Команда «державотворців» з Львівщини представить проект на національному етапі

4 грудня 2020р, Новини. Департамент комунікацій та внутрішньої політики, Прес-служба ОДА

Завершився обласний етап Всеукраїнської навчальної програми особистісного та професійного розвитку «Державотворець». Молодь навчалась в 4-х командах, за підсумками роботи  - презентували напрацьовані проекти.

«Під час презентації проектів важливо зрозуміти кожну команду та усвідомити всі завдання і цілі, які вони перед собою ставлять. Після представлення робіт, усвідомлюєш наскільки навчання Програми розкрило в учасників глибинне розуміння усіх процесів та реформ в Україні. Спікери не лише усвідомили свою відповідальність за розвиток та особистий внесок кожного у процеси державотворення, але й вивчили потреби Львівської області та презентували проекти вже на реальних подіях, локаціях і з всією картою партнерів» - розповіла керівник відділу молодіжної політики Львівської ОДА Софія Курман.

Зазначимо що чотири тижні поспіль «державотворці», а це активна молодь із Львівщини, яка вирішила поглибити свої знання державотворення, працювали із менеджерами та лідерами думок зі всієї України. Вони також реагуючи на актуальні запити суспільства розробляли громадські проекти.

До прикладу, серед представлених напрацювань – LitПроект, який стосується аудіоозвучення книг українською мовою. Також - «Розмова про...», темою якого є підняття серед молоді рівня знань про сексуальну освіту.

Презентували і проект «Просто». Його мета це розвиток громадської освіти у сфері державотворення, а також проект «Рада твого району».

 Журі оцінювала кожен проект за 5-и бальною шкалою. Критеріями були: цінність проекту, його інноваційність, реалістичність і сталість.

Найбільшу кількість балів та схвальні коментарі отримав проект «Рада твого району».

Саме його автори представлятимуть на національному етапі в Києві у грудні цього року. А вже у 2021 році спільно з Львівською ОДА розпочнуть його втілення в територіальних громадах Львівщини.

«Ми з командою виграли регіональний конкурс. І це лише підтвердило те, що ми створили потрібний громаді проект. Це лише початок. Зараз нас чекає регіональний пітчинг в Міністерстві молоді та спорту України, круглі столи, обговорення з партнерами, нові знайомства зі стейкхолдерами молодіжної політики. Далі більше і амбітніше» - поділився координатор проекту-переможця та учасник програми «Державотворець»Данило Шевчук.

До журі обласного етапу «Державотворця» увійшли керівник відділу молодіжної політики Львівської ОДА Софія Курман, керівник Управління молодіжної політики у Львівській міській раді Олександр Николяк, СЕО у Lem Station, співзасновник Львівського кластеру розвитку освіти та креативності Михайло Лемак, менеджерка програми «BUR.LAB» Каріна Михайляк, виконавчий директор у Львівській освітній фундації Маряна Кащак. Також з командами працював проектний менеджер Програми Максим Михайлик.

Нагадаємо, «Державотворець» - національна програма особистісного та професійного розвитку для молоді. Це онлайн навчання, спрямоване на розвиток відповідального лідерства та підвищення рівня громадянської активності молоді України віком від 18 до 25 років. Цьогоріч серед учасників – 25 молодих людей із Львівщини.

Програма відбулась на двох рівнях – загальнонаціональному, до якого долучається молодь з усієї України, та регіональному. Тут юнаки та дівчата говорили про виклики у свої громадах.

«У найближчі 5 років важливим напрямком роботи з молоддю стане розвиток інструментів участі та молодіжної інфраструктури. Враховуючи соціологічне опитування молоді Львівщини у 2020 році, 40% респондентів планує працювати і жити у своїх громадах. Для Львівської ОДА це топ-завдання: забезпечити усі умови для розвитку і самореалізації молодих людей навіть у віддалених населених пунктах»,-  зазначив директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА.

Організатори: Міністерство молоді та спорту України, Українська академія лідерства, проект USAID «Підтримка організацій-лідерів у протидій корупції в Україні «ВзаємоДія» (SACCI). Регіональний організатор – департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА.

Ключові слова:

державотворецьмолодь

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook