На Львівщині планують навчати викладачів працювати зі студентами, які мають особливі освітні потреби

13 липня 2021р, Новини. Департамент освіти і науки, Прес-служба ОДА

Представники департаменту освіти і науки днями відвідали Національний університет «Львівська політехніка», аби оглянути так званий ветеранський простір, який університет облаштовує спільно із меценатами та спонсорами.

Під час візиту також обговорили потенційні шляхи співпраці проекту із департаментом освіти у напрямі покращення роботи із вступниками, які мають особливі освітні потреби.

За інформацією Центру комунікацій Львівської політехніки ідея створення «Ветеранської служби» виникла кілька років тому, коли викладачі університету стажувались у Коледжі Фредерік Ком’юніті (Меріленд, США). Це – перший навчальний заклад у світі, який створив таку службу.

«Наші викладачі побачили такий центр у Сполучених Штатах. Крім того, ми маємо співпрацю із Нюрнбергом, де нам показали як вони працюють із незрячими. Філософія no limits для України уже давно на часі. Тому, те, що ми побачили у розвинених університетах світу, реалізовуємо у себе», - розповів проректор з науково-педагогічної роботи та соціального розвитку, доктор технічних наук, доцент, професор Кафедри соціальних комунікацій та інформаційної діяльності Національного університету «Львівська політехніка» Роман Корж.

«Ветеранська служба» займає власне приміщення у першому навчальному корпусі, де створили можливості для якісної роботи з людьми з інвалідністю, для конференційних заходів. Цей простір використовуватимуть і для навчання. Університет також є учасником проекту «Норвегія - Україна», основу якого складає професійна перепідготовка, соціальна та психологічна адаптація, а також сприяння в працевлаштуванні та організації власного бізнесу.

Зараз керівництво університету готує викладачів до роботи із студентами з особливими освітніми потребами. Викладачі охоче зголошуються до різноманітних тренінгів та семінарів, які допоможуть їм краще організувати навчання.

«Якість навчання, без сумніву, залежить від педагогів, тому потреба у підвищенні вмінь викладачів особливо актуальна. Гадаю, варто восени закласти у Програму розвитку освіти Львівської області на наступний рік проект, в межах якого фахівці із дефектологічною освітою навчатимуть викладачів вищих навчальних закладів працювати зі студентами, які мають особливі освітні потреби. Йдеться не лише про працівників Політехніки, а й інших вишів», - наголосив директор департаменту освіти і  науки Львівської ОДА Олег Паска.

У межах реалізації проекту мають намір спершу навчати викладачів кафедр соціальної роботи, після чого ті зможуть підвищувати рівень інших.

«Такий проект буде ефективним та дієвим. Подібного проекту в Україні ще нема, а головне це було би на користь тим студентам, які мають намір здобувати вищу освіту. Лише до Львівської політехніки  щороку вступає приблизно три сотні дітей із особливими освітніми потребами. Зараз в університеті навчається майже 70 учасників бойових дій, які мають ті чи інші соціальні, психологічні чи фізіологічні потреби під час навчання», - зазначила головний спеціаліст відділу ліцензування та атестації навчальних закладів департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олександра Солтис

«Ветеранська служба» – унікальний проєкт, який викликав зацікавлення на державному рівні: у співпраці з Міністерством у справах ветеранів розроблятимуть можливість створення загальнодержавної програми адаптації й соціалізації учасників бойових дій.

«Хочу, щоб кожна людина, яка вступає, знала, що її приймуть, незалежно від її особливостей, створять усі умови і допомагатимуть впродовж всього навчання. Тоді у такої людини буде впевненість, що вона здобуде фах і зможе заробити на життя», - підсумував Роман Корж.

«Ветеранська служба» запрацює уже із вересня, а працюватиме вона не лише для учасників бойових дій, а й для їхніх дітей, яких уже зараз налічується понад тисяча.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook