У Львівських ОТГ тривають наради з питань розвитку сімейних фермерських господарств

5 листопада 2020р, Новини. Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА

Департаментом агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації спільно з територіальними органами Держгеокадастру, Держпродспоживслужби, Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів), Українського державного фонду підтримки фермерських господарств та Державної податкової служби  з 3 вересня розпочато проведення семінарів в об’єднаних територіальних громадах Львівщини з питань розвитку сімейних фермерських господарств, державної і обласної підтримки агроформувань та впровадження земельної реформи.

«Сьогодні, 5 листопада  такий семінар провели в онлайн-режимі з агропідприємствами та потенційними сімейними фермерськими господарствами  Мостиського району, зокрема Мостиської та Судововишнянської  об’єднаних територіальних громад», - зазначили в департаменті.

Головний спеціаліст відділу стратегічного планування, підприємництва та організаційної роботи департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Андрій Олійник ознайомив учасників наради з програмами підтримки агропромислового комплексу, які фінансуються з обласного та державного бюджетів. Також  він окреслив основні можливі напрямки фінансової підтримки у 2021 році. Аграрії об’єднаних територіальних громад мали змогу отримати відповіді на поставлені запитання в частині переліку документів, що необхідні для участі в програмах.

Заступник начальника управління - начальник відділу розвитку аграрної інфраструктури, земельних відносин департаменту агропромислового розвитку Тетяна Борушок наголосила присутнім учасникам про старт другої фази пілотного впровадження онлайн-платформи для сільгосптоваровиробників «Державний аграрний реєстр», а  також довела до відома присутніх про його основні переваги. «Сільськогосподарський виробник може самостійно зареєструватись в Державному аграрному реєстрі на сайті www.ar.gov.ua  вказавши номер мобільного телефону, електронну пошту та використовуючи електронний цифровий підпис. Якщо не вдається самостійно здійснити реєстрацію, телефонуйте до департаменту і ми вам зможемо допомогти в реєстрації в телефонному режимі»,- зазначила Тетяна Борушок.  

 В ході заходу учасників також поінформовано про впровадження земельної реформи, зокрема про запуск обіг (ринку) землі з 1 липня 2021 року, а також обговорено актуальні зміни до законодавства, що регулюють земельні правовідносини.

Представники Укрдержфонду, юстиції та податкової служби ознайомили присутніх про порядок створення, розвитку, оподаткування та підтримки сімейних фермерських господарств, а представники Держпродспоживслужби довели присутнім до відома інформацію щодо програми збереження ґрунтів  та негативного впливу ГМО на посіви культур. 

Додатково:

Наступний семінар  заплановано провести 12 листопада з агроформуваннями  Давидівської та Солонківської  ОТГ Пустомитівського району.

Корисні посилання:

Державний аграрний реєстр.
Онлайн-лекція «Що таке ринок (обіг) землі. Основні меседжі закону про обіг землі».
Онлайн-лекція "Особливості створення сімейного фермерського господарства".
З більш детальнішою інформацією щодо фінансової підтримки аграріїв можна ознайомитися за посиланням.

Ключові слова:

нарадифермери

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook