Будівництво об’їзної Трускавця: дорожники проводять земляні роботи
2 листопада 2020р, Новини. Департамент дорожнього господарства, транспорту та зв’язку, Прес-служба ОДА
Погодні умови сприяють будівництву об’їзної Трускавця. Вже третій місяць поспіль тривають будівельні роботи на об’єкті будівництва автомобільної дороги Т-14-02 Східниця – Пісочна на ділянці об’їзної дороги міста Трускавець.
Зараз тут проводять земляні роботи: влаштовують насип із дренуючого ґрунту, земляне полотно та труби.
“Загальна сума будівництва – понад 224 млн грн. Цьогоріч з державного бюджету скерували кошти у сумі 120 млн грн. Нова ділянка дороги протяжністю 4 км дозволить здійснювати рух транзитного транспорту в обхід Трускавця. Це в свою чергу вбереже міські дороги від руйнування. Окрім того, новий обхід оминатиме карстові провалля, обвал яких призвів до руйнування автошляху. Тобто водії зможуть безперешкодно та безпечно пересуватись новою дорогою із двома однорівневими розв’язками”, - наголосив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко.
Роботи на дорозі заплановано завершити до кінця 2021 року.
Зазначимо, будівництво виконує підрядна організація ТОВ «Автомагістраль-Південь».
Новини за темою
Спілкування без кордонів: у Трускавці з’явилось перше дерево миру з IT-технологіями
10 травня 2022
У курортному місті Трускавець відкрили перше в Україні Дерево Миру - сучасний символ солідарності та визнання цінностей демократії і свободи. Його мета дозволити людям побачити будь-яке місто світу в режимі реального часу, вітатися з випадковим перехожим, спілкуватися, обмінюватись думками та позбуватися будь - яких кордонів. Дерево обладнане бездротовою точкою Wi-Fi з високошвидкісним інтернетом, камерою відеоспостереження та тривожною кнопкою для відеочату і безпеки, сонячними панелями, що дають автономність, інтерактивною інформаційною панеллю, вбудованим цифровим дисплеєм для додаткової інформації. Кожна деталь дерева має свою символіку: верхівка у вигляді каштанового листка – це символ Києва – незламної столиці України, ІТ технології - розвиток та технічний прогрес, який можливий лише в мирному суспільстві, а сонячні батареї – це технології турботи про довкілля, що протиставляється безповоротному забрудненню екології під час війни. «Ми хочемо жити мирно, з тими сусідами, які нас поважають і шанують, але завжди готові дати відсіч своїм ворогам. Тому люди, які цінують мир, завжди готові до війни. Дай Боже, що усі ці Дерева, які будуть виростати на всій території України й за її межами, насправді допомагали втримувати мир на нашій землі», — зазначив міський голова Трускавця Андрій Кульчинський. Трускавець став першим містом у цьому проєкті. На знак поваги до боротьби українського народу з російським агресором створення «дерев миру» передбачено у всьому світі. Наступним місцем в Україні, де розглядають можливість встановлення Дерева Миру є територія першого публічного Парку української скульптури у готельному комплексі «Edem Resort», яке має стати доповненням місця популяризації українського сучасного мистецтва. Загалом у всьому світі планують «висадити» 27 таких дерев. Частину з них розмістять в Україні, а інші – за кордоном. Наступні міста, де з’являться дерева будуть Київ, Львів, Буча, Бородянка, Маріуполь, а, також за кордоном: Варшава, Ніцца, Париж, Лісабон.
У Трускавці правоохоронці перевірили понад 90 порушників комендантської години
3 травня 2022
У Трускавці продовжують проводити щоденне патрулювання вулиць з дотримання комендантської години. За останні два тижні перевірили 92 порушників, які у заборонений час перебували на вулиці та у публічних місцях. З цієї кількості 12 осіб перебували у стані алкогольного сп’яніння, серед них, як тимчасово переміщені особи, так і жителі Трускавця. Чотирьох водіїв доставили у відділ поліції з підозрою на алкогольне або наркотичне сп’яніння. Сімом особам призовного віку, службовці Дрогобицького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (військкомат), які входять до складу патрулів, вручили військові повістки. Відтак незабаром вони поповнять лави Збройних сил України. Серед порушників комендантської години зафіксували також неповнолітніх осіб віком від 14 до 18 років. Нагадаємо, на час дії воєнного стану на території Львівської області впроваджено комендантську годину. На вулиці та у публічних місцях заборонено перебувати з 23:00 год до 05:00 год. Також у водіїв, які перебувають за кермом у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння, вилучають автівки на потреби армії. Фото: умовне
У Трускавці відбувся благодійний концерт “Пісенне древо України”
2 травня 2022
1 травня на головній сцені Трускавця відбувся благодійний концерт “Пісенне древо України за участі солістів Львівської національної філармонії імені М. Скорика. Захід провели у межах Музично-мистецького проєкту “З піснею до перемоги”, організатором якого є департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА. Зі сцени лунали народні, стрілецькі, популярні українські пісні. Для трускавчан, гостей міста та внутрішньо переміщених осіб, які зараз перебувають у Трускавці, виступили артисти Ірина Стефанко, Ліля Вікарук, Віталія Голубнича, Станіслав Гоян, заслужені артисти України Маріанна Лаба та Василь Понайда. “З особливим захопленням приймала публіка "Червона руту" Володимира Івасюка та "Україну" Тараса Петриненка, "Сам собі країна" Андрія Кузьменка, "Заспіваймо пісню за Україну" Олександра Поньомарьова. Разом з артистами глядачі співали народні пісні. Бо пісня супроводжує українців завжди і всюди, піднімає наш дух, додає відваги, гартує силу. З піснею боронимо рідну землю та йдемо до перемоги!”, - зазначила директорка департаменту Ірина Гаврилюк. Нагадаємо, нещодавно в рамках проєкту «З піснею до перемоги» артисти Львівської філармонії представили музичну казку для дітей з внутрішньо переміщених сімей.
У центрі Трускавця відбувся благодійний концерт на підтримку захисників України
15 квітня 2022
Вчора, 14 квітня, у Трускавці на головній сцені міста на майдані Незалежності відбувся благодійний концерт, під час якого зібрали кошти на потреби Збройних Сил України. Для місцевих мешканців та внутрішньо переміщених осіб, які зараз проживають у Трускавці, виступили українські виконавці Андріана, ЗАЛІСКО, Андрій Князь, Артур Боссо та Анна Добриднєва. Концерт відбувся за ініціативи департаменту з питань культури національностей та релігій Львівської ОВА. “Нещодавно наш департамент закликав усіх діячів культури та мистецтва об’єднуватися та спільно робити те, що ми найкраще вміємо - боротися на культурному фронті. Одними з перших на наш заклик відгукнулася “Команда А” . Це артисти Андрій Заліско, Андріана, Андрій Князь, Артур Боссо та Анна Добриднєва. Спільно ми запланували низку благодійних концертів Львівщиною: це і концерти для збору коштів на потреби ЗСУ, і безкоштовні концерти для внутрішньо переміщених осіб. Вчора в Трускавці успішно відбувся перший такий концерт. Захід ми не анонсували у зв’язку із воєнним станом та з метою дотримання заходів безпеки. Та, незважаючи на це, артистам вдалося зібрати публіку, яка впродовж години концерту пожертвувала більше 15 тисяч гривень на потреби наших військових”, - розповіла директорка департамену з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА Ірина Гаврилюк. Як повідомили у департаменті, наступний концерт артистів “Команди А” відбудеться у Дрогобичі.
В Трускавці та Моршині кількість тимчасово переміщених осіб досягла найвищого рівня: куди селять переселенців
12 березня 2022
На Львівщині продовжують розселяти внутрішньо переміщених осіб. Наприклад, кількість офіційних ліжкомісць у Трускавці складає 15 тисяч. Станом на зараз усі заповнені. Так само люди орендують квартири, а це ще близько 10 тисяч переміщених осіб. Як повідомив міський голова Андрій Кульчинський, до 25% трускавчан приїхали родичі з окупованих областей. Переселенців також розміщують безкоштовно в школах, офісах, санаторіях «Джерело» та «Джерельний». «Загалом ми розселили близько 30 тисяч людей. При цьому місцеве населення складає 20 тисяч. Упродовж березня Трускавець надсилає ряд гуманітарних вантажів у точки України, де є можливість доставки і де це найбільше необхідно. Надіслали продукти, одяг, медикаменти, засоби гігієни в Бучу Київської області, Чорноморськ Одеської області, Бровари Київської області, а також в Запоріжжя та Миколаїв», - розповів Андрій Кульчинський. Відповідно до наказу голови Львівської обласної військової адміністрації в Моршині створили Територіальний центр обліку внутрішньо переміщених осіб. Він знаходиться в приміщенні моршинського центру зайнятості на вул. Привокзальна, 63. Тут відбувається реєстрація всіх, хто тимчасово проживає на території Моршинської ОТГ. «Всі, хто прибувають до Моршина: чоловіки, жінки, діти повинні бути обліковані в цьому центрі. З собою потрібно мати документи. Ті, що поселилися в приватних оселях, повинні з'явитися до центру обліку самостійно», - повідомив міський голова Моршина Руслан Ільницький. Він також додав, що в моршинській середній школі, на вул. Лесі Українки, 36 знаходиться пункт для тимчасово переміщених осіб, які зовсім не мають де зупинитися. Там вони можуть отримати інформацію та допомогу.
Представники Львівської обласної кінокомісії з робочим візитом відвідали Трускавець
28 січня 2022
Сьогодні відбулась робоча зустріч представників кінокомісії при Львівській облдержадміністрації з керівництвом Трускавецької міської ради та організаторами кінофестивалю «Корона Карпат». Як розповів директор департаменту комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОДА Дмитро Посипанко, школа кіномайстерності та кінофестиваль «Корона карпат» в Трускавці – чи не єдині проєкти, які сприяють розвитку кіноматографу на місцевому рівні та області загалом. Такий досвід потрібно передавати й іншим громадам нашої області. «Львівська обласна кінокомісія вже розпочала роботу щодо формування інтерактивної мапи про місцеві локації, які будуть привабливі для кінозйомок», - додав Дмитро Посипанко. Цього року міжнародний кінофестиваль «Корона Карпат» відбудеться 03 – 06 листопада 2022 року у м. Трускавець, Львівської області. Фестиваль проводять з метою популяризації кращих досягнень українського кіно, а також для зміцнення та збагачення взаємин між митцями кіно та українським глядачем. Окрім того, на зустрічі обговорили роботу Львівської обласної кінокомісії у 2022 році, діяльність Трускавецької школи кіномайстерності, створення інтерактивної мапи локацій для кінозйомок, проведення X ювілейного кінофестивалю «Корона Карпат» та реалізація спільних проєктів з Українським культурним фондом та Державним агентством України з питань кіно. Нагадаємо, що на початку цього року при Львівській облдержадміністрації створили Львівську обласну кінокомісію. До її складу, окрім представників структурних підрозділів Львівської ОДА, входять кіноексперти та представники правоохоронних органів. Основними завданнями комісії є: надання консультаційної, організаційної для отримання суб’єктами кінематографії погоджень на проведення кінозйомок; надання консультаційної, організаційної, технічної, представницької для отримання суб’єктами кінематографії погоджень на проведення кінозйомок; формування баз даних та оприлюднення інформації про місцеві локації, привабливі для кінозйомок; формування баз даних та оприлюднення інформації про місцеві кіновиробничі обслуговуючі, зокрема сервісні, підприємства, установи, організації, що надають послуги, пов’язані з кіновиробництвом; організація та проведення заходів, спрямованих на розвиток та підтримку кіновиробництва та/або створення аудіовізуального твору в Україні. та ін.
Відремонтували 12-кілометрову ділянку дороги до майбутнього пункту пропуску Нижанковичі – Мальховіце
30 листопада 2021
У межах Великого будівництва на автомобільній дорозі Т-14-18 Нижанковичі – Самбір – Дрогобич – Стрий завершили ремонтні роботи на ділянці від Дрогобича до межі Самбірського району, км 66+290 – км 78+591. «Автошлях Т-14-18 ремонтом охоплено одразу на кількох ділянках загальною довжиною майже 60 км. Адже ця дорога має важлива соціальне значення для Львівщини, оскільки веде до майбутнього пункту пропуску Нижанковичі - Мальховіце. Ділянку дороги від Дрогобича до межі Самбірського району розпочали ремонтувати ще у 2018 році. Тоді провели роботи зі зрізу пошкодженого дорожнього покриття, підсилення основи із щебенево-піщаної суміші та уклали нижній шар асфальтобетону. Через відсутність цільового фінансування, ремонтні роботи на цій ділянці були призупинені. Цього року ми відновили ремонт автошляху і сьогодні ми можемо вже насолоджуватися поїздкою на цій дорозі», - повідомляє керівник Служби автомобільних доріг у Львівській області Олег Береза. У ході ремонту провели такі роботи: влаштували тріщино-перериваючий шар асфальтобетонного дорожнього покриття; уклали щебенево-мастичну асфальтобетонну суміш; в межах населених пунктів влаштували тротуари та зупинки громадського транспорту; провели заходи із безпеки дорожнього руху: нанесли розмітку та встановили дорожні знаки. Роботи виконала підрядна організація ТзОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл». Крім цього, проводимо роботи із капітального ремонту на ще одній ділянці автомобільної дороги Т-14-18 Нижанковичі – Самбір – Дрогобич - Стрий між населеними пунктами Самбір та Нижанковичі за кошти польського кредиту в рамках проєкту «Розбудова прикордонної дорожньої інфраструктури на підходах до пунктів пропуску на українсько-польському кордоні».
На перетині доріг поблизу Жовкви тривають роботи над транспортною розв’язкою
25 листопада 2021
Станом на сьогодні змінили схему організації дорожнього руху, збудувавши кільцеву транспортну розв’язку на перехресті доріг М-09 Тернопіль – Львів – Рава-Руська та Р-15 Ковель – Володимир-Волинський – Червоноград – Жовква і вже кілька днів автомобілі рухаються по іншій траєкторії. Як зазначили у Службі автомобільних доріг Львівщини, для підтримання безпечного руху автомобілів на перетині доріг з інтенсивним рухом транспорту у Жовкві третій тиждень активно проводять ремонтно-будівельні роботи, а саме влаштовують транспортну розв’язку типу «кільце». Подібні розв’язки змушують водіїв знижувати швидкість на під’їздах до перехресть чим підвищують безпеку перетину. Перехрестя з круговим рухом знижують кількість зіткнень зі смертельними випадками на 90%. На об’єкті вже поклали два шари асфальтобетонного дорожнього покриття з попередньо укріпленою основою. Також на «кільці» вже влаштовані бордюрні камені та фігурні елементи мощення. Наразі виконують роботи із влаштування тротуарів і заїзних кишень та проводять підготовчі роботи для забезпечення зовнішнього освітлення. Попереду роботи із встановлення дорожніх знаків та нанесення горизонтальної розмітки. Наразі регулювання дорожнього руху здійснюємо за допомогою встановлених тимчасових дорожніх знаків. На об’єкті працює підрядна організація ТОВ «Автомагістраль – Південь». Нагадаємо, ремонтно-будівельні роботи проводять в рамках президентської програми «Велике будівництво».
На автодорозі Н-17 через ремонт моста поблизу села Гайок обмежать рух транспорту
25 листопада 2021
У зв’язĸу із виĸонанням робіт із монтажу елементів прогонової будови мостового переходу через річĸу Західний Буг у селі Гайоĸ на ĸм 33+044 дороги державного значення Н-17 Львів – Радехів – Луцьĸ, обмежать рух транспорту з 08:00 по 19:00 годину у четвер та п'ятницю 25 та 26 листопада відповідно. У вĸазаний період часу рух здійснюватиметься в об’їзд мостового переходу у відповідності до погоджених в Управлінні патрульної поліції у Львівсьĸій області схем. Для легĸових транспортних засобів загальна маса яĸих менше 5 тонн: по Т-14-10 Броди – Червоноград від Радехова до Червонограда, далі по Р-15 Ковель-Володимир- Волинсьĸий-Червоноград-Жовĸва до міста Велиĸі Мости, по О160601 Рава-Русьĸа-Гайоĸ до селища Добротвір та до села Гайоĸ та у зворотному напрямĸу. Для вантажних транспортних засобів загальна маса яĸих більше 5 тонн: М-06 Київ-Чоп по ділянці Малі Підлісĸи-Бусьĸ, Т-18-06 Рівне-Млинів-Берестечĸо-Бусьĸ- Перемишляни по ділянці Бусьĸ - Лопатин, Т-14-10 Броди - Червоноград по ділянці Лопатин-Радехів та у зворотному напрямĸу. Просимо із розумінням поставитися до вказаних обмежень та ознайомитися зі схемою об‘їзду вказаної ділянки дороги.
Відновлення мостів і нове дорожнє покриття: Мшанець – Стрілки завершують ремонтувати
22 листопада 2021
Дорожники облаштували фрагмент цієї дороги абсолютно новим покриттям, що пришвидшить проїзд на цьому відрізку. На сьогодні влаштували асфальтне покриття від траси Львів-Ужгород до с. Мшанець протяжністю 10.1 км, з них 3,6 у верхньому шарі, провели ремонт трьох мостів та влаштували тротуари в с. Головецько. Також окрім цієї дороги ремонтують дорогу Стрілки - Новий Кропивник. У межах ремонту зробили 13 кілометрів нового покриття між селами Стрілки та Жданівці. Ремонт на цих двох ділянках розпочався торік. На ці заходи, з державного дорожнього фонду, протягом двох років витратили понад 100 млн гривень. Дорогу, яка веде до майбутнього пункту пропуску, відремонтували завдяки Програмі Президента "Велике будівництво". "Дрогобицький та Самбірський райони славляться відомими туристичними локаціями, архітектурними пам’ятками і, безумовно, ваблять туристів. Переконаний, після ремонту цієї дороги їх кількість значно зросте!", - зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко. Опісля закінчення усіх ремонтних робіт місцеві мешканці зможуть з комфортом пересуватися, а туристи - з легкістю добиратися до місцевих культурних локацій. Нагадаємо, що на початку дороги Мшанець-Стрілки в с.Стрілки, активно тривають роботи на будівництві нового мосту. Зокрема, сьогодні вже облаштували балки прогонової будови.
На Стрийщині завершують ремонт дороги Завадка - Козьова на ділянці в межах населеного пункту Орявчик
18 листопада 2021
У межах поточного середнього ремонту автомобільної дороги С141505 Завадка — Козьова на ділянці км 11+600 – км 18+800 цього року виконали роботи з ліквідації зсуву насипу земляного полотна дороги, влаштували нову основу асфальтобетонне покриття. “Нині підрядники завершують влаштування верхнього шару покриття та виконують роботи з влаштування хідників. Разом заплановано відремонтувати 3,6 км цієї дороги. Цього року на виконання робіт з державного дорожнього фонду передбачили фінансування у сумі понад 25 млн гривень”, - зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко. Нагадаємо, що цього року капітально відремонтували міст на дорозі Київ – Чоп в с. Козьова перед з’їздом на автомобільну дорогу Завадка - Козьова.
Триває ремонт ділянки автошляху Дроздовичі-Міженець-Бісковичі
16 листопада 2021
Тривають ремонтні роботи автомобільної дороги Дроздовичі-Міженець-Бісковичі на ділянці км 0+000 – км 31+000. Інформують у департаменті дорожнього господарства Львівської обласної державної адміністрації. Так, підрядна організація виконує роботи з влаштування вирівнюючого шару покриття біля с. Міженець. Станом на сьогодні вже влаштували приблизно 3,6 км вирівнюючого шару асфальтобетонного покриття. Зазначимо, що на ремонт цієї дороги з державного дорожнього фонду цьогоріч передбачили понад 40 млн гривень.