«В області є понад 1200 квартир, які можна викупити для потреб переселенців», – Максим Козицький

27 квітня 2022р, Новини. Прес-служба ОДА

У Львівській обласній військовій адміністрації промоніторили житловий ринок Львівщини і надали уряду варіанти щодо викупу для ВПО понад 1200 квартир певної цінової категорії.

Про це повідомив очільник Львівської ОВА Максим Козицький в інтерв‘ю агентству «Укрінформ».

«Сподіваюся, надалі будуть законопроєкти Кабміну, відповідно до яких визначиться максимальна вартість житла для того, щоб можна було викупити більше квартир. Після цього ми вже будемо звертатися до забудовників щодо можливого такого викупу із верхньою межею ціни», – зазначив очільник Львівщини.

Максим Козицький також додав, що усі 1200 квартир зараз є вільними, але відберуть на продаж не усі.

«Це не означає, що викупимо всі 1200. Ми будемо відштовхуватися від вартості квадратного метра від забудовників. Це вже питання компромісу і виходу на якусь ціну», – пояснив начальник Львівської ОВА.

Максим Козицький також розповів про інші варіанти забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб.

«Перепрофілювати під житло заклади соціальної сфери державної та комунальної форми власності  – гуртожитки та інтернати. Ми вже взялися за цю справу: для реконструкції таких об’єктів затвердили нову обласну програму на загальну суму 50 мільйонів гривень. І, звичайно, розглядаємо як можливість будівництво нового житла. Зокрема, маємо пропозиції щодо 95 ділянок, з яких 20 уже мають необхідні комунікації. Розглядаємо варіанти котеджних містечок. Ми сьогодні готові залучити представників бізнесу та міжнародні фонди до комплексного розв’язання питання житла для ВПО. У Львові живе понад 200 тисяч переселенців, якщо ми не розвантажимо наш обласний центр, вивільняючи садки, школи, театри, бібліотеки, то не можна буде повернутися до більш-менш нормального життя», – сказав очільник області.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook