«Ми зацікавлені у розвитку фермерських господарств»: Віталій Загайний відвідав підприємство у Городку

30 квітня 2021р, Новини. Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА

Заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний та директор департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман ознайомились із виробничими потужностями фермерського господарства «САД-КО», що у Городку.

Господарство займається тваринництвом з 2019 року і є одним з новостворених виробників м’яса птиці-бройлера. На сьогодні утримується близько 48 тисяч голів курей - бройлерів. Річний оборот птиці складає 240 тис. голів.

«За  2019-2020 роки ми збудували 3 нових приміщення на суму майже 65 млн. грн для вирощування курей-бройлерів потужністю 48 тис. голів. А це виробництво близько 600 тонн м'яса в рік та додаткові робочі місця. За програмою підтримки тваринництва з державного бюджету отримали відшкодування вартості будівництва одного пташника і допоміжних споруд в сумі 5,2 млн. грн. Ці приміщення здали в експлуатацію у 2019 році», - пояснив керівник підприємства Андрій Кінаш.

У 2020 році із введенням  в експлуатацію  побудованих   приміщень  загальною потужністю 32 тис. голів птиці виникли проблеми через відмови з боку ДАБІ. Через це ФГ не мало змоги отримати фінансову підтримку з державного бюджету у частині відшкодування вартості будівництва тваринницьких об’єктів.  У квітні 2021 року господарство повторно подало документи в ДАБІ на отримання сертифікату на введення в експлуатацію побудованих у 2020 році приміщень.

«Нас хвилює ситуація, коли через поведінку обласного ДАБІ фермерські господарства втрачають можливість користуватися державною підтримкою. Введення готових обєктів у експлуатацію, нажаль, не позбавлений суб'єктивного фактору. На жаль, САД-КО - не єдине підприємство, у якого виникли проблеми під час оформлення документів на отримання державної підтримки, - наголосив Віталій Загайний. - Ми зацікавлені у цьому, адже дієві фермерські господарства в межах нових громад – це розвиток місцевої економіки»

У 2021 році господарство має намір побудувати ще одне приміщення для птиці на 16 тис. голів і забійний цех птиці-бройлера, та претендувати на державну підтримку.

Зазначимо, засновники фермерського господарства «САД-КО», окрім тваринництва, одночасно займаються вирощуванням ягід, плодових дерев, горіхів, зернових та олійних культур, овочів та фруктів. Площі багаторічних насаджень становлять 190га. У 2020 році за програмою підтримки садівництва, виноградарства і хмелярства ФГ отримало державну підтримку в сумі близько 400 тис. грн на відшкодування вартості проведених робіт із спорудження шпалери на площі 10,4 га.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook