«16 днів проти насильства»: на проспекті Свободи у Львові відкрили виставку «Річ у тім…»

9 грудня 2020р, Новини. Департамент соціального захисту населення, Прес-служба ОДА

У середу, 9 грудня, в межах Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» на площі перед Львівським Національним академічним театром опери та балету ім. Соломії Крушельницької у Львові  відкрили виставку «Річ у тім…». Експозиція присвячена проблемі домашнього насильства в будь-яких його проявах.

«Мета виставки – привернути увагу суспільства до проблеми насильства, донести, що таке явище може торкнутися кожного. Тому вкрай важливо не мовчати про це, а говорити», - прокоментувала директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Наталія Кузяк.

На виставці показали 16 предметів, які мали місце в реальних подіях, пов'язаних із домашнім насильством. Це, зокрема, зв'язка ключів, рушник, м'яка іграшка, ножиці, мобільний телефон.

Реальні історії жертв або свідків домашнього насильства, пов’язаних із цими предметами, можна прочитати за посиланням (всі імена і деякі деталі змінено).

В межах акції перехожим роздавали інформаційні буклети із необхідною інформацією та контактами служб, куди можна звернутись по допомогу тим, хто постраждав від домашнього насильства.

«Ця виставка закликає уникати насильства у будь-якому його прояві: чи то у стосунках між дружиною та чоловіком, чи то між дітьми та батьками, чи у словах та вчинках загалом», - зазначила начальник управління з питань праці та сімейної політики департаменту соцзахисту населення облдержадміністрації Уляна Дорош.

Організатором акції у Львові є Головне управління Національної поліції у Львівській області, учасники – представники Львівської обласної державної адміністрації, громадської організації «Центр Жіночі перспективи», працівники мобільних груп реагування на факти домашнього насильства та представники інших організацій, які працюють у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.

«Наша організація протидіє насильству у сім’ї вже упродовж 22 років. Ця проблема є все ще замовчуваною, тому така акція покликана звернути увагу суспільства на те, що особливо зараз, у час пандемії, збільшується ймовірність насильства вдома, на жаль. Тому ми закликаємо усіх бути небайдужими та, за можливості, допомагати тим, хто цього потребує», - сказала Марта Чумало, заступниця голови громадської організації «Центр Жіночі перспективи».

На Михайлівській площі у Києві виставку «Річ у тім…» відкрили ще 25 листопада. Експонуватиметься вона до 10 грудня.

Марта Кудляк

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook