4q1W6flSnVRv9TlYu4c
Сімейні фермерські господарства Львівщини зможуть отримати грантову підтримку на розвиток ягідництва
29 травня 2021
Заступник голови облдержадміністрації Віталій Загайний зустрівся з делегацією міжнародних технічних експертів Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) для Європи та Центральної Азії. Метою зустрічі було обговорення імплементації заходів проекту «Комплексне, конкурентоспроможне та економічно раціональне створення вартісного ланцюжка у сільському, рибному та лісовому господарствах», фінансованого ЄС, впровадження якого передбачається в Україні. На зустрічі порушили питання розвитку сімейного фермерства, комунікації між регіональними адміністраціями, дорадчими службами і аграріями, а також напрями донорської та державної підтримки малих суб’єктів господарювання, зокрема тих, які займаються ягідництвом. «На Львівщині триває процес трансформації ОСГ в сімейні фермерські господарства. Вже другий рік поспіль з обласного бюджету скеровуються кошти на підтримку сімейних фермерських господарств. Поштовхом для розвитку СФГ повинен стати комплексний підхід підтримки з різних джерел: від бюджету територіальної громади до грантових коштів» - зазначив заступник голови облдержадміністрації Віталій Загайний. «За останні декілька років в області зростає кількість охочих займатися садівництвом, зокрема вирощуванням плодових та ягідних культур. Із збільшенням обсягів виробництва активізувалось будівництво нових потужностей зберігання та переробки плодово-ягідної продукції. Так, у 2019 -20 роках введені в експлуатацію 6 нових об’єкти: 5 фруктосховищ, потужністю 6,5 тис.тонн зберігання фруктів та ягід і цех шокової заморозки плодів та ягід потужністю 500 тонн. Однак, цих потужностей недостатньо. Досвід показує, що фінансова підтримка розвитку галузі є одним з дієвих інструментів для розвитку садівнництва та ягідництва», - наголосила директор департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман.
На держпідтримку розвитку тваринництва та переробки сільськогосппродукції цього року передбачили більше мільярда гривень
28 травня 2021
Постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.2021 № 517 затверджено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 № 107 щодо Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції. На дану програму у державному бюджеті на 2021 рік передбачено 1 млрд. 150 млн. гривень, які спрямовуються сільгосптоваровиробникам для розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції. Фінансову підтримку передбачено суб’єктам господарювання -юридичним особам та фізичним особам - підприємцям, зокрема сімейним фермерським господарствам, що провадять діяльність у галузях тваринництва, бджільництва, рибництва та переробної промисловості, які виробляють харчові продукти (м’ясні, рибні, молочні) за такими напрямами та у розмірах: - спеціальна дотація за наявні бджолосім’ї – у розмірі 200 гривень за бджолосім’ю; спеціальна дотація за утримання кіз та овець (кізочок, козематок, ярок, вівцематок) у розмірі 1000 гривень за одну голову; спеціальна дотація за приріст корів за кожну наявну прирощену корову власного відтворення у розмірі 30 000 гривень за одну голову; - до 80% відшкодування вартості племінних тварин, бджіл, сперми та ембріонів; - до 50% відшкодування вартості тваринницьких об’єктів для утримання сільськогосподарських тварин, птиці, об’єктів аквакультури, доїльних залів, підприємств з переробки сільськогосподарської продукції (м’ясних, рибних, молочних) та/або побічних продуктів тваринного походження, що належать до II і III категорій; - до 50% відшкодування вартості об’єктів із зберігання та переробки зерна. Суб’єкти господарювання, які є фермерськими господарствами, мають право на вибір отримати дотацію за приріст корів або спеціальну бюджетну дотацію за утримання корів усіх напрямів продуктивності. Фермерським господарствам, які подадуть заявку для отримання спеціальної бюджетної дотації за утримання корів усіх напрямів продуктивності дотація за приріст корів не надаватиметься. «Розвиток галузі тваринництва на Львівщині є пріоритетним завданням обласної державної адміністрації, зокрема департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації. Збільшення поголів’я ВРХ, в тому числі корів, нарощування виробництва тваринницької продукції веде до збільшення прибутковості ведення аграрного бізнесу сільськогосподарських підприємств і господарств населення. Виробництвом у галузі тваринництва в області займаються близько 300 сільськогосподарських товаровиробників. Фінансова підтримка стимулюватиме їх до збільшення поголів’я сільськогосподарських тварин, покращення їх продуктивних та відтворювальних якостей, валового виробництва тваринницької продукції. Цього року за цією програмою один суб’єкт господарювання може розраховувати на фінансову підтримку до 60 млн. грн. (з урахуванням пов’язаних з ним осіб)», - зазначила директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Тетяна Гетьман. З Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції, затвердженим постановою КМУ від 07.02. 2018 № 107 (в редакції постанови КМУ від 12.05.2021 № 517) можна ознайомитись на сайті Кабінету Міністрів України за посиланням. Детальніше про умови підтримки та участі у програмі аграрії можуть ознайомитись у департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації за телефонами: (032)255-05-72; 067 835-93-95 (відділ рослинництва і тваринництва).
На Стрийщині створять нове сімейне фермерське господарство
26 травня 2021
25 травня фахівці департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації зустрілись із потенційними фермерами Ігорем Гриньківим та Володимиром Мазуриком, які мають намір створити сімейні фермерські господарства із вирощування карпатської ружі. Ідея створення сімейних фермерських господарств у Ігора Гриньківа та Володимира Мазурика з села Уличне, що на Стрийщині, виникла після відвідування семінару-тренінгу «Економічне зростання територіальних громад Львівщини через розвиток аграрного бізнесу» для представників територіальних громад та аграріїв Стрийського району. Під час зустрічі спеціалісти департаменту надали вичерпні консультації з врегулювання земельних питань, порядку реєстрації сімейного фермерського господарства та особливостей його роботи, ознайомили з напрямами фінансової допомоги для фермерів за рахунок коштів, передбачених у державній та обласній програмах підтримки сільського господарства у 2021 році. «Сьогодні ми бачимо добрий приклад результативності семінарів – тренінгів, започаткованих департаментом агропромислового розвитку. Проводячи такі заходи маємо за мету покращити інформованість представників територіальних громад та аграріїв, через ефективне інформаційне середовище для охоплення якомога більшої кількості сільського населення, а відтак - створення нових суб`єктів господарювання, підтримку і розвиток вже діючого малого бізнесу на селі. Наступний семінар відбудеться у п’ятницю, 28 травня, в Червонограді. Запрошую охочих долучитися до заходу або звернутись за консультацією безпосередньо в департамент», - зазначила заступник директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Ганна Кущак. Нагадуємо, Комплексною програмою підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки передбачено 1,56 млн. грн. на фінансову підтримку сімейних фермерських господарств (без набуття статусу юридичної особи) у вигляді часткового відшкодування вартості придбаних основних засобів, поголів’я великої рогатої худоби. З переліком документів, які подаються до Департаменту для участі у програмі можна ознайомитися за посиланням.
«Ми зацікавлені у розвитку фермерських господарств»: Віталій Загайний відвідав підприємство у Городку
30 квітня 2021
Заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний та директор департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман ознайомились із виробничими потужностями фермерського господарства «САД-КО», що у Городку. Господарство займається тваринництвом з 2019 року і є одним з новостворених виробників м’яса птиці-бройлера. На сьогодні утримується близько 48 тисяч голів курей - бройлерів. Річний оборот птиці складає 240 тис. голів. «За 2019-2020 роки ми збудували 3 нових приміщення на суму майже 65 млн. грн для вирощування курей-бройлерів потужністю 48 тис. голів. А це виробництво близько 600 тонн м'яса в рік та додаткові робочі місця. За програмою підтримки тваринництва з державного бюджету отримали відшкодування вартості будівництва одного пташника і допоміжних споруд в сумі 5,2 млн. грн. Ці приміщення здали в експлуатацію у 2019 році», - пояснив керівник підприємства Андрій Кінаш. У 2020 році із введенням в експлуатацію побудованих приміщень загальною потужністю 32 тис. голів птиці виникли проблеми через відмови з боку ДАБІ. Через це ФГ не мало змоги отримати фінансову підтримку з державного бюджету у частині відшкодування вартості будівництва тваринницьких об’єктів. У квітні 2021 року господарство повторно подало документи в ДАБІ на отримання сертифікату на введення в експлуатацію побудованих у 2020 році приміщень. «Нас хвилює ситуація, коли через поведінку обласного ДАБІ фермерські господарства втрачають можливість користуватися державною підтримкою. Введення готових обєктів у експлуатацію, нажаль, не позбавлений суб'єктивного фактору. На жаль, САД-КО - не єдине підприємство, у якого виникли проблеми під час оформлення документів на отримання державної підтримки, - наголосив Віталій Загайний. - Ми зацікавлені у цьому, адже дієві фермерські господарства в межах нових громад – це розвиток місцевої економіки» У 2021 році господарство має намір побудувати ще одне приміщення для птиці на 16 тис. голів і забійний цех птиці-бройлера, та претендувати на державну підтримку. Зазначимо, засновники фермерського господарства «САД-КО», окрім тваринництва, одночасно займаються вирощуванням ягід, плодових дерев, горіхів, зернових та олійних культур, овочів та фруктів. Площі багаторічних насаджень становлять 190га. У 2020 році за програмою підтримки садівництва, виноградарства і хмелярства ФГ отримало державну підтримку в сумі близько 400 тис. грн на відшкодування вартості проведених робіт із спорудження шпалери на площі 10,4 га.
Cімейні фермерські господарства – добра модель самозайнятості сільського населення
26 березня 2021
В області продовжується процес трансформації селянських господарств у сімейні фермерські господарства (СФГ). Особливістю Львівщини є те, що 52% валового виробництва сільськогосподарської продукції зосереджено в особистих селянських господарствах. В області налічується понад 500 селянських господарств, які утримують трьох і більше корів. Ці господарства вже мають потенціал для створення сімейних фермерських господарств. Понад 20% малих сільськогосподарських виробників здійснюють комерційну діяльність, реалізуючи продукцію власного виробництва переважно на локальних (місцевих) ринках, решта – ведуть натуральне та напівнатуральне виробництво. Ці виробники також можуть створювати сімейні фермерські господарства для роботи у правовому полі, отримання фінансової допомоги для створення матеріальної бази та забезпечення соціальних гарантій при досягненні пенсійного віку. «Для успішного ведення сімейного фермерства була й залишається необхідність механізації ручної праці, закупівлі обладнання для тваринницьких приміщень, зберігання та доїння молока, самохідної та іншої сільськогосподарської техніки для обробітку ґрунту при посівних роботах, збиранні врожаю, заготівлі кормів та інших транспортних роботах. Тому вкрай актуальним є надання фінансової підтримки домогосподарствам, які трансформуються у фермерські господарства сімейного типу та прагнуть покращити якість продукції й модернізувати власне виробництво», – зазначила директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Тетяна Гетьман. У 2020 році, в межах реалізації Комплексної програми підтримки та розвитку агропромислового виробництва Львівської області на 2016-2020 роки, вперше надано безповоротну фінансову підтримку сімейним фермерським господарствам на реалізацію інвестиційних проектів в розмірі 504,9 тис гривень. Учасниками Програми стали 11 СФГ. Робота зі створення СФГ в області продовжиться й у 2021 році. Комплексною програмою підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки передбачено 1,56 млн гривень на фінансову підтримку сімейних фермерських господарств (без набуття статусу юридичної особи) у вигляді часткового відшкодування вартості придбаних основних засобів, поголів’я великої рогатої худоби. Довідково: 15 серпня 2018 року набрали чинності зміни до Закону України «Про фермерське господарство» (далі – Закон). Так, Закон передбачає, що фермерське господарство діє на основі установчого документа (для юридичної особи – статуту, для господарства без статусу юридичної особи – договору (декларації) про створення фермерського господарства). Закон доповнено статтею 8-1 щодо створення та діяльності сімейного фермерського господарства без набуття статусу юридичної особи.
Створення сімейних фермерських господарств – ключовий акцент програми агропромислового розвитку на 2021-2023 роки
16 січня 2021
Комплексна програма на 2021-2023 роки, яку пропонує департамент агропромислового розвитку Львівської ОДА доповнена новими напрямами, які передбачають трансформацію особистих селянських господарств в сімейні фермерські господарства. Очікуване фінансування від Львівської обласної ради - 17 мільйонів гривень. Керівник департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Людмила Гончаренко наголосила, торік завершився період реалізації Комплексної програми підтримки та розвитку агропромислового виробництва Львівської області на 2016-2020 роки. "Програма передбачала створення умов для стабільного динамічного розвитку виробництва сільськогосподарської продукції. Зокрема, за цей період збільшили обсяги виробництва валової сільськогосподарської продукції на 13,9 %, в тому числі сільськогосподарськими підприємства на 32,9%. Зернових було збільшено на 14,2%, овочів на 64,1%, плодів і ягід на 6.9%, за рахунок підвищення врожайності цих культур та збільшення посівних площ. Впродовж 2020 року офіційно зареєстрували 32 сімейні фермерські господарства, в тому числі 23 в молочному скотарстві. Релізували 30 бізнес-проектів та інвестиційних проектів. Додатково створили 20 робочих місць", - зазначила Людмила Гончаренко. Велика частина нової програми на 2021-2023 роки присвячена забезпеченню споживчої потреби населення та розвитку підприємництва на селі, а також органічного виробництва. Згідно з програмою - передбачена фінансова підтримка аграріїв у вигляді часткового відшкодування витрат за придбання та використання біологічних засобів захисту рослин, відшкодування вартості сертифікації органічного виробництва. "Заплановано реалізацію 62 малих бізнес-проектів з розвитку аграрного виробництва та участь і організацію аграрних виставок, ярмарок з метою промоції місцевого сільськогосподарського виробництва.Особлива увага буде приділятись реалізації можливостей молоді, учасників АТО та ООС та жінок у веденні господарств сімейного типу”, - зазначила т.в.о. директора департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації Людмила Гончаренко. Як і минулого року, цьогоріч аграрії можуть отримати до 700 тисяч гривень для реалізації бізнес –проектів. Торік кредитні кошти отримали 19 аграріїв. СОК “Фермерська родина” – приклад ініціативного кооперативу, який користується програмами підтримки. У 2020 році кооператив отримав 300 тисяч кредиту на придбання обладнання для передпродажної підготовки крафтової продукції. “На сьогодні членами кооперативу вже стали 28 учасників. Це дрібні виробники сільськогосподарської продукції Львівщини. Основним видом діяльності кооперативу передбачається реалізація продуктів фермерів, учасників кооперативу, через онлайн магазин, включаючи маркетинг, логістику, передпродажну підготовку та доставку «до дверей» клієнта”, - підкреслила керівник департаменту. Успішне фермерське господарство “Екоранчо Сабадаж” з вирощування молодняка великої рогатої худоби створив учасник АТО Ігор Сабадаш. Торік чоловік отримав півмільйона гривень кредитних коштів для розширення ферми. У планах на 2021 рік - зосередитись на створені сімейних фермерських господарств, у тому числі й розвиток молочного фермерського скотарства. “Ставимо акцент на підтримці вирощування малими суб'єктами господарювання нішевих культур, яких зараз недостатньо у Львівській області - гречка, жито, ягоди та плоди. Велику увагу ми плануємо приділити розвитку кооперації, аби малі виробники мали змогу формувати товарні партії для виходу на внутрішній ринок та підтримку в межах своїх територіальних громад”, - додала Людмила Гончаренко. Комплекс заходів програми має збільшити обсяги виробництва валової сільськогосподарської продукції сільгосппідприємствами на 3 % (331,9 млн грн) та збільшення їх частки у загальнообласному виробництві до 50% валової продукції сільського господарства.
Львівщина - лідер серед областей з освоєння коштів дотації за утримання корів
9 грудня 2020
Фермери Львівщини активно беруть участь у державних програмах підтримки. Наша область - лідер з освоєння коштів спеціальної бюджетної дотації за утримання корів молочного напряму продуктивності за програмою підтримки розвитку фермерських господарств. Про це інформують в департаменті агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації. «Серед областей України Львівська область на першому місці за кількістю фермерських господарств області, які стали учасниками програми. Відтак, дотацію в сумі 6,48 мільйонів гривень надано 50-ти фермерським господарствам за утримання 1296 корів. Дотаційні державні кошти спрямовані на підтримку розвитку малих товаровиробників, зокрема на збереження поголів’я молочного стада та збільшення виробництва молока», - пояснила керівник департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Людмила Гончаренко. Так, загалом в Україні субсидії на утримання понад 7 тисяч корів молочного напряму продуктивності отримують за програмою підтримки розвитку фермерських господарств на суму у понад 35 мільйонів гривень. Нагадаємо, що з державного бюджету передбачили фінансову підтримку для фермерських господарств, які утримують від 5 корів. Сума дотації на одну корову складає 5000 гривень. Максимальна сума дотації, яку може отримати таке господарство за утримання корів - 250 тисяч гривень. "Розвиток аграрного сектору завжди буде пріоритетним напрямком для Львівщини. Цього року на обласні програми підтримки агровиробництва скерували 18 мільйонів гривень - найбільше в Україні", - наголосив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Нагадаємо, за кількістю сільськогосподарських тварин Львівська область входить у ТОП-5 регіонів України. Христина Дмитрик
«Фермерська родина»: сільськогосподарський кооператив об’єднує агровиробників Львівщини
23 вересня 2020
Голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький зустрівся із представниками сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу «Фермерська родина». Як розповіла голова кооперативу Наталія Табінська, «Фермерську родину» зареєстрували 25 червня. Його створенню передувала значна робота команди дорадчого центру «Фермерська країна» із дрібними виробниками області в час пандемії, коли закрилися ринки збуту фермерської продукції. “Для фермерів Львівщини кооперація - це можливість ще одного досить впевненого та стабільного каналу збуту своєї продукції. За допомоги сільськогосподарського дорадчого центру «Фермерська країна» кооператив взяв участь в Комплексній програмі підтримки та розвитку агропромислового виробництва у Львівській області на 2016-2020 роки та отримав з обласного бюджету пільговий кредит в сумі 300 тис грн на закупівлю техніки та обладнання для запуску проекту”, - додала Наталія Табінська. На сьогодні членами кооперативу вже стали 27 дрібних виробників сільськогосподарської продукції Львівщини. Основним видом його діяльності передбачається реалізація продуктів фермерів, учасників кооперативу, через онлайн магазин, включаючи маркетинг, логістику, передпродажну підготовку та доставку «до дверей» клієнта. “В цій діяльності успіх полягає в хорошій маркетинговій стратегії, і це одна з перших переваг об`єднання, адже така послуга надто дорога для окремо взятого фермера. Маркетингова стратегія включає в себе сайт, інтернет-магазин, написання якого знаходиться вже на завершальному етапі. Також ключовою перевагою кооперативу є об`єднання фермерів з різноманітною продукцією, що дає змогу сформувати широку та цікаву пропозицію «продуктового кошика» для споживача. Лише за умов асортименту, кооператив буде цікавий та успішний”, - зазначила Наталія Табінська. У планах кооперативу цієї осені податись на обласну програму фінансової підтримки сільськогосподарських кооперативів у вигляді часткового відшкодування вартості придбаного обладнання, адже запустити діяльність такого кооперативу надзвичайно складно без підтримки. Відтак, у межах зустрічі очільник області наголосив на важливості підтримки малих та середніх агровиробників. Також сторони обговорили напрямки співпраці кооперативу з департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації. Окрім того, акцентували увагу на важливості промоції “Фермерської родини”. Нагадаємо, сільськогосподарський дорадчий центр «Фермерська країна» спільно з Львівською міськрадою організували для локальних виробників «Львівський фермерський ярмарок», який працює з 18 липня щосуботи на площі Ринок.