«Лабораторії Соціальних Проєктів»: молодь Львівщини навчають, як реалізувати власні соціальні ініціативи

23 листопада 2020р, Новини. Департамент комунікацій та внутрішньої політики, Прес-служба ОДА

«Мрій. Створюй. Втілюй» - таким є девіз команди «Лабораторії Соціальних Проєктів». Сьогодні ж вона навчає молодь Львівщини реалізовувати власні соціальні ініціативи.

Зустрічі проводять в офісі громадської молодіжної організації «Християнська асоціація УМСА», що у Львові. Як розповіла виконавча директорка YMCA Lviv, викладачка, кандидатка політичних наук, громадська діячка та тренер навчань Олександра Сорокопуд, для участі попередньо зацікавлена молодь з різних куточків області, міста Львова заповнювала онлайн форму. Тепер молоді люди проходять навчання.

Зокрема, цими вихідними провели першу сесію із трьох запланованих в межах проєкту. Навчались упродовж вихідних. Окрім Олександри, тренерами виступили у минулому прес-секретар та координатор проєктів молодіжної організації «Дзиґа»Юрій Вовкогон та міжнародна комунікаторка та файндрайзерка (YMCA-Lviv), у минулому експертка з моніторингу і оцінки, Західний Хаб Програми U-LEAD, GIZ та керівниця навчального центру НАМ (Київ) Ірина Вуйцик.

Молодь поділилась власними ідеями проєктів, які б вони хотіли реалізувати та проблемними питаннями, які виникають. Також говорили про те, як працювати в команді, кого б молодь хотіла залучити до реалізації проєкту.

«Перша сесія допомогла побачити проблеми молоді в ОТГ без «рожевих окулярів». Такі теми як шкільний булінг, через який підлітку довелось змінити школу, почуття самотності під час дистанційного навчання в умовах карантину, страх захворіти або втратити рідних, тривожність через новини і страх майбутнього - далеко не повний перелік того, з чим молодь живе у наших громадах. Розуміння як уповноважити їх стати агентами змін і зробити власні нові ініціативи, змінити негативні тенденції, створити простори підтримки та співпраці - ось ті задачі яким ми присвятили вихідні та з якими будемо рухатись далі у Лабораторії соціальних проєктів» - зазначила Олександра Сорокопуд.

Загалом про свої ідеї розповіли понад десяток молодих людей. Тренер поділилась, що деякі з них вже мають механізми реалізації власних проєктів.

«До прикладу, на тему булінгу молодь хоче зняти відео та аудіопрограму, де розповідатимуть про цю проблему, таким чином автори проєкту даватимуть впевненість і підтримку тим молодим людям, які з нею стикнулись», - додала Олександра Сорокопуд.

В межах наступних навчань молодим людям  покажуть як працювати із медіа, робити заявку на фінансування. За підсумками навчання молодь зніматиме відео на якому презентуватиме себе, а також проєкт над яким працюватиме далі.

Організатори розповідають, що підтримуватимуть своїх вихованців і надалі. До прикладу, в майбутньому теж заплановані зустрічі, де  присутні обговорюватимуть, як реалізується той чи інший проєкт.

«Наша ідея – навчити молодь робити власні соціальні проєкти. Та дати їм для цього всі необхідні інструменти»,-  підсумувала тренерка.

Організатори заходів: Громадська молодіжна організація «Християнська асоціація УМСА», департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації в межах конкурсних проєктів Обласної програми «Молодь Львівщини» на 2016-2020 роки.

Ключові слова:

молодь

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook