“За додаткові 589 мільйонів гривень відремонтуємо ще понад 10 важливих доріг”, – Юрій Бучко

12 листопада 2020р, Інтерв'ю. Прес-служба ОДА

1 березня стартувала масштабна Президентська програма “Велике будівництво”. Львівщина цього року отримала рекордну суму – понад 5 мільярдів гривень на капітальний та поточний ремонт автомобільних доріг та мостів.

Про те, скільки кілометрів відремонтували, яку суму коштів витратили, як перевіряють якість робіт та на які дороги скерували додаткових 589 мільйонів гривень –  у розмові із заступником голови Львівської обласної державної адміністрації Юрієм Бучком, який на своїй посаді курує департамент дорожнього господарства.

- Ремонтна кампанія завершується. Які результати показала Львівщина, скільки коштів освоїли і які дороги відремонтували?

- На сьогодні в області відремонтували понад 450 кілометрів доріг державного та місцевого значення із 500 запланованих. Львівщина – серед лідерів щодо кількості відремонтованих доріг та залучених коштів.  На ремонтні роботи витратили понад 3 мільярди гривень. Серед основних об’єктів,  які капітально відремонтували   –   Львів-Пустомити –Меденичі,   Східниця - Пісочна, Мостиська-Самбір-Борислав,  Мамчурі-Ясенів, Турка - Східниця, Криниця - Більче - Волиця, Куликів - Великосілки, Яворів - (Рава-Руська – Судова Вишня).

- Розкажіть про розвиток прикордонної дорожньої інфраструктури.  Що зроблено у цьому напрямі?

- На сьогодні реалізовується міжнародний проект «Розбудова прикордонної дорожньої інфраструктури на підходах до пунктів пропуску на українсько-польському кордоні». Зараз активно ремонтуємо дорогу Яворів - Грушів. Крім цієї дороги, розпочали підготовчі роботи на ділянці дороги КПП «Смільниця» - Старий Самбір. Також очікуємо експертний висновок проектних документацій на капітальний ремонт Червоноград – Рава-Руська та Нижанковичі - Самбір - Дрогобич - Стрий.  Ще однією відремонтованою дорогою Мостиська - Краковець з’єднаємо  два контрольно - пропускні пункти. ЇЇ ремонтували у межах проєкту “Доступне українсько-польське прикордоння: спільні дії щодо модернізації дорожньої інфраструктури”.  На сьогодні забезпечили проїзд для автомобілів. Працюємо над влаштуванням тротуарів в межах населених пунктів.

- Минулого тижня Кабмін погодив додаткових 589 мільйонів гривень на ремонт доріг для області. Які автошляхи відремонтують за ці гроші?

- Так, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів Львівщині виділили ці кошти, вони є неперехідними.  Відтак, у короткі терміни напрацювали перелік доріг, на які скеруємо цей фінансовий ресурс,  щоб якнайшвидше відремонтувати.  Основні дороги   –  Східниця - Верхнє Синьовидне, Мшанець - Стрілки,  Перемишляни - Чемеринці - Плугів, Ясенів - Золочів,  Рава-Руська - Гайок,  Мостиська - Краковець,  Сокаль - Стоянів,  Кологури - Лучани, Стрілки - Новий Кропивник. Окрім того, місцеві дороги в населених пунктах – вулиця  Чорновола в Стебнику, вулиця Мазепи в селі Пасіки-Зубрицькі, проїзд по вулиці Івана Франка від вулиці Садова до Жовтневої в селі Ямпіль Пустомитівського району.

- Наприкінці 2019 року Уряд погодив кредит Європейського інвестиційного банку на будівництво Північної об’їзної Львова. Коли будуватимуть, які вже є напрацювання і що змінить нова дорога?

- У наступному році плануємо розпочати будівництво Північної ділянки об’їзної автомобільної дороги, яка дозволить значно розвантажити південну об’їзну дорогу Львова та вуличну мережу міста. ЇЇ будуватимуть двома пусковими комплексами. Дорога матиме цементно-бетонне покриття, по дві смуги руху у кожному напрямку,  шумозахисні екрани у межах населених пунктів, надземні або підземні переходи. Станом на сьогоднішній день уклали договір з підрядною організацією ТОВ «Проектдормісттехнологія» на розроблення проектної документації за типовою документацією Європейського банку реконструкції та розвитку, а також відбувається процес викупу земельних ділянок для суспільних потреб.

- Хто і як контролює якість проведених робіт на автомобільних дорогах?

- Якість виконання ремонтних робіт контролюють замовники робіт (департамент дорожнього господарства та Служба автомобільних доріг у Львівській області), а також незалежний технагляд відповідно до укладених договорів на здійснення технічного нагляду за об’єктами. Відповідно до умов цих договорів виконавцем здійснюється контроль за якістю та обсягами виконаних робіт.

- Окрім ремонту доріг, важливою є складова безпеки дорожнього руху. Скільки пішохідних переходів освітили на Львівщині?

- На автомобільних дорогах загального користування впродовж останніх трьох років освітили 280 пішохідних переходів. Влаштували лінії штучного освітлення на автомобільних дорогах державного значення загальною протяжністю понад 90км (автомобільні дороги Київ-Чоп, Львів-Краковець, західний обхід Львова тощо).

- Чи є проєкти освітлення транспортних розв’язок (кільцевих)?

- Цього року розробили проектно-кошторисну документацію для освітлення транспортних розв’язок на автомобільних дорогах Тернопіль-Львів-Рава-Руська на ділянці м.Жовква, Львів-Краковець на ділянці смт.Рясна-Руська, Мукачеве-Рахів-Богородчани-Івано-Франківськ-Рогатин-Бібрка-Львів на ділянці с.Пасіки-Зубрицькі, а також об’їзд м.Пустомити,  Пустомити-Поршна та  Пустомити-Містки. 

Також згідно контракту OPRC влаштували перехідно-швидкісні смуги на ділянках концентрації ДТП в с.Солонка та с.Гамаліївка на загальній протяжності 0,5км, влаштували сім зупинок громадського транспорту. А також виконали роботи із ліквідації розмивів земляного полотна поблизу с.Пасіки-Зубрицькі. За рахунок коштів Мінінфрапроекту проводяться роботи із влаштування кільцевих розв’язок на дорозі М-06 Київ-Чоп у  населених пунктах Чишки та  Малі Підліски.

- Cкільки камер автофіксації  Порушення правил дорожнього руху(швидкості) встановили в області? За чиї кошти і на яких дорогах?

- У 2020 році встановили 3 камери фото- та відеофіксації  на автомобільній дорозі Київ-Чоп на ділянці біля Буська та дві біля Солонки. Роботи проводили на замовлення Мінінфрапроекту за кошти держбюджету. У планах встановити ще понад  20 таких камер на автомобільних дорогах державного значення Львівської області.

Окрім того, для забезпечення безпеки дорожнього руху на автомобільних дорогах загального користування державного значення, цього року встановили майже дві тисячі дорожніх знаків, металеве бар’єрне огородження протяжністю 20 кілометрів, горизонтальну дорожню розмітку на протяжності понад світлофорний об’єкт у Буську та зараз встановлюють такий ж у Бібрці.

- Про габаритно-ваговий контроль. Скільки є ваг в області? Яку суму штрафів цього року стягнули з порушників?

- На автомобільних дорогах Львівської області облаштували 5 місць здійснення габаритно-вагового контролю, а саме на дорозі Київ-Чоп поблизу Бродів,  у селі Гамаліївка та на межі Стрийського і Миколаївського районів.  Також на дорозі Тернопіль – Львів – Рава-Руська у селі Воля Висоцька та в напрямку Львів – Самбір –Ужгород у селі Лапаївка. Станом на вересень під час здійснення габаритно-вагового контролю зважили 3254 транспортних засобів, виявили 102 порушення, серед яких 86 фактів перевищення вагових обмежень, 10 фактів перевищення габаритних параметрів та 2 факти відмов від габаритно-вагового контролю.  За проїзд автомобільними дорогами з перевищенням габаритно-вагових обмежень  відповідні органи наклали штрафи на суму  понад 30 тисяч євро, до бюджету перерахували понад 40 тисяч гривень.

- Щодо ремонтної кампанії у 2021 році, який ресурс зможе отримати область для ремонту автомобільних доріг та мостових переходів?

- У 2021 році на проведення ремонтних робіт на автомобільних дорогах загального користування державного значення з державного бюджету передбачено 36 мільярдів гривень. Однак на сьогодні зазначений фінансовий ресурс ще не розподілено по областях.  При розподілі коштів ми докладемо усіх зусиль для залучення якомога більшого фінансування для ремонту доріг Львівщини. Також для виконання ремонтних робіт на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення Львівщини планується залучити  понад півтори мільярди гривень.

Розмовляла Оксана Буй

Ключові слова:

інтерв'юзаступник

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook