Львівська православна богословська академія відзначає 30-річчя створення

26 листопада 2020р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

Академія була утворена шляхом злиття Львівської духовної семінарії та Львівської духовної академії, відтак нині відбулось урочисте святкування 30-ї річниці діяльності закладу. 

Святкові заходи розпочалися богослужінням в академічному храмі свят. Іоана Золотоустого – пам’ятці архітектури ΧΙΧ ст. Архієрейську літургію очолив Митрополит  Львівський і Сокальський Димитрій (Рудюк).

"Академія майже ровесниця нашої незалежної України. І на шляху розбудови української держави відігравала важливу роль. Радіємо, що ювілей закладу відзначаємо в умовах духовної свободи, коли незалежною є і Українська Православна Церква. Велика гордість для нас, що сьогодні випускники Львівської православної богословської академії несуть Боже слово по всій Україні, в країнах Європи, Америці, Канаді, Австралії. Вітаю усіх причетних до діяльності академії. Бажаю міцного здоров’я та рясних Божих благословінь", - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Привітав студентів та викладачів академії зі святом і заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

"Кожен на своєму місці має Богом дану йому місію. Часто шлях, який нам дає Господь, є складним, і його треба гідно пройти: від народження до останнього подиху. Не менш важливо гідно служити людям. На Вас покладена особлива роль. Ви передаєте світле зерно, даєте настанови та проповідуєте слово Господнє. Важливо, що цей навчальний заклад упродовж 30 років переживав різні часи. Церква зажди була, є і буде. В нашій історії так склалось, що віра людей була найвищою, найсильнішою до церкви.  Ви дійсно того заслуговуєте, і кожен з вас робить надважливі речі. Велика подяка за можливість розділити з Вами Ваше свято", - звернувся до усіх присутніх заступник голови.

Іван Собко також відзначив найактивніших діячів академії подяками.

Львівська православна богословська академія готує священнослужителів, працівників синодальних та єпархіальних управлінь і місій для Української Православної Церкви (Православної Церкви України). При академії діє церковно-археологічний музей, у якому зберігаються цінні експонати та проводяться тематичні виставки.

Богословська академія тісно співпрацює із закордонними навчальними закладами Німеччини, Нідерландів, Канади, США. Академія займається благодійною діяльністю, відвідує геріатричні центри, утримує благодійну їдальну для нужденних.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook