Понад шість тисяч мешканців Трускавця забезпечать водопостачанням
10 грудня 2020р, Новини. Департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства, Прес-служба ОДА
У Трускавці на вулиці Стуса проводять повну заміну водопроводу протяжністю 300 метрів. Станом на сьогодні виконали майже 70% робіт.
Мешканці розповідають, через тривалу експлуатацію попереднього водопроводу, часто виникали прориви і періодично впродовж декількох днів не було води у квартирах.
“Маючи маленьку дитину, це створювало сильні незручності, бо для побутових потреб води потрібно багато. Дякуємо, що нас почули і зараз активно проводять роботи. Маю надію, що у скорому часі у домівках безперебійно буде вода”, - зазначила мешканка вулиці Стуса пані Надія.
Фінансування проєкту здійснюється за рахунок коштів обласного і місцевого бюджетів.
“У межах програми “Питна вода” цього року для проведення робіт з прокладання водопроводу виділили кошти у сумі 1 млн 279 тисяч гривень різних бюджетів. На сьогодні підрядна організація проклала 252 метри. Реалізація цього об’єкту забезпечить якісним водопостачанням 6250 мешканців вулиці Стуса”, - зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко.
Загалом цього року у межах прогарми "Питна вода" виконають роботи на об’єктах в смт. Брюховичі, м. Бориславі, м. Трускавець, с. Заводське Буського району, с. Помлинів Жовківського району, м. Золочів, смт. Новий Яричів Кам'янка-Бузького району, м. Мостиська, м. Перемишляни, с. Семенівка Пустомитівського району, с. Синьків Радехівського району, с. Бендюга Сокальського, м. Червоноград, смт. Гірник, с. Страдч Яворівського району.
На сьогодні в повному обсязі виконали роботи на 5 об’єктах.
Оксана Буй
Новини за темою
Спілкування без кордонів: у Трускавці з’явилось перше дерево миру з IT-технологіями
10 травня 2022
У курортному місті Трускавець відкрили перше в Україні Дерево Миру - сучасний символ солідарності та визнання цінностей демократії і свободи. Його мета дозволити людям побачити будь-яке місто світу в режимі реального часу, вітатися з випадковим перехожим, спілкуватися, обмінюватись думками та позбуватися будь - яких кордонів. Дерево обладнане бездротовою точкою Wi-Fi з високошвидкісним інтернетом, камерою відеоспостереження та тривожною кнопкою для відеочату і безпеки, сонячними панелями, що дають автономність, інтерактивною інформаційною панеллю, вбудованим цифровим дисплеєм для додаткової інформації. Кожна деталь дерева має свою символіку: верхівка у вигляді каштанового листка – це символ Києва – незламної столиці України, ІТ технології - розвиток та технічний прогрес, який можливий лише в мирному суспільстві, а сонячні батареї – це технології турботи про довкілля, що протиставляється безповоротному забрудненню екології під час війни. «Ми хочемо жити мирно, з тими сусідами, які нас поважають і шанують, але завжди готові дати відсіч своїм ворогам. Тому люди, які цінують мир, завжди готові до війни. Дай Боже, що усі ці Дерева, які будуть виростати на всій території України й за її межами, насправді допомагали втримувати мир на нашій землі», — зазначив міський голова Трускавця Андрій Кульчинський. Трускавець став першим містом у цьому проєкті. На знак поваги до боротьби українського народу з російським агресором створення «дерев миру» передбачено у всьому світі. Наступним місцем в Україні, де розглядають можливість встановлення Дерева Миру є територія першого публічного Парку української скульптури у готельному комплексі «Edem Resort», яке має стати доповненням місця популяризації українського сучасного мистецтва. Загалом у всьому світі планують «висадити» 27 таких дерев. Частину з них розмістять в Україні, а інші – за кордоном. Наступні міста, де з’являться дерева будуть Київ, Львів, Буча, Бородянка, Маріуполь, а, також за кордоном: Варшава, Ніцца, Париж, Лісабон.
У Трускавці правоохоронці перевірили понад 90 порушників комендантської години
3 травня 2022
У Трускавці продовжують проводити щоденне патрулювання вулиць з дотримання комендантської години. За останні два тижні перевірили 92 порушників, які у заборонений час перебували на вулиці та у публічних місцях. З цієї кількості 12 осіб перебували у стані алкогольного сп’яніння, серед них, як тимчасово переміщені особи, так і жителі Трускавця. Чотирьох водіїв доставили у відділ поліції з підозрою на алкогольне або наркотичне сп’яніння. Сімом особам призовного віку, службовці Дрогобицького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (військкомат), які входять до складу патрулів, вручили військові повістки. Відтак незабаром вони поповнять лави Збройних сил України. Серед порушників комендантської години зафіксували також неповнолітніх осіб віком від 14 до 18 років. Нагадаємо, на час дії воєнного стану на території Львівської області впроваджено комендантську годину. На вулиці та у публічних місцях заборонено перебувати з 23:00 год до 05:00 год. Також у водіїв, які перебувають за кермом у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння, вилучають автівки на потреби армії. Фото: умовне
У Трускавці відбувся благодійний концерт “Пісенне древо України”
2 травня 2022
1 травня на головній сцені Трускавця відбувся благодійний концерт “Пісенне древо України за участі солістів Львівської національної філармонії імені М. Скорика. Захід провели у межах Музично-мистецького проєкту “З піснею до перемоги”, організатором якого є департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА. Зі сцени лунали народні, стрілецькі, популярні українські пісні. Для трускавчан, гостей міста та внутрішньо переміщених осіб, які зараз перебувають у Трускавці, виступили артисти Ірина Стефанко, Ліля Вікарук, Віталія Голубнича, Станіслав Гоян, заслужені артисти України Маріанна Лаба та Василь Понайда. “З особливим захопленням приймала публіка "Червона руту" Володимира Івасюка та "Україну" Тараса Петриненка, "Сам собі країна" Андрія Кузьменка, "Заспіваймо пісню за Україну" Олександра Поньомарьова. Разом з артистами глядачі співали народні пісні. Бо пісня супроводжує українців завжди і всюди, піднімає наш дух, додає відваги, гартує силу. З піснею боронимо рідну землю та йдемо до перемоги!”, - зазначила директорка департаменту Ірина Гаврилюк. Нагадаємо, нещодавно в рамках проєкту «З піснею до перемоги» артисти Львівської філармонії представили музичну казку для дітей з внутрішньо переміщених сімей.
У центрі Трускавця відбувся благодійний концерт на підтримку захисників України
15 квітня 2022
Вчора, 14 квітня, у Трускавці на головній сцені міста на майдані Незалежності відбувся благодійний концерт, під час якого зібрали кошти на потреби Збройних Сил України. Для місцевих мешканців та внутрішньо переміщених осіб, які зараз проживають у Трускавці, виступили українські виконавці Андріана, ЗАЛІСКО, Андрій Князь, Артур Боссо та Анна Добриднєва. Концерт відбувся за ініціативи департаменту з питань культури національностей та релігій Львівської ОВА. “Нещодавно наш департамент закликав усіх діячів культури та мистецтва об’єднуватися та спільно робити те, що ми найкраще вміємо - боротися на культурному фронті. Одними з перших на наш заклик відгукнулася “Команда А” . Це артисти Андрій Заліско, Андріана, Андрій Князь, Артур Боссо та Анна Добриднєва. Спільно ми запланували низку благодійних концертів Львівщиною: це і концерти для збору коштів на потреби ЗСУ, і безкоштовні концерти для внутрішньо переміщених осіб. Вчора в Трускавці успішно відбувся перший такий концерт. Захід ми не анонсували у зв’язку із воєнним станом та з метою дотримання заходів безпеки. Та, незважаючи на це, артистам вдалося зібрати публіку, яка впродовж години концерту пожертвувала більше 15 тисяч гривень на потреби наших військових”, - розповіла директорка департамену з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА Ірина Гаврилюк. Як повідомили у департаменті, наступний концерт артистів “Команди А” відбудеться у Дрогобичі.
Як діяти у разі відсутності водопостачання: поради епідеміологів
1 квітня 2022
У зв’язку з можливістю відключення централізованого водопостачання виникає необхідність завчасного створення запасів питної та технічної води. В таких випадках органи місцевої влади працюють над забезпеченням населення привізною питною водою. Необхідно стежити за інформацією про місця та графік підвезення питної води. Про це повідомив Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров`я України. Потрібно звернути увагу на наступні рекомендації: 1. До отримання інформації про постачання якісної привізної води для пиття можна користуватися тільки добре прокип’яченою або бутильованою водою. 2. Для приготування їжі обов’язково використовуйте перевірену питну воду, застосовуйте термообробку (варіння, смаження, запікання). Овочі та фрукти ретельно мийте кип’яченою водою, потім обдавайте окропом. 3. У разі підозри щодо розвитку ознак інфекційних захворювань або отруєнь (підвищення температури тіла, лихоманка, запаморочення, головний біль, болі у животі, нудота, пронос, нежить, кашель, пожовтіння шкіри, склер очей, висипи на тілі, поява гнійників і т.д.) терміново зверніться за медичною допомогою, не допускайте самолікування. 4. При неможливості використання питної води з систем централізованого водопостачання у населених пунктах, потрібно використовувати питну воду з бюветів та інших джерел нецентралізованого водопостачання (криниць, природних джерел води), пунктів розливу питної води (при їх наявності), фасовану бутильовану воду. 5. Зберігати воду питну потрібно у закритих ємностях. При цьому обов’язково позначити бірками з позначеннями «Вода знезаражена для пиття», «Вода для господарських потреб». Як правило, роблять 2-3-добовий запас. 6. Вода з відкритих водойм використовується тільки для технічних цілей. При відсутності централізованого водопостачання воду з альтернативних джерел перед споживанням та використанням для приготування їжі необхідно очищувати. Способи очищення води: Кип’ятіння є ефективним методом знезаражування води. Воду потрібно кип’ятити не менше 10 хвилин від моменту закипання, так загинуть мікроорганізми, які викликають хвороби. Але навіть при зберіганні її у чистій і добре закритій ємності термін придатності не перевищує однієї доби. Метод фільтрації. Використання побутових фільтрів для очищення води. Також адсорбувати із води деякі органічні сполуки, окисники, неприємний запах та присмак може звичайне активоване вугілля у таблетках. Його краще подрібнити (аби збільшити активну площу) та замотати у марлю чи навіть вату, аби чорний пил не просочився в очищену воду. Занурений у воду «мішечок» краще залишити на цілу ніч для кращого ефекту. Застосування дезінфекційних засобів, які дозволені до використання в Україні для знезараження води (наприклад, «Бланідас 300»,«Госпісепт», тощо). Заморожування. Тут за основу взято іншу властивість води – прагнення будувати ідеальну кристалічну решітку при переході до твердого стану. Наливаєте у ємність води, але не до самого верху і ставите у морозильну камеру на дерев’яну чи картонну підставку. Через певний проміжок часу (орієнтовно кілька годин, залежно від об’єму та потужності морозильної камери), коли приблизно половина води перетвориться в тверду субстанцію, пробиваєте лід зверху і виливаєте «брудний залишок». Розморожену воду бажано випити протягом 10 годин, інакше вона втрачає структуровані корисні властивості. Скачати файл з рекомендаціями у форматі PDF можна за посиланням.
В Трускавці та Моршині кількість тимчасово переміщених осіб досягла найвищого рівня: куди селять переселенців
12 березня 2022
На Львівщині продовжують розселяти внутрішньо переміщених осіб. Наприклад, кількість офіційних ліжкомісць у Трускавці складає 15 тисяч. Станом на зараз усі заповнені. Так само люди орендують квартири, а це ще близько 10 тисяч переміщених осіб. Як повідомив міський голова Андрій Кульчинський, до 25% трускавчан приїхали родичі з окупованих областей. Переселенців також розміщують безкоштовно в школах, офісах, санаторіях «Джерело» та «Джерельний». «Загалом ми розселили близько 30 тисяч людей. При цьому місцеве населення складає 20 тисяч. Упродовж березня Трускавець надсилає ряд гуманітарних вантажів у точки України, де є можливість доставки і де це найбільше необхідно. Надіслали продукти, одяг, медикаменти, засоби гігієни в Бучу Київської області, Чорноморськ Одеської області, Бровари Київської області, а також в Запоріжжя та Миколаїв», - розповів Андрій Кульчинський. Відповідно до наказу голови Львівської обласної військової адміністрації в Моршині створили Територіальний центр обліку внутрішньо переміщених осіб. Він знаходиться в приміщенні моршинського центру зайнятості на вул. Привокзальна, 63. Тут відбувається реєстрація всіх, хто тимчасово проживає на території Моршинської ОТГ. «Всі, хто прибувають до Моршина: чоловіки, жінки, діти повинні бути обліковані в цьому центрі. З собою потрібно мати документи. Ті, що поселилися в приватних оселях, повинні з'явитися до центру обліку самостійно», - повідомив міський голова Моршина Руслан Ільницький. Він також додав, що в моршинській середній школі, на вул. Лесі Українки, 36 знаходиться пункт для тимчасово переміщених осіб, які зовсім не мають де зупинитися. Там вони можуть отримати інформацію та допомогу.
МОЗ публікує рекомендації щодо дій у разі відсутності водопостачання
5 березня 2022
Росія розгорнула терористичні дії проти України. Дії окупантів жорстокі та непередбачувані, тому МОЗ продовжує публікувати інструкції, які можуть врятувати життя. Публікуємо інформацію, що робити при неможливості використання питної води з джерел централізованого водопостачання у населених пунктах. Потрібно використовувати питну воду з бюветів та інших джерел нецентралізованого водопостачання (колодязів, шахтних криниць), пунктів розливу питної води (в тому числі пересувних) при їх наявності, фасовану бутильовану воду та воду в ємностях для індивідуального користування. Зберігати воду питну потрібно у закритих ємностях. При цьому обов'язково позначити бірками з позначеннями «Вода знезаражена для пиття», «Вода для технічних потреб», «Вода для господарських потреб». Як правило, роблять 2-3-добовий запас. Зверніть увагу, що воду з відкритих водойм потрібно використовувати тільки для технічних цілей. Для пиття та приготування їжі воду потрібно кип'ятити. Кип’ятіння є ефективним методом знезаражування води (кип’ятити не менше 10 хвилин від моменту закипання). Але навіть при зберіганні її у чистій і добре закритій ємності термін придатності не перевищує однієї доби. Також нагадуємо телефони рятувальних та аварійних служб: 112 — Єдиний номер виклику всіх служб екстреної допомоги (диспетчер викличе бригаду потрібної служби) 101 — Пожежна служба 102 — Поліція 103 — Швидка медична допомога 104 — Аварійна служба газової мережі 0 800 501 482 — телефон довіри СБУ
Уряд змінив правила надання послуг із централізованого водопостачання та водовідведення
3 лютого 2022
Уряд вніс зміни до правил надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення. Відтак, споживачі зможуть укладати публічні договори приєднання про надання послуг. Ця угода діятиме для тих споживачів, які не обрали жодну форму договору з виконавцем послуги (замість письмової форми). Зазначають у Міністерстві розвитку громад та територій. Запровадження публічних договорів захистить права споживачів, а також гарантуватиме безперебійне надання послуг з водопостачання та водовідведення. Водночас виконавці послуг отримають можливість для стабільної роботи. Укладання відповідних договорів відбувається у такий спосіб: • тексти публічних договорів зі споживачами, які проживають у багатоквартирних будинках, публікуються на сайті органу місцевого самоврядування або виконавця послуг; • договір вважається укладеним, якщо протягом 30 днів з дня опублікування співвласники будинку не уклали інший договір з виконавцем комунальних послуг; • для власника індивідуального будинку такий договір вважається укладеним, якщо упродовж 30 днів з дня опублікування тексту договору він не відмовився від послуги; • для переходу на нові договори наявним споживачам не потрібно надавати жодної додаткової інформації або щось робити. Окрім цього, існує необхідність повного перегляду діючих тарифів на комунальні послуги, а також їх структури, а не коригування окремих складових цих тарифів. Їх застосування можливе тільки за умови укладення з споживачами договорів з урахуванням особливостей, що визначені Законом України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017 №2189-VIII (зі змінами) та вимогами Правил надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення і типових договорів про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення (затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 05.07.2019 №690). Усі надавачі послуг з тепло-, водопостачання та водовідведення, в яких діючі тарифи встановлені уповноваженими органами до 01.05.2019 року, повинні здійснити перегляд тарифів, відповідно до положень Закону «Про ЖКП», а також Порядків формування тарифів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 №869. «Таким чином, укладати публічні договори приєднання про надання відповідних послуг підприємства зможуть тільки за умови повного перегляду діючих тарифів на комунальні послуги, які повинні бути встановлені уповноваженими органами після набрання чинності Закону «Про ЖКП» починаючи з 01.05.2019 року», – підсумував заступник директора департаменту паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства облдержадміністрації Петро Назар.
Представники Львівської обласної кінокомісії з робочим візитом відвідали Трускавець
28 січня 2022
Сьогодні відбулась робоча зустріч представників кінокомісії при Львівській облдержадміністрації з керівництвом Трускавецької міської ради та організаторами кінофестивалю «Корона Карпат». Як розповів директор департаменту комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОДА Дмитро Посипанко, школа кіномайстерності та кінофестиваль «Корона карпат» в Трускавці – чи не єдині проєкти, які сприяють розвитку кіноматографу на місцевому рівні та області загалом. Такий досвід потрібно передавати й іншим громадам нашої області. «Львівська обласна кінокомісія вже розпочала роботу щодо формування інтерактивної мапи про місцеві локації, які будуть привабливі для кінозйомок», - додав Дмитро Посипанко. Цього року міжнародний кінофестиваль «Корона Карпат» відбудеться 03 – 06 листопада 2022 року у м. Трускавець, Львівської області. Фестиваль проводять з метою популяризації кращих досягнень українського кіно, а також для зміцнення та збагачення взаємин між митцями кіно та українським глядачем. Окрім того, на зустрічі обговорили роботу Львівської обласної кінокомісії у 2022 році, діяльність Трускавецької школи кіномайстерності, створення інтерактивної мапи локацій для кінозйомок, проведення X ювілейного кінофестивалю «Корона Карпат» та реалізація спільних проєктів з Українським культурним фондом та Державним агентством України з питань кіно. Нагадаємо, що на початку цього року при Львівській облдержадміністрації створили Львівську обласну кінокомісію. До її складу, окрім представників структурних підрозділів Львівської ОДА, входять кіноексперти та представники правоохоронних органів. Основними завданнями комісії є: надання консультаційної, організаційної для отримання суб’єктами кінематографії погоджень на проведення кінозйомок; надання консультаційної, організаційної, технічної, представницької для отримання суб’єктами кінематографії погоджень на проведення кінозйомок; формування баз даних та оприлюднення інформації про місцеві локації, привабливі для кінозйомок; формування баз даних та оприлюднення інформації про місцеві кіновиробничі обслуговуючі, зокрема сервісні, підприємства, установи, організації, що надають послуги, пов’язані з кіновиробництвом; організація та проведення заходів, спрямованих на розвиток та підтримку кіновиробництва та/або створення аудіовізуального твору в Україні. та ін.
Борислав і Східниця підписали угоду про водопостачання
29 жовтня 2021
Після кількох місяців суперечок Борислав та Східниця уклали угоду на водопостачання терміном до 31 січня 2022 року з можливістю пролонгації. Відповідно, Східницька селищна рада у найкоротший термін має зібратися на позачергову сесію та перебрати водопровідні мережі на баланс свого комунального підприємства «Оазис Карпат». Ціна води не змінюється і залишається на рівні трохи більше 14 грн/м3. Найбільша проблема з підписанням угоди про водопостачання з Борислава до Східниці полягала у тому, що остання відмовилася приймати на баланс свого комунального підприємства водопровідні мережі, які раніше належали комунальному підприємству Борислава, через їхню зношеність, та вимагала компенсувати фінансово їхній ремонт. Через конфлікт, гірське курортне селище залишилося без збалансованого централізованого водопостачання майже на весь липень. Останній тимчасовий договір на постачання води, за посередництва ЛОДА, міста підписали на початку серпня. А його термін збіг наприкінці літа. “Ми виступили посередниками у переговорах на початку серпня. Провели низку нарад з керівниками територій та представниками комунальних установ обох міст. Східниця є курортним містечком, яке розвивається, жителі, підприємці і туристи не мають страждати через незмогу керівництва двох громад домовитися про насущну потребу у воді», - каже перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик. На початку жовтня під час ще однієї наради в облдержадміністрації представники Борислава та Східниці домовилися підписати нову тимчасову угоду щодо оплати послуг з водопостачання отриманих з 30 липня цього року між комунальними установами «Вододар» (м. Борислав) та «Оазис Карпат» (смт Східниця) до 11 жовтня. А постійний договір про водопостачання для Східниці комунальні підприємства обох міст планували підписати у третій декаді жовтня.
Борислав відновить подачу води у Східницю
8 жовтня 2021
Між Східницею і Бориславом вже упродовж тривалого часу виникають непорозуміння щодо збалансованого централізованого водопостачання гірського селища. Так, останній тимчасовий договір на подачу води підписали ще на початку серпня. Його термін закінчився вкінці літа і досі сторони не досягнули компромісу щодо підписання нової довготривалої угоди на подачу води. Сьогодні проблемне питання подачі води до Східниці розглянули в межах наради з керівниками територій та представниками комунальних установ міст. «Неможливість керівників територій дійти згоди не має впливати на якість життя мешканців на цих територіях. Насамперед для нас важливі інтереси людей. Відтак, має бути чітко окреслений подальший план дій та підписаний постійний договір між громадами»,- зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик. За підсумками зустрічі, сторони погодили, що нову тимчасову угоду щодо оплати послуг з водопостачання отриманих з 30 липня цього року комунальні установи «Вододар» (м. Борислав) та «Оазис Карпат» (смт Східниця) підпишуть до 11 жовтня. Відтак, Східниця має оплатити послуги за водопостачання за серпень та вересень. До 13.10.2021 водопостачання має бути відновлене в повному обсязі. А вже договір про надання послуг з водопостачання для Східниці комунальні підприємства планують підписати до 20 жовтня.
Мандрівки гірськими територіями: у Львівській області реалізовують туристичний проєкт «ВелоБескиди»
5 жовтня 2021
Місяць тому дали старт реалізації туристичного проєкту «ВелоБескиди». А вже сьогодні на території гірськолижного курорту «Буковиця», що у Бориславі делегація Львівської ОДА оглянула хід виконання будівельних робіт за маршрутом Трускавець – Орів – Борислав – Східниця. Завдання проєкту «ВелоБескиди» полягає в тому, щоб розвивати та популяризувати активний туризм, здоровий спосіб життя. Його мета - прокласти та розбудувати велосипедну інфраструктуру так, аби створити безпечні умови для туристів, які здійснюють свої мандрівки гірськими територіями Львівської області. Водночас проєкт має на меті підвищити екосвідомість та екодружність людини до природи. Новий туристичний веломаршрут об’єднає три територіальні громади – Трускавецьку, Бориславську та Східницьку. «Реалізація цього проєкту забезпечить розвиток велосипедних маршрутів, які будуть універсальними для використання як професіоналами, так і аматорами. Окрім велосипедистів, це стосується також інтересів й потреб пішохідних туристів. Та найважливішим завданням проєкту «ВелоБескиди» є об’єднання трьох громад, на території яким прокладені нові маршрути. У процесі експлуатації туристичних шляхів ці громади будуть взаємодіяти, в інтересах туристів», - зазначив заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний. На об’єкті тривають роботи з будівництва пішохідно-трекінгових та велосипедних маршрутів. «Це сприятиме сталому розвитку та економічному зростанню гірських територій, збереження природних ресурсів, активізації підприємницької ініціативи, розвитку малого та середнього туристичного бізнесу, збільшенню зайнятості місцевого населення, зростанням надходжень до місцевих бюджетів та підвищенням якості життя», - наголосила начальниця управління туризму та курортів Львівської ОДА Наталя Табака. Разом з тим триває процес подачі заявки на отримання дозволу на нове будівництво оглядової вежі. Проєкт «ВелоБескиди» реалізується коштами Державного бюджету через субвенцію Державний фонд регіонального розвитку. Кошторисна вартість проєкту 11, 8 млн гривень. У результаті його реалізації на території регіону Трускавець – Орів – Борислав – Східниця будуть 12 сучасних об’єктів туристичної велосипедної та пішохідної інфраструктури, що сприятиме збільшенню туристичного потоку та надходжень до місцевих бюджетів. Велошлях №1 від м. Борислава по горі Буковиця до кінцевої точки - гори Цюхів Верх орієнтовною завдовжки складе 6,34 км. Це одна вершина у Сколівських Бескидах та найвища точка Орівської скиби. На горі Цюхів Верх облаштують 15-метрову оглядову вежу, звідки відкриється панорамний вид на околиці. Ілона Орнат