Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроект щодо внесення до Державного земельного кадастру відомостей про державний кордон України

13 листопада 2020р, Новини. Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА

Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроект № 3987  «Про внесення змін до деяких законів України щодо внесення до Державного земельного кадастру відомостей про державний кордон України»

"За" проголосували 276 нардепів.

Проектом акта пропонується внести зміни до статей 12, 21, 32, 36 закону України "Про Державний земельний кадастр" щодо визначення складу відомостей Державного земельного кадастру про державний кордон України, а також підстав та порядку їх внесення до Державного земельного кадастру.

До Державного земельного кадастру планують внести такі відомості про державний кордон України:

повні назви суміжних держав;
графічне зображення лінії державного кордону;
координати прикордонних знаків та поворотних точок;
інформацію про документи, на підставі яких встановлено державний кордон;
дані щодо демаркації (редемаркації, делімітації) державного кордону України.

Відомості про державний кордон України вносяться до Державного земельного кадастру відповідно до затверджених документів демаркації (редемаркації, делімітації) державного кордону України на підставі рішення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин. Рішення подається державному кадастровому реєстратору, який здійснює внесення таких відомостей разом із електронним документом, що містить відомості про держкордон.

«Нарешті, на тридцятому році незалежності, Україна отримає можливість завершити державну реєстрацію державного кордону. Відомості про нього будуть внесені до Державного земельного кадастру. Цієї інформації немає у Державному кадастровому реєстрі до сьогоднішнього дня. Підприємство, яке відповідає за демаркацію, більше десяти років лише витрачало десятки мільйонів гривень на бензин, зарплату і нічого не робило. Ніхто нічого не реєстрував взагалі!  Коли мені про це стало відомо, ми одразу внесли пропозицію уряду для того, щоб такий законопроект був якнайшвидше прийнятий. Бо виходить, що наша країна майже 30 років жила без визначених кордонів, а це вже питання національної безпеки. Чому воно не цікавило жодного з очільників Держгеокадастру, мені сказати складно. Наші пропозиції увійшли до урядового законопроекту, підтриманого сьогодні парламентом у першому читанні. Зоконопроєкт визначає, що відомості про державний кордон вносяться до Державного земельного кадастру відповідно до затверджених документів демаркації (редемаркації, делімітації) державного кордону України. Тобто, існуючих міждержавних договорів. Закон виписує порядок та вичерпний перелік відомостей, які мають бути внесені до кадастру про державний кордон. Попереду доопрацювання цього законопроекту до другого читання, і Держгеокадастр готовий надавати парламенту будь-яку необхідну для цього інформацію та консультативну допомогу. На останок зазначу, що ухвалення закону про демаркацію державного кордону та внесення цих даних до Державного земельного кадастру може відкрити ще одну велику таємницю – якою ж є сьогодні справжня площа території України? Бо на тридцятому році незалежності за офіційними даними її площа складає 603 548 квадратних кілометри. Ці дані - лише теоретичні розрахунки, оскільки неможливо вирахувати точну площу території без чіткого визначення її меж. Цей закон дозволить встановити справжні межі території нашої держави та дати відповідь на це питання», - зазначив Голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Роман Лещенко.

«Проект акта розроблено відповідно до Плану діяльності Мінекономіки з підготовки проектів регуляторних актів у сфері господарської діяльності на 2020 рік, затвердженого наказом Мінекономіки від 03.12.2019 №522. Для громадського обговорення проект акта був розміщений на офіційних веб-сайтах Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру. Зауважень та пропозицій до проекту акта не надходило. Проект акта погоджено без зауважень Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Міністерством фінансів України, Державною регуляторною службою України», - зазначила т.в.о. директора департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Людмила Гончаренко.

Ключові слова:

законзміни

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook