Прем’єр-міністр обговорив зі студентами Львівської політехніки перспективи розвитку України
Урамках робочої поїздки до Львівської області 25 вересня Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль відвідав Національний університет «Львівська політехніка», де з нагоди Всесвітнього дня мрії прочитав лекцію «Україна мрії».
Разом зі студентами університету Глава Уряду обговорив виклики та загрози, які є на сьогодні в Україні, а також перспективи розвитку через десять, двадцять та п’ятдесят років. Прем’єр-міністр підкреслив, що в України є багато можливостей для швидкого зростання, які Уряд прагне реалізувати.
«Це будівництво автобанів, створення фондового ринку, стратегії переробки сміття та довгострокової стратегії розвитку України», — сказав Денис Шмигаль та додав, що Уряд вже працює над Стратегією розвитку України до 2030 року.
«Стратегію ми робимо людиноцентричною та прагнемо підвищення стандартів життя в усіх сферах. Для цього ми орієнтуємося на світові рейтинги та ставимо за мету увійти до топ-30 Doing Business і рейтингу інноваційних країн від Bloomberg та до топ-50 рейтингу конкурентоспроможності від WEF», — наголосив Глава Уряду.
Також Прем’єр-міністр відзначив, що з наступного року Уряд планує почати процес створення накопичувальної пенсійної системи. «Кожен зможе накопичувати собі пенсію. Держава звичайно буде виплачувати соціальну допомогу, як це роблять у розвинених країнах. Але кожен громадянин зможе формувати собі пенсію власноруч», — зазначив очільник Уряду.
Під час візиту до Національного університету «Львівська політехніка» Денис Шмигаль узяв участь в урочистому представленні відреставрованих унікальних пам’яток архітектури світового рівня — Актової зали та Зали Захарієвича. Як підкреслив Прем’єр-міністр, ці зали за майже півтори сотні років бачили тисячі подій всеукраїнського й міжнародного масштабу, тисячі історичних постатей і науковців. «І сьогодні ми бачимо стіни цих зал такими, якими бачили їх засновники та видатні викладачі», — сказав очільник Уряду.
"Від імені громади Львівщини щиро дякую ініціаторам, реставраторам за відновлення цього унікального архітектурного ансамблю. Дякую за вашу тривалу і кропітку працю. У Львівській Політехніці вчаться тисячі студентів – з різних областей України, з різних країн. Це високоосвічені, талановиті люди, які у світ будуть нести славу про львівський університет – одну з найперших вищих технічних шкіл Європи, про наше величне і гідне історичне минуле. Хочу запевнити, що з боку Львівської обласної державної адміністрації буде надана максимальна підтримка щодо включення цього ансамблю до Списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО. Це нам розкриє нові можливості для залучення зарубіжних грантів, підтримки та допомоги ЮНЕСКО з метою збереження для нащадків історико-культурного надбання", - наголосив голова Львівської ОДА Максим Козицький.
Новини за темою
У Львівській політехніці розробили комп'ютерну програму для пришвидшення роботи архіву
4 лютого 2022
У Державному архіві Львівської області тестують систему штучного інтелекту, яку розробили у Львівській політехніці. Комп’ютерна програма допомагає працівникам архіву виявити і відкоригувати помилки при подачі документів. Позитивно відреагували і самі співробітники архіву на подібну інновацію, адже раніше перевіряти доводилось усе вручну, а це займало чимало часу.. За словами головного спеціаліста відділу формування та діловодства Національного архівного фонду Андрія Березки програма значно пришвидшує робочий процес над документами. ''Зараз ця програма працює в тестовому режимі, адже необхідно виявити всі можливі недоліки, які можуть виникнути під час роботи. Вона перевіряє документи по номеклатурі справ, які здаються в архів. Ця програма суттєво економить час для нас як для працівників архіву'', - сказав Андрій Березка. Загалом в архіві працює 47 людей. За день кожен із працівників сканує понад 200 сторінок документів. Щоб архівісти менше витрачали часу на перевірку документів, вони почали користуватися спеціальною комп’ютерною програмою. Її розробили студент та завідувачка кафедри систем штучного інтелекту Львівської Політехніки Наталія Шаховська. ''Цю програму ми почали створювати з жовтня минулого року, а вже в грудні розпочався процес тестування на виявлення недоліків у її функціоналі. Сама програма створена у форматі вебсайту, доступ до якого мають лише співробітники архіву'', - сказала Наталія Шаховська. В.о. начальника управління з питань цифрового розвитку Львівської ОДА Максим Столярчук повідомив, що комп'ютерну програму створили в межах Регіональної програми інформатизації ''Цифрова Львівщина''. ''Ми виділили 50 тисяч гривень на цю комп'ютерну програму з Регіональної програми цифровізації для того, щоб це стало стимулом для створення подібних програм в майбутньому. Впевнений, що це стане прикладом для інших студентів як можна поєднати навчальний процес втілюючи реальні проєкти для громади Львівщини'', - сказав Максим Столярчук.
Міністр розвитку громад та територій України оглянув інноваційний науковий парк на базі Львівської політехніки
16 вересня 2021
У межах робочого візиту на Львівщину Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов разом з керівництвом області оглянули один з об’єктів, що реалізується коштами державного фонду регіонального розвитку (ДФРР). Йдеться про капітальний ремонт корпусу № 20 на вулиці Князя Романа, 3а у Львові та створення тут науково-дослідних лабораторій, виставкових та інформаційно-комунікаційних майданчиків на базі університету «Львівська політехніка». «Цьогоріч це один з найбільших розвиткових проєктів на Львівщині, який фінансується за кошти ДФРР. Вартість проєкту складає понад 32 мільйони гривень, з яких до кінця року планують залучити 21,6 мільйона. У тому числі 17 мільйонів - це гроші ДФРР, ще понад 4 - з бюджету області та міста», - зазначив очільник Львівщини Максим Козицький. Реалізація інноваційного наукового парку Львівської політехніки стартувала ще влітку. Наразі у приміщенні на понад 3000 квадратних метрів тривають ремонтні роботи. “Великі інфраструктурні проєкти, особливо, якщо вони реалізуються для молоді і підприємців – це дійсно сьогодні один з пріоритетів нашої спільної роботи. Радий сьогодні на власні очі оглянути хід робіт тут, у Львові», - сказав Олексій Чернишов. Зі слів, директора Наукового парку «Львівської політехніки» Назара Подольчака, на базі майбутнього центру планують об'єднати Tech StartUp School, технологічну лабораторію з вільним доступом «Tech Labinno», Absolute Solution Hub, Центр захисту інтелектуальної інформації та патентування винаходів (ТІSC), Tech Business School Львівської політехніки, StartUp Market. А також вищу школу публічного лідерства, коворкінг на 170 робочих місць, представництва науково-дослідних та конструкторських інститутів Львова й області. До кінця року на Львівщині за кошти ДФРР мають реалізувати 17 проєктів на загальну вартість у 216,1 млн гривень. Нагадаємо, що Олексій Чернишов взяв участь у I панельному обговоренні «Постпандемічний світ: від нових викликів до стійкого економічного розвитку» в межах XX Міжнародного економічного форуму.
До рейтингу найкращих університетів світу від журналу Times Higher Education потрапили два ВНЗ Львова
3 вересня 2021
Десять закладів вищої освіти України потрапили до щорічного рейтингу кращих університетів світу, який опублікував Журнал Times Higher Education. З-поміж усіх українських ВНЗ до списку потрапили також два університети Львова. Українські університети серед світових закладів розташувалися на таких позиціях: Сумський державний університет – 501-600 місце; Національний університет «Львівська політехніка» – 601-800 місце; Харківський національний університет радіоелектроніки – 1001-1200 місце; Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара – 1201+ місце; Львівський національний університет імені Івана Франка – 1201+ місце; Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» – 1201+ місце; Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» – 1201+ місце; Київський національний університет імені Тараса Шевченка – 1201+ місце; Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна – 1201+ місце; Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича – 1201+ місце; Довідково: Times Higher Education World University Rankings 2022 охоплює більш ніж 1600 університетів з 99 країн і територій. Рейтинг ґрунтується на 13 ретельно вивірених показниках ефективності, які вимірюють результати діяльності установи у чотирьох сферах: викладання, дослідження, передача знань та міжнародні перспективи. Для цьогорічного рейтингу видання проаналізувало понад 108 мільйонів цитувань у більш ніж 14,4 мільйона наукових публікацій майже 22 тис. вчених у всьому світі. Загалом зібрано понад 430 тис. точок даних з більш ніж 2100 установ, які подали дані.
«За підтримки держави у Львові постане інноваційний науковий парк», - Максим Козицький
21 липня 2021
Інноваційний науковий парк Львівської політехніки, за адресою Князя Романа у Львові, є найбільшим розвитковим проєктом, який фінансується цьогоріч за кошти ДФРР на Львівщині. І його реалізація вже стартувала. Наразі у приміщенні на понад 3000 квадратних метрів тривають демонтажні роботи та збільшують потужність електромереж. Хід робіт оглянули сьогодні голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький та керівник проєкту «Львівської політехніки» Назарій Подольчак. «Йдеться про капітальний ремонт корпусу № 20 на вулиці Князя Романа, 3а у Львові та створення тут науково-дослідних лабораторій, виставкових та інформаційно-комунікаційних майданчиків. Саме це місце стане середовищем генерування нових розробок, стартапів, їхнього трансферу, комерціалізації та виведення новацій на ринок через підприємства Парку. Тут матимуть змогу перетнутися науковці, студенти, підприємці та молоді стартапи. Такі інноваційні хаби дуже важливі для підсилення різних галузей підприємництва та розвитку Львівщини загалом», - зазначив Максим Козицький. Вартість проєкту - понад 32 мільйони гривень, з яких цьогоріч планують залучити 21,6 мільйона. У тому числі 17 мільйонів - це гроші ДФРР, ще понад 4 - з бюджету області та міста. «На базі майбутнього центру ми плануємо об'єднати Tech StartUp School, технологічну лабораторію з вільним доступом «Tech Labinno», Absolute Solution Hub, Центр захисту інтелектуальної інформації та патентування винаходів (ТІSC), Tech Business School Львівської політехніки, StartUp Market, вищу школу публічного лідерства, коворкінг на 170 робочих місць, представництва науково-дослідних та конструкторських інститутів Львова й області», - пояснив концепцію Назарій Подольчак. Однією з наших важливих цілей проєкту є також створення 36 малих інноваційних підприємств та кількох десятків нових високооплачуваних робочих місць». Нагадаємо, цьогоріч на Львівщині за кошти ДФРР мають бути реалізовані 17 проєктів на 216,1 млн грн.
На Львівщині планують навчати викладачів працювати зі студентами, які мають особливі освітні потреби
13 липня 2021
Представники департаменту освіти і науки днями відвідали Національний університет «Львівська політехніка», аби оглянути так званий ветеранський простір, який університет облаштовує спільно із меценатами та спонсорами. Під час візиту також обговорили потенційні шляхи співпраці проекту із департаментом освіти у напрямі покращення роботи із вступниками, які мають особливі освітні потреби. За інформацією Центру комунікацій Львівської політехніки ідея створення «Ветеранської служби» виникла кілька років тому, коли викладачі університету стажувались у Коледжі Фредерік Ком’юніті (Меріленд, США). Це – перший навчальний заклад у світі, який створив таку службу. «Наші викладачі побачили такий центр у Сполучених Штатах. Крім того, ми маємо співпрацю із Нюрнбергом, де нам показали як вони працюють із незрячими. Філософія no limits для України уже давно на часі. Тому, те, що ми побачили у розвинених університетах світу, реалізовуємо у себе», - розповів проректор з науково-педагогічної роботи та соціального розвитку, доктор технічних наук, доцент, професор Кафедри соціальних комунікацій та інформаційної діяльності Національного університету «Львівська політехніка» Роман Корж. «Ветеранська служба» займає власне приміщення у першому навчальному корпусі, де створили можливості для якісної роботи з людьми з інвалідністю, для конференційних заходів. Цей простір використовуватимуть і для навчання. Університет також є учасником проекту «Норвегія - Україна», основу якого складає професійна перепідготовка, соціальна та психологічна адаптація, а також сприяння в працевлаштуванні та організації власного бізнесу. Зараз керівництво університету готує викладачів до роботи із студентами з особливими освітніми потребами. Викладачі охоче зголошуються до різноманітних тренінгів та семінарів, які допоможуть їм краще організувати навчання. «Якість навчання, без сумніву, залежить від педагогів, тому потреба у підвищенні вмінь викладачів особливо актуальна. Гадаю, варто восени закласти у Програму розвитку освіти Львівської області на наступний рік проект, в межах якого фахівці із дефектологічною освітою навчатимуть викладачів вищих навчальних закладів працювати зі студентами, які мають особливі освітні потреби. Йдеться не лише про працівників Політехніки, а й інших вишів», - наголосив директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска. У межах реалізації проекту мають намір спершу навчати викладачів кафедр соціальної роботи, після чого ті зможуть підвищувати рівень інших. «Такий проект буде ефективним та дієвим. Подібного проекту в Україні ще нема, а головне це було би на користь тим студентам, які мають намір здобувати вищу освіту. Лише до Львівської політехніки щороку вступає приблизно три сотні дітей із особливими освітніми потребами. Зараз в університеті навчається майже 70 учасників бойових дій, які мають ті чи інші соціальні, психологічні чи фізіологічні потреби під час навчання», - зазначила головний спеціаліст відділу ліцензування та атестації навчальних закладів департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олександра Солтис. «Ветеранська служба» – унікальний проєкт, який викликав зацікавлення на державному рівні: у співпраці з Міністерством у справах ветеранів розроблятимуть можливість створення загальнодержавної програми адаптації й соціалізації учасників бойових дій. «Хочу, щоб кожна людина, яка вступає, знала, що її приймуть, незалежно від її особливостей, створять усі умови і допомагатимуть впродовж всього навчання. Тоді у такої людини буде впевненість, що вона здобуде фах і зможе заробити на життя», - підсумував Роман Корж. «Ветеранська служба» запрацює уже із вересня, а працюватиме вона не лише для учасників бойових дій, а й для їхніх дітей, яких уже зараз налічується понад тисяча.
У Tech StartUp School відбувся конкурс учнівських ідей
20 травня 2021
Майже три десятки учнівських ідей презентували в межах конкурс «Стартап Батяри». Конкурс розрахований на тих, хто має цікаву ідею і хоче реалізувати її зі шкільної та студентської парти. Проекти дітей стосувались різних сфер: систем дистанційного навчання, покращення дорожньої інфраструктури, виявлення боєприпасів, пристроїв для безшумного закривання дверей, наукових ігор для дошкільнят тощо. Оцінку стратапів здійснювало журі, до складу якого увійшли бізнесмени, програмісти, науковці, управлінці. «Не втомлююсь повторювати, що нема жодної успішної країни, де б не культивували дух винахідництва та підприємництва. Держава має займатись освітою та підтримувати інноваційні проекти молоді. Наші спільні із Львівською політехнікою та іншими партнерами заходи дадуть ефект. У держави не буде шансів на розвиток, якщо не підтримувати розумних людей, тому підтримка креативності та інноваційності у будь-яких проявах як ніколи на часі. Вірю, що ми всі побачимо Україну у двадцятці найсильніших країн світу із вашою допомогою», - звернувся до молоді під час заходу директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска. Директор департаменту також наголосив, що винахідництво молоді варто фінансувати на обласному рівні. У програмі розвитку освіти на наступний рік мають намір закласти кошти для реалізації кількох найбільш прогресивних проектів. Переможців конкурсу нагородили цінними подарунками та дали можливість навчатися у Tech StartUp School Національного університету «Львівська політехніка» «Дуже приємно, що ми нарешті змогли повернутись до очного режиму зустрічей, адже для винахідників дуже важливими є спілкування, обмін досвідом та обговорення своїх ідей. Тішить також, що вдалось об’єднати різні організації під крилом цього проекту. Це дає можливість розвивати наші ідеї, свторювати нові наукові простори. Не тільки ми зі свого боку форсуємо різні перешкоди, ми також бачимо ініціативність дітей, батьків та вчителів, і це дуже важливо для спільного успіху», - наголосив керівник Tech StartUp School Назар Подольчак. Критеріями оцінки стартапів були, перш за все, новизна ідеї, її соціальна значущість, можливість монетизації та інші. «Незважаючи на результати сьогоднішнього конкурсу, ви уже переможці. Адже ви уже пройшли чималий шлях, аби заявити про свої ініціативи. Вони неодмінно дадуть свої результати. Бажаю кожному старап батяру реалізація найсміливіших проектів та невичерпного джерела нових ідей», - закликала учасників керівник проекту Ірина Андрушків. Призові місця серед учнів шкіл 1 місце - Шепарович Марта. Середня загальноосвітніх школа №23 м. Львова. Назва проекту "ГаМоБуМ" 2 місце - Попович Софія, Деркач Сергій, Онещак Гануся, Кузьма Маргарита. Школа вільних та небайдужих. Назва проекту "Шкільна криптовалюта" 3 місце - Симотюк Іван, Львівський фізико-математичний ліцей. Назва проекту "Haller" професійне доповнення до робочого столу Призові місця серед закладів професійно-технічної освіти 1 місце - Діжак Марія , Львівське ВПХУ, назва проекту "Fkorimel Swet" 2 місце - Мінковська Ольга, Львівське Вище Професійне Художнє училищНазва проекту "Helga Spells" 3 місце - Процко Анастасія, Львівське вище професійне художнє училище. Назва проекту "Artmade" Організатором конкурсу "Стартап батяри" є Tech StartUp School Національного університету «Львівська політехніка» за підтримки департаменту освіти і науки облдержадміністрації, участі «Львівської обласної Малої академії наук учнівської молоді», комунального закладу Львівської обласної ради “Львівський обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді”, Львівського державного Будинку техніки.
Прем’єр-міністр відвідав Львівський національний театр опери та балету з нагоди його 120-річчя
25 вересня 2020
За тиждень Львівський національний театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької відзначає 120 років із дня відкриття. З цієї нагоди Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час робочої поїздки до Львівської області 25 вересня вручив працівникам театру подяки та цінні подарунки. Глава Уряду був присутнім на репетиції до святкування та поспілкувався з колективом закладу. Він підкреслив, що Львівський національний театр опери та балету ім. С. Крушельницької — це одна з найбільш упізнаваних пам’яток міста та й всієї України. «Театр став першим серед українських, що ввійшов у міжнародну музичну асоціацію «Opera Europa» та в міжнародну організацію танцю ЮНЕСКО. На сцені театру виступали всесвітньовідомі виконавці, тому престиж театру — це престиж нашої країни. Саме для збереження та осучаснення таких культурних пам’яток України наступного року за ініціативи Президента розпочинаємо програму «Велика реставрація», — зазначив Денис Шмигаль.
Денис Шмигаль: Уряд проводить консультації щодо можливого зменшення дефіциту держбюджету на 2021 рік
25 вересня 2020
Під час робочої поїздки до Львівської області Прем’єр-міністр поспілкувався зі студентами Львівської політехніки та відповів на питання щодо проекту державного бюджету на 2021 рік. Денис Шмигаль наголосив, що цього року дефіцит державного бюджету становить 7,5% ВВП, а вже у 2021 році він буде зменшений до 6% ВВП. «Цього року дефіцит 7,5%, близько 298 млрд грн. Наступного року ми плануємо 6%, але зараз з Міжнародним валютним фондом ведемо переговори, щоб його дещо зменшити. При цьому і бюджет цього року, і бюджет наступного року є реалістичними і будуть повністю виконані», - відзначив Денис Шмигаль. За словами Дениса Шмигаля стратегія Уряду полягає у подальшому скороченні і дефіциту бюджету, і державного боргу України. Також, очільник Уряду зазначив, що в III кварталі 2020 року спостерігається помірне відновлення економіки, яке продовжиться і у 2021 році.
У Львівській Політехніці Блаженніший Епіфаній зустрівся із молоддю
12 вересня 2019
Очільник області Маркіян Мальський взяв участь у зустрічі із Блаженнішим Епіфанієм "Відроджена церква: нові виклики", що відбулася у Національному університеті «Львівська політехніка». «Ми всі творимо історію. Ми маємо чим пишатись. Молодь та старше покоління разом творять своє майбутнє. Незалежно від конфесій ми тримаємось разом. Наші спільні молитви про мир у нашій державі будуть почуті. Церква завжди об’єднує та згуртовує. Блаженніший Епіфаній – є наставником для мудрості всього українського народу. Об’єднання для нас зараз - найактуальніше питання. Закликаю пам’ятати про нашу державу і працювати пліч-о-пліч над її світлим майбутнім», - наголосив Маркіян Мальський. У межах зустрічі представники студентської молоді університетів Львова, академічна спільнота Львівської політехніки, громадськість Львівщини мали змогу поговорити про важливі для суспільства проблеми, про боротьбу за незалежність в умовах російської агресії, відстоювання власної національної тотожності та протидії глобальному розмиванню традиційних цінностей. «Студенти, наша молодь, має перед собою кілька років навчання, щоб завершити формування свого характеру та переконань. Саме тому треба цінувати цей важливий час, аби виховати в собі стійкість та наполегливість у досягненні поставленої мети. Принести користь суспільству зможуть тільки високоморальні та патріотичні фахівці. Ми маємо поводитись відповідально. Пам’ятаймо також свою історію та передаваймо істину наступним поколінням», - звернувся до молоді Блаженніший Епіфаній. У виконанні чоловічого хору "Орфей" для присутніх прозвучали твори: "Блажен Муж", "Через поле широкеє", молитва "Боже Великий Єдиний". Актуальна та відверта розмова з Митрополитом Епіфанієм, предстоятелем Православної Церкви України, відбулась у продовження традиції спілкування з духовними лідерами України.
Першокурсниками Національного університету "Львівська Політехніка" стали понад 5 тисяч абітурієнтів
2 вересня 2019
Сьогодні, 2 вересня, у День знань, відбулась урочиста посвята першокурсників у студенти Національного університету «Львівська політехніка». Зазначимо, що цьогоріч на перший курс в університет вступили понад 5 тисяч абітурієнтів. Участь в урочистостях взяв перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Василь Лозинський. «Бажаю вам активно навчатись уже з першого дня, працюйте над собою, використовуйте всі можливості та напрацьований досвід. Не бійтеся ставити запитання викладачам, дослухайтеся до їхніх порад. І тоді здобуті знання та навички обов’язково допоможуть вам стати успішними у тих сферах, які ви сьогодні обрали», - звернувся до студентів Василь Лозинський. У межах заходу першокурсники склали урочисту присягу. Також ректор університету Юрій Бобало вручив символічний студентський квиток та ключ до знань представникам першого курсу.
На Львівщині стартувала Перша Міжнародна Асамблея "Українка у світі"
2 вересня 2019
Упродовж 1-3 вересня в головному корпусі Національного університету «Львівська політехніка» триватиме Перша Міжнародна Асамблея «Українка у світі: професіоналізм, активізм, традиція». Така подія вперше відбувається саме на Львівщині. Це - платформа для дипломатії та популяризації України у світі. Відтак, унікальність події полягає в тому, що вперше з’їжджаються з усіх континентів з 26 країн світу українки, які, займаючи солідні професійні та громадські позиції в країнах свого проживання, активно працюють для України. Участь в Асамблеї взяв голова Львівської ОДА Маркіян Мальський. "Велика честь бути сьогодні посеред вас, адже там де люди збираються у такому форматі, є синергія їхніх думок і вчинків. Важливо, що така асамблея відбувається у стінах Львівської Політехніки – одному з ключових осередків знань нашої держави. Функція українок у світі дуже багатогранна. Загалом життя жінки стає все складнішим, швидшим та динамічнішим. Усюди є українська діаспора та ті люди, які серцем і душею переживають за Україну. Ми щиро вдячні за все те, що ви робите для українців та України", - наголосив очільник області. Зазначимо, що спеціальною гостею події буде Рейнелл Андрейчук, перша жінка-сенаторка в Канаді від провінції Саскачеван. Подія також покликана зламати наявні досі стереотипи і представити українку у світі сучасною, дієвою, професійною, успішною. А також – створити комунікаційний майданчик, що дасть можливість консолідувати зусилля як окремих особистостей, так і громадських організацій на реалізацію спільних проєктів та завдань. Учасницями заходу будуть знакові постаті: Анна Кантер, співзасновниця Культурного центру Анни Київської в Санлісі (Франція); Марта Кебало, голова представництва СФУЖО в ООН (Канада); Мирослава Ґонґадзе, головна редакторка та очільниця Української служби «Голосу Америки» (США) та багато інших. Асамблею присвячено 70-літтю однієї з найавторитетніших світових жіночих українських організацій – Світової Федерації Українських Жіночих Організацій.
На Львівщині відбудеться Перша Міжнародна Асамблея «Українка у світі: професіоналізм, активізм, традиція»
28 серпня 2019
Протягом трьох днів у Національному університеті «Львівська політехніка» триватиме Перша Міжнародна Асамблея «Українка у світі: професіоналізм, активізм, традиція». Унікальність події полягає в тому, що вперше з’їжджаються з усіх континентів з 26 країн світу українки, які, займаючи солідні професійні та громадські позиції в країнах свого проживання, активно працюють для України. Попри те, що в нашій країні достатньо жіночих форумів, практично до жодного з них не було залучено українок із діаспори. Тому завдання Асамблеї – відкрити для українського суспільства роль і значення українки у світі, висвітлити її професійність, активність та потенціал для впливу на державотворчі процеси в Україні, у країнах проживання, а також на міждержавні відносини. Спеціальною гостею події буде Рейнелл Андрейчук, перша жінка-сенаторка в Канаді від провінції Саскачеван, а панелістками Асамблеї стануть жінки – справжнє сузір’я українок, які є носіями фахових знань, ділової та громадської активності. Подія також покликана зламати наявні досі стереотипи і представити українку у світі сучасною, дієвою, професійною, успішною. А також – створити комунікаційний майданчик, що дасть можливість консолідувати зусилля як окремих особистостей, так і громадських організацій на реалізацію спільних проєктів та завдань. Учасницями заходу будуть знакові постаті: Анна Кантер, співзасновниця Культурного центру Анни Київської в Санлісі (Франція); Марта Кебало, голова представництва СФУЖО в ООН (Канада); Мирослава Ґонґадзе, головна редакторка та очільниця Української служби «Голосу Америки» (США) та багато інших. Асамблею присвячено 70-літтю однієї з найавторитетніших світових жіночих українських організацій – Світової Федерації Українських Жіночих Організацій.