Динаміка надходжень зростає: до загального фонду місцевих бюджетів Львівщини надійшло понад 13 млрд грн
Протягом січня-жовтня до загального фонду місцевих бюджетів Львівщини надійшло 13,7 млрд грн податків і платежів, що становить 95,8 відсотка до плану та 105,1 % або на 606,6 млн грн більше від надходжень за відповідний період минулого року.
Поступово покращується динаміка надходжень порівняно з відповідним періодом торік. Загалом динаміка зростає третій місяць поспіль, зокрема на 1 вересня динаміка зросла на 3,7%, а на 1 жовтня – 3,9%, то на 1 листопада – вже 5,1%.
До загального фонду обласного бюджету мобілізовано 2,1 млрд грн, що становить 105,1 відсотка до надходжень за відповідний період 2019 року та 90,5 відсотків до плану на січень-жовтень поточного року. Річний план виконано на 72,6 відсотка.
Ключові слова:
доходиНовини за темою
План доходів обласного бюджету перевиконали на 6%: підсумки за чотири місяці
4 травня 2022
За даними оперативних підсумків бюджетування за доходами з січня по квітень цього року по обласному бюджету фіксують перевиконання плану та зростання надходження платежів у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Зокрема: До загального фонду місцевих бюджетів Львівщини надійшло 7,7 млрд грн податків. Це на 1,5 млрд грн або на 24 % більше від надходжень за відповідний період торік. План чотирьох місяців перевиконано на 403 млн грн або 6 %. Виконання річних планових завдань становить на 1 травня 33 %. До загального фонду обласного бюджету мобілізували 1,2 млрд грн, що становить 129 % до надходжень за відповідний період 2021 року та 107 % до плану на 4 місяці ц.р. (понад план надійшло 86 млн грн). До державного бюджету платники області мобілізували 18 млрд грн податків, що на 2 млрд грн або на 13 % більше порівняно з аналогічним періодом 2021 року.
Понад 356 млн грн власних доходів отримали в 2021 році обласні заклади
14 січня 2022
У 2021 році власні доходи бюджетних установ, закладів та організацій, які фінансуються з обласного бюджету, перевищили 356 млн грн, що на 50 млн грн або 16% більше надходжень 2020 року. Майже половину цих надходжень становлять доходи медичних закладів – 171 млн гривень. Заклади освіти отримали 60 млн грн, соціального захисту – 52 млн грн, культури та мистецтва – 40 млн грн, фізичної культури та спорту – 18 млн грн, засобів масової інформації – 2,5 млн гривень. Найвища динаміка власних надходжень у галузях фізичної культури та спорту – 62% і культури та мистецтва – на 49%. Водночас у порівнянні з 2020 роком майже вдвічі зменшилися доходи телерадіокомпанії “Перший Західний”. З отриманих у 2021 році власних надходжень установи, заклади та організації обласного підпорядкування на забезпечення свого функціонування (оплату праці, спожитих енергоносіїв, господарських витрат, придбання обладнання) використали понад 317 млн гривень.
Річний план за доходами перевиконали 32 територіальні громади області
10 грудня 2021
Під кінець календарного та бюджетного року окремі місцеві бюджети вже виконали річні плани із надходжень податків та зборів. Зокрема, річні плани виконали у Гніздичівській, Заболотцівській, Тростянецькій, Судововишнянській, Давидівській, Великолюбінскій, Розвадівській, Підберізцівській, Солонківській, Щирецькій, Славській, Мурованській, Зимновонівській, Лопатинській, Меденицькій, Боринській, Глинянській, Грабовецько-Дулібівській, Комарнівській, Красненській, Куликівській, Миколаївській, Новороздільській, Новояворівській, Поморянській, Пустомитівській, Рава-Руській, Ралівській, Сокальській, Сокільницькій, Східницькій та Трускавецькій територіальних громадах. «Однак по окремих громадах є великий ризик невиконання планових надходжень, відповідно не будуть профінансовані окремі програми та заходи. Зокрема, спостерігається суттєве відставання у виконанні річних планів в Рудківській, Великомостівській, Белзькій, Козівській та Стрілківській територіальних громадах. Вищезгаданим громадам першочергово необхідно зосередити свою увагу та прикласти максимальні зусилля щодо недопущення заборгованості за захищеними статтями видатків», - розповів заступник директора департаменту фінансів Львівської ОДА Іван Нос. Він також додав, на даний час проходить процес затвердження місцевих бюджетів на 2022 рік. Тому важливим є відповідальний підхід до формування та затвердження реальних до виконання бюджетних показників.
Львівщина – на п’ятому місці в Україні за доходами бюджету
9 грудня 2021
У листопаді Львівщина піднялася у рейтингу регіонів України за динамікою надходжень податків до бюджету. За підсумками одинадцяти місяців Львівська область на п’ятому місці серед областей України. До цього часу найвищим результатом для Львівщини була сьома позиція в рейтингу. «Позитивна динаміка області загалом випереджає середню по державі вже п’ять місяців поспіль. У січні-листопаді наші надходження порівняно з відповідним періодом торік зросли на 22 %, а загалом по Україні зростання становить 20,9 %», - зазначив заступник директора департаменту фінансів Львівської ОДА Іван Нос. Він також розповів, що рейтинг області стосовно динаміки поступлень основних податків на 1 грудня не змінився (порівняно з 1 листопада): за єдиним податком Львівщина – друга в Україні, за податком на доходи фізичних осіб – сьома, за платою за землю – одинадцята, за податком на нерухоме майно – чотирнадцята.
Динаміка доходів Львівщини вперше від початку року випередила загальноукраїнську
5 серпня 2021
Львівщина покращує свої позиції серед регіонів України в частині динаміки надходжень до бюджету за січень-липень 2021 року. За темпами загальних надходжень Львівщина піднялася на одну позицію (у порівнянні з січнем-червнем), перемістившись з 11-го на 10-те місце. Вперше з початку року динаміка Львівщини випередила загальноукраїнську (121,9 % та 121,2 % відповідно). Також покращилась (з 13-го на 10-те місце) динаміка податку на доходи фізичних осіб. За динамікою надходжень єдиного податку Львівщина друга в Україні. Із станом виконання місцевих бюджетів України можна ознайомитися на сайті Міністерства фінансів України.
В Україні розпочалась кампанія декларування доходів
11 січня 2021
З 1 січня 2021 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2020 року. Куди слід подавати декларацію? Декларація подається за місцем своєї податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою, поштою або засобами електронного зв’язку. Які строки подання декларації? Граничні строки подання декларації за звітний (податковий) 2020 рік: - для фізичних осіб – підприємців, які здійснюють підприємницьку діяльність на загальній системі оподаткування, – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року. Останній день – 09.02.2021; - для громадян, які відповідно до норм розділу IV ПКУ зобов’язані подавати декларацію, та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, – до 01 травня року, що настає за звітним. Останній день – 30.04.2021; - для фізичних осіб, які декларують право на податкову знижку – по 31 грудня включно наступного за звітним роком. Останній день – 31.12.2021. Які види доходів зобов’язані задекларувати громадяни? Обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає: - при отриманні доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування чи отримання в дарунок майна не від членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення тощо; - при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відносяться, зокрема, операції з інвестиційними активами; - при отриманні іноземних доходів; - та в інших випадках передбачених законодавством, зокрема, при отриманні у власність майна за рішенням суду. В яких випадках декларація не подається? Обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи виключно: - від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу; - виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ІV розділом ПКУ; - від операцій продажу (обміну) майна, дарування, дохід від яких відповідно до розділу IV ПКУ не оподатковується, оподатковується за нульовою ставкою та/або з яких при нотаріальному посвідченні договорів був сплачений податок відповідно до розділу IV ПКУ; - у вигляді об'єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ. В Електронному кабінеті у розділі «ЕК для громадян» працює електронний сервіс «Декларація про майновий стан і доходи». За допомогою цього сервісу можна заповнити декларацію та надіслати її до контролюючого органу в електронному вигляді з копіями первинних документів, зокрема, для використання права на податкову знижку.
До місцевих бюджетів надійшло більше податків, ніж очікували фінансисти
6 листопада 2020
У департаменті фінансів підбили підсумки надходження податків і платежів до загального фонду місцевих бюджетів області. Фінансисти констатують перевиконання плану надходжень на 330 мільйонів гривень. Загалом область розраховує на 16,9 млрд грн податків у бюджеті Львівщини. Враховуючи оперативні планові показники, такі очікувані поступлення дозволяють розраховувати на 96-відсоткове виконання плану за підсумками року. «Як і раніше прогнозувалося, більшість наших бюджетів за доходами будуть виконані. Однак, за умови поглиблення карантинних заходів та запровадження так званого карантину вихідного дня, наші очікування доведеться коригувати у бік зменшення. Тож наш останній обрахунок очікуваних надходжень за підсумками 11 місяців цілком може виявитись більше песимістичним», - розповів директор департаменту фінансів Олег Демків. Фінансисти також акцентують увагу на фактах невиконання плану у деяких містах і громадах. Більш як десятивідсоткове невиконання плану очікується в містах Моршині і Самборі, Перемишлянському і Сколівському районах та Грабовецькій і Чукв’янській об’єднаних громадах. Виконання не вище 95% за нашими даними матиме місце в містах Львові, Дрогобичі, Новому Роздолі, Трускавці та Судововишнянській і Мурованській ОТГ, а також по обласному бюджету.
Громадяни, які ще не задекларували отримані доходи, повинні самостійно сплатити суму податкового зобов’язання
10 липня 2020
Головне управління ДПС у Львівській області повідомляє, що 30 червня 2020 року завершилась кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у 2019 році. Нажаль, станом на 1 липня 2020 року залишилась значна кількість громадян, які ще досі не подали декларації про майновий стан і доходи. У зв’язку з чим, нагадуємо, що громадяни, які ще не задекларували отримані доходи за 2019 рік, зобов’язані подати декларацію про майновий стан і доходи та самостійно сплатити суму податкового зобов’язання. Cума податкового зобов’язання, зазначена в поданій річній декларації за 2019 рік, сплачується громадянами самостійно до 1 жовтня 2020 року. У разі, коли фізична особа не задекларує отримані доходи, контролюючий орган приймає рішення про проведення перевірки та самостійно визначає суму податкового зобов'язання. Одночасно, вказане порушення тягне за собою накладення штрафу в розмірі 25 відсотків суми визначеного податкового зобов'язання.
Розпочалась кампанія декларування доходів, отриманих у 2019 році
3 січня 2020
Головне управління ДПС у Львівській області повідомляє, що з 1 січня 2020 року розпочалася кампанія декларування доходів громадян, отриманих ними у 2019 році. Під час кампанії декларування доходів громадян певні категорії фізичних осіб зобов’язані подати податкову декларацію про майновий стан та доходи за 2019 рік та визначити податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору. Крім того, податкову декларацію про майновий стан та доходи мають право подати окремі фізичні особи з метою отримання податкової знижки. Податкову декларацію про майновий стан і доходи зобов’язані подати фізичні особи-платники податків, у разі, якщо упродовж 2019 року вони отримували: - доходи не від податкових агентів, тобто, від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи, які не є підприємцями або не провадять незалежну професійну діяльність; - доходи, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування; - іноземні доходи; - спадщину, чи подарунки від осіб, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення; - в інших випадках, передбачених законодавством. Граничні строки подання декларації: - для платників податку на доходи фізичних осіб – до 01 травня року, що настає за звітним; - для громадян та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, – до 01 травня року, що настає за звітним; - для підприємців (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року; - для громадян з метою використання права на податкову знижку – до 31 грудня 2020 року (включно). Заповнити і подати декларацію можна в податковій інспекції за місцем реєстрації. У випадку, якщо фізична особа знята з реєстрації за однією податковою адресою та не зареєстрована за іншою, вона повинна подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи до контролюючого органу за попередньою податковою адресою. Також подати декларацію може кожен платник податку через Електронний кабінет платника (cabinet.tax.gov.ua).
Львівщина виконала план 11 місяців з надходження податків до загального фонду бюджету
25 листопада 2019
Планові показники 11 місяців з надходження податків до загального фонду бюджету області виконано. Про це інформують у департаменті фінансів Львівської ОДА. Зокрема, у п’ятницю, 22 листопада, надійшло 65 млн грн, відтак на сьогодні виконання плану становить вже 100,1 %, понад план вже є 12,7 млн гривень.
Платники податків Львівщини сплатили до казни понад 2,6 мільярда гривень податку на доходи фізичних осіб
3 квітня 2019
За три місяці 2019 року платники податків Львівщини сплатили до бюджетів усіх рівнів 2 626,7 млн. гривень податку на доходи фізичних осіб. Це на 19,5%, або на 429,4 млн. гривень більше порівнюючи з тим самим періодом 2018 року. Про це повідомили в управлінні податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Львівській області. За березень цього року до бюджетів надійшло 931,1 млн гривень податку на доходи фізичних осіб, що на 18 %, або на 142,8 млн. грн. більше, ніж у березні 2018 року. Надходження податку на доходи фізичних осіб зросли за рахунок наступних факторів: - створення нових робочих місць на підприємствах області; - зростання фонду оплати праці; - легалізації найманої праці відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 № 649-р.
Доходи місцевих бюджетів області торік зросли на 9%
5 лютого 2019
За підсумками 2018 року доходи місцевих бюджетів області сягнули 34 млрд 841 млн гривень. Відтак, зафіксовано приріс 9% відносно минулого року. Про це під час засідання Колегії Львівської облдержадміністрації повідомив директор департаменту фінансів Олег Демків. «Із цієї суми 15 млдр 102 млн – надходження від податків і зборів. Обсяг дотацій і субвенцій – загалом більше 19 млрд. Якщо говорити про надходження податків і платежів у динаміці, порівнюючи із попередніми роками, то, зокрема, податок не нерухоме майно зростає вже два роки поспіль, минулого року він склав 61%, а за три попередні роки, по суті, надходження збільшилось втричі. Схожу динаміку торік мав податок на прибуток, дуже позитивною є динаміка при надходження рентної плати за природні ресурси. Однак податок на доходи фізичних осіб, єдиний податок мають зниження динаміки надходжень до аналогічного періоду минулого року», - наголосив Олег Демків. За цих умов є перевиконання планових показників бюджету. «Хочу зауважити відмінність виконання бюджетів у порівнянні із попередніми роками. 14 найбільших платників – це підприємства реального сектору економіки. Левова частка із них – інвестори, які прийшли на Львівщину за останні чотири роки. Це показник того, як реальний сектор економіки виконує свою роль у наповненні бюджетів», - наголосив голова Львівської ОДА Олег Синютка. Окрім того, середня заробітна плата по області зростає, на сьогодні вона становить більше 8 тисяч гривень. Обсяг місцевих бюджетів за видатками минулого року склав 35,4 млрд гривень – це +14,2% до показників 2017 року. «Бачимо також зростання видатків розвитку +21%, що теж є дуже важливим. За 4 роки бюджет розвитку зріс вдвічі – з 3,6 млрд грн у 2015 році до 7,4 млрд у 2018 році. Це насправді безпрецедентні цифри. Перед нами стоїть завдання стосовно раціонального використання цих коштів. У мене велике прохання до голів РДА, міських голів – використовували їх якомога ефективніше та оперативніше», - наголосив очільник Львівщини. Із повною презентацією щодо стану виконання місцевих бюджетів Львівської області за 2018 рік можна ознайомитись тут.