"Ми повинні побудувати ефективну систему цивільного захисту на рівні ОТГ", - Валерій Глобенко

10 грудня 2020р, Новини. Прес-служба ОДА

Серед основних заходів реформування адміністративно-територіального устрою – побудова системи захисту населення від надзвичайних ситуацій. Адміністративні та соціальні послуги, розміщення різних служб, пожежних частин та рятувальних підрозділів здійснюватимуться у кожному центрі громади шляхом створення відповідних органів управління та сил цивільного захисту (місцевих пожежних частин, комунальних та добровільних рятувальних формувань) та їх належного забезпечення.

Відтак, захист території та мешканців від надзвичайних ситуацій та пожеж належатиме до повноважень органів місцевого самоврядування.

Про організацію цивільного захисту в об’єднаних територіальних громадах розповів під  час селекторної наради із головами РДА та ОТГ Валерій Глобенко, перший заступник начальника ГУ Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області.

«Ми повинні побудувати ефективну систему цивільного захисту на рівні ОТГ. Це і організація реагування на різні небезпечні події та надзвичайні ситуації на територіях громад, і питання забезпечення оповіщення населення, створення захисних споруд. Для того, щоб можна було виконувати цей комплекс завдань, потрібні організаційні структури – тобто працівники, структурні підрозділи або особи, на яких покладуть ці обов’язки, - наголосив Валерій Глобенко. - Окремо зупинюсь на найбільш важливих зараз питаннях: розміщенню пожежних підрозділів в ОТГ та збереженню місцевих команд. Прошу зробити все можливе для того, щоб зберегти ці команди. Для цього необхідно передбачити відповідні витрати для утримання як особового складу, так і техніки. Це функції та повноваження місцевої влади».  

Він також наголосив на необхідності створення нових пожежних підрозділів у новостворених ОТГ.

«Питання пожежної охорони в ОТГ – надважливе.  У нас є громади, де відсутні підрозділи місцевої пожежної охорони. Пожежі в екосистемах – це спалення сухої трави, і особливо пожежі в лісах, які прилягають до населених пунктів – це половина усіх пожеж, на які виїжджають бригади.  Тому необхідно забезпечити належний захист людей від такого роду небезпек».

Основні завдання перед новоствореними об’єднаними територіальними громадами щодо побудови системи цивільного захисту на місцях:

  • Створення органів управління у сфері цивільного захисту
  • Забезпечення гасіння пожеж та реагування на НС
  • Створення й керівництво місцевим пожежно-рятувальним підрозділом
  • Організація набору добровільних пожежників, забезпечення їхньої діяльності, сприяння розвиткові добровільного пожежного руху
  • Оповіщення та інформування населення про загрозу і виникнення НС
  • Укриття населення в захисних спорудах цивільного захисту
  • Евакуація і розміщення населення у безпечних районах
  • Забезпечення життєдіяльності постраждалих від НС
  • Радіаційний, хімічний, біологічний та медичний захист населення
  • Інструктаж населення на випадок НС

Валерій Глобенко також зазначив, що кожна ОТГ повинна здійснити аналіз стану існуючих систем оповіщення, в тому числі централізованих, локальних та об’єктових, їх спроможності щодо своєчасного оповіщення населення; визначити необхідність відновлення або впровадження нових систем оповіщення.

Нагадаємо, Державна служба України з надзвичайних ситуацій розробила Методичні рекомендації для органів місцевого самоврядування щодо організації та забезпечення пожежної безпеки на території об'єднаних територіальних громад, утворення та функціонування місцевих пожежно-рятувальних підрозділів.

 

Марта Кудляк

 

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook