Рятувальники закликають дотримуватися правил пожежної безпеки під час великодніх свят
У Головному управлінні Державної служби надзвичайних ситуацій України у Львівській області нагадують про головні правила пожежної безпеки, яких необхідно дотримуватися у період великодніх свят.
Зокрема:
- ГУ ДСНС України у Львівській області закликає священнослужителів та парафіян дотримуватись правил пожежної безпеки у релігійних закладах, бути обережними при користуванні відкритим вогнем, по закінченню Богослужіння, вимикати електричні прилади, постійно слідкувати за справністю електричних мереж;
- Напередодні Великодніх свят багато вірян відвідуватимуть кладовища. Нагадуємо, що краще принести на могилу живі квiти, а штучної атрибутики з пластику краще уникати.
- При виборі свічок слід обирати якісні свічки, краще із скляним корпусом.
- Не залишайте запалені свічки без нагляду;
- Не забувайте контролювати дітей, які дуже цікаві до всього навколишнього;
- Ще одне правило, яке необхідне – це поділитись частинкою свята з людьми, які зараз далеко від своїх домівок, від своїх рідних, які вимушено переїхали, а також тими, хто героїчно захищає нашу країну від окупанта. Наша сила у єдності та спільній допомозі один одному.
При виникненні пожежі негайно викликайте вогнеборців за номером 101.
Будьте обережні, бережіть своє життя та життя своїх близьких! Дотримуйтеся правил пожежної безпеки! Даруйте добро ближнім!
Новини за темою
Львівщина протидіє виникненню пожеж в лісових масивах: підсумки обласної комісії ТЕБ і НС
5 серпня 2021
Під очільництвом заступника голови Львівської облдержадміністрації Віталія Загайного сьогодні, 5 серпня, провели засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Члени Комісії основну увагу зосередили на питанні протидії масових пожеж лісів, торфовищ та сільгоспугідь на період загрози виникнення високої пожежонебезпечної ситуації в області. «Протидія пожеж в екосистемах це справа не лише державних органів влади, обласних та районних адміністрацій, територіальних громад, це також активна участь громадян. Адже збитки, які може завдати бодай одна пожежа вимірюється сотнями тисяч гривень, призводить до нищення екосистеми, та й зрештою має негативний вплив на здоров’я людей. Саме тому до цієї проблеми прикута значна увага як державної Комісії ТЕБ і НС, так і відповідно регіональної. Ключове наше завдання на сьогодні визначити перелік об’єктів для здійснення водозабору, а це: відкриті джерела, спеціальні протипожежні водойми, гідранти, колодязі з відповідним рівнем води. А далі забезпечимо доступ до інформації про ці джерела керівників територіальних громад, райдержадміністрацій, установ, організацій, підприємств, які залучені до ліквідації пожеж в екосистемі», - зазначив Віталій Загайний. Окремо на розгляд Комісії винесли питання виникнення пожеж на територіях сміттєзвалищ Львівської області. Як приклад, неналежне утримання Бродівського сміттєзвалища, призвело до виникнення пожеж на території смітника наприкінці квітня цьогоріч. Для ефективної протидії пожеж Львівська адміністрація спільно з Держекоінспекцією проводить рекрутинг та навчання громадських екологічних інспекторів. Це допоможе зупиняти пожежі на самому початку її виникнення. За інформацією начальника Держекоінспекції у Львівській області Романа Дасюка, станом на зараз сім громад Львівщини вже мають громадських інспекторів. До їхніх обов’язків входить контроль за браконьєрством та спалюванням сухої рослинності. Громадський інспектор на рівні з державним стежить за випадками порушення законодавства, складає протоколи на порушників, яких можуть притягнути до відповідальності. До слова, за одиничний підпал сухої трави загрожує мінімальний штраф у розмірі 3060 гривень. Загалом по Львівській області кількість громадських екоінспекторів складає майже 50 людей, а це найвищий показник в Україні. Ілона Орнат
Добровольці місцевих пожежних команд тренуватимуться на полігоні державного університету безпеки життєдіяльності
22 квітня 2021
Сьогодні заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний відвідав навчально-тренувальний полігон Львівського державного університету безпеки життєдіяльності. Тут зможуть навчатись та здобувати практичні навики, у тому числі, учасники добровільних пожежних команд. «Ми плануємо використовувати цей полігон для підготовки місцевих та добровільних пожежних команд. Боротьба з вогнем – не може бути справою аматорів. Відповідно, усі задіяні мають пройти обов'язковий вишкіл. У нас є добра науково-практична та навчальна база, зосереджена в університеті безпеки життєдіяльності. Університет задекларував готовність проводити потрібні навчання, своєю чергою ми допомагаємо навчальному закладу в рамках обласної програми «Безпечна Львівщина». Сьогоднішнє знайомство з матеріально-технічною базою закріплює наші попередні домовленості. Це максимально корисні взаємовідносини, націлені на покращення ситуації в громадах у частині створенням пожежних команд на місцях», - наголосив Віталій Загайний. В області є 26 громад, де доцільно створити місцеві пожежні команди, аби час доїзду до можливого місця пожежі складав не більше 20 хвилин. Навчально-тренувальний полігон дозволяє майбутнім рятувальникам здобути практичні навички із застосування пожежної, аварійно-рятувальної та спеціальної техніки, пожежно-рятувального оснащення. Тут навчають проводити оперативні дії з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та гасіння пожеж. З курсантами, студентами та слухачами проводять практичні заняття з організації аварійно-рятувальних робіт (при розливі хімічно-небезпечних речовин, при руйнуванні будівель, при розливі металевої ртуті, при дорожньо-транспортних пригодах); пожежної тактики (гасіння пожеж у підвалах, на поверхах та на горищах будівель); а також використання пожежної та аварійно-рятувальної техніки (експлуатація засобів малої механізації та аварійно-рятувального обладнання). Окрім того, на навчально-тренувальному полігоні змонтована імітаційна установка для відпрацювання практичних занять з ліквідації аварій в разі виливу небезпечно-хімічних речовин (зріджених аміаку, хлору) з залізничної чи автоцистерни під час транспортування. Така технологія ліквідації подібних аварій запозичена у рятувальників Швеції. На території полігону також передбачені належні умови для проживання курсантів, студентів та слухачів, що дозволяє підвищити продуктивність навчального процесу.
За добу вогнеборці ліквідували 107 пожеж сухої трави
12 квітня 2021
За інформацією Головного управління ДСНС України у Львівській області, за минулу добу горіння сухої рослинності зафіксували у всіх районах Львівської області. Всього виникло 107 пожеж. Зокрема, в с. Мужиловичі (Новояворівська МТГ) Яворівського району рятувальники 53-ої державної пожежно-рятувальної частини м. Новояворівськ ліквідували пожежу сухої трави на площі 20 000 кв.м. Ще одну масштабна пожежа виникла у Львові на вул. Білогорща. Надзвичайники ліквідували пожежу сухої трави та чагарнику на площі 8 000 кв.м. Вкотре звертаємось до мешканців з проханням дотримуватись заходів пожежної безпеки! В жодному разі не розводьте багаття поблизу будівель і не залишайте його без нагляду. Також не розпалюйте багаття в лісі - це дуже небезпечно. Не дозволяйте дітям підпалювати суху траву! Не кидайте недопалки на землю – нерідко загоряння відбуваються і з цієї причини. Пам'ятайте, що спалювання сміття та сухої трави на території і поблизу населених пунктів, заборонено.
«Наше спільне завдання – працювати на випередження», - Віталій Загайний ознайомився з готовністю організацій Львівського району до пожежонебезпечного періоду
9 квітня 2021
Пожежонебезпечний період лише розпочався, а на території Львівської області вже зафіксовано майже 500 пожеж в екосистемах – це приблизно 100 га випаленої землі. За минулий рік зафіксовано 3000 пожеж, ще 65 - в лісогосподарствах різної форми власності. Від початку року складено 36 протоколів за спалювання сухої рослинності та сміття на загальну суму 47 000 грн. Сьогодні заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний в межах робочої поїздки промоніторив стан готовності місцевих пожежних команд та лісогосподарських підприємств Львівського району до запобігання пожежам та реагуванню на пожежі в екосистемах. Зокрема, заступник очільника області відвідав та поспілкувався із особовим складом місцевих пожежних команд у смт. Куликів, с. Добросин та державних і комунальних лісогосподарських підприємств Жовкви та Рава-Руської. Віталій Загайний наголосив, що задля попередження пожеж в екосистемах, необхідна співпраця лісівників, підрозділів ДСНС, місцевої влади та громадськості. Відтак, разом із головами громад, обговорили запровадження громадських еко-інспекторів у громадах. «Наше спільне завдання – не тільки накладати штрафи на винуватців, а перш за все, працювати на випередження. Протидія масовим пожежам в екосистемах – одне з першочергових питань у роботі обласної влади, органів місцевого самоврядування, профільних структурних підрозділів адміністрації, екологічної інспекції, управління лісового та мисливського господарства, ДСНС - зауважив заступник голови облдержадміністрації. - Значну роль у ліквідації надзвичайних ситуацій та аварій відіграють створені місцеві пожежні команди. Вони – запорука безпеки в громадах. Сьогодні діє понад 30 таких утворень в громадах Львівщини. За три роки плануємо створити ще 20 місцевих та добровільних пожежних команд спільними силами обласного бюджету територіальних громад та ДСНС». Він також наголосив на важливості налагодження обміну оперативною інформацією між пожежно-рятувальними підрозділами, підрозділами територіальних громад, підприємствами лісового господарства: «Важливе налагодження оперативного виявлення загоряння. Для цього використовується наземне патрулювання та, у цілодобово режимі, через відеоспостереження. Також, патрулювання безпілотниками, які особливо добре зарекомендували себе ще й під час гасіння пожеж у лісових масивах та сільгоспугіддях». В межах поїздки Віталій Загайний також, ознайомився із оперативно-мобілізаційними планами та оглянув лісопожежні станції лісгосподарських підприємств, техніку, що використовується при пожежогасінні: автомобілі, повітродувки, моторозбризкувачі. Лісівники Жовківсткого та Рава-Руського ДЛГ продемонстрували процес створення мінералізованих смуг, які широко застосовуються для захисту лісів та полів. До слова, жовківські лісівники від початку року вже створили нових мінсмуг загальною протяжністю понад 30 кілометрів. Зазначимо, причиною абсолютної більшості виникнення загорянь в екосистемах є людський фактор. Вкотре закликаємо мешканців області дотримуватись правил пожежної безпеки в екосистемах та не спалювати суху траву та сміття на відкритих територіях. Попередити значно легше, ніж ліквідовувати.
За порушення вимог пожежної безпеки каратимуть більшими штрафами: прийнято Закон
4 лютого 2021
315 народних депутатів Верховної Ради у другому читанні підтримали проект Закону № 3755 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері захисту природних екосистем від пожеж». Він передбачає збільшення штрафів за порушення вимог пожежної безпеки. «Законом передбачається підвищення штрафів за дії, що можуть призвести до загоряння у навколишньому природному середовищі, а саме за: - порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки (стаття 175 КУпАП) – до 1700-3400 гривень для громадян та 3400-5100 гривень для посадових осіб; - порушення правил пожежної безпеки на залізничному, морському, річковому транспорті (стаття 120 КУпАП) – до 1700-3400 гривень для громадян і 3400-5100 гривень для посадових осіб, а на повітряному транспорті відповідно 2250-4250 та 3400-5100 гривень; -здійснення підприємством господарської діяльності без декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства у сфері пожежної безпеки (стаття 175-2) – до 1700-5100 гривень для суб’єктів підприємницької діяльності; - порушення вимог нормативних документів з питань технічної експлуатації електричних станцій і мереж, енергетичного обладнання (стаття 95-1) – до 1700-3400 гривень для громадян та 3400-5100 гривень для посадових осіб», - деталізував нововведення Закону голова Держекоінспекції Андрій Мальований. Прийнятий законопроект дозволить підвищити відповідальність громадян та суб’єктів господарювання за утворення пожежонебезпечних ситуацій і, відповідно, забезпечить бездоганне дотримання вимог пожежної безпеки. «Своєю чергою це дасть змогу не допустити пожеж у лісах, лісосмугах, у прибережних смугах та інших екосистемах», - додав Андрій Мальований.
В області посилюватимуть контроль за станом пожежної безпеки у закладах соціальної сфери
25 січня 2021
Сьогодні у Львівській ОДА відбулась нарада щодо належного дотримання протипожежних заходів у закладах соціальної сфери. Перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик, заступник голови ОДА Тарас Грень та представники ГУ ДСНС та ГУ Нацполіції в області обговорили питання дотримання заходів протипожежної безпеки на об’єктах підвищеного ризику. Це, зокрема, установи соціального захисту, охорони здоров’я, навчальні заклади. Перший заступник голови адміністрації Андрій Годик наголосив на необхідності здійснити перевірки протипожежного стану і системи протипожежної безпеки в таких установах. Також необхідно перевірити стан систем газопостачання, електричних приладів, наявності дозвільної документації в місцях з масовим перебуванням людей. Керівникам закладів та установ області необхідно провести з персоналом додаткові інструктажі щодо дотримання пожежної безпеки та планів евакуації. «Ми повинні донести інформацію до всіх відповідальних осіб і забезпечити виконання протипожежних заходів, аби не допустити загибелі людей», - підсумував Андрій Годик. Нагадаємо, у Харкові під час пожежі у будинку для літніх людей загинуло 15 осіб.
З початку року на Львівщині за порушення правил пожежної безпеки в лісах оштрафували 25 осіб
18 грудня 2020
З початку року працівники Держеконіспекції у Львівській області за порушення правил пожежної безпеки в лісах притягнули до відповідальності 25 громадян і наклали штрафів на суму понад три тисячі гривень. Про це повідомив очільник вищезгаданої установи Микола Маланич. Водночас, як зазначив голова ДЕІ Андрій Мальований, у державному лісовому фонді площа, знищена пожежами, зросла у 42 рази, склавши понад 44 тисячі гектарів. «Цьогоріч Україна, як ніколи раніше, постраждала внаслідок лісових пожеж. За даними Державної служби з надзвичайних ситуацій у 2020 році майже на 50% збільшилась кількість пожеж в природних екосистемах порівняно з минулим роком. Однією з причин загорянь у лісах є порушення вимог пожежної безпеки. Разом з цим, штрафи тут все ще залишаються на низькому рівні - від 255 до 850 гривень», - підкреслив Андрій Мальований. За його словами, Верховна Рада України у першому читанні прийняла законопроект №3755, який значно підвищує штрафи за недотримання вимог пожежної безпеки. Так, згідно зі змінами до статті 175 КУпАП покарання складає 1700-3400 гривень для громадян та 3400-5100 гривень для посадових осіб. «Це справді важливі зміни для протидії займанню в екосистемах. Однак, на жаль, необхідність збільшувати штрафи також і за недотримання вимог пожежної безпеки у лісах цього разу залишилась поза увагою парламентарів. Сподіваюсь, що до другого читання ця прогалина у проекті закону буде виправлена. Штрафи повинні відповідати реальній шкоді, яка наноситься довкіллю порушеннями», - підкреслив Андрій Мальований. Оксана Буй
ДСНС попереджає про збільшення кількості пожеж у житловому секторі
11 грудня 2020
Зі зниженням температури повітря, традиційно збільшується кількість випадків виникнення пожеж у житловому секторі. Аби підтримувати комфортну температуру в оселі, люди нерідко нехтують правилами безпеки під час експлуатації опалювальних електроприладів та пічного опалення, що призводить до пожежі. Займання у приватному секторі надзвичайно небезпечні, адже зазвичай загрожують не лише мешканцям оселі, у якій виникають, але й тим, хто проживає поруч. За інформацією ДСНС України, лише протягом минулої доби в житловому секторі сталося більше сотні пожеж. 8 грудня на Львівщині в житловому будинку унаслідок забавок зі сірниками, на хлопчику 2018 року народження спалахнув одяг, дитина загинула. Як з’ясувалось, на момент інциденту в будинку перебувало ще двоє дітей: хлопчик 2014 та дівчинка 2016 років народження. Їх медики госпіталізували у задовільному стані для подальшого обстеження. ГУ ДСНС у Львівській області закликає мешканців бути обережними, обігріваючи свої оселі. Пам’ятайте: не використовуйте для обігріву приміщень несертифіковані та саморобні нагрівальні прилади та газові кухонні плити; у разі використання серійних нагрівальних пристроїв, установіть їх таким чином, щоб уникнути перекидання, також обмежте доступ до них дітей; витримуйте відстань від приладів електроопалення до горючих матеріалів і конструкцій; дотримуйтесь правил пожежної безпеки при використанні індивідуальних систем опалення та систем пічного опалення в будинках; не залишайте без нагляду у разі виходу з приміщень увімкнені в електромережу нагрівальні прилади, телевізори, праски тощо; намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі значної потужності; не допускайте застосування саморобних некаліброваних плавких вставок в запобіжниках електричного струму; тримайте запальнички та сірники у недоступних для дітей місцях; ніколи не заохочуйте та не дозволяйте дітям бавитися із сірниками й запальничками та вважати їх іграшками; у вас мають бути в наявності первинні засоби пожежогасіння. У разі пожежі, задимленості, загазованості, обвалу конструкцій будинків і споруд, вибухів технологічного обладнання і приладів – телефонуйте до Служби порятунку за номером «101».
"Ми повинні побудувати ефективну систему цивільного захисту на рівні ОТГ", - Валерій Глобенко
10 грудня 2020
Серед основних заходів реформування адміністративно-територіального устрою – побудова системи захисту населення від надзвичайних ситуацій. Адміністративні та соціальні послуги, розміщення різних служб, пожежних частин та рятувальних підрозділів здійснюватимуться у кожному центрі громади шляхом створення відповідних органів управління та сил цивільного захисту (місцевих пожежних частин, комунальних та добровільних рятувальних формувань) та їх належного забезпечення. Відтак, захист території та мешканців від надзвичайних ситуацій та пожеж належатиме до повноважень органів місцевого самоврядування. Про організацію цивільного захисту в об’єднаних територіальних громадах розповів під час селекторної наради із головами РДА та ОТГ Валерій Глобенко, перший заступник начальника ГУ Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області. «Ми повинні побудувати ефективну систему цивільного захисту на рівні ОТГ. Це і організація реагування на різні небезпечні події та надзвичайні ситуації на територіях громад, і питання забезпечення оповіщення населення, створення захисних споруд. Для того, щоб можна було виконувати цей комплекс завдань, потрібні організаційні структури – тобто працівники, структурні підрозділи або особи, на яких покладуть ці обов’язки, - наголосив Валерій Глобенко. - Окремо зупинюсь на найбільш важливих зараз питаннях: розміщенню пожежних підрозділів в ОТГ та збереженню місцевих команд. Прошу зробити все можливе для того, щоб зберегти ці команди. Для цього необхідно передбачити відповідні витрати для утримання як особового складу, так і техніки. Це функції та повноваження місцевої влади». Він також наголосив на необхідності створення нових пожежних підрозділів у новостворених ОТГ. «Питання пожежної охорони в ОТГ – надважливе. У нас є громади, де відсутні підрозділи місцевої пожежної охорони. Пожежі в екосистемах – це спалення сухої трави, і особливо пожежі в лісах, які прилягають до населених пунктів – це половина усіх пожеж, на які виїжджають бригади. Тому необхідно забезпечити належний захист людей від такого роду небезпек». Основні завдання перед новоствореними об’єднаними територіальними громадами щодо побудови системи цивільного захисту на місцях: Створення органів управління у сфері цивільного захисту Забезпечення гасіння пожеж та реагування на НС Створення й керівництво місцевим пожежно-рятувальним підрозділом Організація набору добровільних пожежників, забезпечення їхньої діяльності, сприяння розвиткові добровільного пожежного руху Оповіщення та інформування населення про загрозу і виникнення НС Укриття населення в захисних спорудах цивільного захисту Евакуація і розміщення населення у безпечних районах Забезпечення життєдіяльності постраждалих від НС Радіаційний, хімічний, біологічний та медичний захист населення Інструктаж населення на випадок НС Валерій Глобенко також зазначив, що кожна ОТГ повинна здійснити аналіз стану існуючих систем оповіщення, в тому числі централізованих, локальних та об’єктових, їх спроможності щодо своєчасного оповіщення населення; визначити необхідність відновлення або впровадження нових систем оповіщення. Нагадаємо, Державна служба України з надзвичайних ситуацій розробила Методичні рекомендації для органів місцевого самоврядування щодо організації та забезпечення пожежної безпеки на території об'єднаних територіальних громад, утворення та функціонування місцевих пожежно-рятувальних підрозділів. Марта Кудляк
Мешканцям області нагадують основні правила поведінки при пожежі
26 листопада 2020
Як свідчить сумна статистика, в осінньо-зимовий період кількість пожеж у житловому секторі різко зростає. Разом з цим збільшується і кількість загибелі у них громадян. Вчора на Бродівщині в одноповерховому дерев’яному житловому будинку виникла пожежа, внаслідок якої загинув 49-річний чоловік. Обставини події встановлюються. У департаменті з питань цивільного захисту звертаються до мешканців області із проханням бути надзвичайно обачними. Якщо виявили займання чи пожежу, треба чітко повідомити диспетчеру "101" адресу, під’їзд, надати якомога більше конкретної інформації, де саме горить. А, за можливості, зустріти пожежний автомобіль і вказати місце, де відбулося займання. Якщо пожежа застала вас у приміщенні, слід дотримуватись наступних правил: якщо ви прокинулись від шуму пожежі і запаху диму, не сідайте в ліжку, а скотіться з нього прямо на підлогу; до дверей приміщення слід повзти підлогою під хмарою диму, але не відчиняти двері відразу; обережно доторкніться до дверей тильною стороною долоні, якщо двері не гарячі, то відчиніть їх та швидко виходьте; якщо двері гарячі, не відчиняйте їх – дим та полум’я не дозволять вам вийти; щільно закрийте двері, а всі щілини і отвори заткніть будь-якою тканиною, щоб уникнути подальшого проникнення диму. Повертайтесь поповзом у глибину приміщення і приймайте заходи до порятунку; присядьте та глибоко вдихніть повітря, розкрийте вікно, висуньтеся та спробуйте покликати за допомогою; якщо ви не в змозі розкрити вікно, розбийте віконне скло твердим предметом та зверніть увагу людей, які можуть викликати пожежну команду; якщо ви вибрались через двері, зачиніть їх та поповзом пересувайтесь до виходу із приміщення; обов’язково зачиняйте за собою всі двері; зверніть увагу, що під час пожежі заборонено користуватися ліфтами; якщо ви знаходитесь у висотному будинку, не біжіть вниз крізь вогнище, а користуйтеся можливістю врятуватися на даху будівлі. Під час пожежі необхідно остерігатися високої температури, задимленості та загазованості, обвалу конструкцій будинків і споруд, вибухів технологічного обладнання і приладів, падіння обгорілих дерев, а також провалів. Небезпечно входити в зону задимлення. Якщо людина знає правила безпеки під час пожежі, вона в змозі не лише врятувати своє життя, а й надати допомогу іншим людям та врятувати матеріальні цінності від вогню: у сильно задимленому приміщенні рухайтесь поповзом або пригинаючись; для захисту від чадного газу необхідно дихати через зволожену тканину; звертайте увагу, що маленькі діти від страху часто ховаються під ліжко, в шафу та забиваються у куток; виходьте із осередку пожежі в той бік, звідки віє вітер; якщо на людині горить одяг, зваліть її на землю та швидко накиньте пальто, плащ або будь-яку ковдру чи покривало (бажано зволожену) і щільно притисніть до тіла, у разі необхідності викличте медичну допомогу; якщо загорівся ваш одяг, падайте на землю і перевертайтесь, щоб збити полум’я, ні в якому разі не біжіть – це ще більше роздуває вогонь; для гасіння пожежі використовуйте вогнегасники, пожежні гідранти, а також воду, пісок, землю, кошму, ковдри та інші засоби, пристосовані для гасіння вогню; бензин, гас, органічні масла та розчинники, що загорілися, гасіть тільки за допомогою пристосованих видів вогнегасників, засипайте піском або ґрунтом, а якщо осередок пожежі невеликий, накрийте його азбестовим чи брезентовим покривалом, зволоженою тканиною чи одягом; якщо горить електричне обладнання або проводка, вимкніть рубильник, вимикач або електричні пробки, а потім починайте гасити вогонь. Запам’ятайте: у всіх випадках, якщо ви в змозі, зателефонуйте «101» і викличте пожежну команду. Перша допомога при опіках: посадіть або покладіть постраждалого; обливайте місця опіків великою кількістю води (15 хвилин і більше, будьте обережні, щоб уникнути переохолодження постраждалого, особливо взимку); якщо є можливість, то зніміть з уражених місць каблучки, годинники, паски, взуття до того, як утворились набряки; зняти одяг, що згорів або ще тліє, можна лише у тому випадку, якщо вони не пристали до уражених місць постраждалого; всі опіки необхідно захистити, прикриваючи їх чистою тканиною без ворсу (простирадло або наволока); викликати швидку медичну допомогу за телефоном «103». Марта Кудляк
Мешканцям області нагадують правила користування електричними обігрівачами
2 листопада 2020
Мешканців Львівщини закликають бути уважними та обережними при використанні електрообігрівачів. Адже їх неправильна експлуатація може призвести до побутової пожежі. Як безпечно користуватися приладами, нагадали в департаменті з питань цивільного захисту. «Через зниження температури мешканці області починають усе частіше використовувати електрообігрівачі. Однак слід пам’ятати, що неправильна експлуатація таких приладів дуже легко може спричинити трагедію, - повідомляють в департаменті з питань цивільного захисту ОДА. - Перед тим, як користуватися електрообігрівачем, слід перевірити, чи немає пошкоджень, та переконатися у його справності». Отже, основні рекомендації щодо безпечного користування приладами електроопалення: 1) не можна застосовувати для обігріву приміщень несертифіковані та саморобні нагрівальні прилади; 2) електрообігрівач не можна ставити біля штор або меблів – відстань від пристрою до горючих матеріалів має становити не менше 0.25 м; 3) небезпечно встановлювати нагрівальні прилади на підставки з легкозаймистих матеріалів; 4) не можна розташовувати прилади обігріву безпосередньо під розеткою, а також на шляхах евакуації людей; 5) перед увімкненням обігрівального пристрою треба переконатись, що він не має механічних ушкоджень; 6) не варто вмикати одночасно багато електроприладів у подовжувач, адже електромережа може не витримати перевантаження; 7) варто обмежити доступ маленьких дітей до нагрівальних приладів; 8) забороняється використовувати електрообігрівальні прилади для сушіння одягу та інших матеріалів; 9) не варто пропускати провід від обігрівача під килимом – це може призвести до його перегрівання та перетирання, що тягне за собою небезпечні наслідки; треба регулярно очищати нагрівачі від пилу й сміття, адже сторонні предмети можуть несподівано спалахнути; 10) не можна залишати ввімкненими електрообігрівальні пристрої під час виходу з будинку. Марта Кудляк
До уваги мешканців: синоптики попереджають про надзвичайну пожежну небезпеку на Львівщині
7 серпня 2020
Львівський регіональний центр з гідрометеорології попереджає, що по місту Львову та території Львівської області 08-10 серпня переважно надзвичайна (5-й клас) та висока (4-й клас) пожежна небезпека. У пожежонебезпечний період заборонено: - розводити багаття у лісі та лісопосадках; - заїжджати автомобілем до лісу; - палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники або недопалки; - залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я; - створювати смітники та спалювати відходи; - спалювати стерню та післяжнивні залишки на сільськогосподарських полях; Також у таку погоду гострою стає проблема загорянь на торфовищах, адже висока температура повітря унеможливлює їх утримання у достатньо зволоженому стані. Шановні громадяни! Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, телефонуйте за номером «101». Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків. Водночас зазначаємо, що цього річ Верховна Рада України з метою збереження довкілля щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу затвердила зміни у Кримінальному кодексі та Кодексі України про адміністративні правопорушення, якими посилила відповідальність за спалювання сухої трави та інших злочинів, що забруднюють повітря, знищують рослинний світ, зокрема: – забруднення повітря речовинами, відходами або іншими матеріалами промислового чи іншого виробництва внаслідок порушення спеціальних правил каратиметься штрафом від 30 600 до 61 200 грн або обмеженням волі до 3 років; – знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом каратиметься штрафом від 91 800 до 153 000 грн або обмеження волі від 2 до 5 років; – випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах каратимуть штрафами від 3 060 до 6 120 грн.