«У час ковіду ми змогли спільними зусиллями не обділити жодної програми», - Іван Собко
Пандемія коронавірусу вплинула на недофінансування дохідної частини обласного бюджету, а те, своєю чергою, - на брак у розмірі понад 250 мільйонів гривень на фінансування запланованих проектів.
«Маємо зізнатись громаді, що були певні обставини, через які ми не доотримали 250 млн в обласний бюджет. Наша спільна заслуга - у мудрому, виваженому, професійному балансі. Нам вдалось не «оголити» жодної програми. В час ковіду, мине зняли коштів ні з культури, ні з освіти, ні, тим паче, з медицини», - акцентував заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.
За його словами реформа децентралізації посприяла тому, що дві третини громад області профіцитні або цілком платоспроможні.
«Ми маємо помагати територіям, але не багатим. Окремі території вже не знають куди дівати гроші, в інших громадах - брак коштів. Тому дякую, що прийняли рішення збалансувати бюджет. Ми спільно з громадами зробимо все, щоб кожен підрядник чесно отримав гроші за зроблені роботи», - зазначив Іван Собко.
Заступник голови також наголосив на важливості приймати нові програми на новий бюджетний рік із новим складом Львівської обласної ради.
Прес-служба ОДА
Новини за темою
“З квітня заклади культури та мистецтв Львівщини продовжать роботу у новому форматі”, - Іван Собко
31 березня 2022
З 1 квітня заклади культури Львівщини повертаються до звичного, на скільки це можливо в умовах війни, режиму роботи. Про це розповів заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко. “Від початку повномасштабного російського вторгнення заклади культури Львівщини не припиняли своєї роботи, а просто змінили її формат відповідно до умов, які диктує реальність. Наші бібліотеки, театри та народні доми стали волонтерськими осередками та центрами допомоги для внутрішньо переміщених осіб, а також прихистком для людей, які втікають від війни. Та попри все, у діячів культури своя важлива місія - додавати сил українським захисникам, піднімати їх бойовий дух, надихати український народ та лікувати наші душі мистецтвом. Тому у війні з російським агресором, де ми боремося за нашу землю, за нашу свободу, за нашу гідність і незалежність, оборону повинен тримати і культурний фронт. Отож повертаємося до звичного, наскільки це можливо в умовах війни, режиму роботи”. Відтак, з першого квітня на Львівщині розширять формат роботи театрально-концертні установи, музеї та заповідники. Зокрема, Львівська національна опера, Львівський національний театр ім. М. Заньковецької, Львівська національна філармонія ім. М. Скорика, Львівський театр ляльок, Театр ім. Ю. Дрогобича. Продовжують приймати відвідувачів і Державні історико-культурні заповідники “Тустань” та “Нагуєвичі”, а також скансен “Музей народної архітектури та побуту у Львові ім. К. Шептицького. З 26 березня відновили прийом відвідувачів і відділи Львівської національної галереї мистецтв ім. Б.Возницького музеї- заповідники «Підгорецький замок», «Жовківський замок»,«П'ятничанська вежа». Команда Львівського музею історії релігії регулярно організовує тематичні екскурсії про релігійне життя Львова, екскурсії підземеллями музею та розважально-пізнавальні квести для дітей вимушено переселених осіб. У департаменті з питань культури, національностей та релігій ЛОВА зазначають, що ті заклади культури, де тимчасово проживають переселенці, також частково відновлюють роботу. Наприклад, у Львівському театрі ляльок та у Театрі ім. Ю. Дрогобича окремі кімнати виділили для внутрішньо переміщених осіб, а в інших приміщеннях ставлять вистави.
«У березні спостерігаємо погіршення надходжень податків і зборів до місцевих бюджетів Львівщини», - Олег Демків
25 березня 2022
За два місяці цього року загальний фонд місцевих бюджетів Львівщини перевиконали на 300 мільйонів гривень, обласний бюджет – на 80 мільйонів гривень, а динаміка надходження податків і зборів перевищувала 20%. Проте вже у березні на Львівщині спостерігають погіршення надходжень. Про це повідомив директор департаменту фінансів Львівської ОВА Олег Демків. «Серед основних причин - сповільнення економічної активності суб’єктів господарської діяльності. Але ключовим фактором стало внесення змін до податкового законодавства, перш за все - в частині скасування податку на прибуток. Для обласного бюджету це велика втрата. Ми на весь рік планували майже півмільярда гривень надходжень цього податку. З початку року надійшло понад 100 мільйонів гривень і це все, на що ми можемо розраховувати», - зазначив Олег Демків. «Ми зараз завершуємо відкореговувати наші цьогорічні баланси під форс-мажорні обставини, спричинені зменшенням надходженням податків і зборів. Також розуміємо необхідність забезпечити першочергові видатки місцевих бюджетів. Зараз ми зі всіма територіями прораховуємо їхні нові прогнози податків і спільно пропрацьовуємо можливості фінансувати захищені статті першочергово - зарплат, стипендій, продуктів харчування, енергоносіїв – все найнеобхідніше для функціонування бюджетної сфери. Плюс виплати й підтримка малозабезпечених категорій громадян», - додав Олег Демків. Він також наголосив, що на місцеві бюджети покладено і повноваження військового характеру. Це фінансова підтримка формування територіальної оборони, покриття видатків з харчування для переселенців, компенсації видатків на спожиті енергоносії закладами комунальної власності, які розміщують ВПО. «Ми сьогодні не зможемо в повному обсязі фінансувати інвестиційні видатки. Але будемо працювати на перспективу. У час війни важливо першочергово фінансувати оборонні видатки, але мати плани дій в частині відновлення економіки та інфраструктури теж важливо», - повідомив директор департаменту фінансів Львівської ОВА. Зазначимо, що місцеві бюджети Львівщини затвердили в кінці минулого року. Загалом в області є 81 місцевих бюджетів (бюджети громад, районів, обласний).
За перший місяць року на Львівщині сплатили понад 6 млрд грн податків
1 лютого 2022
Департамент фінансів Львівської облдержадміністрації повідомив перші оперативні підсумки виконання бюджетів за доходами в цьому році. До загального фонду бюджету Львівщини в січні мобілізовано 1 млрд 617 млн грн, що на 91 млн грн більше понад план. В обласному ж бюджеті 30 млн грн більше понад план. Річний план на 1 лютого виконується по області на 7%, що краще ніж січневі надходження попередніх років. Значно кращою є динаміка поступлень у порівнянні з січнем 2021 року. Зріст поступлень по області становить + 28,9 %, а в обласному бюджеті + 28,5 %. Позитивною є також ситуація щодо мобілізації податків і платежів до державного бюджету. Загалом їх надійшло по Львівщині 4,4 млрд грн, що на 1,3 млрд грн або 41,6 % більше у порівнянні з січнем минулого року.
«Керівники мають генерувати рішення, які сприятимуть розвитку закладів», - Іван Собко під час наради з керівниками обласних медичних установ
17 січня 2022
Держава дала можливість регіональній місцевій владі формувати стратегію розвитку медицини в області і допомагає у розвитку. У свою чергу керівники обласних закладів повинні ініціювати управлінські рішення, які дозволять закладам бути кращими і розвиватися. Про це під час наради з керівниками обласних медичних закладів наголосив профільний заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Собко. «На початку року важливо розуміти, які в кожного закладу стратегічні цілі, які проблемні питання та чим можуть допомогти державний та обласний бюджети. Ми зведемо все це разом, щоб мати повне обгрунтоване цілісне бачення, яке представимо перед профільними депутатськими комісіями Львівської облради, зокрема, перед бюджетною та медичною комісіями», - зазначив Іван Собко. Він також додав, що облдержадміністрація може допомогти і дотувати заклади з обласного бюджету, керівники закладів повинні надавати свої пропозиції щодо подальшої роботи. Під час наради також обговорили фінансові можливості медичних закладів у розрізі виплати збільшених з січня цього року заробітних плат медичним працівникам. Зокрема, згідно з постановою Кабміну №2 від 12.01.2022 року, заробітна плата має становити не менше 20 000 грн для лікарів, та не менше 13 500 грн - для молодших спеціалістів з медичною освітою. «Кожен медичний заклад на початку року укладає угоди з Національною службою здоров’я України про фінансування послуг, які він надає. Важливо вже зараз розуміти, чи всім закладам вистачить цих коштів для виплати зарплат зокрема, та напрацювати можливі заходи для забезпечення повноцінної роботи медичних установ, яким буде недостатньо фінансування НСЗУ. Керівництво ЛОДА однозначно проти закриття закладів. Навпаки, ми підтримуємо рішення, які дозволять установам бути кращими, успішнішими і прогресивнішими. Проте кожен керівник повинен розуміти відповідальність не тільки за свій колектив, але і за свою установу. Керівники мають бути генераторами рішень, які сприятимуть розвитку закладів», - підкреслив Іван Собко.
Бюджети місцевих рад Львівщини отримали майже 6 млн гривень на охорону та поліпшення земель
4 січня 2022
У 2021 році до бюджетів різних рівнів області надійшло 9,8 мільйона гривень в порядку відшкодування витрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва. Про це повідомили в Головному управління Держгеокадастру. З цих коштів до обласного бюджету надійшли 4,4 млн грн, а на рахунки місцевих рад – 5,4 млн грн (деталі). «Ці кошти громади можуть використати лише в межах заходів на здійснення землеустрою, охорони та поліпшення земель. Працівники Держгеокадастру завжди готові надати консультативну допомогу місцевим радам. Реалізація цих заходів, зокрема землевпорядних робіт забезпечать в подальшому додаткові надходження коштів до місцевих бюджетів, що сприятиме розвитку територій громад», - відзначає Андрій Кавецький, начальник ГУ Держгеокадастру у Львівській області. У 2021 році використали майже 6 млн грн на проведення робіт із землеустрою та охорони земель. «В межах реалізації Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021 – 2025 роки, за кошти від втрат, у попередньому році, територіальним громадам вдалося поліпшити громадські пасовища орієнтовною площею 432 га. Цього року, в обласному бюджеті заклали 4,2 млн грн, з них 3 млн – на заходи з поліпшення пасовищ та 1,2 млн грн на інвентаризацію сільськогосподарських земель», - підкреслив начальник управління департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Ігор Вус. Загалом на спеціальних рахунках місцевих рад Львівської області акумульовано 26,4 мільйона, що надійшли в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва. Згідно зі статтею 209 Земельного кодексу України, вони можуть використовуватися лише на освоєння земель для сільськогосподарських та лісогосподарських потреб, поліпшення угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм та проєктів землеустрою, а також на проведення інвентаризації земель, проведення нормативної грошової оцінки землі.
Бюджетна комісія підтримала ініціативу дофінансувати в наступному році галузь освіти на понад 260 млн гривень
20 грудня 2021
Сьогодні, 20 грудня, комісія з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Львівської обласної ради підтримала рішення про повернення понад 267 мільйонів гривень, спрямованих на освітню галузь області в межах проєкту обласного бюджету на 2022 рік. Також бюджетна комісія запропонувала дофінансувати в наступному році культуру, медицину та спорт. Отже, видатки збільшили для: Департаменту освіти і науки - на 267,4 млн грн. (усього 1,9 млрд грн.); департаменту з питань культури, національностей та релігій на 80,6 млн грн. (усього 516 млн грн); департаменту охорони здоров’я на 15,1 млн. грн. (усього 784 млн грн); управлінню молоді та спорту на 15 млн. грн. (усього 190 млн грн). Разом з цим, комісія підтримала ініціативу провести аналіз фінансово-господарської діяльності обласних комунальних установ, а також установ та закладів, які фінансуються з обласного бюджету і надають послуги в галузі освіти, охорони здоров’я, спорту та культури. Нагадаємо, що рішення підтримали напередодні сесії обласної ради.
«Освітня академія» відкриває нові можливості у розвитку галузі освіти на Львівщині», - Іван Собко
14 грудня 2021
Під час творчої зустрічі у Львівському професійному коледжі готельно-туристичного та ресторанного бізнесу представники відділів освіти Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської та Тернопільської облдержадміністрацій обговорили інновації та зміни в освіті. Зустріч організував департамент освіти і науки Львівської ОДА у межах програми «Освітня академія для управлінців освіти». Відкрив захід профільний заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. «Освітня академія» - це платформа, яка дає можливість дискутувати та обговорювати важливі актуальні питання у галузі освіти. Головним здобутком цієї програми мають бути реальні рішення, які реалізовуватимуть на практиці. Одним з таких рішень є створення наглядових рад при закладах профтехосвіти, до яких входять представники бізнесу. Це дозволить навчати майбутніх спеціалістів відповідно до потреб ринку праці. Сьогодні ж до творчої зустрічі залучені представники облдержадміністрацій, і, сподіваюся, що результатом зустрічі стане напрацювання дієвих рішень у галузі освіти на міжобласному рівні», - зазначив заступник голови Львівської ОДА. У режимі онлайн до зустрічі долучилася заступниця Міністра освіти і науки Віра Рогова. У заході також взяв участь директор департаменту освіти і науки ЛОДА Олег Паска, заступниця директора Ольга Котовська, представники Центру інноваційних освітніх технологій НУ «Львівська Політехніка», КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут педагогічної освіти», Харківського національного педагогічного університету ім. Г. Сковороди. Зустріч включала три дискусійні панелі, під час яких представники департаментів освіти і науки облдержадміністрацій західних областей України обговорили: створення і впровадження моделі національного освітнього технопарку підвищення якості дошкільної і загальної середньої освіти за участі закладів освіти, які працюють за науково-педагогічним проєктом «Інтелект України»; досягнення та перспективи дистанційної освіти; проблеми фінансування освітньої галузі та шляхи їх вирішення. Довідково: Програма Львівської облдержадміністрації «Освітня академія» - це майданчик для обміну думками. Місце, де освітяни можуть ділитися власним досвідом, а також здобувати нові знання. Це новий формат спілкування та практичного навчання, у якому беруть участь працівники відділів освіти громад Львівщини, керівники та педагогічні працівники навчальних закладів.
Львівщина – на п’ятому місці в Україні за доходами бюджету
9 грудня 2021
У листопаді Львівщина піднялася у рейтингу регіонів України за динамікою надходжень податків до бюджету. За підсумками одинадцяти місяців Львівська область на п’ятому місці серед областей України. До цього часу найвищим результатом для Львівщини була сьома позиція в рейтингу. «Позитивна динаміка області загалом випереджає середню по державі вже п’ять місяців поспіль. У січні-листопаді наші надходження порівняно з відповідним періодом торік зросли на 22 %, а загалом по Україні зростання становить 20,9 %», - зазначив заступник директора департаменту фінансів Львівської ОДА Іван Нос. Він також розповів, що рейтинг області стосовно динаміки поступлень основних податків на 1 грудня не змінився (порівняно з 1 листопада): за єдиним податком Львівщина – друга в Україні, за податком на доходи фізичних осіб – сьома, за платою за землю – одинадцята, за податком на нерухоме майно – чотирнадцята.
«Реалізацію мікропроєктів з обласного бюджету профінансували на 71%», - Іван Собко
6 грудня 2021
На Львівщині завершили реалізацію 373-х проєктів місцевих ініціатив. Водночас 3 проєкти зняли з реалізації через невиконання усіх вимог положення про Конкурс. Про це доповіли на сьогоднішньому засіданні Конкурсної ради з реалізації Комплексної програми регіонального розвитку Львівщини на 2021-2025 роки На Львівщині у межах Конкурсу проєктів місцевих ініціатив реалізують 571 проєкт на загальну суму 192,8 млн грн, з яких кошти обласного бюджету - 94,2 млн грн, місцеві – 49,4 млн грн, небюджетні внески – 49,2 млн грн. Станом на 1 грудня з обласного бюджету профінансували 66,6 млн грн – це близько 71% від запланованого ресурсу. 373 проєкти вже завершено, 175 – розпочато, 21 – не розпочато. Також Конкурсна рада вирішила зняти з реалізації три проєкти у зв’язку з невиконанням заявниками умов Конкурсу та скерувати на розгляд сесії питання про розподіл коштів в сумі 1 млн 225 тис грн, які виділяли раніше на ці проєкти. «Конкурсанти мали рівно півроку, щоб закласти кошти на співфінансування, підтвердити спонсорів, провести тендери, заключити угоди та профінансувати свою частку та частку небюджетного внеску. Враховуючи, що по трьох об’єктах не розпочали роботи, їх вилучають з переліку, а кошти за рішенням сесії Львівської облради завтра скерують на ті першочергові видатки, які будуть проголосовані і які попередньо погоджені бюджетною комісією. Громада, зацікавлена в отриманні субвенції з обласного бюджету, повинна вжити всіх заходів, аби залучити ці кошти та ефективно їх використати. Якщо реалізація певних проєктів ще не стартувала, доцільніше виділене на них фінансування скерувати на потреби охорони здоров’я області. Мікропроєкти з обласного бюджету профінансували на 71%. Це відмінний результат для Львівщини, де загалом триває реалізація близько 1500 об’єктів соціальної інфраструктури», - зазначив співголова Конкурсної ради, заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. Зокрема, вилучили проєкти місцевих ініціатив: Благоустрій (капітальний ремонт) території скверу «Садиба Коссаків» по вул. Лесі Українки в м. Дрогобич. Реконструкція мереж вуличного освітлення по вул. Новоукраїнська в с. Старий Кропивник Дрогобицького району Львівської області. Придбання обладнання для облаштування лінгафонного кабінету у Вороцівському закладі ЗСО І – ІІІ ступенів Івано-Франківської селищної ради Яворівського району Львівської області. Разом з тим раніше до реалізації затвердили 45 регіональних проєктів на загальну суму 64,8 млн грн. Станом на 1 грудня профінансовано 46,8 млн грн. Серед них один проєкт знімають з реалізації (Ремонтно-реставраційні роботи фасадів пам’ятки архітектури місцевого значення Палацу (музей «Дрогобиччинна»), на вул. Шевченка, 38, у м. Дрогобич). По іншому об’єкту зменшили фінансування у зв’язку із затвердженням фінансування за рахунок державної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій у 2021 р. (Капітальний ремонт котельні та тепломережі Мишлятицького навчально-виховного комплексу «Загальноосвітній навчальний заклад І- ІІ ступенів, ДНЗ» Шегинівської сільської ради). Таким чином 3 млн грн, які планували скерувати на реалізацію вказаних двох об’єктів, спрямують на інші видатки за рішенням сесії Львівської обласної ради.
Цьогоріч майже на 167 млн грн більше надійшло до місцевих бюджетів від платників плати за землю Львівщини
6 грудня 2021
Про це повідомило Головне управління Державної податкової служби у Львівській області. Упродовж січня – листопада 2021 року по платі за землю з юридичних осіб надійшло до місцевого бюджету 1106 млн грн, що складає 106,4 від індикативу (понад 1039 млн гривень). Як зазначили в податковому органі, порівняно з січнем – листопадом 2020 року (майже 939 млн грн) надходження збільшилися майже на 167 млн гривень. Упродовж листопада поточного року надійшло 99 млн грн, що майже на 5 млн грн більше ніж у листопаді 2020 року.
«Наше спільне завдання – досягнення колективного імунітету від коронавірусу», - Іван Собко
2 грудня 2021
Керівникам територіальних громад Львівської області наголосили на необхідності підвищення темпів вакцинації населення від коронавірусу, адже спільним завданням керівництва Львівської ОДА та громад є досягнення колективного імунітету населення від ковіду. Про це на селекторній нараді по вакцинації зазначив профільний заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. «Перш за все необхідно посилити перевірки наявності сертифікатів про вакцинацію у пасажирів у громадському транспорті та у відвідувачів закладів громадського харчування. Для цього наполегливо рекомендуємо максимально активізувати роботу в цьому напрямку разом з представниками Нацполіції та Держпродспоживслужби, які зобов’язані здійснювати контроль за дотриманням карантинних заходів», - зазначив Іван Собко. «Водночас, за минулі два тижні виконання планових показників вакцинації по Львівщині складало 93%. Такий результат став можливим завдяки спільній активній роботі громад, райдержадміністрацій, обласної влади. Проте, з поширенням інформації про можливість виходу Львівщини з «червоної» зони, темпи вакцинації в районах різко знизилися до 70% виконання планових показників», - розповів заступник голови Львівської ОДА. Таким чином, керівників громад закликали до кінця цього року максимально вжити заходів для ефективного проведення вакцинації у кожній громаді. Відповідне доручення скерували і головам райдержадміністрацій. У селекторній нараді також взяли участь директор департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис та регіональний координатор з питань вакцинації від коронавірусної інфекції на Львівщині Олег Когут.
У Державному бюджеті на 2022 рік МОН передбачено 153,7 млрд грн – це на 14,4 млрд грн більше, ніж у 2021 році
2 грудня 2021
У Державному бюджеті на 2022 рік Міністерству освіти і науки України передбачено видатки обсягом 153,7 млрд грн, що на 14,4 млрд грн більше, ніж у 2021 році. Держбюджет на 2022 рік ухвалено Верховною Радою України сьогодні, 2 грудня 2021 року. “Дякую народним депутатам за підтримку сфери освіти і науки України. Ми продовжуємо працювати над посиленням соціального захисту педагогів. Уже з грудня зарплата педагогів зросла на понад 8%, з 1 січня 2022 року передбачено збільшення академічних стипендій у закладах професійної, фахової передвищої та вищої освіти. А також уперше буде надано субвенцію на забезпечення пожежної безпеки в школах у розмірі 1,50 млрд грн”, – зазначив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет. Загалом на субвенції для розвитку освіти передбачено 112,9 млрд грн (103,7 млрд грн у 2021 році). У 2022 році буде виділено такі субвенції: освітня – 108 млрд грн; на розвиток НУШ – 1,57 млрд грн; на реалізацію програми “Спроможна школа для кращих результатів” – 1 млрд грн; на надання державної підтримки особам з ООП – 0,50 млрд грн; на створення НПЦ професійної освіти – 0,25 млрд грн; на забезпечення пожежної безпеки у школах – 1,50 млрд грн. Державні видатки МОН на 2022 рік становлять 40,9 млрд грн, що на 5,4 млрд грн більше за минулорічний показник. Зокрема, передбачено кошти для: підготовки кадрів закладами вищої та фахової передвищої освіти – 27,8 млрд грн; виплат академічних стипендій – 5,14 млрд грн; забезпечення діяльності Національного фонду досліджень, грантової підтримки наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) досліджень – 0,83 млрд грн; фонду розвитку закладів фахової передвищої та вищої освіти – 0,25 млрд грн.